תוצאות פרופיל הורמונלי - דחוף!

tinky86

New member
תוצאות פרופיל הורמונלי - דחוף!

היי לכולן,
קיבלתי עכשיו את התוצאות של הפרופיל ההורמונלי, וזה לא נראה לי תקין...
אסטרדיול נראה לי קצת גבוה.. בהנחה שאני אמורה לבייץ רק בעוד שבועיים וחצי.
פרולקטין - לא גבוה מידי!?!?
FSH - מרגיש לי גבוה מידי לגילי .. (29 וחצי)

אשמח לעזרה ממי מכן שיודעת לפענח את התוצאות, תור לרופאה יש לי רק בעוד שבועיים ואני ממש בלחץ :(

tinky86

New member
זה בוצע ביו"מ 5

אחרי ערות של שעה וחצי..
עכשיו אני מבינה שצריך להיות ערים לפחות 3 שעות..?! הרופאה לא אמרה לי את זה.. בכל אופן יש מצב שזו הסיבה לרמה הגבוהה של הפרולקטין?

בטוח צריך להיות ערים 3 שעות לפני??

ביום ראשון אני הולכת לעשות פרופיל הורמונלי - והרופא לא אמר לי להיות ערה 3 שעות לפני..וגם - צריך להיות בצום לפני?

tinky86

New member
לי הרופאה אמרה להיות ערה שעתיים לפני

זה גם היה כתוב בהנחיות בהפניה.. פשוט קראתי שיש שמחמירים וממליצים להיות ערים 3 שעות לפני (אחרת הפרולקטין יהיה גבוה).
צום רק אם נתנו לך לעשות עוד בדיקות, לי נתנו גם גלוקוז ולכן הייתי צריכה להיות בצום של 8 שעות.

היי, קודם כל אל תהיי בלחץ

אני יודעת שזה משפט מעצבן, אבל באמת נראה לי שאין צורך להילחץ לפני שיש סיבה...

אז דבר ראשון באיזה יום מחזור עשית את הבדיקה?
אני אמנם לא מומחית ונחכה לתשובות של מי שמבינות יותר ממני,
אבל רק הצצתי בפרופיל ההורמונלי שעשיתי בזמנו וראיתי שכתוב למשל
שהאסטרדיול אמור להיות בין 77 - 922 בשלב FOLLICULAR PHASE
כך ש244 אמור להיות תקין.
פרולקטין תקין הוא בין 70- 630
גם לי יצאה תוצאה כמו שלך - כך שגם זה בסדר!

הדבר היחיד שאכן קצת גבוה הוא הFSH שלך (לפי הקופה שלי הנורמה היא בין 3.0-8.0)
אבל גם פה, אין סיבה להילחץ עד שמבררים מה המשמעות של זה בדיוק... אולי זה משהו שאפשר לסדר בקלות?

tinky86

New member
עשיתי ביו"מ 5

כבר אין לי יותר דימומים... אפשר לומר שזה ממש הסוף של המחזור.. זה לא טוב אולי?? לא יכולתי לעשות קודם.. המעבדות היו סגורות :(

ואצלי כתוב שעד 10 ה FSH תקין.. אבל עדיין מרגיש לי גבוה מידי וקרוב לגבול.. ולצערי הבנתי שזה הכי חשוב בערך.. אני מבינה כבר שאין לי עוד הרבה שנים להיות פוריה.. :( וזה מוזר כשלעצמו כי אמא שלי הביאה ילד גם בגיל 40 בהריון טבעי.. אז זה כנראה לא גנטי אני מניחה.
באסה לי

רגע רגע רגע

חמודה, נראה לי שאת ממהרת להסיק מסקנות

קודם כל אם אצלך כתוב שעד 10 זה תקין - מצוין! הרי בכל קופ"ח יש חלוקה אחרת (זה לא תמיד מדע מדויק) וזה כבר אומר שאת בנורמה מבחינתם - אז זה כבר טוב.
שוב כמו שאמרתי אני לא מומחית ויש פה בנות בפורום שיותר מבינות בזה ממני, אז תחכי שעוד מישהו יענה...
אבל אני חושבת שזה שאמא שלך ילדה בגיל 40 בהריון טבעי זה דווקא ממש מעודד!
ואם את בכל זאת לחוצה - אולי יש לך אפשרות לדבר עם הרופא שלך טלפונית כדי לא לחכות עד התור?

בהצלחה, בטוחה שיהיה בסדר!

מיקה 00

New member
את מעצבנת נורא

ואני אומרת את זה בצורה חברית כי את מזכירה לי אותי.....ממה את בלחץ??? במקום להיות שמחה שהבדיקה שהיית מוכנה להשבע שלא תיהיה תקינה (lh) יצאה תקינה אז את מתחילה לחשוב על בעיות אחרות שלפי התוצאות נראה שהכל תקין אצלך.....מציעה לך לעשות מקלחת חמה ולשתות איזה תה טוב ופשוט לשמוח

tinky86

New member
זה בדיוק למה אני בלחץ

הכנתי את עצמי כבר לשחלות פולציסטיות.. ל LH גבוה.. ובסוף יוצא משהו שלא ציפיתי.. לא יודעת אפילו איך לאכול את זה. אני מאוכזבת מ FSH.. ציפיתי שיהיה הרבה יותר נמוך.. ופוחדת שזה עלול להשפיע על הסיכויים שלי להיקלט באופן טבעי..
ממש הוריד לי מכל הנסיונת ומכל החודש הזה.. ככה אני מרגישה.. יכול להיות שאני טועה ומגזימה.. אבל אני פשוט לא אופטימית

מיקה 00

New member
פסיכולוגית אני לא

אבל אני אומרת לך חד וחלק שזה נראה כאילו את מנסה להתלות על איזה משהו כדי שיהיה לך הסבר בראש למצב הנוכחי כאשר מרבית הסיכויים שאין סיבה כי אין כל בעיה. את מבייצת בצורה יפה מאוד בעלך יש לו זרע תקין ומשובח ובדיקות פרופיל הורמונלי תקין לחלוטין....תתחילי לצבור כוחות מחודשים לחודש החדש וצאי לדרך

tinky86

New member
אני אסביר לך למה אני מודאגת

ואני אשמח אם בנות שאולי מבינות יותר יתקנו אותי
קראתי ש E2 מעל ל 200 בימים הראשונים למחזור, זה לא תקין, ולכן לא משקף מהימנה את ערך ה FSH, ועל פניו אפילו "מוריד" אותו. זה מה שמדאיג אותי נורא... ה E2 גבוה (ואם את זוכרת אני מבייצת ביו"מ 21.. אני לא קרובה לביוץ בכלל), וזה אומר שהערך האמיתי של ה FSH אמור להיות גבוה יותר .. ו 9.6 זה כבר קרוב לגבול העליון.. ופה אני מסיקה שאני מתחילה להגיע למצב של רזרבה שחלתית נמוכה. הלוואי ואני טועה.. הלוואי :(

יש לי תור לרופאה בעוד שבועיים.. נראה מה תגיד..

מיקה 00

New member
אל תחכי שבועיים את סתם

תיהיי בלחץ...תנסי להקדים או להכנס בלי תור....יכול להיות שהתוצאה לא מדוייקת כי לא היית ערה מספיק? הסתכלתי גם עכשיו בגוגל וראיתי שבאמת האסטרדיול הזה גבוה קצת אצלך אבל גם ראיתי שעושים בדיקת פרופעל הורמונלי ביום השלישי למחזור.למה עשית ביום חמישי? אולי גם זה קשור לתוצאה?

tinky86

New member
הרופאה אמרה בין יו"מ 2-5

ולא יכולתי לפני כי המעבדות היו סגורות...
והעניין של הערות קשור לפרולקטין, למיטב הבנתי זה לא משפיע על אסטרדיול..
וזה מאוד גבוה אצלי :( בעיקר בגלל שאני מבייצת גם מאוחר.. ככה שלא היה אמור להיות כזה גבוה.
לא יכולה להקדים את התור כי זה תור לרופאת פוריות (ואין תור פנוי).. הרופאת נשים שלי אמרה לי להגיע אליה ליעוץ עם התוצאות..

tinky86

New member
כן כתבתי בכל מיני פורומים

בינתיים אני מבינה שיו"מ 5 אכן מעט טריקי.. מזה חששתי.. הציעו לי לעשות שוב ביו"מ 3.. בכל אופן אין לי ברירה אלא לחכות לתור לרופאה..

קבוקית9

New member
הי, נכנסתי במיוחד כדי לראות אם יש הודעה ממך

הפרולקטין תקין לגמרי, את זה אני יודעת.
לגבי ה-FSH, ממה שקראתי, רמה של מעל 12 היא שמעידה על רזרבה שחלתית נמוכה. רמות האסטרדיול לפי מה שרשום במכבי תקינות לגמרי! באיזשהו אתר באינטרנט באמת ראיתי שזה מעט גבוה מהנורמה אבל אין לי מספיק ידע בשביל להבין אם זה משמעותי או לא. אולי תיכף יגיעו המומחיות וידעו. בגדול זה נראה די תקין! חייבים להתייעץ עם רופא לפני שמחליטים שקורה כאן משהו נוראי. אולי בכל זאת תתקשרי לרופאת נשים הרגילה?

tinky86

New member
תודה על ההרגעה ; )

האמת שאחרי שאני קראתי המון, וגם מאמרים שונים, אני מבינה שהכי מומלץ לעשות את הפרופיל ההורמונלי ביו"מ 3... וממידע שקראתי האסטרוגן עולה בכל יום עוד ככל שמתקרבים לביוץ. . ויש סיכוי טוב שביומ 3 היה בטווח התקין. זה מה שאני מנסה לשכנע את עצמי לפחות... כנראה שלא תהיה לי ברירה אלא לחזור על הבדיקה מתישהו ביו"מ 3 ;(( הרופאה שלי לצערי לא זמינה בחודש הקרוב.. אני אלך כבר לרופאת פוריות ומקווה שתגיד לי שזה בסדר. ( עדיין לדעתי ה fsh גבוה.. וזה מבאס כשלעצמו ). הלוואי ויהיה טוב..

צפירת הרגעה

למה עשית ביום החמישי?? ממליצים לעשות ביום השני זה היום הכי טוב תאמיני לי קראתי הרבה.... עשית ממש מאוחר ולכן האסטרוידל כזה גבוה תעשי ביום השני למחזור וייצא תקין.
ה fsh שלך תקין! גם אם הוא ברף העליון הוא תקין והייתי חותמת על כזה אחד (מזכירה ששלי ביום 2 למחזור15.5...) יש סיבה לטווח ערכים תקין...מעל 11 מתחיל להיחשב בעייתי..מעל 15 בעייתי... את רק בת 29 ולכן הביציות שלך צעירות (חוזרת על ההסבר שבר חווה נתן לי השבוע ואני בת 34 השבוע...) והסיכוי שלך להיכנס להריון פר חודש כרגע מהביצית שלך זהה לכל אחת אחרת (הבעיה היא אם את רוצה הרבה ילדים ואז אולי כדאי לת לתקתק אותם...) כל שאר התשובות תקינות גם הן ואין בכלללל מה להילחץ

tinky86

New member
תודה לך על המענה

עשיתי ביום החמישי כי הבנתי שזה בסדר מיו"מ 2 עד 5 כולל. ולא יכולתי לפני כי חמישי שישי ושבת המעבדות היו סגורות :( ורציתי להגיע עם תוצאות של משהו לרופאת פוריות. . היה ברור לי שלולא תוצאות היא לא תוכל לייעץ לי ממש. fsh גבוה קשור לתהליך הזדקנות ? זה אומר שבעוד כמה שנים כבר הגוף שלי יזדקן? (אם לא נשארו הרבה ביציות )... זה ממש מוזר לי... לא ציפיתי לזה בגלל סיבות אחרות... ואני רוצה שני ילדים. . ואני מבינה בעצם שאם אני אצליח להיכנס להריון ראשון אני אצטרך מיד אח"כ שוב? זה מעצבן כי רציתי שיהיה מעט הפרש. . וזה מעצבן לדעת שזהו בגיל 35 כנראה זה יהיה מאוחר מידי ( אני מן הסתם מעדיפה ללא טיפולים וכיוב ). ועוד שאלה - ביו"מ 2 יש מצב שה fsh גם היה נמוך יותר? אני הבנתי שהוא יכול להשתנות מחודש לחודש.. עשית עוד פעם בחודש אחר וקיבלת תוצאה זהה? ( כי על תוצאה אחת נראה לי שאי אפשר להסתמך ) חוששת שאם כבר אעשה שוב שזה ייצא בכלל גבוה יותר :(

ממי את מלחיצה את עצמך וחופרת בור ממש ממש סתם

התוצאות שלך תקינות! תודה לאל תקינות!
וכן הfsh משתנה מחודש לחודש ומיומ אחד לשני כך שאם הוא תקין - ואצלך הוא תקין הוא גם יכול להיות נמוך יותר פעם הבאה, ולא זה לא אומר שתצטרכי מיד אחכ שוב...זה לא אומר כלום...הרופאת פוריות לדעתי לא תעזור לך עם הפרופיל הזה יותר מדי במיוחד לאור גילך הצעיר רק אם תעבדי עליה שאתם מנסים יותר חודשים ממה שבאמת....מתי התור?
תראי,אני כשגיליתי את התוצאה המזוויעה שלי הלכתי לעשות בדיקה שנותנת אינדיקציה יותר מדויקת על מצב הרזרבה השחלתית, נקראת בדיקת amh וזו בדיקת דם שעושים באופן פרטי ועולה 350שח ואפשר לעשות בכל יומ בחודש. התוצאה שלי בבדיקה זו גם הייתה מזוויעה אבל אם זה ממש מטריד אותך לכי תעשי אותה ותדעי בדיוק מה מצבך כי הfsh יודע לשחק משחקים....

למעלה