היי בנות,אני חדשה-ישנה כאן

הילית87

New member
היי בנות,אני חדשה-ישנה כאן

אשמח להתייעץ עם מי שמוכר לה נושא בדיקות פרופיל הורמונלי.
אני בת 30,יש לי ב"ה בת בת שנה וחצי ומתכננים עוד אחד.
מזה כבר חצי שנה בערך ללא גלולות,
בחודשיים האחרונים אנחנו "עובדים קשה" בשל להכנס להריון אבל רק בשבועיים הראשונים (אני שומרת טהרה וטובלת במקווה),לאחרונה המחזורים שלי ארוכים (34-37 יום),דבר אשר גרם לי לחשוב שיש איחור ואני בהריון.
כששיתפתי את הרופא לגבי האורך של המחזור שאני לא רגילה לזה שזה ככה ארוך,הוא שלח אותי לפרופיל הורמונלי.
היום אני יום 2 למחזור וביצעתי את הבדיקות היום,קצת חוששת מהתוצאות,קראתי באיטרנט וקראתי קצת על שחלות פוליציסטיות.
השאלה שלי האם אין לי פשוט ביוץ מאוחר וזהו? ולכן האורך של המחזור הוא ארוך? והאם יש מישהי כאן שיש לה ביוץ מאוחר ונקלטה להריון?
אגב החודש אני מתכננת לבדוק עם מקלוני ביוץ בשביל לנסות להבין מתי הביוץ מתרחש אצלי...יצא ארוך חחח

תודה לעונות :)

hadarh111

New member
ברוכה הבאה:)

גם אני פה בסיבוב שני, עם ילדה בת 1.2 בבית.
גם אנחנו דתיים-ובקטע הזה דווקא אם היית אומרת שיש לך מחזורים קצרים מאוד זה היה בעייתי יותר, כי יש סיכוי ל"עקרות הילכתית" שזה אומר שאת מבייצת עוד לפני שאת טובלת ולכן מפספסת את הביוץ.
דווקא ביוץ מאוחר-הוא בסדר..
אצלי יש שחלות פוליציסטיות, לפעמים אני לא מבייצת, לפעמים יש ביוץ מאוחר.
ההריון הקודם נקלטתי בביוץ מאוחר אחרי יומ+30..
וגם עכשיו, אני כנראה מבייצת היום בערך וזה כבר יום27.
(בעוד שיש נשים שמבייצות ביום 15 נניח)

אני וחשבץ שזה נהדר שעשית את הבדיקה וכנראה הרופאה תוכל לראות מזה כל מיני נתונים שיעזרו לה.
בכל מקרה ניתן לעשות מעקבי זקיקים בקהילה וגם לפעמים עם שילוב של בדיקות דם, ואז לדעת בדיוק אם את מבייצת ומתי.
נניח ככה בהריון הראשון שלי גילו שלא בייצתי חצי שנה.
ונניח עכשיו בנסיונות הנוכחיים-ככה גילו שאני מבייצת החודש-אני לא יודעת בדיוק מתי כי לא עשיתי עם בדיקות דם, זה נותן תמונה מדוייקת יותר, אבל לפי הגודל של הזקיק אני אמורה לבייץ היום-מחר.

הילית87

New member
היי

הבנתי.. אני אמתין לקבלת התוצאות ואז נראה.. גם ביקש שאגיע אליו בעוד שבועיים לתור. פשוט כשהייתי אצלו לא ציפיתי לזה שאצטרך פרופיל הורמונלי..
מקווה שהכל ייצא תקין וסתם יש ביוץ מאוחר.
תודה רבה על השיתוף!

hadarh111

New member
בשמחה:)

מאחלת לך שתגלי ביוץ מאוחר, ושתצליחו לתפוס אותו;)

ריבי88

New member
היי גם אני חדשה ויש לי שאלה שקשורה

היי..
גם אני עם ביוץ מאוחר , מחזור לא סדיר ובהתאם גם ביוץ לא סדיר.
רציתי לשאול, איך מגיעים למצב של מעקב זקיקים? זה משהו שאני יכולה לבקש מהרופא נשים הרגיל שלי או שאני צריכה מומחה כלשהו?
או שבעצם הוא צריך להציע לי?
והאם ניתן לעשות את זה אם כן הצלחתי בעבר להיכנס להריון?
תודה :)

hadarh111

New member
ברוכה הבאה:)

בעיקרון אני יכולה לספר רק מהנסיון האישי שלי..

אני בקופת חולים כללית-הרופא שטיפל בי בהריון הראשון היה חלק ממערך רופאים שנמצא בתוך "מרכז בריאות האישה בקריית אונו"
זה אומר שיש שם מספר רופאים(בכל חדר יש אולטרסאונד), וגם אחיות וגם עוד חדר עם אולטרסאונד מתקדם יותר שבו מבצעים כל בוקר במשך שעה מעקבי זקיקים,,כל מי שיש לה הפניה פשוט באה בלי לקבוע תור נכנסים לפי סדר ההגעה.
ובהמשך היום מבוצעות בחדר בדיקות נוספות כמו שקיפות עורפית ועוד.

אני לא יודעת איך זה עובד אצל רופא שיש לו קליניקה משלו..

אבל שם לאחר שבמשך ארבעה חודשים לא בייצתי, הרופא שלי החליט שהוא רוצה לעקוב אחרי הביוצים שלי..ולכן בהתחלה הוא שלח אותי "לפי הספר" כאילו יש לי ביוץ בזמן תקין..
וראינו שלא, ואז הגעתי כל כמה זמן וראינו שממשיך לא להיות וככה עברו עוד חודשיים עד שבייצתי, האמת כל כך הספדנו גם את החודש השישי, שבמקרה גילינו את הביוץ, כי הוא כבר חשב שגם בחודש ההוא לא יהיה והפנה אותי כבר למומחה לפוריות-וככה סתם על הדרך הוא שאל -"אולי נבדוק גם היום" כשבאתי אליו.

דבר נוסף-כדי לצאת יותר מדויק..צריך לשלב גם בדיקות דם עם זה, לכן שוב לא ברור לי איך זה עובד בקליניקה רגילה, אולי צריך לעבור קודם בקופת חולים לעשות בדיקת דם, ואז לעבור אצלו לאולוטרסאונד.. בגלל שהייתי במרכז לבריאות האישה כבר יש שם אחות שבמידה ויש לך הפניה גם תיקח בדיקות דם על הבוקר מיד אחרי/לפני האולטרסאונד זה מקל.

אני אישית החודש לא שילבתי בדיקות דם, רק עשיתי מעקב זקיקים.. זה כן נותן תמונה אבל פחות מדוייקת.

לדעתי את יכולה לשאול את הרופא-האם אפשר מעקב זקיקים, את לא צריכה מומחה בשביל זה-אני נכנסתי להריון הראשון ובכל זאת כשחזרתי עכשיו לרופא וציינתי שאני רוצה לנסות הריון נוסף, הוא שאל אותי מה היו המרווחים של הווסתות האחרונות שלי וכשעידכנתי אותו(אני דואגת לכתוב ביומן מתי אני מקבלת) הוא אמר: "טוב נחזור למעקב זקיקים".

למעלה