שרשור רפואי וטיפולייט לסוף שבוע

my little world

New member
פרוגסטרון 20 מה זה אומר?

נעשה ביוא"ב 5, מה אתן אומרות, זה ערך תקין? מספיק גבוה בשביל לקלוט הריון?
הערך אומר משהו לגבי אם יש הריון החודש? או שהוא מתחיל לעלות רק אחרי השתרשות?

Lady_in_Red

New member
מנסה לעזור

אני לא מומחית גדולה, אבל אנסה לעזור במה שאני יודעת: ערך של 20 ביוא"ב 5 זה תקין, אך לדעתי בשביל להחזיק הריון זה טיפה נמוך, אין לדעת בשבלב זה לפי ערך של פרוג' אם הייתה הפריה או לא.
לדעתי אחרי ההשתרשרות הגוף מתחיל להפריש עוד פרוגסטרון והערך אמור להעלות עם הזמן.
מצד שני קראתי שרופאים בד"כ נוטים לחכות עם התמיכה ובשביל לקבל תמיכה הפרוגסטרון צריך להיות בערך 10. ממליצה בכל אופן להתייעץ עם רופא בקשר לזה, ולשאול מה הוא ממליץ

אצלי בהריון הקודם שלי ביוא"ב 12-13 הפרוג' היה 32, היה לי מריחות חומות לאורך כל הדרך, והרופא טען שאני לא צריכה תמיכה, ההריון נפל בשבוע 6
בהריון הנוכחי ביוא"ב 15 הפרוג' היה 52, ועדיין היו מריחות חומות, אז הקדמתי תרופה למכה וביקשתי תמיכה, כרגע אני עם נרות אנדומטרין של 100מ"ג פרוג' פעם ביום, המריחות נכון לעכשיו נפסקו, מקווה שהפעם זה יעזור. אעדכן בהחלט

my little world

New member
תודה לך

אני מקווה שהערך תקין כי נראה לי ממש מעיק לקחת כל חודש נרות :(
היא אמרה לי לחזור על הבדיקה אם תוך שבוע לא מקבלת מחזור, נראה לך נחוץ?

הלוואי וההריון שלך ימשיך מדהים ורגוע ושלא תדאגי מכלום

Lady_in_Red

New member
נדמה לי ככה עושים

כשבודקים פרופיל הורמונאלי, נדמה לי היא מנסה לבדוק אם מתפתח הריון או הערך של הפרוג' עולה/נחלש

ונרות זה לא כזה גרוע, הלוואי ולא תצטרכי!

נ.ב.תודה על האיחולים, אני נורא מצפה כבר להעלות הודעה של דופק בעוד שבועיים ולפזר מלא אבקה:))

תקין לגמרי

מצפים לפרוגסטרון מעל 20 כשבוע לאחר ביוץ. רמת פרוגסטרון בשלב זה לא לא יכולה ללמד על היקלטות או אי היקלטות. כעיקרון הפרוגסטרון ימשיך לעלות, אם נקלט הריון הוא ימשיך לעלות ואם לא, הוא יצנח. כאשר השלב הלוטאלי הוא קצר ומתחילות הכתמות 8-9-10 ימים לאחר ביוץ, זה יכול להצביע חוסר תפקוד של הגופיף הצהוב ובמקרה שכזה נותנים תמיכה כדי לתת לגוף הזדמנות לקלוט הריון. בהצלחה

my little world

New member
השלב הלוטאלי שלי מאוד לא קבוע

בחודשים שמדדתי היה 11, 8, 13...
אז העדפתי לבדוק אותו ביוא"ב 5 ולא יוא"ב 8 (כי היה סופש באמצע).
אוף מקווה שזה יכול להחזיק הריון, התור לרופה שלי רק לעוד חודש...

למעלה