רפואי וטיפולייט לסופש

האם קריטי שהמדקר יתמחה בפוריות?

אני ובעלי מטופלים בדיקור סיני בקליניקה של הרפואה המשלימה בקופ"ח.
הבעיה הידועה היא בעיית זרע אצל בעלי. בינתיים (הוא בטיפול כבר חודשיים בערך, אפילו יותר) עושה רושם שאין שיפור במדדי דגימות הזרע.
האם מנסיונך יש חשיבות להתמחות המדקר בנושא הספציפי הזה?

vichy86

New member
תודה!

למרות שאני מבינה שאת מתמחה בתחום אחר, האם יש לך מושג, מתי צריך לעשות את הדיקור? כלומר אני מניחה שבימים שלפני הביוץ.. ?

keren or7

New member
אני לקחתי באופן פרטי

הבנתי שדיקור דרך הקופה זה בערך חצי שעה ודיקור פרטי קרוב לשעה. אותי המדקר ממש תשאל על מחזור,ביוץ ואפילו על הפרשות וכאבים בזמן המחזור (מצטערת על הפירוט) שאלות שחשובות להבין מה קורה לי בגוף. הוא גם אמר שאם יש כאבי מחזור חזקים (כמו שהיה לי)זה מראה על תקיעות מסויימת ברחם.. בקיצור הוא מדהים. אם מישהי צריכה מדקר מומלץ מאיזור השרון יש לי לתת המלצה.

vichy86

New member
את יכולה להגיד בכללי

מהו בגדול טוח המחירים למפגש טיפול בן שעה?
פשוט שאדע למה לצפות ומהי עלות ממוצעת
&nbsp
תודה!

Kasey

New member
את יכולה לעשות חישוב כללי עם מחשבוני ביוץ באינטרנט

ורופאים ממליצים לנשים עם מחזור של 28 יום להתחיל לקיים יחסים יום כן יום לא מהיום העשירי למחזור, עד משהו כמו היום ה-18, אז אם אורך המחזור שלך הייתי מתחילה קצת קודם וממשיכה קצת אחרי.

Kasey

New member
נכון, תראי,נתתי לך טווח רחב

כי נתת טווח של מחזור ולא רציתי שתפספסי. בגדול אומרים שיום 10 עד16 יום כן יום לא זה די מכסה, אבל אם הביוץ שלך קצת יותר מאוחר או מוקדם ואת לא יודעת בדיוק, לא כדאי לפספס.

vichy86

New member
תגידי, האם קופ"ח מוכנות לממן רפואה משלימה

גם לפני מיצוי הליכים רפואיים רגילים, ממה שידוע לך?
כלומר אם עוד אין אבחון של מהות הבעיה כי עוד לא נעשו בדיקות לגבי הגבר או האישה, אפשר שהקופה תשתתף בעלויות דיקור סיני?

Kasey

New member
בהמשך לכל הדיון פה

המדקרת שלי מתמחה בפוריות ובאמת מתעסקת בנושא ספציפית, והטיפול השתנה לפי שלבי המחזור. היא לוקחת 180 לשעה. אני החלטתי שאם אני כבר מנסה את זה אני הולכת למישהי שמתמחה בפוריות.

jiraffa

New member
זו הסיבה שבודקים ביוץ, כדי לא להצטרך טווח ככ רחב

את יכולה בתור התחלה רק לבדוק חום השחר - זה לא דורש השקעה כספית ויתן לך אינדיקציה לגבי מתי היה הביוץ (אבל בדיעבד). ככה תוכלי בחודש הבא (הלוואי שלא תצטרכי כי תיקלטי על הניסיון הראשון!) לחשב את הטווח באופן קצת יותר מושכל.

אני לא ממש יודעת לענות

קודם כל- כי אצלנו הקופה לא מממנת את הטיפולים, היא מסבסדת אותם ל20 טיפולים בשנה, משהו כזה, אבל עדיין לא מדובר במימון- לא ידעתי שיש בכלל אופציה כזו (בכללית לפחות)
שנית- אצלנו הבעיה המאובחנת והידועה היא אצל בעלי- אצלי לא ידועה שום בעיה, ולמרות זאת גם אני קיבלתי 20 טיפולי דיקור במחיר מסובסד. לשנינו יש ביטוח מושלם בקופה- וזה התנאי היחיד שידוע לי שהקופה הציבה
&nbsp
נראה לי שהכי בטוח- להתקשר למרפאת הרפואה המשלימה של הקופה שלך ולברר האם את זכאית לסבסוד טיפולים משלימים בהתבסס על הנתונים הספציפים שלך

ועכשיו אני רואה את המידע המלא באתר של הכללית

עד 60% הנחה-
לקוחות כללית מושלם וכללית פלטינום זכאים להנחה עד 20 טיפולים משלימים בשנה, כולל ייעוץ רפואי.
&nbsp
טיפול במתנה
לקוחות כללית רפואה משלימה זכאים למבצע טיפול במתנה ברכישת סדרה של 10 טיפולים.
&nbsp
http://www.clalit.co.il/he/clalit_mashlima/Pages/benefits.aspx
שזה אכן מה שקיבלנו

vichy86

New member
תודה, אני לא בכללית
ובלממן- לא התכונתי 100%

אלא השתתפות כלשהי במימון

הבנתי....

אם ככה, לדעתי וממה שהבנתי מהלינק שצרפתי לך- בכללית לפחות יש השתתפות בלי קשר לאבחון הבעיה (למשל- אצלי לא אובחנה שום בעיה ועדיין אני זכאית מבחינתם לאותו סבסוד שזכאי מי שכן אובחן. פרט לחולים אונקולוגים, שנראה שזכאים לסל מיוחד וכנראה רחב יותר). זה תלוי רק בסוג הביטוח הרפואי שיש לך אצליהם- מושלם או פלטינום זכאים.
&nbsp
סביר להניח שזה תקף בצורה דומה גם בקופות חולים אחרות

vichy86

New member
דיקור סיני- כן? לא? או- למה לא?

האם זה בגדר שמועה שזה יכול לסייע לפוריות (האישה) או סתם כוסות רוח ?

&nbsp
ומישהי יכולה יותר להסביר -
בעצם ממקמים את המחטים בכל הגוף? או שאם המיקוד הוא פוריות אז זה יותר באיזור הבטן או משהו?
זה לא כואב??
איך אפשר לוודא שזה סטרילי ולא מעביר חיידקים למניהם?

Kasey

New member
דיקור מכל סוג

נעשה עם מחטים חד פעמיות ואין סכנה לזיהום. דוקרים במקומות מסוימים לפי המטרה. זה לא כואב, אם כן אז אולי אחת המחטים לשנייה. עשיתי במהלך השנים דיקור למטרות שונות, וניסיתי גם דיקור למטרות פוריות. עשיתי באותו חודש דיקור והזרעה עם הורמונים, אז אין לי מושג אם הדיקור תרם או לא לכניסתי להריון. מבחינתי זה היה בגדר לא יועיל, אז גם לא יזיק.

keren or7

New member
לי זה עזר

אני בחודש הראשון שניסינו להכנס להריון לא עשיתי דיקור ולא נקלטתי,בנסיון השני עשיתי דיקור ונקלטתי ולצערי עברתי כימי. חודש לאחר מכן המדקר שלי היה במילואים ולכן לא עשיתי דיקור ולא נקלטתי ובפעם הרביעית שעשיתי דיקור נקלטתי ועכשיו אני בשבוע 6 פלוס 5. אז נכון שאין וודאות שזו הסיבה להריון אבל פעמיים מתוך פעמיים מרגיש שאין מה להפסיד.

לגבי השאלה השנייה: אצלי הוא בעיקר עבד על הרגעות של הגוף והכנה של הרחם לקליטת הריון. וזה לא כואב. לי לא כאב לפחות ועוד אני מפחדת ממחטים. בהצלחה

למעלה