פרופיל הורמונלי

nrrns

New member
פרופיל הורמונלי

יודעת שאתן לא רופאות אבל מרפרוף מהיר נראה שבהחלט מבינות עניין!
הונחיתי לבצע פרופיל הורמונלי בימים 3-5 למחזור. שלב הדימום אצלי הוא רק יום וחצי (עם הרבה ימי הכתמות לפני ואחרי). ימים 3-4 למחזור יצאו על סופש ולכן לצערי, ביצעתי ביום החמישי (העדפתי מוקדם יותר בגלל שהמחזור קצר כל כך ולא ידעתי אם ישפיע). חלק מהערכים יצאו גבוהים, התור שהצלחתי לקבוע רק עוד חודש וחצי. תוהה אם החריגות קשורה לשלב מאוחר מידי במחזור ואם כדאי לנסות להשיג הפניה חדשה ולבצע ביום מוקדם יותר לפני התור או אם החריגות לא קשורות לשלב.
PROGESTERONE-- יצא 2.4
17-OH-PROGESTERONE- יצא 3.2
ESTRADIOL- יצא 266
שאר הערכים תקינים לשלב המחזור.

מישהי במקרה יודעת אם יכול להיות שהחריגות קשורות לשלב במחזור וכדאי לבצע פעם נוספת ביום מוקדם יותר?

המון תודה!

טודובום

New member
באיזה יום מחזור ביצעת את הבדיקה ?

הכוונה, כמה זמן מיום הדימום המשמעותי הראשון ? (לא הכתמות)
יכול להיות שבגלל ההכתמות את צריכה לבצע בדיקה חוזרת ובשלב יותר מוקדם, ולדעתי צריך גם יומיים של דימום משמעותי.
מי שהפנה אותך יודע שיש לך רק יום וחצי דימום ?

nrrns

New member
תודה על המענה

ביצעתי את הבדיקה ביום החמישי מהדימום המשמעותי הראשון. הרופאה יודעת שהדימום רק יום וחצי, זאת אחת הסיבות לבדיקה ובכל זאת ההנחיה היתה לעשות בימים 3-5.
אנסה להשיג אותה ולבקש עוד הפניה, נראה לי שווה לעשות את הבדיקה ביום מוקדם יותר כדי לקבל (אולי) תמונה מהימנה יותר.
&nbsp
תודה!

טודובום

New member
נשמע לי שזה מאוחר מדי והתחיל להתפתח כבר זקיק

לכן ההורמונים עלו.
תבקשי שוב הפניה ותעשי ביום 2-3 למחזור.
בהצלחה !!
אגב, מה היא אמרה לך על הדימום של יום וחצי ? זה מצריך טיפול ?

nrrns

New member
מחזור קצר

בעבר, היה לי דימום יומיים-3, התייעצתי עם רופאת נשים שספרה את כל הימים כולל ההכתמות ואמרה שתקין. מאז, התקצר עוד יותר, כרגע לא אמרה אם מצריך טיפול או לא, שלחה לבצע פרופיל ולחזור אליה.
&nbsp

טודובום

New member
זה מסקרן אותי

כי גם אצלי זה ככה, ואני דוחה את הקץ מללכת אל הרופא, אין לי סבלנות.
עדכני אם תוכלי, ושיהיה בהצלחה

למעלה