אפשר פוסט באסה?

Mis Anna

New member
אפשר פוסט באסה?

הייתי אצל רופא היום והוא חפר לי על המשקל.
וזה ממש הרס לי את היום.. ברמה שלא בא לי ללכת שוב (שבוע הבא יש לי תור אליו בנושא פוריות)
ופשוט נהיה לי כל כך רע שלא בא לי אפילו להתחיל טיפול.
יש לי בעיות בגב בעקבות תאונה. הוא לא יודע על זה אמרתי רק בעיות בגב לא פירטתי אולי בהמשך אגיד. והוא פשוט המשיך לדון בזה שאני צריכה לרדת במשקל ושזה גם יקל על הגב.
זה משגע אותי שאומרים לי את המובן מאליו כאילו ברור ברווווור שאם הייתי רזה היה לי מחזור סדיר ופחות לחץ על הגב. אבל מה אתה חושב שתשיג בזה. אולי זה משהו שהוא מחויב להגיד למטופלות. אבל זה פשוט כל כך רגיש אצלי במיוחד שאני בכלל לא יכולה לעשות ספורט כרגע אפילו.
אני נלחמת במשקל על בסיס יומיומי כל דבר שנכנס לי לפה עובר מחשבה כפולה ומכופלת אם כדאי או לא כדאי לאכול את זה.
למה אני חיה במאבק יומיומי עם עצמי. גאה בעצמי שאני מנסה לעשות הכל כמו שצריך ועם זאת המשקל זז למעלה ולמטה ובמקרה כשכבר החלטתי לגשת לטיפול פוריות הוא זז יותר למעלה אז זאת סיבה לבטל את כל מה שעשיתי עד עכשיו. למה אני מרגישה שאסור לי לעשות טיפול בגלל הצורה שבה הדברים עולים. זה הרס לי כל כך היום שהייתי בדיכאון וממש שוקלת לבטל את התור ולוותר על הכל בגלל זה.

מורי1122

New member

זה באמת נשמע מבאס

חוסר רגישות מצד הרופא... אפילו חוצפה הייתי אומרת.
אני לא חושבת שרזון זה המזור לכל הבעיות בעולם, זו גישה מאוד צרה ושטחית של הרופא הזה. זה ממש לא ברור שאם היית רזה היה לך מחזור סדיר ופחות כאבי גב. כאבי הגב שלך הם תוצאה של תאונה, אז מה בכלל הקשר למשקל?
אני חושבת שקודם כל תנסי להיות יותר סלחנית כלפי עצמך ולאהוב את עצמך כפי שאת, עם הקילוגרמים העודפים. בלי הלקאה עצמית...! אי אפשר להילחם בכל החזיתות במקביל - דיאטה, כאבי גב, הריון... לאט לאט... זה לא פשוט... יש סדרי עדיפויות, ואני מניחה שכרגע הריון בראש סדר העדיפויות.
דבר שני, מה פתאום שתתני לרופא (דביל) לגרום לך "לוותר על הכל"? הלו, אלה החיים שלך, לא שלו! אלה הרצונות שלך, החלומות שלך! אז בגלל שהוא חסר רגישות את תחזרי לקונכיה שלך ותוותרי? לא!
אני מציעה שתנסי למצוא רופא אחר, מתוך המלצות. לא חסרים רופאים מקסימים ורגישים.
שולחת לך אנרגיות טובות להתגבר על הבאסה ולאהוב את עצמך

Mis Anna

New member
אין לי שום בעיה עם עצמי

פשוט שניסיתי לרזות בחודשיים האחרונים לקראת ההחלטה להכנס להריון והמשקל מתנדנד למרות מאמצי ועכשיו הוא פשוט זרק הכל לפח.
הוא פשוט מתייחס לזה כאילו אסור לי להכנס להריון במשקל שלי. שהוא לא כזה נורא בכל מקרה.
בנוסף אני כרגע אפילו במשקל נמוך יותר משנקלטתי בהריון הקודם אז דווקא באתי עם מחשבה שאני במצב טוב והוא פשוט הרס לי הכל.
כן זה גורם לי לרצות לוותר על הכל כי לקח לי המון זמן להחליט להכנס להריון במודע ללכת לקראת טיפול נוסף אחרי שעברתי זוועות עולם בפעם קודמת ועכשיו עם הגב בכלל לא יודעת איך אעבור את ההריון ובגלל זה אולי עדיף שאוותר מראש.

missh1

New member
אל תוותרי ואל תתיאשי,

אני מבינה את הצער שלך אבל תשתדלי לא להיפגע מדבריו ולקחת את זה לכיוון אחר. אני יכולה לומר, שבשני ההריונות הראשונים שלי הייתי ממש רזה, בכושר, עם אחוז שומן נמוך ממש ונקלטתי מהר מאוד (תוך חודש/ חודשיים).בהריון השלישי שכבר ממש לא הייתי פעילה ספורטיבית, שקלתי 10 ק"ג יותר מבהריונות הקודמים ולקח יותר מחצי שנה להיקלט. ועכשיו שאני מנסה כבר כמעט שנה ואני עדיין לא פעילה ומעט עגלגלה אני בטוחה בצורה חד משמעית שיש קשר. הרופא לא אמר מילה על כך כי אני באמת למראית עין נראת בסדר גמור אבל אני מכירה את גופי כ"כ טוב שאני יודעת שיש קשר במיליון אחוז.
במקרה שלך הייתי ממליצה על שחייה (לא כדאי שתשחי בסגנון חזה. בסגנון חזה יש לחץ על הגב התחתון) .
תעשי את כל המאמצים להשיג את ההריון הזה , אני בטוחה שאת יכולה!
את מצידך תעשי את ההשתדלות הטובה ביותר, ואת השאר תתני לבורא עולם לעשות.. הרי כמה ניסים קורים ...
בהצלחה

LEELEE7

New member
אהובה

קודם כל,
גם אני שם, סובלת מעודף משקל מאוד גבוה. היתה לי רופאה משפחה שאפילו כינתה אותי - דוב....
נתחיל מזה שלרוב אני אדם בריא, אבל ללא ספק, כאבי כף רגל נובעים אך ורק ממשקלי העודף. משקל עודף לעיתים עלול ליצור בעיות. זה שיש לך רופא חרא, זה דבר אחר. לא כל בעיה נובעת ישירות ממשקל, ויתכן שאכן אצלך זה לא נובע מהמשקל. ההסקה האוטומטית שלו שזה נובע מהמשקל - שגויה ביסודה.
המלחמה על המשקל היא מלחמה שלדעתי, רק אנשים הנלחמים בהתמכרות קשה כמו סמים, אלכוהול, סגריות והימורים - יבינו. זו מלחמה עקובה מדם, יזע ודמעות. גם אני, נלחמת במשקל יום יום, ויש לי המון נפילות. זה דבר לא פשוט בכלל.
יש לי 2 חברות בעלות משקל עודף מאוד מאוד רציני, על רצף האוביסטי.
שתיהן נכנסו להריון ספונטני, שתיהן חוו בסקירות ובבדיקות הערות נוראיות (אי אפשר לעשות אולטראסאונד בטני כי שכבות השומן מסתירות את העובר- דבר שהוא נכון, אבל יש דרך להגיד את זה...). כולי פחד מהיום שבוא אגיע לאולטראסאונד בטני ושלא יראו את העובר.... (גם מתכננת בגלל זה על דיקור מי שפיר וצ'יפ בכל מקרה).
מההריון הקצר שהייתי בו, האולטראסאונד היה וגינלי בכל מקרה, אז לא נתקלתי בהערות עדיין.
כל מה שאוכל לתת לך זה חיבוק ענק, אהבה ושתדעי, שאת לא לבד במלחמה על המשקל, ואת לא חייבת להיות סקיני כדי להיות בריאה ומנצחת.

dogli3

New member
חיבוק?

אני חושבת שאם הרופא הצליח לפגוע בך בדברים שאמר, את בתוך תוכך מאמינה באמת שהציג.
&nbsp
יש לי המון נסיון עם תזונה ומשקל - ליוויתי בעבר בקבוצה של "חלי ממן", ליוויתי גם באופן פרטי נערים ומבוגרים שהשילו ממשקלם 30 ו-40 ק"ג.
בכנות אספר לך שבמלחמה הזו אין מנצחים. כל אלה שליוויתי וירדו במשקל בשילוב עם פעילות גופנית - עלו הכל בחזרה עם ריבית.
למה?
כי התהליך היה חסר בליווי רגשי - אישי או מקצועי.
משקל עודף או רזון קיצוני (שהוא לא גנטי) נובעים ממצוקה נפשית, האוכל מפצה על עניינים אחרים (נסתרים או גלויים).
בעדינות אני מציעה - האם שקלת לבחון את מקור המלחמה שאת מנהלת? איזה מקום האוכל ממלא בחייך?
&nbsp
מקווה שלא פגעתי.
אני בטובתך לגמרי

&nbsp
&nbsp

מאי292

New member
חיבוק גדול

אני לא יודעת אם נהג בחוסר רגישות או עצם הנושא עצמו כואב ולכן זה הרגיש לך ככה...
&nbsp
באמת יש קשר בין משקל לבעיות פוריות אבל זה לא אומר שזה לא מצריך עדינות ורגישות...
&nbsp
זה בסדר להתאכזב... כ"פרוצה" בעצמי שהייתה רצה בעבר 6 קמ 3 פעמים בשבוע אני מבינה את שברון הלב שלך וחוסר היכולת להתמודד ולעשות ספורט.
&nbsp
אישית לא ויתרתי ובימים שהמצב היה נוראי הלכתי לפילאטיס מכשירים 1על 1 עם צדריכה אלפוה שידעה לכוון אןתי ככה שלא יכאב.
&nbsp
בריכה ושיחה גם עשו טוב...
&nbsp
&nbsp
מעבר למשקל התחושה שיש לך שוב שליטה על הגוף והגוף חזק ויציב הרימה אותי מאוד.
&nbsp
בהצלחה יקירה.
&nbsp

Mis Anna

New member
עונה לכולם

אני מודעת שהוא לא בא לפגוע בי
הוא שואל מה שמחויב ואף בצורה קרה.
עם זאת הוא דאג להציג את הדברים בצורה כזאת של למה לא ירדת במשקל עד עכשיו.
שזה מרגיש לי מאשים. מה שהוא לא יודע זה שירדתי עשר עליתי 5 ירדתי 7 עליתי 3
וכך הלאה. זה קשה. אבל עכשיו חזרתי אליו כאלה בסך הכולל אני בערך כ3-4 קילו פחות ממה שמעודכן לו במחשב. ובכך הוא ביטל מלחמה שלמה.
להפך חשבתי שאני בנקודת התחלה טובה יותר. ציינתי את הגב ורק חזר שצריך וצריך וצריך כאילו אני לא יודעת שצריך. זה מה יש כרגע ועם זה עובדים.
אני כבר כשנה וחצי אחרי התאונה ועושה זריקות בגב ועל כדורים יומיומיים. אני הולכת לוותר כרגע על כל הטיפולים לגב בגלל ההריון. ומרגישה שגם ככה הולכת לסבול בפן הפיזי. אז עד שהחלטתי ללכת על זה פשוט הרגשתי שנותנים לי כאפה.
במיוחד שתאמיני לי יש הרבה הרבה יותר שמנות ממני שנקלטות טבעי ובעיניי זו לא מניעה לעשות טיפול. הלוואי שלא הייתי צריכה בכלל לסבול את כל האי נוחות והחיטוטים גם בנפשי וגם בפיזי וזה מה שגרם לי לצאת ולחשוב למה אני צריכה את זה בכלל. אולי אמשיך בשלי ואקווה לנס (אותו נס שלא קרה כבר 3 שנים ללא אמצעי מניעה
&nbsp

shirael

New member
אני די בדיעה הממוצעת פה...

זה נכון שירידה במשקל יכולה מאוד לעזור לפוריות (בחוגי הפוליציסטיות מסתובב הנתון שירידה של 5% ממשקל הגוף כבר מספיקה כדי להביא לשיפור ניכר) - אבל יש דרך לומר דברים, וברור שלהטיח לך את זה בפרצוף יעשה בדיוק את ההפך ממה שזה אמור, לא שנראה שאכפת לו.
&nbsp
אני מאוד לא סלחנית לרופאים סוציומטים. מבחינתי אם הוא לא יודע להבין את הנפש שלך ברמה הבסיסית והאנושית ביותר, הוא בשום אופן לא יידע לטפל בך כמו שצריך, אפילו אם הוא למד 20 שנה. לא מאמינה שטיפול ורפואה זה רק "תרופה A נותנים למצב B ומקבלים תוצאה C", בטח ובטח שלא בתחום כל כך עדין ואינטימי כמו גניקולוגיה, ועוד יותר פוריות.
&nbsp
מקווה שתמצאי את הדרך לקחת את כל הכעס על הצורה שהוא נהג בך, ובמקום להפנות אותו כלפי עצמך ולהרגיש חרא, לתעל אותו לחיפושים אחר רופא (רופאה?) עם כישורים אמפתיים בסיסיים. יש כאלה.

Mis Anna

New member
5% הידוע לשמצה

מאיזה משקל בדיוק אני צריכה להוריד 5%?
כי למשל לפני שהתחתנתי הורדתי 13 קילו. ולא הייתה לי ווסת שנה.
אחרי ההריון הורדתי את המשקל של ההריון ועוד קצת. שזה 10+ קילו.
כעת אני 3 קילו פחות ממה שהתחלתי את ההריון הקודם.
אז 5% מאיזה משקל אני צריכה להוריד וכמה פעמים 5%.
את מבינה זה לא נגמר וזה ממש לא מה שפותר לי את הבעיה.
&nbsp
בכל מקרה לגבי רופא אני זעמתי וישר חשבתי להחליף לצערי בקופה אין כל כך אופציות ובפרטי אני לא רוצה בינתיים כי זה נראה לי בזבוז כרגע. אני מקווה שתוך 3 סבבים אקלט וזהו. בכל מקרה עם הרופא נפגשים פעם בסבב ואז זה רק מעקב עם האחות.
בנוסף בעיניי הוא מקצועי הייתי אצלו גם בסבב הקודם. יש הרבה רופאים כאלה, מקצועיים יסודיים ופחות ביחסי אנוש.
רק חוששת עכשיו שהוא יעכב אותי בגלל חגים.

METOKA27

New member
תכלס הרופא צודק

אבל אין ספק שהוא היה יכול להיות יותר סמפטי אליך
אני ב2 ההריונות הקודמים שקלתי 60 ועלתי כל ההריון 7 קילו
עכשיו אני פאקינג 72 קילו!! ולפי המשקל עם הגובה זה נחשב השמנה מעל הממוצע
לא יודעת אם זה מה שאולי גרם לי ל2 כימיים, אבל אני לא מוותרת.. מנסה שוב כל חודש בתקווה להריון תקין

למעלה