חשבתי לשתף בכמה עצות

חשבתי לשתף בכמה עצות

שעושות, לפחות בשבילי, את כל העניין של הנסיונות להרבה פחות מלחיץ. אמנם אנחנו רק בתחילת הדרך, אבל מעכשיו אני מנסה להפוך את זה למשהו נעים ולא מלחיץ. וזה בכלל לא כזה מובן מאליו שאני מצליחה לא להלחץ, כי אני כבר שנים מחכה ליום הזה, שבו יהיה לי עם מי לנסות, ושבו נחליט יחד לנסות. והרגע הזה הגיע, ככה שהכי טבעי בעולם שאהיה לחוצה. ואני לא. אני פשוט עובדת על זה... אז ככה: 1. לא קונה ערכות ביתיות לבדיקת הריון. למה שיהיה בבית? יש סופרפארם ליד הבית, ברגע שאצטרך - אקפוץ לקנות. כל עוד לא צריך, כלומר אין איחור - מבחינתי אין מה לבדוק. גם אם יהיה איחור - אחכה כמה ימים ורק אז אקנה, בשאיפה לראות 2 פסים ברורים. 2. נשים מסביבי שנכנסות להריון - פעם הייתי קצת מקנאה בהן. היום אני מבינה שלכל אחת, בעצם לכל זוג, יש את הקצב שלו. לא כולם מוכנים באותו הזמן, לא לכולן יש את אותו הגוף. אפילו בני-זוג לא כולנו מצאנו באותו הזמן. קחו בחשבון שהקצב שלכן לא מופרע מהקצב של מישהי אחרת. זה לא שאם מישהי אחרת נכנסת להריון, זה מוריד משהו מהסיכוי שלכן. 3. לא עושה תחרויות עם אף אחת. פעם חשבתי שאני וחברה טובה שלי נהיה אמהות יחד, והילדים שלנו יהיו בני אותו גיל וחברים טובים. בינתיים היא התחתנה הרבה לפני, ויש לה כבר שני ילדים בבית. אני מאמינה שכשהילד הראשון שלי יצטרך להגיע לעולם - הוא יגיע. חושבת שנסיונות משותפים של כמה חברות להכנס להריון יכולים רק לגרום למתח, לחץ ועיכוב בכניסה להריון. גם אם התחרות הזאת נעשית באופן לא מודע. 4. מפרגנת לנשים הרות בסביבתי, או כאלו שילדו לאחרונה. נהנית איתן מהילדים. ובעצם למה לא? הן הגיעו למצב אליו אני רוצה להגיע, ובקרוב אגיע (אמן ואמן), ואני חושבת שמה שאדם נותן מעצמו - הוא גם מקבל. ואם אדם נותן מעצמו קנאה ומרירות לעולם - זה מה שהוא יקבל בחזרה. לא שאני לא מבינה קנאה, ואני אפילו מצליחה להזדהות עם זה, אבל היום זה כבר כמעט לא קיים אצלי ובאמת שהרבה יותר טוב לי ככה. 5. נהנית מכל רגע שיש לי היום עם בן-זוגי המקסים. בינתיים אנחנו לבד, בלי ילדים. יוצאים לטיולים, מבלים, עושים שטויות בבית, מרשים לעצמנו לחיות אורח חיים, שעם ילדים - כנראה נצטרך לשנות. תנו לעצמכם להנות מהזוגיות נטולת הילדים. עם הילד הראשון זה ישתנה, ולא יחזור לעולם להיות כפי שהיה. וגם הנסיונות עצמם - לא לשכוח שהם אמורים להיות מהנים. לא להפוך את זה לעבודה! להמשיך לכייף. אחרי הכל, זה החלק הכי כייפי והכי מחבר של הנסיונות. ואם פעם אחת לא בא לעשות את זה, ואתן לא מרגישות מדהים ביום מסויים ולגמרי אין לכן חשק - אל תכריחו את עצמכן רק בגלל שאוטוטו הביוץ. 6. למרות שבעבר היו לי חששות עצומים מכך שיהיה לי קשה להרות (לא יודעת אם מוצדקים או לא, נובעים מבעיות בריאותיות שיש לי או היו לי), אני היום אופטימית וחושבת חיובי. מאמינה באמונה שלמה שיהיו לי ילדים, אולי החודש, אולי חודש הבא ואולי בשנה הבאה. אבל הם בוא יבואו. וכן, אני מאמינה בחשיבה חיובית. 7. מאד משתדלת לאחרונה לחיות בריא: לאכול נכון, לא להכניס לגוף רעלים (לא מעשנת, לא שותה קפה, משתדלת לאכול כמה שפחות מתוק, צבעי מאכל וחומרים משמרים למיניהם לא נכנסים לי לפה). מנצלת את זה שאני רוצה ילד - גם לצורך שיפור הבריאות שלי. הרי בלי קשר להריון - לאף אחד עוד לא הזיק לחיות נכון. הרצון לילד הוא טריגר, שמאד עוזר לכוח הרצון. נצלו את התקופה הזאת לשפר את עצמכן. 8. למעשה אני ממשיכה באורח חיים רגיל. ממשיכה לעשות את אותם דברים שעשיתי עד כה, כביכול בלי להתייחס לזה שאולי תיכף יהיה הריון. כשיהיה הריון - נחשוב הלאה. כל עוד אין הריון - אין טעם להכנס למחשבות כגון: "את זה אני לא יכולה לעשות, כי אולי בקרוב אהיה בהריון ואז לא יהיה לי זמן או יכולת להמשיך". לא לעצור את החיים כל עוד לא צריך. זה סתם מלחיץ. נדמה לי שזהו פחות או יותר. אם יש גם לכן טיפים - אשמח לדעת עליהם.

לירית1

New member
כל הכבוד ../images/Emo24.gif

אני צריכה להדפיס ולשנן את מה שכתבת
הלואי ואצליח להפנים כמה דברים

אני מסכימה עם כל מה שכתבת...

ולמען האמת, דווקא אחרי מספר אכזבות, נראה לי שבאופן טבעי נרגעתי קצת (לפחות הורדתי ציפיות). עם זאת, ככל שעובר הזמן יש נטייה לחשוב שמשהו לא בסדר ואז כמה שמנסים להפנים את כל ה"חוקים" הללו להרגעה, זה לא ממש עוזר (ללא קשר אם מישהי אחרת הצליחה בפחות זמן ממני). צריך לקחת הכל בפרופורציות הנכונות, אבל יש ברצון להביא ילד לעולם איזו שהיא אנרגיה חזקה יותר מכל דבר אחר שמנסים להשיג בחיים (לפחות אצלי זה כך) ולכן האמוציות עמוקות יותר (בנוסף לזה השינויים ההורמונליים שהגוף שלנו עובר בלי הגלולות לא ממש מסייעים...איזה כיף...). מה שאני מנסה לומר הוא שבשביל השפיות צריך ללמוד לקחת הכל בפרופורציות, אבל צריך גם להירגע עם כל הקטע הזה שהלחץ הוא זה שמונע מאיתנו להיכנס להריון (ועובדה שעל פי מספר מאמרים שקראתי, לא נמצא קשר ישיר בין לחץ לבעיות פוריות, אלא דווקא קשר הפוך נמצא - כלומר שבעיות פוריות גורמות ללחץ). אני לא אומרת שעדיף להיות בהיסטריה כל הזמן, אבל גם לא להוסיף לחץ נוסף שהלחץ הוא זה שמונע.

מסכימה איתך, והבהרה קטנה

אין לי מושג אם באמת ללחץ יש השפעה על כניסה להריון. אבל ברור לי כמו שברור לכל אדם הגיוני, שלהיות בלחץ זה לא כיף. וגם לא בריא. בלי שום קשר להריון כן/לא. לא עדיף לחיות באופן רגוע ונינוח? זה גם יותר כיף להתנהל ככה לדעתי. ואני לא בעד שאננות, שלא תהיה אי-הבנה. אני חושבת שכן צריך לעשות את המקסימום למען המטרה כדי להיות רגועים (מבלי להסחף כמובן). אני, למשל, עשיתי כבר את הבדיקות הגנטיות שהייתי צריכה לעשות, משתדלת לשמור על תזונה נכונה, לוקחת חומצה פולית, ומבררת את מצבי הבריאותי כרגע על מנת לא לפגוע בעובר העתידי בשל חוסר אחריות בלקיחת תרופות מסויימות וכו'. אז להיות רגועה לא אומר בכלל להיות שאננה. אני גם חושבת שאם מנסים פרק זמן מסויים (שנקבע אצל כל אחת לפי גילה, מצבה הבריאותי ויכולת הספיגה שלה) ולא הולך - אז כן שווה ללכת לברר אם יש בעיה. במקרה שמנסים פרק זמן ארוך ולא הולך - הלחץ גם מובן. אבל אני רואה כאן בפורום בנות שרק לפני חודש התחילו לנסות, והן כבר מאד לחוצות! או מישהי שמנסה רק 3 חודשים, וכבר מתרגשת מאד מזה שמישהי אחרת מצהירה על ברית בקרוב ביום חתונתה. או מישהי שבנסיון הראשון או השני, בודקת שוב ושוב ואפילו שעוד אין איחור בכלל... ומכניסה את עצמה ככה אפילו ליותר לחץ, עד כדי בכי... ואלו רק שתי דוגמאות שאני זוכרת כרגע מהיומיים האחרונים. אז בעיני זה לחץ בלתי מוצדק, מיותר, שבהחלט אני ממליצה לנסות לוותר עליו אם אפשר. זה לא מוביל לשום מקום. פשוט חבל. תנו לעצמכן מרווח נשימה, תנו לעצמכן זמן, יהיה בסדר בסוף
.

מונה 1

New member
ואוו את כל כך צודקת../images/Emo45.gif

יש לך גישה מצויינת שנראה לי שכולן צריכות לאמץ!!

אור יום

New member
כיף מאוד לקרא את מה שאת כותבת

אפשר לראות שיש לך הרבה תובנות על החיים וזה נהדר. ועוד יותר נפלא זו העובדה שאת חולקת אותן עם כולנו

s3898a

New member
כל הכבוד על החשיבה החיובית

היי! אני ובעלי מנסים כבר כשלושה חודשים להרות וכל פעם שמגיע המחזור אני פשוט נכנסת לדיכאון קריאת העצות שלך פשוט רוממה את רוחי

כל הכבוד!!!

למרות שאני עדיין לא מתכננת ילדים ...אני מסכימה איתך בכל מילה שכתבת... אני חושבת שהצורת חשיבת החיובית הנכונה הזאת "את זה אני לא יכולה לעשות, כי אולי בקרוב אהיה בהריון ואז לא יהיה לי זמן או יכולת להמשיך". כל הכבוד לך, אני מקווה שיום אחד אגיע למצב שלכן, וארצה בילד...היום איכשהו זה נראה לי קצת מפחיד מכיוון שאין לי עדיין את האנרגיה הדרושה לצורך גידול ילדים... מאחלת לכולכן להיות אמהות בבוא היום

איזה יופי, אני שמחה שהעצות

שלי דיברו אליכן. אני יודעת שהדבר הכי קל זה להיסחף למערבולת הרגשית הזאת של נסיונות הכניסה להריון, ולשכוח מכל דבר אחר. אבל באמת שווה לעבוד על זה, כי כשעושים דברים בצורה נינוחה - לא מאבדים פרופורציות, לא מאבדים את העשתונות, וגם מתאכזבים פחות. אגב, מישהי ראתה אתמול "שמש" בערוץ 2? אמנם תכנית די טפשית, אבל אני חושבת שהרבה נשים יכלו להזדהות עם הפרק הזה...

למעלה