רפואי וטיפולייט לסוף שבוע

צריכה עצה ממי שמבינה

החודש קיבלתי זריקות גונל f במינון 75. לאחר מכן ביום שבת האחרון קיבלתי זריקת אוביטרל. ביום ראשון הייתה הזרעה.
החל מאתמול (4 ימים לאחר ההזרעה) הופיעה לי הפרשה דמית טרייה ממש קטנה שנמשכת גם היום (בלילה לא היה).
אני צריכה לגשת לבדיקה? או שזה תקין?
עכשיו בגלל החג אין עם מי לדבר ואני קצת לחוצה...
מחר צריכה לקחת זריקת אוביטרל לתמיכה ולא יודעת אם לקחת.
&nbsp

עונה

להיבדק, לא חייב אבל בהחלט לדווח לרופא/אחות לשמוע המשך הנחיות.
בדרך כלל כשמדובר בהפרשה דמית מעטה לא מתייחסים לזה, לעיתים מייחסים את ההפרשה לתהליך הביוצי.

ההפרשה הדמית עדיין לא נעלמה, יש משהו מאוד עדין ובעיקר בבוקר.
עשיתי היום בדיקת דם (שבוע לאחר הביוץ) ולהלן התוצאות:
פרוגסטרון:127
אסטרדיול: 2637
בטא: 84
צריך לקחת בחשבון שקיבלתי זריקה של אוביטרל לתמיכה לפני 3 ימים.
האם ניתן להסיק מתוצאות הבדיקה האם אכן קיים הריון?

אני לא יודעת מה אמורים להיות ערכי אסטרדיול ופרוגסטרון אבל

בטא 84 זה הריון, לא??
או שהאוביטרל מעלה בטא?...

אוביטרל מעלה בטא

רק אני לא יודעת לאיזה רמה. וזה מה שאני מנסה להבין....
הוא גם מעלה את רמות הפרוגסטרון...
&nbsp

תופעה מוזרה\קצת מוזרה שכדאי להתייעץ עם רופא.??

יומיים לפני הדימום הרציני של המחזור - יש לי טיפטופים קלים.
ואז יומיים של זרימה כבדה
ושוב יומיים שלושה של טיפטופים קלים.
&nbsp
זה לא הגיוני כי פעם המחזור היה מתפרס לי על חמישה-שישה ימים זרימה רגילה...בלי 'הקדמה' ו'סיום'
&nbsp
בכל אופן עוד לא עשיתי את בדיקת הדם שהרופא אמר לי לעשות (פרופיל הורמונלי) - כי לא ידעתי מתי לעשות אותה-בגלל התופעה של המחזור שלי.. אני מקווה שחודש הבא לא אצטרך את בדיקת הדם הזו. אבל אם אצטרך - זה בטח גם יגיד ל למה המחזור שלי כזה מוזר...לא?

יש הרבה בנות שככה הווסת שלהן

גם לי הווסת ככה... יומיים הכתמות... יום אחד דימום קל... יום דימום כבד ואז מתחיל להתמעט עד לכדי הכתמות...
כשאני הלכתי לרופאים ודיווחתי להם שיש לי מחזור מוזר... אמרו לי שזה תקין.. הבדיקות תקינות.. המחזור סדיר.. אז שלא אחפש לעצמי בעיות...

כרמלית17

New member
בול ככה היה לי החודש !!!

כל חודש המחזור שלי הוא רגיל - 3-4 ימים של דימום רגיל. החודש : יומיים ראשונים טפטופים קלים, ברמה של ניגוב או מקסימום לכלוך קליל בתחתונים. אח"כ יומיים של זרימה מטורפת, ועכשיו שוב יומיים של כמעט כלום. מה שכן- כאבי ראש מטורפים- גם היום, גם אתמול, וגם ביום הראשון של הדימום הקליל.
ובחיים לא היה לי דבר כזה לפני כן.
&nbsp

מעקב זקיקים (פעם ראשונה)

היי בנות,
פעם ראשונה שאני עושה מעקב זקיקים ולמרות שניסיתי לחפש תשובות בגוגל אני עדיין לא בטוחה...

בעקרון קיבלתי מהרופאה הפניה ל"US זקיקים" ועוד מספר הפניות לבדיקות דם שבודקות LH, ESTRADIOL, PROGESTERONE.
האחות במרפאה אמרה לי לבוא ביו"מ 6
וזה מבלבל... מעקב זקיקים לא אמורים לעשות סביב הביוץ?

יש לי הפניה אחת לאולטסראונד ועוד 4 לבדיקות דם. אז אני מניחה שיבקשו ממני לבוא בהפרש של כמה ימים לבדיקות דם, אבל US אחד מספיק?

היי

התבקשת להגיע ביו'מ 6 בשביל לראות איך את לפני ביוץ מה עובי הרירית האם יש זקיקים קטנים וכו.. הם לא יסתפקו בUS אחד ויגידו לך לחזור תוך כמה ימים תלוי במצב שיראו ב US.
בטח יגיד לך לחזור ביו'מ 10 ואז כבר המעקבים יהיו קצת יותר צמודים וכמובן בדיקות הדם.
&nbsp
שיהיה בהצלחה :)

תודה רבה ושאלה נוספת

בדר"כ בבדיקות שעושים למעקב עושים בכל פעם גם בדיקת דם וגם US? פשוט מוזר לי שקיבלתי רק הפניה אחת לUS

תודה!

אני לא יודעת איך זה בארץ

אני בטוחה שזה פשוט הפניהה לתחילת ה US ואז כבר האחות נותנת לך את ההמשך (לדעתי) וכמובן גם מפנה אותך לבדיקת דם כשנחוץ.

מקקה10

New member
לפחות בכללית

אותה הפנייה תקפה לחודש שלם, ומשתמשים בה שוב ושוב

קבוקית9

New member
גם במכבי

הטכנאית לא לקחה את ההפניה ופשוט חזרתי עם אותה אחת שוב ושוב. לגבי בדיקות דם, זה תלוי מה הרופא מבקש. נתן לך הוראה מתי לעשות כל אחת מהבדיקות?

למעלה