כן או לא לאיקאקלומין...?

netayu

New member
כן או לא לאיקאקלומין...?

הרופא שלי נתן לי מרשם לאיקאקלומין כיוון שהמחזור שלי אינו סדיר לחלוטין. במדריך הישראלי להריון ולידה נכתב ששימוש בכדורים אלו עלול לגרום לתופעות לוואי ולנזקים. אשמח לקבל דעות נוספות...תודה

קוקיקית

New member
כמה עולה איקקלומין?

עד עכשיו קניתי פרטי (כי הרופא פרטי). דרך קופ"ח רופאת המשפחה רוצה מכתב מהרופא הפרטי, בקיצור טרטור. האיקקלומין עולה לי 49 ש"ח. כמה עולה דרך קופ"ח? אם זה הרבה פחות אולי שווה להטרטר

קוקיקית

New member
מנסיון...

אצלי זה לא גרם לנזק (פגיעה ברירית הרחם), וגם לא תופעות לוואי. אפשר להתחיל ולראות מה קורה

פּוֹנְג

New member
אכן יכולות להיות תופעות לוואי לכן

צריך לדעת לפני ההמלצה כמה דברים: כמה זמן את כבר מנסה בת כמה את האם יש איזו שהיא בעיה ידועה שמונעת ממך להכנס להריון. ובכל אופן אם כל התשובות יהיו כאלו שאכן כדאי יהיה לקחת כדורים, אז על מנת למזער את הנזקים צריך לעשות מעקב זקיקים כדי לדעת אם הכדורם משפיעים בכלל ואיך הם משפיעים על רירית הרחם.

...כל מה שרצית לדעת על איקקלומין

סתאאאם... אני לא ידועת הכל... לאיקקלומין יש כל מיני תופעות לוואי. אם תפעילי חיפוש מתקדם כאן בפורום תוכלי למצוא בנות שדיווחו על כאבי בטן, נפיחות בגוף, רגישות בשדיים ועוד דברים. לי לא היו תופעות לוואי חיצוניות. אחת תופעות הלוואי העיקריות היא ייבוש רירית הרחם, דבר שמפריע לקליטת הביצית. אבל לא אצל כולן הרירית מתייבשת. יש בנות שמקבלות איקקלומין ונכנסות להריון. אצלי זה לא עבד ככה. בחודש הראשון לנסיונותי באיקקלומין, קיבלתי מינון של כדור ליום, אבל לא נקלטתי. בחודש שאחריו, קיבלתי מינון קצת יותר גבוה (כדור וחצי ליום) בתוספת הורמון אחר שתפקידו למנוע את ייבוש הרירית. ואז נקלטתי. האיקקלומין אמור לגרום לביוץ בין הימים ה-14-18 לאחר תחילת המחזור. עלי זה לא עבד והביוץ הגיע רק ביום ה-30+. אבל העיקר שהגיע, ונקלטתי. חשוב מאוד לעשות מעקב זקיקים ו/או מדידת חום השחר כדי לוודא מתי הביוץ. תופעת לוואי אפשרית נוספת מאיקקלומין היא אפשרות של ריבוי עוברים. איקקלומין עוזר לגוף לבייץ ועשוי/עלול לגרום לביוץ של מספר ביציות שיגרמו לך להרות תאומים. אני לא זוכרת בדיוק מה האחוזים הסטטיסטיים לריבוי עוברים, נדמה לי ש-8%. שזה לא הרבה אבל עדיין הם קיימים. הרופאים בד"כ ממליצים לאישה שגילה מתחת ל-30 שנה, לנסות לפחות חצי שנה בצורה טבעית לפני התערבות הורמונלית כזו. איקקלומין מוגדר בשפה הרפואית כבעיית פריון משנית. אם הוא לא עוזר, אז צריך הורמונים קצת יותר חזקים. ולסיכום, כפי שאת בטח מבינה, לקיחת איקקלומין אומרת שאת מקבלת הורמונים. טוב? רע? שיקול שלך.

צהלולים

New member
../images/Emo12.gif פילולה, שאלה: ../images/Emo22.gif

בענייני ריריות עסקינן: ייבוש הרירית, מה הכוונה? (כמה מ"מ) היות ולטענת הרופםא שלי (כפי שכתבתי למטה) רירית של 4-5 מ"מ היא אמנם דקה אך סבירה, ובכל מקרה היא בהחלט רירית שמאפשרת הקלטות של ביצית. אני מבולבלת - האם רירית 5 תצליח לבצע המשימה, או לא??

chapling

New member
כמו כל דבר, זה תלוי...

כמו שכבר נאמר כאןהתשובה תלויה בכמה גורמים , בת כמה את, כמה זמן מנסים, אם עשיתי איזשהוא מעקב לגבי ביוץ (ערכות, חום שחר, מעקב זקיקים). אני אמורה להתחיל איקקלומין החודש אחרי כמעט 8 חודשים של נסיונות טיבעיים (אחרי גירדה) שמתוך השמונה חודשים האלה היו לי בערך 5-6 מחזורים (מאוד לא סדירים). אבל הקש ששבר את גב הגמל היה חודש של מדידות חום שחר שבו לא נראה ביוץ. ממה שהרופא שלי הסביר לי כדי שיתרחש ביוץ ההיפוטלמוס (בלוטה) צריכה להפריש את ההורמון שבעצם גורם לביוץ (אם אני לא טועה אז זה ההורמון שבודקים בבדיקת דם - LH). כאשר אין ביוץ אפשר לתת את ההורמון ממקור חיצוני- לרוב בצורת זריקות פרגונל או לעודד את הבלוטה שתפריש את ההורמון בעצמה! ואת זה עושה האיקקלומין, לכן בעצם הוא נחשב טיפול פוריות לייט, כי לא הכנסנו הורמון בצורה מלאכותית, רק עזרנו לגירוי הפרשת ההורמון מחזור לא סדיר, הוא אחד הסממנים שאין ביוץ, או שהביוץ לא סדיר, במקרה שלי ביוץ לא סדיר, כי אני בטוח מבייצת כי נקלטתי, אבל הרופא אמר שאין טעם לחכות לביוץ כל שלושה חודשים וכדאי להתחיל לעזור לו. אני מבינה את ההתלבטות , אם עוד לא בדקת ביוץ, את יכולה לחכות חודש עם הכדורים ולנסות לראות אם את מבייצת באופן טבעי

תולו

New member
ושוב תלוי

כמה זמן אתם מנסים, והאם בכלל שווה להמשיך בלי האיקקלומין? המחזור שלי סדיר בצורה מזעזעת, חודש שעבר התחלתי לקחת איקקלומין, כי אנחנו מנסים כבר 13 חודשים. תופעת הלוואי היחידה שהיתה לי זה גלי חום, וברגע שמתרגלים אליהם זה בסדר. זה קורה פעם ביום ורק במהלך 5 הימים בהם לקחתי את הכדורים.

blessed

New member
דעתי

ממה שאני הבנתי תופעות הלוואי של האיקק' אינן נוראיות והתופעה היחידה שיכולה להיות בעייתית היא ייבוש רירית הרחם ושה ניתן לפתרון. (כמובן שאני לא מומחית אז הכל בערבון מוגבל...). מצד שני מדובר בהתערבות חיצונית של כימיקלים (או הורמונים, עוד לא הבנתי מה זה בדיוק) שזה תמיד לא אידיאלי. אז מה בכל זאת? 1. לקחת רק אם באמת צריך. כלומר אם נעשו הבדיקות המתאימות והגעת למסקנה ביחד עם הרופא שלך שזה מה שצריך. 2. כמו כל תרופה, לעשות את זה בפיקוח רפואי, תחת מעקב זקיקים או מה שצריך. 3. להיות מודעת לעצמך. אם את מרגישה שזה לא עוה לך טוב אז לדווח מיד לרופא. אני יכולה להגיד לך על עצמי שאני מתכוונת להתחיל עם האקק' בחודש הבא. אמנם בלב קצת כבד אבל מכיוון שהבנתי שכנראה אין ברירה וזה מה שצריך אז אני הולכת על זה.

צהלולים

New member
ועוד תגובה לשאלה הגדולה: איקקלומין

כן או לא: אני התחלתי החודש (אחרי חמישה חודשים נטולי מחזור וככה"נ נטולי הורמונים)
. באופן מפליא באמת, גדלו להם זקיקים לרוב, והיום יש לי איזה חמישה במצב של כמעט בשל (עד 18 מ"מ), זה ממש פלא לראות את זה...
בעניין ייבוש הרירית, הרופא שלי טען שגם עם רירית של 5 מ"מ ניתן להכנס להריון, ורירית כזו היא שגרתית בטיפולי איקקלומין (אני לקוחת גם הורמון למניעת ייבוש הרירית). בעניין תופעות לוואי - חוץ מתחושות מוזרות בבטן + נפיחות קלה, אין הרבה. מה שכן, איקקלומין מלווה גם במעקב זקיקים וזה קצת מנג'ס. במיוחד אם אין מרפאה קרוב לבית וכמובן ששעות הקבלה הן בדיוק מתי שממש לא נוח לך... לא בשישי או בערב...
בקיצור, נראה לי שווה על פניו לנסות. להזיק זה בכל מקרה לא מזיק.

netayu

New member
מה לגבי מינון?

האם 2 כדורים ביום זה סביר? לוקחים אותם בו זמנית או בוקר וערב?

ילדוש

New member
מקובל כשמתחילים עם איקקלומין,

מנסים קודם מינון רגיל (כדור אחד ביום) ואם לא משפיע, מגדילים את המינון. לדעתי, זו הדרך האחראית.

אני התחלתי ממינון של 3 כדורים ליום

והיה ביוץ ביום העשרים ומשהו, וחודש אחרי הוא הוריד לי את המינון ל-2 כדורים ביום והביוץ היה ביום ה-40. אני מניחה שזה תלוי מתי המחזור שלך בדרך כלל, ובכל מקרה תסמכי על הרופא שלך. ואגב, אני מיד התחלתי עם איקקלומין, לא ניסיתי בכלל בלי, בגלל מחזור שמגיע פעם בארבעה חודשים, אז לא תמיד צריך לנסות קודם כמה חודשים טובים. וכן, לוקחים שני כדורים אחד בבוקר ואחד בערב.

למעלה