מעקב זקיקים

Newhere7

New member
מעקב זקיקים

יום 21 למחזור- באולטרסאונד ראו זקיק מוביל שכבר הגיע ל20 סמ
אבל בבדיקות דם האסטרוגן 496 וLH יצא 11, יש סיכוי לביוץ?
אף פעם לא היו לי ערכים כל כך נמוכים..
תודה!

מאי292

New member
מה עם הפרוגסטרון??

יש סיכוי שעוד יומיים ההורמונים יקפצו.
קיסלת טיפול תרופתי כלשהו?

Newhere7

New member
כבר היה ביוץ, אבל..

הפרוגסטרון היה כל הדרך מתחת ל-2 ואז קפץ ל10.9, כשהאסטרוגן -ירד ל216, והLH קצת עלה ל31.2..
בדר"כ האסטרוגן לקראת ביוץ מגיע אצלי לאיזור ה1000 ויותר, אז נראה לי מוזר הפעם שהשיא שלו היה 496 (והזקיק הגיע ל20 מ"מ) אבל זה מספיק כדי לתפוס הריון?
אני אחרי לטרוזול שלקחתי 5 ימים (לא היה שינוי בכמות או גודל הזקיקים) אז לקחתי עוד 5 ימים.. (ובסוף הטכנאית אמרה שלדעתה זה בכלל לא היה זקיק אלא ציסטה)

shirael

New member
היה לי משהו דומה..

אני לא יודעת למה את על לטרוזול, אבל אצלי יש שחלות פוליציסטיות ברמה די קלה, היה ביוץ ואפילו די סדיר רוב הזמן, אבל הוא היה "בורח" עם ביצית בשלה ברמת אסטרוגן נמוכה מדי, וברקע רמת ה-LH היתה כל הזמן גבוהה מדי, כל החודש, בלי קשר לזינוק LH שמצפים לו לפני ביוץ.
ניסיתי חודשיים על איקקלומין, אבל מה שבאמת הצליח לסדר את זה היה מנופור בהזרקה, מינונים לא גבוהים במיוחד - זה מיד הטיס את האסטרוגן לשמיים ושיטח את ה-LH, ופעם ראשונה שהצלחנו לתפוס את הביוץ כמו שצריך גם כדי לבצע הזרעה. בחודש הראשון על המנופור היה הריון כימי - פעם ראשונה מזה שנה של נסיונות שמשהו בכלל זז אצלי - ובחודש השלישי הריון הריון, כרגע בשבוע 22.
מקווה שזה עוזר לך במשהו, בהצלחה!

Newhere7

New member
תודה רבה! בהחלט עוזר

אני על לטרוזול (לקראת הזרעה) כי הרופא אמר שזה עדיף מאיקקולומין שפוגע ברירית..
חודש שעבר הם לא השפיעו עלי ולקחתי סבב נוסף שגרם לערכים הנמוכים האלו..
המנופור נשמע ממש פתרון טוב.. איך אני אומרת את זה לרופא? חחח

shirael

New member
זה תלוי, את עדיין אצל רופא נשים או שהתקדמת לרופא פוריות?

רופא נשים לא יוכל לקדם אותך לתרופות בהזרקה, תצטרכי לעבור לרופא פוריות, צריך הפניה וסדרת בדיקות.
אם את אצל רופא פוריות זה מאוד פשוט - את אומרת דוקטור, חבל לי על הזמן. הלטרוזול לא עובד והשעון מתקתק. אשמח להתקדם לתרופה בהזרקה.
ואז הוא יחליט אם ללכת על מנופור או גונאל, ותתחילו ממינון מינימלי כדי לבדוק איך את מגיבה ומשם תתקדמו. בהצלחה רבה!

shirael

New member
רוצה להוסיף

שכל מסע פוריות כזה הוא קצת כמו סיפור בלשי. כל פעם מנסים שילוב אחר - הרבה פעמים בלי שיודעים מראש מה הבעיה בכלל - עד שמגיעים לנוסחה המנצחת, שכמובן אצל כל זוג היא אחרת. נסי להסתכל על זה כמו הרפתקה מעניינת, זה מוריד את הלחץ קצת.

Newhere7

New member
אני אצל רופא פוריות

האמת שכבר חודש שעבר כשהתבאסתי שהכדורים לא עבדו שאלתי אותו אם אנחנו הולכים שוב על אותה התוכנית כי הלטרוזול לא ממש השפיע, ואני חושבת שהוא לא כל כך אהב שהתערבתי לו בהחלטות.. הוא פשוט אמר לי לקחת שוב במינון כפול..
ואין לי כוחות לעוד חודשים מבוזבזיםםםם

&nbsp

shirael

New member
אם הוא לא בא לך בטוב

יש עוד רופאי פוריות בארץ... זכותך המלאה לעבור למישהו שיקשיב לך יותר ברצינות. תגששי מה הוא מתכוון לעשות בחודש הבא ותחליטי.

למעלה