יש לי גרף מוזר

ק ט

New member
יש לי גרף מוזר../images/Emo35.gif

שלום בנות, עד היום רק צפיתי מהצד, יש לכם פורום נהדר!!! במחזור האחרון החלטתי לאמץ את שיטת "חום השחר" אך.... יש לי גרף מוזר ביותר!!! המחזורים אצלי לא סדירים, פעם 30 יום ופעם 33 ימים. אני בודקת חום עם מדחום של פרנהייט (כיוון שאנו גרים בחו"ל וזה מה שיש שם) אך אני ממירה את המעלות לצלזיוס. אני בודקת כל בוקר במיטה באותה השעה ואפילו אני קמה מוקדם בסופי שבוע בשביל זה. אשמח אם תביעו את דעתכן על הגרף. תודה רבה ובהצלחה לכולנו. ולכל ההריוניות, שיהיה מזל טוב ושתדעו שגם אני ניסיתי לקחת קצת מהאבקה שפיזרתן...

יולי 154

New member
באמת מוזר לי

אני לא המומחית בגרפים אבל לפי מה שאני רואה, הגרף מראה שלא היה ביוץ, כלומר: לא היתה עליית חום משמעותית. זו פעם ראשונה שאת מודדת? מקווה שגם המומחיות הראשיות יסתכלו ויחוו דעה. בכל מקרה, שיהיה בהצלחה!

פּוֹנְג

New member
ברוכה הבאה.

מספר דברים. קודם כל , על פי הגרף אני לא רואה תבנית של ביוץ. אולי זה קשור איך שהוא להמרת הטמפ' למרות שזה ממש לא צריך להיות כך. ניסית לראות אם במדידות של הפרנהיט יש איזו שהיא תבנית - אבל גם שם אין.
כמה זמן את כבר מנסה להכנס להריון? אגב, את לא צריכה להמיר את הטמפ' כי אותה שיטה יכולה להתאים גם לפרנהיט ההבדל היחידי הוא שאני לא יודעת איך עושים את ההתאמות כאשר קמים מאוחר או מוקדם יותר. אבל על זה תוכלי לקרוא בקישור שיש בקישורי הפורום לאתר ovusoft אני יודעת ששם הם מודדים גם בפרנהייט. שאלה נוספת שאני חייבת לשאול וזה מה זה הכוונה בסימנים שעשית שם, הדבר היחיד שהבנתי זה הגזר, למרות שעל פי הפרשנות שלי הוא היה אמור להיות במקומות אחרי הרבה יותר קרובים לביוץ
בהצלחה.

ק ט

New member
איפה הביוץ שלי?

בנות יקרות, תודה על התגובה המהירה אנחנו מנסים כבר ארבעה חודשים להכנס להריון. מה זה אומר שאין תבנית של ביוץ
???? אני לא לוקחת הורמונים (לשאלתה של לולה הפילולה - ותודה לך על התיקונים של יחידות המידה). פונג, הסימנים הם משיעמום ויאוש יחד, רק כדי לצחוק קצת...
זה החודש הראשון שאני מודדת ואני חודשבת שזה גם החודש האחרון כיוון שהגרף המוזר שלי מלחיץ אותי מאוד.

פּוֹנְג

New member
קט, אני לא יודעת מה לומר לך רק

להציע לך לבקש מהרופא בדיקות לראות אם היה ביוץ (פרוגסטרון בדם) ופרופיל הורמונלי ביום השלישי למחזור. מה גם שלכי תדעי, אולי לולה צודקת והביוץ היה רק אתמול? לא להתיאש, להמשיך למדוד כי מסתבר שזו דרך טובה לדעת אם קיימת בעייה או לא. אל תתיאשי. ובהצלחה.

קצת שיניתי את יחידות המידה

בציר Y בגרף שלך, כדי לראות את הגרף קצת יותר קופצני ופחות "שטוח". ראיתי שכתבת שערכת הביוץ הראתה ביום ה-16 (1/11) שהיה ביוץ. זה אומנם מתאים למחזור בן 30-33 יום אבל בגרף לא רואים שהיה ביוץ בתאריך הזה. לפי הגרף נראה שהביוץ היה רק ביום ה-28 (13/11). מה שמצביע על מחזור ארוך בן 42 יום. לפי הגרף ההתנהגות היא קפיצת חום ביום למחרת הביוץ, עם ירידה יומיים לאחר הביוץ, וזו התנהגות "תקינה". אז או שהחודש השתבש לך המחזור והוא יהיה ארוך יותר, או שמשהו גרם להתנהגות מוזרה של הגרף. מנסיון של בנות כאן לפעמים לקיחה של הורמונים משבשת את תוצאות מדידת החום, ומראה ביוץ בתאריך שונה. אני לא יודעת אם זה המצב אצלך, אבל זה יכול להשפיע על שיבוש תוצאות בגרף.

ולגבי פרנהייט

הנוסחה שלך נכונה להמרה לצלזיוס אבל פונג צודקת ואת אותו הגרף ניתן לראות בפרנהייט. הנה צירפתי אותו גם

BillB

New member
לולה - את יכולה להסביר את מה שכתבת?

למה הדפוס שרואים ביום ה - 16 אינו ביוץ? ולחילופין למה ביום ה - 28 כן? אני שואלת כדי ללמוד לקרוא גרפים, פעם ראשונה שלי עם מדידות, ואני מתכוונת להצליב את המדידות עם תוצאות ערכת ביוץ כדי לוודא.

הסבר לפענוח גרפים (ארווווך)

ההסבר מתבסס על מה שכתוב בקישור כאן, במאמר שיטת המודעות לפוריות, בסעיף ה-3 שינויי טמפ' וגם על הקישור הזה, קביעת תחילת שלב 3 – אי-פוריות שלאחר הביוץ. כדי להבין כדאי, להסתכל במקביל גם על הגרף. כעקרון, מחפשים את יום הביוץ באזור שבו הטמפ´ נותנות "קפיצה" של עליה, בגובה של כ-0.3 מעלות מיום אחד למשנהו. בגרף הזה יש 3 "קפיצות" של עליה: בין יום 9 ל-10, בין יום 17 ל-18 ובין יום 27 ל-28. היום בו הטמפ' הנמוכה, צריך להיות האחרון מ-6 ימים בהם הטמפ' יחסית נמוכה, ומיום הקפיצה והלאה, הטמפ' צריכה להיות יחסית גבוהה. אם 6 הימים הם בטמפ' נמוכה, מעבירים קו (שנקרא cover line) בגובה 0.5 מעלה מעל לטמפ' הגבוהה מבין 6 הימים האלה. היום בו קופצת הטמפ', והמדידות של הימים הנוספים שאחריו צריכות להיות מעל לקו ה-cover line, כי לפי השמ"פ צריך לפחות 3 טמפ´ גבוהות. לפי השמ"פ: "מרגע ש- 3 או יותר טמפ´ נמצאות מעל הקו העליון, ניתן לומר שהתקיימה העתקת טמפ´." כלומר, ברגע שיש 3 טמפ´ או יותר מעל לקו, פירוש הדבר שיש העתקת טמפ´ ובעצם יום הביוץ עבר. נניח שהביוץ היה ביום ה-9. פירוש הדבר שימים 4-9 כולל, צריכים להיות יחסית בטמפ' נמוכה וימים 10-12 כולל צריכים להיות עם טמפ' גבוהה יותר. אם ימים 4-9 הם לפני הביוץ, ניתן לראות שבימים 5 ו-8 (מבין ה-6 האלה) הטמפ' היתה הכי גבוהה, בגובה 36.4 ואז קו ה-cover line צריך לעבור בגובה 36.45. כלומר, בימים 10-12 וגם אחריהם הטמפ' צריכה להיות מעל לגובה 36.45. זה לא קורה. יש הרבה ימים בהמשך שהטמפ' יורדת בצורה דרסטית מתחת לגובה הזה, וגם אין מחזור 14 ימים אח"כ. כלומר, בין יום 9 ל-10 לא היה ביוץ. נניח שהביוץ היה ביום ה-17. פירוש הדבר שימים 12-17 כולל, צריכים להיות יחסית בטמפ' נמוכה וימים 18-20 כולל צריכים להיות עם טמפ' גבוהה יותר. אם ימים 12-17 הם לפני הביוץ, ניתן לראות שבימים 12, 13 ו-15 (מבין ה-6 האלה) הטמפ' היתה הכי גבוהה, בגובה 36.35 ואז קו ה-cover line צריך לעבור בגובה 36.40. כלומר, בימים 18-20 וגם אחריהם הטמפ' צריכה להיות מעל לגובה 36.40. זה לא קורה. יש הרבה ימים בהמשך שהטמפ' יורדת בצורה דרסטית מתחת לגובה הזה, וגם אין מחזור 14 ימים אח"כ. כלומר, בין יום 17 ל-18 לא היה ביוץ. נניח שהביוץ היה ביום ה-27. פירוש הדבר שימים 22-27 כולל, צריכים להיות יחסית בטמפ' נמוכה וימים 28-30 כולל צריכים להיות עם טמפ' גבוהה יותר. אם ימים 22-27 הם לפני הביוץ, ניתן לראות שביום 23 (מבין ה-6 האלה) הטמפ' היתה הכי גבוהה, בגובה 36.25 ואז קו ה-cover line צריך לעבור בגובה 36.30. כלומר, בימים 28-30 וגם אחריהם הטמפ' צריכה להיות מעל לגובה 36.30. יתכן שזה מה שיקרה, נדרשת המדידה של מחר לאימות. ולכן אני חושבת שהביוץ הוא בין היום ה-27 ל-28: ברגע שבו גרף הטמפ' חותך את קו ה-cover line. עכשיו בטח תשאלי, איך זה? הרי אמרתי ש-3 טמפ' צריכות להיות מעל לקו ודוקא ביום ה-29 הטמפ' יורדת מתחת לקו ה-cover line ולא נשארת מעליו. המקרה הזה חוקי ונקרא העתקת טמפרטורה עם נפילה. והנה ההסבר. יש כמה סוגים של התנהגות הטמפ´ אחרי יום הביוץ: 1. העתקת טמפ´ תקנית - כל הטמפ´ (לפחות 3) מעל לקו ה-cover line. זה לא מה שאני רואה כאן, אבל ברוב הגרפים זה מה שקורה. את יכולה להשוות עם גרפים נוספים בגלריה. 2. העתקת טמפ´ עם עליה איטית - אני לא כ"כ מבינה את ההסבר: כנראה שחלק מהטמפ´ מעל הקו, וחלק נוגעות בקו, וצריך לראות לפחות 4 טמפ´ כאלה 3. העתקת טמפ´ עם נפילה - למרות שמעבירים את הקו, למחרת הביוץ יש טמפ´ מעל לקו, יומיים אחרי הביוץ יש טמפ´ שיורדת מתחת לקו עליון ומהיום ה-3 והלאה כל הטמפ´ מעל לקו העליון. זה מה שלדעתי קורה בגרף הזה. כל 3 המקרים האלה הם "חוקיים". אם אחד מהם קורה, סימן שהביוץ כבר הסתיים. בד"כ 14 יום אחרי היום שבו הטמפ' קפצה (ולמען הדיוק בין 12 ל-16 יום) צפוי להגיע המחזור הבא או האיחור. כיוון שכאן הטמפ' קפצה ביום ה-28, זהו היום שלדעתי כבר הסתיים הביוץ, אז ביום ה-42 אמור להגיע המחזור

ק ט

New member
לולה, את גדולה

אחרי כזה הסבר, רק נותר לי לקוות שבאמת היה ביוץ ביום ה-28. עדיף ביוץ מאוחר מאשר כלום... תודה

ק ט

New member
קיבלתי

אחרי שפירסמתי את הגרף המוזר שלי וחשבתי שבאמת אולי היה ביוץ מאוחר, קיבלתי הבוקר מחזור. רציתי לשאול, אולי מישהי יודעת, האם יתכן שאין לי ביוץ, למרות שאני מקבלת מחזור בד"כ כל 31 יום? ולמרות שערכת הביוץ כן זיהתה ביוץ? מישהי כבר נתקלה במקרה דומה? תודה על העזרה.

פּוֹנְג

New member
על מנת לדעת בוודאות אם אין ביוץ

הדרך היחידה היא בדיקת דם לפרוגסטרון. אני חושבת שצריך לעשות אותה לפני המחזור ולא יעזור עכשיו כשאת כבר במחזור.

אם קיבלת היום

אז בהחלט אפשרי שב-2/11 היה אמור להיות הביוץ: 15 ימים לפני המחזור, מה שאומר שאצלך ביוץ קורה כ-15-16 יום לפני המחזור, ולא 14 יום כפי שמקובל להניח. ואז אולי ערכת הביוץ זיהתה נכון את הביוץ המתקרב. עם זאת הגרף שלך בכלל לא מראה ביוץ. הייתי מראה את הגרף לרופא ומתייעצת איתו בעניין הביוץ ה"אבוד"

ק ט

New member
תודה על התגובה

פונג, לולה, אני צריכה למצוא רופא נשים חדש כיוון שאנחנו עוברים דירה בסוף החודש ואז אני אתחיל לברר מה קורה אצלי בגוף. בנתיים, תודה שהגבתן והבעתן דיעה.

BillB

New member
את צריכה להחליף ניק מלולה הפילולה

ללולה האלילה
. קודם כל תודה רבה על ההסבר המעמיק - קראתי את מאמר השמ"פ לפחות 4 פעמים, אבל זו הפעם הראשונה שאני מנסה ליישם את הנאמר בו, ואני נעזרת מאוד בפרשנויות שלך להבנת גרפים. אז קודם כל אני מזמינה אצלך תור לקריאת הגרף שלי בעוד שבועיים שלושה (העוגיות והקפה עליי). שנית - עוד שאלה. איך יתכן שערכת הביוץ הראתה ביוץ ביום מסויים, ולא התרחש ביוץ באותו יום (או בטווח השעות שהערכה מגדירה)? אני מניחה שקט ביצעה את הבדיקה לפי ההוראות, וקראה אותה נכון, כמובן.

תודה ../images/Emo9.gif../images/Emo99.gif (הסמקתי)

לגבי העובדה שערכת הביוץ הראתה ביוץ והגרף לא הראה, יש לי כמה השערות: 1. ערכת הביוץ לא מהימנה - יש כל מיני סוגים של ערכות ביוץ, ואולי דוקא הערכה היא לא מאיכות טובה וקשה לסמוך על התוצאות שלה. (כמובן שזו השערה לא מבוססת) 2. יש נשים שמבייצות פעמיים בחודש. אני לא יודעת איך מתנהג גרף במקרה כזה. אם זה המקרה של קט, אולי הערכה הראתה את הביוץ הראשון. והביוץ השני הוא מה שאני רואה בגרף? 3. בנות שלקחו הורמונים כמו איקקלומין סיפרו שגרף החום מתנהג קצת מוזר ולא מראה את הביוץ ביום שבו נראה הביוץ במעקב הזקיקים. אם קט לקחה הורמונים, אולי הם השפיעו על הגרף. כלומר אכן היה ביוץ בתאריך שהערכה זיהתה, אבל זה לא בא לידי ביטוי בגרף (לדעתי ההשערה הזו לא נכונה, כי גם במקרה של לקיחת הורמונים, הסטיה בגרף היא של מספר ימים ולא כמעט שבועיים) חוץ מזה, זו נשמעת לי שאלה טובה, ששווה לשאול בפורום שבו משתתפים רופאים כמו למשל ב- doctors.co.il. אולי להם יהיו תשובות טובות יותר.

פּוֹנְג

New member
../images/Emo41.gifנצל"ש../images/Emo41.gifקריאה נרגשת לכל המודדות

(זה בערך כמו ההודעות ברדיו: הודעה לכל מדליקי התנורים בצפון...
) לשלוח לכאן את כל הגרפים, עצובים ושמחים כאחד. על מנת שאוכל להוסיפם לגלריות שלנו. אני זוכרת שרוצקי פוצקי למשל, מודדת ולא שלחה את הגרף אחרי האכזבה... ובטח יש עוד שאני לא זוכרת. חשוב שהגלריות יהיו מלאות בהרבה דוגמאות. שמחות ועצובות (בעיקר שנראה שאין שום תבנית אחידה ועד שהמכשפה לא מגיעה, אז לא בוכים
)

יולי 154

New member
הנה הגרף העצוב שלי

כפי שאתם רואים, החום תיעתע בי עד הסוף... החום ירד רק יום אחרי קבלת המחזור

למעלה