סקר-תסמיני הריון

בהריון הראשון, לפני 5 שנים

יומיים או שלוש ימים אחרי האיחור. צורך במתן תן בדחיפות.. זה היה הזוי, אני לא אשכח את זה, זה היה שבת וכל שניה הייתי צריכה לשירותים, ואמרתי לבעלי 'זה בטח הריון, ככה זה בהריון..
' איך שיצא שבת יצאנו לסופר פארם, בדיקה חיובית ומרגשת לזוג צעיר חודש אחרי חתונה, בניסיון הראשון
לא לקחתי לפנ"כ גלולות מעולם

ההריון השני לפני 3 שנים, 3 חודשים אחרי הפסקת גלולות. לא זוכרת תסמינים מיוחדים..

עכשיו אני כבר 4-5 חודשים אחרי גלולות, ככה שזה חייב להיות החודש..
בינתיים אין תסמינים, יוא„ב 10 מחר..

vivi87

New member
אז גם אני יכולה

לא הרגשתי כלום. וגם לא את האינטואיציה של ״אני בהריון״ .. מה שכן בדרך כלל יש לי כאבי חזה כבר מהביוץ והחודש הם התחילו רק ביואב 9 עם מעט הפרשות.. דרך אגב עכשיו אני בשבוע חמישי ככה ועדיין מרגישה רק כאבי חזה ולעיתים מיחושים בבטן תחתונה..

vivi87

New member
אז גם אני יכולה

לא הרגשתי כלום. וגם לא את האינטואיציה של ״אני בהריון״ .. מה שכן בדרך כלל יש לי כאבי חזה כבר מהביוץ והחודש הם התחילו רק ביואב 9 עם מעט הפרשות.. דרך אגב עכשיו אני בשבוע חמישי ככה ועדיין מרגישה רק כאבי חזה ולעיתים מיחושים בבטן תחתונה..

MayaV23

New member
אמממ...אנסה לענות

לפני הבדיקה לא הרגשתי כלום חוץ ממצבי רוח ממש קיצוניים הייתי מאוד עצבנית וכל הזמן בכיתי...עשיתי את הבדיקה סתם בשביל הקטע לא הייתה לי שום תחושה אפילו שאני בהריון...אחרי שגיליתי שאני בהריון הרבה דברים פתאום היו הגיוניים כמו העייפות שלי וההורמונליות..
עכשיו כבר יש הרבה יותר תסמינים...חזה כואב,מיחושים שמזכירים כאבי מחזור.

לא בודקת חום השחר..

בהריון הכימי היו לי הרבה יותר תסמינים למען האמת..זה לא היה דומה בכלל!! והם לא חזרו עכשיו

חולקת בכיף...

בהריון הראשון היו לי כאבי מחזור שלא הגיע ,רגישות ונפיחות מטורפת בחזה..וגיליתי את ההריון רק בשבוע 6...
בהריון הזה לא היה לי כלום כלום כלום...
רק אחרי שגיליתי היו מעט כאבי מחזור שזה נורמלי ומאפיין את התקןפה ההתחלתית בהריון.

גיליתי מוקדם...ביאב 11 בערך.

לא מדדתי חום שחר אבל כן מדדתי חד פעמי כשהייתי צריכה לקבל והחום אכן היה גבוה מהרגיל.

לא היו לי דימומי השתרשרות..היו לי קצת הפרשות חומות סביב שבוע 6-7 חד פעמי בשני ההריונות.

מנסה לעודד

למי שהייתה בהריון אילו תסמינים הרגשת לפני הבדיקה החיובית?
בהריון הראשון ושני היה לי נפיחות החל מיוא"ב 6. וזהו.
בהריון השני גם פשוט ידעתי, לא היה לי ספק בכלל שאני בהריון- זה פשוט היה הרגשה פנימית.
בהריון הנוכחי- כלום, נאדה, אולי כמה חצ'קונים נוספים, אבל לא משהו שהייתי אומרת שהדליק אצלי נורה.
חייבת להוסיף- זה מחסור שלקחתי אקיקלומין. מיום הביוץ ועד יוא"ב 8, הפטמות שלי היו זקורות וכאבו בטירוף. אני לא יודעת אם זה היה קשור להריון או לאקיקלומין. בדר"כ לא כואב לי החזה לפני המחזור, וגם לא בהריון.

האם התסמינים שהיו לך היו דומים לתסמיני מחזור?
כן, כל חודש יש לי כאבי מחזור בסביבות יוא"ב 5-9. אז זה לא היה משהו חדש. בנוסף, החזה מתנפח במהלך השבועות שקדמו למחזור, אז זה גם קרה (ופשוט לא ירד!)

למי שבודקת חום השחר, האם חום השחר התנהג שונה מהרגיל?
לא ממש. כמעט תמיד יש לי ירידה לצורך עלייה ביוא"ב 2-3. היה לי ירידה בחום ביוא"ב 6 שכנראה היה ירידה של השתרשרות.
מי שרוצה לראות את כל הגרפים שלי- כאן >>
http://www.fertilityfriend.com/home/40f9e8

למי שעברה הריון כימי האם התסמינים שהיו לך בהריון הכימי חזרו גם בהריון רגיל? לא היו לי תסמינים, מלבד אולי קצת יותר נפיחות- אבל לא יותר מזה. בכימי הראשון גם היה לי את ההרגשה הזאת, הידיעה שאני פשוט בהריון.

pegasus2

New member
שאלתי ושואלת שוב- למה שיהיו סימנים לפני השתרש

לפני השתרשות? בטא מופרשת רק משלב מאוד מסויים של העובר וסמוך להשתרשות. עד אז הגוף לא יודע על ההריון ממשיך להעלות אסטרוגן ופרוגסטרון רגיל כמו כל חדש, ולא מוריד אותם עד שהוא חושב שאין הריון שזה קרוב לווסת. אז למה שיהיו סימנים? שואלת ברצינות כי לא ברור לי...

אי אפשר לדעת אם זה בגלל הריון או פרוגסטרון

לפעמים פשוט מתבלבלים בניהם- כי הם כל כך דומים, במיוחד לאחר הביוץ רמת ההורמונים נותן קפיצה רצינית.
אני חושבת שרק לאחר גילוי ההריון אפשר לדעת מה היה שונה באמת- וזה בתנאי שרושמים ועוקבים כל חודש.

pegasus2

New member
אז איך זה שיש בנות שיכולות להישבע...

ועובדה שעונות פה לסקר...

שימי לב

שרוב הבנות אומרות שלא הרגישו כלום עד בערך יוא"ב 7, שזה כבר בדר"כ אחרי ההשתרשרות.
וגם אני מתקלתי בלא מעט מקרים על נשים שאמרו "היו לי גיהוקים פעמיים ביום ובסוף זה היה בגלל שהייתי בהריון!" נו באמת...
אל שתכחי שרובנו מקוות שכל הכאבי חזה ונפיחות ועייפות באמת בגלל שיש הריון ולא סתם תסמין של ביוץ, ולכן מתייחסות לכל פיפס כאילו זה מבשר על הריון- ולא משהו אחר.

pegasus2

New member
עזבי אני לא מדברת על הקטע הפסיכולוגי

ברור שיש.. אנחנו מנסים כבר חצי שנה ובגלל שפעם שעברתי נקלטתי בערך באלחוטי וחשבנו שהנה אנחנו שוב בהריון אז גם אני פתאום גיליתי מלא סימנים שלא שמתי לב אליהם בחיים. ריחות, טעמים, כאבים, עצבים, התחלתי לראות הילה סביב אנשים חח סתם...
אבל אני מדברת על סימנים אמיתיים...
כנראה שאת צודקת לגבי ההשתרשות.

The Cat Woman

New member
שמעי, אני לא יודעת איך זה הגיוני...

עד האיחור אני בעצמי לא האמנתי שזה הגיוני שהרגשתי משהו בכלל, הייתי בטוחה שאני סתם מדמיינת.
אבל עובדתית - הרגשתי מיחושים שאני לא מרגישה בכלל החל מ-4-5 ימים לאחר הביוץ.
אולי זה בכלל לא קשור להריון ואני מקשרת את זה רק כי זה נגמר בהריון... הכל יכול להיות :)

cookiii

New member
בטא מופרשת אחרי ההשתרשות בלבד

הבטא מופרשת מהשליה. לפני ההשתרשות קיים בלוציסט אבל אין שיליה.

pegasus2

New member
ממ שקראתי החל משלב הבלוציסט

שזה לא השתרשות אבל כמעט

cookiii

New member
בלוציסט הוא ביצית מופרית בזרע

אם תסתכלי על הבטאות שהבנות עושות אפשר לראות יפה מתי הביצית משתרשת. מכיוון שבטא מוכפלת כל יומיים ומתחת ל5 אין הריון, פחות מ10 = יום השתרשות אחד. בדרך כלל ההשתרשות היא בסביבות יום 9(אז רואים ירידה בחום השחר) ולכן ביום איחור יש בטא בסביבות ה100. מי שההשתרשות שלה הייתה לפני מקבלת בטא יותר גדולה, מי שהייתה לה השתרשות מאוחרת יותר מקבלת בטא יותר קטנה. בכל המקרים ההפריה מתבצעת ביום הביוץ וכולם הופכים לבלוציסטים באותו היום.

pegasus2

New member
הבלוציסט זה לא ביצית מופרית

זה אחרי כמה ימים כבר שיש קפיצה במספר התאים. לפחות זה מה שקראתי.

cookiii

New member
לא פירשת נכון את מה שקראת

הבלסטוציסט נימצא תחת הכותרת השתרשות כלומר מה קורה אחרי תהליך השתרשות.
ב. הבלסטוציסט מתמיין בחלק שמשתרש לשיליה וחלק אחר הופך להיות עובר. החלק שהוא השליה מפריש את הבטא אחרי ההשתרשות.
תחשבי לבד אם כל פעם שהיה קיים בלסטוציסט היה מופרש בטא אזי כולן היו מקבלות כמעט באופן קבוע תוצאה חיובית.

"הייצור של hCG בשלייה מתחיל לאחר ההשרשה של הבלסטוציסט ברחם, והוא מתגלה לראשונה בנסיוב האם בין 6 ל-9 ימים לאחר ההתעברות, מה שהופך בדיקה זו לבדיקת ההיריון המקובלת ביותר, בהיות hCG מיוצר בשליה. ריכוזי hCG בפלזמה עולים באופן אקספוננציאלי במהלך הטרימסטר הראשון ומגיעים לשיא בין 8-10 שבועות להיריון. בלמעלה מ-80% מהריונות הרגילים, רמות hCG יוכפלו במהלך 4 השבועות הראשונים להיריון כל 48 עד 72 שעות. עם התקדמות ההיריון, הזמן הדרוש להכפלת רמת ההורמון עולה ל-74-96 שעות, בהגיע ההיריון לשבוע ה-6-7. רמת hCG מגיעה לשיאה בשבועות 9-12 להיריון, ולאחר מכן היא דועכת עד שבין השבועות 18 עד 20 היא מגיעה בערך לעשירית מרמתה בשיא, ורמה זו נותרת דומה עד ללידה, עם עליה קלה בטרימסטר השלישי. מספר ימים לאחר הלידה כבר לא ניתן לגלות את ההורמון בדם. הופעת הורמון זה בשתן מקבילה לזו שבדם, באיחור ממוצע של 1-2 ימים".

http://www.wikirefua.org.il/index.p...פין_אנושי_-_Beta_human_chorionic_gonadotropin

pegasus2

New member
מוויקיפדיה

בלה בלה...התאים בחלקו החיצוני של הבלסטוציסט מתחילים להפריש אנזים ששוחק את ציפוי ה-epithelial uterine ויוצר אתר להשתרשות..הבלסטוציסט גם מפריש הורמון ששמו Human chorionic gonadotropin שבתורו, גורם לגופיף הצהוב (Corpus luteum) בשחלות האם להמשיך ולייצר פרוגסטרון, שפועל כדי לשמור שציפוי הרחם ימשיך ויזין את העובר.

כלומר תרם ההשתרשות קורה כל זה. זה מה שקראתי בכמה מקומות. כנראה שאין הסכמה לגבי זה, וזה לא סותר מה שאמרתי. כנראה שההורמון מופרש בכמות ממש קטנה ממש סמוך להשתרשות.

למעלה