קשקשת ברשת לתחילת שבוע

למה רופאי נשים מתעבים את בדיקות הביוץ?

הייתי היום אצל הרופא שלי, הוא היה גס רוח יותר מהרגיל (וזה אומר המון, בשגרה שלו הוא אדם גס רוח)...
אני אצלו כבר הרבה שנים ומחבבת אותו באופן כללי, אבל היום הוא קם על הצד הלא נכון...
הוא אמר לי שהבדיקות ביוץ האלה הן בזבוז כסף וזמן, שהשלב הלוטאלי הוא קבוע (14 יום) והיתר סובב סביב זה.
הוא לא הרופא הראשון שאומר לי את זה, ואני תוהה למה...
האם הבדיקות ביוץ באמת לא אמינות? מעולם לא עשיתי מעקבים אחרים אז אין לי מושג...
ונסיים כמו שהוא סיים את שיחתנו (הפעם בחיוך): "לכי #$%^& ותחזרי אליי עם שבועיים איחור ובדיקת הריון חיובית

al107

New member
זה לא נכון...

לי בוודאות היה ביוץ כשמונה- שבעה ימים לפני קבלת הווסת... זהו מקרה יוצא דופן.

אך יכול להיות גם ביוץ בין 10-14 יום לפני הווסת. כך שאל תסתמכי ששלב לוטאלי זה בדיוק 14 יום, כדי שלא תפספסי את הביוץ...

את יכולה לנסות לזהות ביוץ גם לפי הפרשות וחום השחר, וביחד עם זה לבדוק במקלוני ביוץ וכך להצליב נתונים...

בהצלחה!

AL -שאלה לי אליך..

האם את בהריון?
אם כן, האם נקלטת בלי בעיה עם השלב הלוטאלי הקצר?

al107

New member
היי ליאורונה

אז ככה... כן החודש גיליתי שאני בהריון

בכל החודשים שניסיתי שמתי לב שהווסת מגיעה כשבעה ימים אחרי הביוץ...
חודש אחד הלכתי לרופא נשים והסברתי לו את הבעיה והוא נתן לי תמיכה של פרוגסטרון לקחת אחרי הביוץ. אך זה לא עוזר וגם עם התמיכה עדיין קיבלתי מחזור..

באותו חודש שנכנסתי להריון התחלתי דיקור סיני. כבר בימים לפני הביוץ הרגשתי שמשהו שונה. היו הרבה הרבה יותר הפרשות פוריות! ממש הרבה! וגם הביוץ התאחר באיזה 3 ימים..(הגיע ביו"מ 17) כאילו הרגשתי שהביוץ הוא הרבה יותר חזק וטוב מחודשים לפני כן. ובאותו חודש הצלחנו! אני מאמינה שהדיקור עזר ושינה שם משהו...

חשוב להגיד- שלב לוטאלי קצר זה נקרא- אי ספיקה של הגופיף הצהוב.. הוא פשוט חלש מידיי מתעייף ומת לפני שעוברים שבועיים לפחות..
לכן כאשר הרגשתי שהיה ביוץ חזק, ז"א שגם הגופיף היה חזק.. ז"א שהטיפול שצריך זה פשוט לחזק לפני הביוץ ולגרום לכך שיהיה ביוץ חזק וטוב. כי למשל שלקחתי פרוגסטרון אחרי הביוץ, זה לא עזר והווסת עדיין הגיעה אחרי 7 ימים...

מה אצלך? זיהית שיש לך גם שלב לוטאלי קצר?

אז ככה..

קודם כל המון המון מזל טוב!!!!! 555 שום בצל!

בנוגע אלי אני בחודש שני אחרי הפסקת גלולות.
חודש שעבר בייצתי ביי"מ 21 וביואב 7 הגיע המכשפה
החודש בייצתי בי"מ 20 והיום אני ביואב 9 וטפו טפו בינתיים כלום..
אז אני לא באמת יודעת אם יש לי לוטאלי קצר קבוע או שחודש שעבר היה קשור לאיזון של הגוף אחרי הגלולות..

ביום שישי אני מתכננת לעשות בדיקה...ואז אני מקווה שאדע :)

al107

New member
קודם כל המון המון בהצלחה

כן בינתיים קשה לדעת איך הגוף מתנהג בלי הגלולות.
תוודאי שאת באמת מזהה ביוץ, לפי הפרשות לפי חום השחר ולפי המקלונים. ככה את יכולה להצליב בין כל הבדיקות ולהיות בטוחה ביום הביוץ. לאט לאט יותר תכירי את הגוף שלך ותדעי איך הוא מתנהג.
אבל אני מקווה שלא תצטרכי ואמן אמן החודש זה יצליח!!

ביום שישי תהיי יוא״ב 11 זה לפעמים יכול להיות מוקדם מידי לבדיקה. אני בדקתי ביוא״ב 11 והיה שלילי. ואז בדקתי ביוא״ב 12 והיה חיובי.

אז גם אם יוצא לך שלילי אל תספידי עד שהמכשפה לא באה...

בהצלחה!!

שירהshira8

New member
אני גם תהיתי על זה

שני רופאי פוריות אמרו לי "עזבי את המקלות. תספרי 14 יום".
ואצל שניהם האמירה לוּותה בנפנוף מזלזל.

המממ, מה זה אומר?

אבל בלי קשר, אם הרופא נשים שלך גס רוח - תעברי רופא.
ואסיים בברכה שהוא סיים בה. לכי לקמפר.

orange star

New member
ממש לא מדויק.. אצלי השלב הלוטאלי לא קבוע.

לפעמים הוא 14 יום ולפעמים 16. בכל הפעמים שהשתמשתי בבדיקות ביוץ, הן בהחלט הצליחו לזהות אותו אצלי בהצלחה.
מה שכן, יש בנות שלא מזהות ביוץ עם מקלונים ולמרות שמן הסתםהן כן מבייצות אז אולי יש רופאים שחושבים שזו לא שיטה אמינה.
כמו שבהקשר אחר הרופא שלי לא מאמין בהתייחסות "רצינית מדיי" למדד FSH בפרופיל הורמונלי, הוא אומר שזה לא כלי טוב.

בכל אופן מצטרפת לאיחול הרופא...

חחח

גם לי אמר את המשפט האחרון! לי גם אמר שאני מבזבזת כסף ועצבים על מקלונים. אני חושבת שאולי הם פשוט מאמינים שבלי לחץ?

שירןג7

New member
חחחח

אני הייתי בוכה לו שם... יפה שאת מסתדרת איתו. ולדעתי הם נגד בגלל שברפואה עושים בדיקה וודאית. עם אולטרסאונד ובדיקת דם. בדיקת ביוץ בהחלט יכולה לזייף. זה נשען הרי על רגישות להורמונים וזה דבר ככ משתנה מאישה לאישה.

8דישה8

New member
שונאת רופאים כאלה

בגלל גישה כזו בזבזתי סתם זמן בכניסה להריון הראשון ומסתבר שהביוץ שלי מאוחר וללא תמיכת פרוגסטרון אני יכולה לקמפר כמה שבא לי אבל הגוף לא יחזיק

באסה...

ואיך גילית את זה?
אצלי אני דווקא יודעת מהבדיקות הביתיות שהביוץ שלי מאוחר עם שלב לוטאלי של 12 יום, והוא סתר לי את זה ואמר שהביוץ שלי הוא 14 יום לפני המחזור.
הוא אמר שכשיש בעיית הורמונים הדבר הראשון שמשתבש הוא המחזור

8דישה8

New member
אחרי הרבה דמעות ועצבים...

זיהיתי שהביוץ מאוחר לםי בדיקות ביוץ ביתיות ולפי חום השחר.
במעקב השני שעשיתי ראו שהביוץ מאוחר אבל הרופאה שלי אמרה שזה שתויות והבדיקות דם לא טובות
בשלישי כשחשבתי שאני כבר משתגעת עשיתי מעקב זקיקים מיום 10 כול יומיים ובביוץ כולל בדיקת דם של LH ופרוגסטרון מה שסופית הראה לרופאה שלי שהפרוגסטרון שלי נמוך והLH צונח ישר.
כיוון שהרמות נומוכות זה מאותת שאין הריון והמחזור מתחיל לפני שיש זמן להישתרש

ושלא יהיה ספק גם אחרי כול זה אמרו לי שזה שתויות והבעיה הזו לא אמיתי ואם הייתי ממשיכה לחכות שזה היה קורא

inbalri

New member
המלצה לדיקור סיני

מישהי יכולה להמליץ על מטפל/ת בדיקור סיני באיזור ת"א-ר"ג שיכול/ה לעזור?

sandy 86

New member
ממליצה בחום

אחת הנשים המדהימות, מתמחה גם בפוריות ורפואת נשים:
דפנה דפני-רוזנבליט 052-2382101
מקבלת ברמת גן

8דישה8

New member
לכול המשרטטות גרפים

האם יש דרך להכניס לתוכנה את המעקב זקיקים

את יכולה להכניס ב-Notes

כרגע חסמתי לעצמי את המנוי, אז לא יכולה להכנס ולדייק במילים/מיקום, אבל תחת "תרופות" את יכולה להכניס מעקב זקיקים.
זה לא יראה לך על הגרף סיכויים, רק מתי עברת מעקב.

למעלה