רפואי וטיפולייט לסופשבוע

Kasey

New member
בדיקה בין היום השני לחמישי למחזור

זו בדיקת פרופיל הורמונלי, שבודקת רמות שונות של הורמונים ויכולה לעזור להבין מה קורה.

miri292

New member
התייעצות לגבי צילום רחם

טוב אז עוד חודש אבוד..מנסים כבר 7 חודשים..המכשפה הגיעה..ועוד הייתי אופטימית ובדקתי בבוקר ויצא שלילי.
אז השבוע הבעל עשה בדיקת זרע ואמרו לו תשובות אחרי שבועיים. אני כבר עשיתי בדיקות ראשוניות של פרופיל הורמונאלי. הכל תקין. מזהה ביוץ והכל.
הבנתי שהשלב הבא זה צילום רחם. מה אתן אומרות לבקש הפנייה? כי הבנתי שאפשר לעשות עד יו"מ 14 ולוקח מלא זמן לקבוע תור..ולא בא לי להפסיד עוד חודש

cookiii

New member
יש משהו שגורם לך לחשוב שאת זקוקה לצילום רחם?

7 חודשים זה לא המון זמן. בדרך כלל מחכים שנה לפני שמתחילים בדיקות פנימיות.

miri292

New member
חוץ מהרצון העז להיות כבר בהריון..אין באמת סיבה..

לי אישית זה מרגיש כמו נצח....המחזור סדיר. מזהה בוודאות כל חודש ביוץ. מקמפרים יום כן יום לא וזה לא נקלט. שנינו בריאים..אני בת 29.
לא מוכנה לקבל את העובדה שזה רק סטטיסטיקה..

cookiii

New member
אתם מתחילים לקיים יחסי מין לפני הביוץ וממשיכים לקיים יחסים

גם כמה ימים אחרי הביוץ? הרבה בנות לא יודעות שלפעמים הביוץ הוא בעצם כמה ימים אחרי שחשבנו שזיהינו ביוץ והן מפספסות את הזמן הנכון.

miri292

New member
כן גם אחרי...

אולי שווה לבקש מעקב זקיקים? זה מתבצע אצל הרופא נשים? כי שלי עובד רק פעמיים בשבוע...

cookiii

New member
כדאי מאד לעשות מעקב זקיקים

המעקב הוא במכון אולטרסאונד ולא אצל הרופא. הוא יתן לך הפניה. כדאי לבדוק 3 חודשים ואז תדעי בוודאות מתי את מבייצת.
להתחיל לקיים יחסי מין עוד לפני שרואים פסים חיובים בבדיקת ביוץ.

שלב שני

בהחלט צילום רחם... אמממ...מה... לא כל רופא נשים ייתן לך הפנייה לפני שתעבור שנה של ניסיונות במידה והכל תקין... הוא יסביר לך שזה עניין סטטיסטי...
אצלי גם במהלך כל התקופה (15 חודשים!!) הכל "תקין", הרופא ממש התעקשה שאחכה לשנה ורק לאחר מכן נתנה לי הפנייה למרפאת פוריות...וכל הסיפור שבא אחרי זה...
אז... במידה ולדעתך הכל תקין עד כה ויש לך אפשרות לצילום רחם... לכי על זה.... אומרים שגם במידה והצילום תקין הוא עדיין מעלה סיכויי קליטה...
שיהיה בהצלחה!

Kasey

New member
אגב את הצילום

עושים אחרי המחזור ולפני קיום יחסים שוב. מומלץ לפני הביוץ כדי לא לפספס אותו.
שבועיים לתוצאות בדיקת זרע? מוזר, לנו היה תוך יומיים בערך...

miri292

New member
כן אני יודעת...

בגלל זה אני מתייעצת..כי אני ביו"מ 2 ולא בא לי להספיד עוד חודש. בעלי עשה בדיקה בכללית במרכז לאשה וזה מה שאמרו לו.
קייסי את גם במכבי..כמה זמן מראש לקח לך לקבוע צילום רחם?

Kasey

New member
אני התקשרתי ביום חמישי

אחרי שקיבלתי הפניה מהרופא והצלחתי לקבוע תור לשני בבוקר וקיבלתי את טוגנדרייך שנחשב מאוד מומלץ. אני חושבת שהיה לי מזל ואולי היה ביטול, זה היה בזמן צוק איתן ואולי מישהי ביטלה. שמעתי גם על תורים הרבה יותר רחוקים, אם כי דווקא הרופא שלי לא חשב שבהכרח ייקח הרבה זמן לקבוע.

FayeV

New member
אולי לפני צילום רחם כדאי לעשות מעקב זקיקים?

כדי לראות מה קורה בגוף שלך במהלך הביוץ.

miri292

New member
אבל ממה שהבנתי מעקב זקיקים זה מאוד שטחי

כבר לפני חודש הרופא נשים סתם רצה לראות אם יש זקיק והכל תקין והיה תקין. ורק בצילום רחם באמת אפשר לראות אם יש בעיה ברירית או משהו...אוף כבר לא יודעת מה לעשות. רק רוצה לקבל תשובות למה אני לא בהריון?!?!?

Kasey

New member
צילום רחם לא בודק רירית

אלה שני דברים שונים. מעקב זקיקים יכול להיות מאוד מדויק אם הוא מלווה בבדיקות דם, ואז ניתן לזהות בדיוק מתי הביוץ ומה קורה אם רמות ההורמונים. במעקב זקיקים בודקים גם את עובי הרירית - רואים את זה בא״ס.
צילום רחם בודק משהו אחר - מזריקים יוד ובודקים אם יש חסימות כלשהן בחצוצרות, אם יש איזושהי חסימה פיזית שמפריעה לכניסה להריון. במקרה של חסימות קטנות יכולים גם לנסות לפתוח אותן בצילום (פעולה שלפי הסיפורים כואבת. בכלל, אני לקחתי שני אופטלגין כחצי שעה לפני הצילום, הרופא שלי המליץ לקחת משככי כאבים).

adodi7

New member
אני יכולה לספר לך את הסיפור שלי.. אולי יעודד קצת..

אין דבר שיותר רציתי מלהיות בהריון!
10 חודשיים ניסינו וכלום! כל חודש אכזבה ומחזור ובכי ודיכאון!
כבר איבדתי אמונה שאי פעם אצליח להיכנס להריון.
כבר אחרי חצי שנה עשיתי פרופיל הורמונלי, בדיקת זרע וכו' הכל יצא תקין ב"ה
הדבר היחיד שפחדתי לעשות זה צילום רחם (ובאמת לא עשיתי בסופו של דבר), הלכתי לרופא מומחה פרופסור
והוא אמר לי שנתחיל עם איקאקלומין למרות שיש לי ביוץ והכל תקין זה יכול לעזור ומקסימום לא יצליח אמר שנתחיל הזרעות להגביר את הסיכויים, התחלתי חודש אחד איקאקלומין ולא נקלטתי.. חודש שני הייתי צריכה להתחיל הזרעה והרופא היה חולה באותו שבוע... מיד פניתי לרופא אחר ששח אותי למעקב זקיקים ובאותו יום שעשיתי אמר שאני כבר ממש לקראת ביוץ
ולקמפר במשך שלושה ימים.. זה מה שעשיתי (ודרך אגב ניסיתי בבוקר אומרים שבבוקר הזרע מאוד איכותי) ובאותו חודש נקלטתי תודה לאל!! 11 חודשיים חיכיתי שנראו כמו נצח!! לא האמנתי שראיתי 2 פסים!
אז באותו חודש זה היה סבב איקאקלומין שני + מעקב זקיקים וואלה זה הצליח!
אז תתעודדי אם הכל תקין אצלכם בסופו של דבר זה יקרה, תנסי להתעסק בדברים אחרים קצת (אני באותו חודש עברתי דירה אז הדירה מאוד העסיקה אותי) בהצלחה!! מאחלת לך ולכל מי שרוצה להיקלט במהירות להריון תקין ובריא!
&nbsp

miri292

New member
בהחלט מעודד..

קודם כל המון מזל טוב! ותודה ששיתפת בסיפור שלך.בהחלט מעודד!מקווה באמת שההריון המיוחל יקרה בקרוב. ואני ממש מנסה להתעסקבדברים אחרים, זה פשוט הימים הראשונים של המחזור שמדכאים.

למעלה