זקוקה לעזרתכן הדחופה

מעין26

New member
זקוקה לעזרתכן הדחופה

אומנם לאחרונה לא כתבתי הרבה בפורום ניסיתי לצאת קצת לחופש מכן, לא שהצלחתי כל כך כי כל יום נכנסתי לפורום לראות אבל התאפקתי מלהשתתף. בכל אופן החודש הזה כאמור אמרו לנו שלפני שאנחנו מתחילים בכל מיני טיפולי פוריות אז עושים חודש הפסקה מהאיקקלומין ועושים כל מיני בדיקות וביום הראשון של הוסת לשוב אליהם, אבל כידוע אני בעלת שחלות פולוציסטיות אז הביוץ מעצמו לא יתתקים אבל בכל מקרה חיכיתי ושראיתי אחרי 27 יום שאין ביוץ פניתי לרופא והוא הורא לי ארגסט 10 ימים ואחרי זה לבוא אליו, עכשיו השאלה היא כזאת לקחתי אתמול מהכדורים והיום בבוקר ההחום עלה פלאים מ36.0 ל36.6 מה זה אומר? האם יכול להיות שבייצתי אתמול ולא הרגשתי מה שאני תמיד מרגישה או שהכדורי ארגסט גרמו לחום לעלות. לפי מה שידוע לי תפקיד הכדורים לקלף את רירית הרחם כך שהכל ייצא כמחזור ולא לגרום לביוץ לא? בקיצור אני מבולבלת נורא האם פיספסתי ככה עוד חודש? האם זה היה ביוץ? או שמא זאת תופעה טבעית של הכדור? דרך אגב בתופעות לוואי שכתוב בכדור מופיע גם חום אבל אני מתארת לעצמי שהכוונה היא לממש חום ולא עליה של פחות ממעלה. אשמח לדעתכן

תמרלה

New member
../images/Emo6.gifתקפצו מהר למיטה

סליחה על הישירות -אבל אם את חושבת שהיה אתמול ביוץ מהר למיטה כי הביצית יכולה לשרוד 24-48 שעות!! אז מה כבר יכול להיות אולי תתפסו אותה בסיבוב!!! בהצלחה

פּוֹנְג

New member
אין לי מושג. לא נראה לי שהכדור גרם

לביוץ אולי באמת היה ביוץ לבד. או שהחום הוא כתוצאה מהכדור כמו שמוסבר בהוראות.

מעיןבר

New member
ארגסט=פרוגסטרון=חום

ולמה הכוונה? אם קראת את המאמר על השמ"פ מוסבר שם שעליית החום אחרי הביוץ נגרמת מכך שיש הפרשת פרוגסטרון בעקבות איתות של הזקיק הצהוב לגוף. הפרוגסטרון הוא ההורמון שאמור להפוך את גופנו לאינקובטור עבור העובר (במידה ויש הפריה) וגורם לעלית חום והוא גם זה המשמר את עובי רירית הרחם בשיא על מנת לאפשר השתרשות (העיבוי נעשה עוד לפני הביוץ וזאת לפי האיתות של האסטרוגן). כשבועיים אחרי הביוץ, אם לא היתה השתרשות, הזקיק הצהוב מזדקן ויש הפסקה בהפרשת הפרוגסטרון. ההפסקה הזאת גורמת לירידה בחום וכן לכך שיש התפרקות של רירית הרחם המתבטאת כווסת וכתחילתו של מחזור חדש. ומה עושה הארגסט? הארגסט הוא למעשה פרוגסטרון סינטטי. כאשר רואים שלאישה לא היה ביוץ ורוצים לגרות את גופה להתחיל מחזור הורמונלי חדש נותנים לה ארגסט ובעצם "עובדים על הגוף". הפרוגסטרון הסינטטי גורם לעליית החום ועם הפסקת נטילת ההורמון הגוף "חושב" שהיה ביוץ ללא הפריה והשתרשות ולכן ניתן איתות להתפרקות רירית הרחם והתחלת מחזור הורמונלי חדש. לכן יום לאחר נטילת הארגסט ראית עליה בחום - זו פשוט התוצאה של נטילת הכדור ולא כי היה ביוץ. אגב, מסיבות אלה אין חשש אם נטלתן ארגסט מבלי לדעת על הריון צעיר - זו בסה"כ תוספת של פרוגסטרון לכמות הנכבדת שיש מהורמון זה בכל מקרה בזמן ההריון. יש אפילו נשים שהוא (או צורות אחרות של ההורמון) ניתן להן כתמיכה בתחילת הריון כדי למנוע הפלה אפשרית.

למעלה