עשינו בדיקות פרופיל הורמנלי ובדיקת זרע יצא תקין

גלי377

New member
עשינו בדיקות פרופיל הורמנלי ובדיקת זרע יצא תקין

השלב הבא רוצה לשלוח אותי לצילום רחם...אוף מפחדת מזה קצת
אמר שאנסה עוד חודש חודשים עם לא לעשות צילום רחם.. בגלל הגיל שלי אמר לא רוצה יותר מידי לחכות... מנסים 5 חודשים בערך

מה עדיף בלינאדו או במאיר לעשות צילום? מהקופה הביאו לי רק את שני האופציות האלה בעצם (קופת חולים כללית)
בנתיים אחכה עם הצילום מה דעתכם??

haych

New member
לניאדו!!!!!

עשיתי שם היום את הבדיקה והאמת שכתבת אחריה פוסט ארוך וסופר מפורט - אבל משום מה הוא לא נשלח
ואין סיכוי שאני כותבת אותו שוב.

אם את מתכוונת לעשות את הצילום ואם יש לך מחזור סדיר, אני מציעה לך להתקשר כמה שיותר מוקדם לקבוע. הרופאה אמרה לי להתקשר ביום הראשון של הוסת ולקבוע ללפני הביוץ (כדי לא לפספס את החודש). שאלתי אם אין בעיה של זמינות תורים ואם באמת אוכל לקבוע תוך שבוע וחצי והיא אמרה שאין בעיה. אז זהו, שיש. עושים את הבדיקה רק פעפם-פעמיים בשבוע ולצערי הכי מוקדם היה שבועיים אחרי הוסת - בדיוק בביוץ... התקשרתי למאיר - אמרו לי שרק באפריל יפתחו תורים... לך אין בעיה לחכות אז זה בעצם פחות משנה. אני לא רציתי לבזבז עוד זמן.
בקיצור, הצוות של לניאדו מלאכים. מלאכיות, יותר נכון. אין לי מילים.

nofar166

New member
וואו זה נשמע שממש היתה לך חוויה טובה!

אני ממש שמחה בשבילך!!!!

אשמח גם לשמוע איך היתה הבדיקה (רק אם יהיה לך זמן לכתוב, בלי לחץ).

קבעתי בדיקה דרך המוקד של כללית והציעו לי משום מה רק את מאיר.

מתה מפחד...אם יש לך טיפים טובים אני אשמח =)

haych

New member
וואי, מה זה לא...

לא הייתה לי חוויה טובה בכלל... פשוט הצוות המקסים מנע מזה להיות טראומתי.
אני מעדיפה לא להכנס לחלק הטראומתי כי נראה לי שזה די נדיר ואני לא רוצה להכניס לסרטים סתם.

אכתוב עכשיו יותר בקיצור:
עושים לך במקום בדיקת שתן, מחתימים אותך שאת מודעת לסיכונים ושואלים מאה פעם על אלרגיות.
מכנסים לחדר בו מנחים אותך ללבוש את החלוק שפתוח בתחת ולהשאר רק עם חלק גוף עליון.
עולים על הכסא ואז מפסקים את צוואר הרחם כמו בבדיקת פאפ - מי שעברה פאפ יודעת שמדובר בכאב לא נעים אבל סביל. ואז מכניסים איזה משהו שמקבע את צוואר הרחם - לי זה היה החלק הכי כואב בבדיקה. במקביל משחררים את הספקולום אז לפחות נפטרים מזה. מזריקים את הדיו, מרגיש כמו כאבי מחזור קלים. לי היו חסימות אז אמרו לי שמזריקים יותר בלחץ כדי לפתוח. זה באמת די כאב ואפילו השמעתי יבבה בקול, אבל תוך שניה עם כבר היו בחוץ.
מתלבשים, שמים פד ומחכים לדיסק.
לקחתי אופטלגין שעה לפני, זה לא הרגיש כאילו שהוא עזר... מצד שני, לא יודעת איך זה היה מרגיש בלעדיו.
מלווה לא קריטי - הוא היה שם איתי יותר לתמיכה הנפשית. אבל יש בנות שלוקחות את הכאב יותר קשה ואי אפשר לחזות מראש איך תרגישי. אני יכולה להגיד שאם הוא לא היה, לא הייתה לי בעיה לנהוג חזרה. מעבר לזה, אם הבדיקה לא הייתה באמצע היום גם הייתי הולכת לעבודה.
אני עדיין מדממת (יומיים של דימום זה תקין) ולפעמים יש לי כאבי מחזור קלים, אבל לגמרי חזרתי לשגרה והתנחמתי בשופינג :)
אין לי טיפים מעבר ללקבוע תור כמה שיותר מוקדם למועד שאחרי הסיום המשוער של הוסת כדי לא להפסיד את הביוץ.

לי במרפאה נתנו טופס שכתוב עליו לניאדו ומאיר. כשהתקשרתי למאיר הם הציעו לי גם בי"ח כלשהו בפ"ת. אמרתי שזה לא ברשימה אבל הם אמרו שזה בי"ח של כללית ולדעתם אפשר גם שם. ויתרתי כי זה קצת רחוק והקשה עלי מבחינה לוגיסטית אז לא בדקתי אפילו, העדפתי לפספס את החודש הזה ולסיים עם זה כבר.

WaitingForIt

New member
אני כל כל שמחה בשבילך:)

דבר ראשון שסוף סוף עברת את הבדיקה הזאת ודבר שני שהינה, אולי זאת הייתה הבעיה! (החסימות?) וחודש הבא תעזבי אותנו :)
ידעת שבגרמניה עושים כל חצי שנה פאפ? (ובדיקת שד ידנית שזה מאוד חשוב) אני כל כך רגילה לזה שזה בכלל לא מרגש אותי../: יש לי גם שיטה קטנה.. לקיים יומיים לפני יחסים ואז תמיד הבדיקה עברה לי בלי דימומים בכלל!! ואם לא הספקנו, אז פעם אחת כבר בכיתי מרוב כאב.. ):

Haych מזל טוב!

אני יודעת שאת עוד לא בהריון, אבל 2 חצוצרות חסומות זה בדיוק 0% סיכוי בחודש. שמחה מאד שנמצאה הבעיה, מקווה שמכאן את מתעברת בביוץ הקרוב. מחזחקה לך אצבעות לביוץ מהשחלה הנכונה והיקלטות מהירה מהירה. מהירה! וידיים מלאות עוד בשנת 2017.

haych

New member
פאפ כל חצי שנה נשמע מוגזם, לא?

בארץ זה כל 3 שנים נראה לי. אני עשיתי לפני שנה ועשו לי השנה שוב כי צריך לפני טיפולים. האמת שהפאפ לא מרגש אותי, הרופא היה ממש אלים אז זה כאב ודיממתי המון אבל לפני כן מעולם לא דיממתי.
נשמע מעניין לקיים יחסים יומיים לפני :) חבל שבצילום רחם זה לא תופס (כי אסור לקיים יחסים מחשש להריון) למרות שנראה לי שדימומים אחרי הצילום זה בלתי נמנע... בכל מקרה, גם דימומים כבר אין. אבדוק היום עם בדיקת ביוץ, אני אמורה להיות אחרי אבל אולי קרה נס והוא התעכב ותיהיה עוד תקווה החודש.

אגב, סורי שאני פולניה ומסתכלת על הצד השלילי של הדברים, אבל גם אם לא נקלטנו בגלל החסימות זה לא אומר שמעכשיו הכל ילך לנו בקלות, לא חסרות בנות שהכל תקין אצלן ואצל בן זוגן והם נופלים בקטגורית ה"לא מוסברים"...
נצטרך לחשוב מה עושים... בעלי החמוד בעד לנסות טבעי עכשיו כי הוא לא רוצה שאזריק ואמלא עצמי בהורמונים. אני לא יודעת אם יש לי סבלנות לחכות. לקח כ"כ הרבה זמן עד שהעזתי לפנות לרופא פוריות ועכשיו אני לגמרי בעניין, לחזור לנסיונות טבעיים מרגיש לי קצת בזבוז זמן..

WaitingForIt

New member
גם אני חושבת שזה מוגזם/:

אבל הם אוהבים לבדוק הכל בידיים ובמיוחד לפשק לך הכל שמה עם המלקחיים..( שכחתי לציין שאחרי שהיא גם מכניסה כמה וכמה אצבעות לשמה ולוחצת על הבטן), ממש ימי הבניים!! וגם על כל אולטרסאונד צריך לשלם עוד 25 יורו.. אני הצלחתי לקבל 3 (במשך 5 וחצי שנים!!) כי התלוננתי על בעיות ואז לפחות היה בחינם..ופעם אחת התגלתה לי ציסטה די גדולה והיא ממש לא התרגשה מזה ולא הסכימה לעשות אולטסאונד עוקב שזה נעלם /: לפחות ממה שביררתי אבל, שהרופאי פוריות פה דווקא מעולים :)
הלוואי שהוא התעקב!! :) אני יודעת, נשמע מטורף לחזור לנסות טבעי, אבל אולי הרופא גם ימליץ על זה בעצמו? אולי זאת כל הבעיה? (וזאת יכולה להיות כל הבעיה.. למשל אצל ההורים שלי שהיו לא מוסברים במשך 6 שנים..כן,אני יודעת הכל הכל על טיפולים משמה..ויש לי אח:) )

גלי377

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת...אגב את בחרת רופא מסוים בלנאידו?

haych

New member
לא בחרתי ואני לא יודעת אם אפשר

היה לי בוער לעשות את הבדיקה אז הלכתי לתור הכי קרוב שהיה.

גלי377

New member
זה כואב מאד הבדיקה? או כאב נסבל

אני מזה בחששות עם לעשות...מצד אחד עם יש חסימות מגלים בצילום

haych

New member
לא רק מגלים, גם פותחים במידת האפשר

לי פתחו.

כאב זה נורא סובייקטיבי. בגלל זה יש את סיפורי הזוועה ברשת, יש בנות עם סף כאב נמוך יותר, גם הלחץ משחק פה תפקיד.
אני לא לוקחת משככי כאבים כמעט אף פעם, וכשאני לוקחת אני מסתפקת באקמול כי הגוף שלי לא מורגל. הפעם לקחתי אופטלגין בתקווה שזה יהיה ממש חזק, אבל עדיין כאב. כמו שאמרתי, היתה לי גם איזו תקלה בבדיקה בגללה כאב לי יותר ממה שאמור לכאוב וזה הוסיף לי ללחץ.
אם אני מנקה את זה - זה היה כאב נסבל. ה"יופי" בזה שמדובר בבדיקה מאוד קצרה והכאב נגמר ברגע שמסתיימת הבדיקה (חוץ מאי נוחות או כאבים קלים שיש אח"כ).
אני יודעת שיש בדיקה שעושים נראה לי בפרטי והיא אמורה להחליף את זה ולהיות יותר סימפטית, אבל אם יש לך סף כאב סביר הייתי חוסכת את הכסף של בדיקה פרטית. 5 דקות וזה מאחורייך.

צילום

בת כמה את? בדרך כלל עד גיל 35 מחכים שנה לפני בירורים ומעל 35 בירור אחרי חצי שנה...
שמעתי המון דברים טובים על לניאדו

אז...

לכי עם ההמלצות... תקבעי תור לצילום רחם... תראי אם תקין או לא ותמשיכי הלאה אל המטרה המיוחלת

haych

New member
אני באמת ממליצה לך לא לדחות את זה.

תחשבי שאני במשך שנה וחצי ניסיתי סתם, פשוט בזבוז זמן.

גלי377

New member
נכון..צודקת אני צריכה אבל להתקשר ביום הראשון של המחזור

כדי לקבוע תור - ככה הבנתי במרפאת נשים
אלך ללינדאו נראה לי

למעלה