רפואי וטיפולייט לסוף שבוע

בלוטת התריס - אנא עזרו

היי בנות
עשיתי בדיקות דם (פרופויל הורמונלי), אלה הדברים שהרופא שלח אותי לבדוק:
FSH
ESTRADIOL
PROGESTERONE
TSH

שלושת הראשונים יצאו בנורמה, אבל הTSH יצא 0.04 μIU/mL
(כשהנורמה היא 0.34‐ 5.60)
ויחד איתו יש גם
FREE T3 = 15.93 PMOL/L (הנורמה 3.80‐ 6.00)
FREE T4 = 44.58 PMOL/L (הנורמה 7.00‐ 17.00)

הרופא נשים התקשר אליי ואמר שיש לי פעילות יתר של בלוטת התריס, ונתן לי הפניה לאנדוקרינולוג. (לא יכלתי ממש לשאול אותו כלום כי היתי באמצע המשרד והשיחה הפתיעה אותי)

מה זה אומר?
למישהי היה גם דבר כזה ויודעת מה עושים במקרה כזה ואיך זה משפיע על הפוריות?

שטותי3

New member
תשובה

עפ"י הערכים באמת נדמה כי יש לך פעילות יתר של בלוטת התריס.
הTSH נמוך מאוד כתוצאה מכך שהT3 ו-T4 גבוהים.
מה שאומר בעצם שהבלוטה שלך מפרישה את שני ההורמונים האלו בכמות גדולה מדי ממה שהגוף צריך. כתוצאה מכך המוח שלך מפריש פחות TSH שזה הגיוני כי ההורמון הזה הוא שאמור לגרות את הבלוטה להפריש את ההורמונים שלה. הוא נמוך מאוד אצלך כי בעצם לא צריך לגרות את הבלוטה כי היא כבר בייצור יתר.
לגבי השלכות, אני לא יודעת להגיד לך מה קורה במקרה של יתר פעילות (לי אישית יש תת פעילות). את יכולה לחפש בד"ר גוגל ולקרוא על זה קצת. אבל מדגישה שתעשי זאת בזהירות יתרה!!! שלא תבהלי ותסיקי מסקנות קיצוניות.
הכי חכם זה ללכת לאנדוקרינולוג כדי לטפל בבעיה ולאזן את הבלוטה.
גם ביתר פעילות וגם בתת פעילות ניתן לטפל ולהתאזן ורק לאחר מכן להכנס להריון בריא ותקין.
מה שבטוח, לא מומלץ להכנס להריון בזמן שהבלוטה לא מאוזנת.

תודה שטותי

חיפשתי קצת בגוגל ואכן זה בעיקר מבהיל ולכן אני מעדיפה להימנע מזה כמה שאני מצליחה...
מעניין שיש לך תת פעילות של בלוטת התריס, כי קודם עשיתי גם חיפוש "בלוטת התריס" כאן בפורום, וכל התוצאות היו של נשים עם תת פעילות! זה כזה נדיר שיש פעילות יתר או מה?...

בכל אופן כשחיפשתי באתר של מאוחדת מצאתי בהתחלה רק תורים לעוד חודש-חודשיים והתבאסתי, אבל אז מצאתי רופא שמקבל כל יום בלי תור, פשוט צריך לבוא (מקווה שהוא נורמלי... שיטה מוזרה) - אז נראה לי שאלך כבר ביום ראשון.

המשפט האחרון שלך ממש מדכא..
כי אנחנו מנסים כבר שנה ועוד לא נקלטתי, לחשוב שעכשיו לא מומלץ להיכנס להריון עד שזה יתאזן? אוף...
אבל אני כמובן אחכה לרופא לראות מה הוא אומר בעניין.

בכל אופן תודה!

Carrie Mathison

New member
ידוע לי שיש כדורים שמסדירים את זה

וכשזה מתאזן לרמה נורמלית יש סיכוי יותר גבוה להשיג הריון ולשמור עליו.

מקקה10

New member
בלי לחץ

משפחתי אצלינו, וכרגע גם אני במעקב לגבי פעילות יתר.
אין סיבה להילחץ!!! יש כדורים שמסדרים את העניין יופי. לפעמים לוקח קצת זמן עד שמתאימים את הכמות הנכונה של הכדור.
אכן פעילות יתר פחות נפוצה מתת פעילות.
אני לא יודעת אם זה יכול להפריע לכניסה להריון, בכל אופן עד כמה שאני יודעת מה שמסוכן בהריון זה תת פעילות ולא פעילות יתר. האנדוקרינולוג בטח יסביר לך יותר. בכל מקרה אין סיבה לייאוש!!! הכל יסתדר וטוב שמצאו!!

וואו תודה רבה

באמת הייתי קצת לחוצה (בעיקר כי הרופא נשים התקשר ואמר "תקבעי תור לאנדוקרינולוג" כאילו זה עניין של חיים ומוות) ודי הרגעת אותי עכשיו... :)
אז לאור מזג האוויר המטורף בחוץ יכול להיות שאדחה את הרופא למחרתיים ולא אלך היום...
קצת מבאס שאצטרך לקחת תרופות בשביל להסדיר את זה - אני מניחה שמדובר בהורמונים ועד שנפטרתי מהגלולות אני צריכה להכניס עוד כאלה לגוף?.. אבל לא נורא, העיקר שמצאו את זה ונוכל להתקדם!

שבוע טוב

למעלה