יכול להיות ששוב מאחר לי??

duvshanit12

New member
יכול להיות ששוב מאחר לי??

הי כולן,
מתלבטת מה קורה פה... קצת רקע מקדים-
אחרי שימוש רצוף של 15 שנה בגלולות, הפסקתי באוגוסט האחרון. מחזור אחרון היה ב23.9 (לפחות היה נראה כמו מחזור. דימום חלש ממש משך יומיים-שלושה). בינתיים תכף יום 38 ללא מחזור .הבנתי שאחריי שימוש ממושך לוקח זמן למערכת להתאפס ויכולים להיות חודשים ללא מחזור. מצד שני לפני השימוש בגלולות- המחזור שלי היה סדיר תמיד.
בשבועות האחרונים יש לי מלא הפרשות לבנות צהובות, לפני שבועיים היו לי כאבי בטן כמו מחזור ואתמול זה שוב התחיל לי וחוצמזה מצבי רוח מחרפנים ותיאבון מוגבר.
עכשיו הקאטצ'- עודדדדד לא עשיתי בדיקה!! לא רוצה לעשות בדיקה בבית, מעדיפה בדיקת דם שזה יותר ודאי.
פוחדת לעשות ולהתאכזב איףףף.
מה אומרות -
למשוך עוד קצת ולחכות לראות אם המחזור יגיע ורק אז ללכת לעשות?
או- שיש תכיפות לגלות כבר עכשיו, כי אם זה היריון אז יש בדיקות מסוימות שכבר צריך לבצע??
תודה מראש לעונות :)

Mis Anna

New member
מציעה כן לבדוק

לא יודעת אם את מתכננת וכבר לוקחת חומצה פולית אבל אם לא ואת בהריון את חייבת לקחת במידי. בנוסף כדאי לדעת כדי להתנהל נכון, לא לאכול דברים שאסור וכדומה.

duvshanit12

New member
תודה לוקחת פולית

כבר כמה חודשים
פשוט הקטע עם הגלולות.. גם הרופאה שלי אמרה לי לקחת "פס" של חצי שנה חחח.. לא לצפות לכלום כי זה עלול לקחת זמן. לא מכירה הרבה מקרים שאחרי שימוש כזה ארוך ורצוף, בגיל כמו שלי (34) נקלטו תוך חודש-חודשיים...פשוט לא רוצה לצפות ולהתאכזב

מפעם

New member
גם אני ממליצה לבדוק ולהוסיף לבטא

גם פרוגסטרון. כך תוכלי לדעת איפה את מחזיקה ואיך להתנהל בהתאם
בשורות טובות

duvshanit12

New member
תודה ולגבי פרוגסטרון

הכוונה שהוא אומר לי איזה שבוע אני, בהנחה שזה היריון?
או שיש לו משמעויות נוספות?

מפעם

New member
רק אולטראסאונד יתן לך אינדיקציה משוערת לגיל ההריון

ובהנחה שמדובר בשבוע 5 כל מה שאפשר לראות זה שק הריון שמתבטא בנקודה על המסך... לא הרבה
הפרוגסטרון יכול להעיד על הריון תקין במידה והבטא חיובית או במקרה שאין הריון ללמד אם את אחרי ביוץ או אם העיכוב נגרם בשל חוסר ביוץ.
גם אני הייתי על גלולות הרבה שנים וכשהפסקתי גיליתי שאני פוליציסטית והביוץ שלי לא סדיר...
בכל מקרה אין מה להשליך, תעשי בדיקה וצאי מהספק ואם חלילה אין הריון תעבדי על לקדם אותו ולא צריך לחכות חצי שנה שזה יסתדר לבד בגילך. תגידי לרופאה שאת מעוניינת בהריון ושאת לא רוצה לחכות שזה יסתדר לבד.. בהצלחה.

duvshanit12

New member
תודה רבה

אני מעדיפה כן לחכות עוד קצת. ממש לא חצי שנה אבל עוד חודש זה בסדר, גם אם זה לא היריון הייתי רוצה שיהיה לי לפחות מחזור אחד נורמלי.. הראשון נראה כמו מחזור מדומה, קצר וחלש. תודה על העצה לבדוק פרוגסטרון, למדתי משהו חדש ! הולכת לבדוק את זה

למעלה