אשמח לעידוד וטיפים איך להצליח להיכנס להריון

וונדל28

New member
אשמח לעידוד וטיפים איך להצליח להיכנס להריון

האמנם כבר היו לי 3 הריונות (2 שהסתיימו בלידה והפלה אחת בגרידה) אבל אני כבר כמה חודשים אחרי ההפלה ולא מצליחה להיקלט. זה ממש מוזר לי כי בכל ההריונות שהיו לי נקלטתי על החודש הראשון, ופתאום אני חווה כישלון אחרי כישלון וזה קשה :(
אני יודעת לזהות את היום ביוץ בוודאות ואכן 15 יום אחר כך מקבלת מחזור. מנסים כמה ימים לפני היום ביוץ כולל ביום ביוץ עצמו ובכל זאת לא נקלטת. קראתי פה בעבר על שיח אברהם, אשמח לשמוע מהניסיון שלכן עם זה, איפה משיגים ומה זה בכלל (כדורים? משקה?)
אפילו עלו לי מחשבות שאולי הטעות שלנו היא שאנחנו מנסים כמה ימים קודם ואולי כבר ביום הביוץ הזרע פחות איכותי? (מקמפרים כל יום בערך 4-5 ימים רצופים).
בינתיים רק 3 נסיונות כושלים אבל כל כך רוצה כבר להצליח אז אשמח לשמוע כל דבר שיכול לעזור בנושא.
תודה ושכולנו נצליח להיקלט בקרוב!

sharonbr2

New member
אני בדיוק כמוך

גם אחרי הפלה ויש לי שני ילדים... מנסים כבר 8 חודשים. בכל ההריונות שלי נכנסתי ממש מהר! ועכשיו כלום! מפחיד ומתסכל. אני כבר פניתי לרופא פוריות בגלל הגיל שלי.

טודובום

New member
סלק סלק סלק

יכול להיות שרירית הרחם שלך נפגעה מהגרידה (כמו שקרה לי) וזה בד"כ קורה... ואז הרירית נהיית דקה ומהווה קושי לקליטת הריון.
נסי במחזור הבא, לאכול או ליטול כמוסות סלק מרגע סיום הווסת ועד סוף 10 ימים אחרי הביוץ ותראי אם זה עוזר...
לי זה עזר 4 פעמים

את יכולה במקביל גם לפנות לרופא שיעשו לך פרופיל הורמונלי וUS של רירית הרחם קרוב למועד הביוץ.
דווקא קימפו"ר של כמה ימים לפני הביוץ כולל יום לפני הביוץ, מעלים את הסיכוי לכניסה להריון מאשר קימפו"ר בביוץ עצמו.
בהצלחה רבה

וונדל28

New member
אוף, לא אוהבת סלק... אנסה את הכמוסות

מה עם שיח אברהם? שמעתי בעבר שהוא גם מומלץ, איפה קונים ומה זה בכלל? מכירה?

טודובום

New member
לכמוסות אין טעם

על שיח אברהם לא שמעתי, אולי יש כאן אחרות שמכירות.

Atsoo bibu

New member
בדרך כלל הרירית נפגעת בגרידה?

ממה שאני יודעת הסיכוי לפגיעה ברירית הוא נמוך מאוד...
סיכונים זה זיהום ו/או הדבקויות וזה סרט אחר...
אבל לא שמעתי שגרידה מדקקת את הרירית
עכשיו נלחצתי

טודובום

New member
לצערי זה דבר ידוע

לא יודעת מה האחוזים בדיוק, אבל אם הייתי יודעת שזה מה שיקרה לי (זה היה הריון ראשון ) הייתי בהחלט מנסה קודם לחכות שייפול לבד, ואם גם זה לא היה עוזר, הייתי פונה לציטוטק שהוא ללא התערבות כירורגית...
הייתי צעירה ותמימה, ולחוצה מכל הסיטואציה כמובן, ואף אחד לא הציג בפניי אפשרות אחרת..
אם לא הייתי מגלה את הסלק אולי הייתי היום עם פחות ילדים אם בכלל...
למה את צריכה להילחץ ?

עוד סיבוך אפשרי של גרידה

קודם כל - קחי בחשבון שזה נדיר. עוד סיבוך אפשרי של גרידה (שתדירותו עולה ככל שהגרידה מתבצעת בשבוע מאוחר יותר) הוא זיהום שגורם לסתימת חצוצרה.
במקרה כזה אפשר לראות את זה בצילום רחם, לפעמים גם הצילום משחרר את הסתימה. הבעיה עם צילום רחם היא שהוא נוראאאאאאאאאא כואב.
כך הסביר לי לאחרונה פרופ' מומחה לנושא, ולכן אני מחכה עם הצילום... (אני במצב דומה לשלך, ביצעתי את הגרידה בשבוע מאוחר יחסית)

לא לכולן הצילום כואב

לי הוא לא כאב. בכלל. בכלל. רק הרגשתי את הספקולום (כמו שתמיד מרגישים אותו). עשיתי בקופה. אגב, באותו חודש נקלטתי (אגדת צילום הרחם.....)

באמת? זה מעודד!

הרופא אמר שלנשים שעברו הריונות מלאים זה פחות כואב. מותר לשאול אם עברת הריונ/ות לפני הצילום?
ולא הכרתי את האגדה.. אם כך, שווה לי לרוץ ולהקדים את הצילום

וגם...

עד כמה שאני יודעת, לזוג בריא ללא שום בעיה, יש כ20 אחוז סכוי להכנס להריון כל חודש כשעושים הכל נכון.
כך שלפעמים צריך פשוט לנשום עמוק ולהיות סבלנים.

למעלה