רפואי וטיפולייט לתחילת השובע

Lily84

New member
ממליצה על ד״ר חן גולדשמיט

עולה 1000 ואם את במכבי מקבלים 800 החזר

pegasus2

New member
מתי עושים אבחנתית ומתי ישר ניתוחית?

ומה עושים במקרה של וסטיבוליטיס?

my little world

New member
אשאל שוב- פרופיל הורמונאלי

הרופאה הפנתה אותי לפרופיל הורמונלי כשאחת הבדיקות אמורה להיות שבוע לפני המחזור (פרוגסטרון).
הבעיה שהמחזור שלי לא בדיוק סדיר בחודשים האחרונים אז קצת קשה להבין מתי זה שבוע לפני...
אז היא אמרה שלעשות ביום 23, ואם תוך שבוע לא מקבלת מחזור לעשות שוב, ואם תוך עוד שבוע לא מקבלת לעשות שוב....
נשמע לי קצת מוזר....

מישהי מבינה בזה?
מה קורה אם אני עושה את הבדיקה ומקבלת מחזור תוך 5 ימים, או 3 ימים? אז זה לא נחשב? חייב להיות בדיוק 7?

לילוש 85

New member
פרוגסטרון

הבדיקה אמורה להיעשות שבוע לאחר הביוץ, אצל חלק מהבנות זה יהיה שבוע לפני המחזור ואצל חלק יותר/ פחות
אם את מזהה ביוץ תעשי שבוע לאחריו, אם לא- תעשי בערך ביום 21 זה אמור להיות בסדר

my little world

New member
אז למה היא אמרה לחזור על הבדיקה

כל שבוע אם אני עדיין לא מקבלת מחזור?

ותודה על התשובה :)

לילוש 85

New member
חושבת ש..

היא התכוונה שאם לא תקבלי מחזור- משמע לא היה ביוץ ויש לבדוק פרוגסטרון שהערך שלו הוא המעיד על היה או לא היה ביוץ...
היא קצת סיבכה את העניין- תעשי שבוע אחרי ביוץ את הבדיקה, ככה שהיא תראה שבייצת, היא בעצם מחפשת הוכחה לביוץ

my little world

New member
האמת שזה קצת מוזר

כי בבדיקה שעשתה לי היא ראתה זקיק שמתקרב לביוץ, וגם המקלונים היו חיוביים באותו יום. אז היא כביכול כן יודעת פחות שעומד להיות ביוץ...

al107

New member
הארכת שלב לוטאלי

היי, אני שוקלת לפנות לדיקור סיני בשביל להאריך את השלב הלוטאלי ובכלל בשביל להסדיר את המחזור- בלי הכתמות ודימומים קטנים כמה ימים לפני הווסת.
יש המלצה על מישהו באזור ירושלים?
מישהי התנסתה בדיקור ומה החוויות?

stimp228

New member
אני לא אבל יש לי הצעה אחרת

תבקשי מהרופא משפחה שלך בדיקת דם לפרוגסטרון ותעשי אותה שבוע אחרי הביוץ... זה יוצא יואב 6-7... כשתחזרי לרופא שלך עם התוצאות זה יחסוך לך חודש, וגם כבר הוא יראה אם מדובר בבעית פרוגסטרון... מקווה שחא תצטרכי לחזור אליו :)
בהצלחה

al107

New member
היי סטימפ יקרה

זה מה שעשיתי חודש קודם. עשיתי בדיקת פרוגסטרון ביו"מ 15 ויצא שזה היה יום הביוץ, הרופא ראה שהפרוגסטרון נמוך מידי ונתן לי תמיכה.
ביוא"ב 7 עשיתי עוד בדיקת דם לפרוגסטרון ויצא ממש ממש גבוה 190.8, אבל עוד באותו יום התחילו להופיע לי כתמים, כתם דם בתחתונים וכך זה היה כמה ימים עד שהתחיל דימום חזק יותר.

אתמול הייתי אצל הרופא ושאלתי אותו איך יכול להיות שהפרוגסטרון היה ממש גבוה ועדיין היו הכתמות ודימומים חלשים...? הוא לא ידע מה לענות לי... מה?? הוא רופא הוא אמור לדעת לעזאזל!
בכל מקרה, החודש הוא אמר שהוא לא רוצה להתערב ולראות מה קורה, ואיך שהוא אמר את זה ישר חשבתי בראש איך הלך עוד חודש...
נראה כבר מה יהיה.. יכול להיות שהתמיכה של הפרוגסטרון לא עבדה אצלי (לקחתי דרך הפה ולא וגינאלי.. אולי זה קשור)... לא יודעת...

מבולבלים?? גם אנחנו!

admhbs1

New member
תראי

אני לא רופאה, אבל לי היה ניסיון טוב עם פרוג'. לקחתי נרתיקית בשל שלב לוטאלי גבולי במשכו. אני מתארת לעצמי שיכולה להיות השפעה אחרת בדרכי נטילה אחרות ולכן בפעם הבאה תנסי אולי (בהתייעצות עם רופא כמובן) ליטול נרתיקית.

לא יודעת מה לייעץ לך בנוגע לדיקור, אבל עצה אחת כן יש לי -
אם את לא סומכת על הרופא שלך - תחליפי רופא.

ובכל מקרה - שיהיה בהצלחה!!!

al107

New member
היי לך

תודה על התגובה...
אפשר לשאול מה היה הבעיה אצלך בשלב הלוטאלי?
אני שמה לב שזה די נדיר, לפחות מה שיש לי- 8 ימים אחרי ביוץ כבר מקבלת מחזור...
מה היה אצלך ואיך זה נפתר? האם הפרוגסטרון עזר?

admhbs1

New member
היי

השלב הלוטאלי שלי היה 10 ימים שזה גבולי. לא עשיתי בדיקות דם לפרוג', כשהלכתי לרופאה אחרי מעקב חום השחר של כמה חודשים עם העובדה הזאת היא אמרה שננסה תמיכה ונראה אם זה יילך.
לקחתי אוטרוגסטן יומיים אחרי שזיהיתי ביוץ, באותו חודש נקלטתי והמשכתי לקחת עד שבוע 10, לפי הנחיית הרופאה.

al107

New member
וואו איזה יופי

אני ממש שמחה בשבילך!
האם תמיד גם היו לך הכתמות לפני המחזור או ישר תמיד התחיל המחזור כדימום חזק?

admhbs1

New member
אני חושבת

שהיו מעט הכתמות, אבל בד"כ באותו יום כבר התחיל המחזור אז לא התייחסתי לזה כהכתמות.

תודה, בקרוב אצלך!

הי - לגבי דיקור סיני

אחותי פוליציסטית, כבר המון שנים, היא ניסתה בשנה שנתיים האחרונות להיכנס להריון שני ואחרי דיקור היא נכנסה להריון. מבחינתה זה ממש מהר והיא אמרה שהדיקור ממש עזר.
היא חברה בלאומית זהב אז היה לה דרך הקופה עם השתתפות קטנה. תבדקי קודם כל דרך הקופה. הרבה אומרות שממש עזר להן דיקור.
בהצלחה!

Oogi

New member
דלקת בדרכי השתן והשפעה על הריון

למי שזוכרת אז אני עם ההריון הכימי והבטא היורדת משבוע שעבר (היום הבטא התאפסה וקיבלתי מחזור), והיום הסתבר לי בבדיקות כלליות שכנראה יש לי דלקת בדרכי השתן וישר רצתי לחפש אם זה יכול לגרום להפלה.

אז מה דעתכן מישהי שמעה על הקשר האפשרי? אולי שווה לבדוק את זה לכל מי שמתכננת להיכנס להריון.

רופאת המשפחה רוצה שאני אחזור על הבדיקה כדי לוודא אם יש דלקת, ואני לא יכולה לחזור עליה כרגע בגלל המחזור אבל לחוצה לקבל טיפול עוד לפני הביוץ הבא, מה עושים?

מצרפת קישור מפורום אחר בנושא:
http://www.kipa.co.il/community/show/8061129

למעלה