שאלות והתייעצויות לסופ"ש

ברוכה הבאה

האם גם לפני הגלולות קיבלת כל 50 יום?
בעיקרון זה ארוך מידי אבל לא אומר שאינך מבייצת
האם זה סדיר כל פעם זה 50 יום?
אני הייתי עוברת בדיקה אצל רופא נשים לודא שאת לא פוליצסטית (מחזור ארוך מאופיין בזה)
לגבי התדירות... בעיקרון כל עוד לא ידועה בעיית זרע אפשר כמה שרוצים.
אם כי גם כל יומיים מספיק כי הזרע זורד בגופך כ-72 שעות
בהצלחה

cookiii

New member
היי ענת.

מחזור פעם ב50 יום הוא לא תקין ויש סיכוי שאת לא מבייצת (כמובן שאני לא רופאה ולא יכולה לתת לך דיאגנוזה דרך האתר ולכן חייבים לבדוק זאת קודם)
כדי לא לבזבז זמן וגם למנוע כאבי לב כדאי ללכת לרופא פוריות.הרופא יתן לך לעבור בדיקות דם פשוטות להורמונים,הוא יבצע אולטרסאונד כדי לשלול או לאשר תסמונת שחלות פוליצסטיות, במידה ואכן אין לך ביוץ הרופא גם יתן לך המשך טיפול.
אם הביוץ שלך מאוחר הוא ישלח אותך למעקב זקיקים מסודר כדי שתוכלי לקיים יחסי מין במועד.

האם המחזור שלך תמיד היה לא סדיר או שזה רק בחודשים האחרונים אחרי גלולות?
בכל מקרה תתחילי לקחת פרנטל על מנת למלא את מאגרי הויטמינים. תנסי לשלב שומנים בריאים מאבוקדו,שמן זית,אגוזים וכו בתפריט ולאכול הרבה קיטניות ודגנים מלאים כמו שעועית,קינואה,עדשים,חיטה מלאה וכו.

למרות המחזור הלא סדיר יש לך סיכויים מצויינים להיכנס להריון ואני מאחלת לך המון הצלחה וכמובן ברוכה הבאה אלינו.

my little world

New member
שאלה קצת מפגרת

יש לי מחר תור לרופאת נשים, ובואו נגיד שהייתי רק פעם אחת בחיי ולפני הרבה שנים....
אז... יש לי שאלות קצת מפגרות...
אתן מגלחות/מסדרות את האיזור למטה לפני הבדיקה?
אתן לובשות חצאית או מכנסיים? עדיף חצאית?
עוד הכנה כלשהי לפני הפגישה? (חוץ ממקלחת כמובן)

תודה!!

שירהshira8

New member
ממש לא...

היא נותנת לך זמן להסתדר מאחורי וילון, אז לא משנה מה את לובשת לפני, את פשוט מורידה.

תביאי איתך איזה צעיף/סוודר שתסתירי וזהו..
היא בעיקר מסתכלת בפנים

thekt

New member
אני מכירה בנות שכן מסדרות לפני

אני אישית לא.
גם לא מתקלחת לפני.. ואני לובשת מה שתכננתי ללבוש באותו יום

היא נותנת לך מין חתיכת בד שאת יכולה להסתיר. מהבחינה הזו, אםמרגיש לך יותר נעים, עדיך חצאית, ואז את רק מורידה תחתונים. ונשארת עם החצאית שלך.
את לא צריכה להתרגש מזה יותר מידי, היא רואה הרבה הרבה נשים במצב הזה.

ועכשיו אנירואה שהתור כבר היה... מקווה שהיה בסדר

my little world

New member
כן כבר היה :)

בסוף ממש מיהרתי בבוקר ולא היה לי זמן להתעסק במה ללבוש אז שמתי ג'ינס.
אבל גם ככה הייתי בשכיבה ולא ראיתי מה היא עשתה שם אז לא נורא חחח. באמת שהיה לא נורא, סתם הייתי לחוצה :)

איחור במחזור

הי בנות, הפסקתי לקחת גלולות (לקחתי פמינט שלושה חודשים ולפני כן סרזט שנה וחצי ) וקיבלתי וסת ב 15.2 במהלך החודש ניסינו להרות, עד היום- יום 34 של המחזור- לא קיבלתי שוב ווסת. כמובן לא התאפקתי ועשיתי בדיקת הריון שכצפוי יצאה שלילית. כל החיים היו לי מחזורים סדירים, תמיד כמו שעון, זו פעם ראשונה שיש לי איחור כזה ( גם בעבר כשהפסקתי עם הגלולות לא היו לי איחורים כאלו ), האם זה תקין?? האם יכול לקרות דבר כזה אחרי הפסקה בגלולות? והכי מעניין- האם יכול להיות שאני כן בהריון למרות הבדיקה השלילית ואולי בדקתי מוקדם מידי? תודה על המענה.. וגם- נעים להכיר
ובהצלחה לכולן...

thekt

New member
בקצרה: כן וכן

אחרי גלולות לפעמים המחזור קצת משתבש ולוקח לו זמן להתאפס. כך שזה תקין.
וייתכן והיה ביוץ מאוחר ולכן בעצם יש מצב שאת בהריון אבל עדיין לא גילית זאת כי הבטא לא גבוהה מספיק.
בהצלחה.

צילום רחם להריונות כימיים?

האם מומלץ לבצע גם צילום רחם אחרי כימיים או שהיסטרוסקופיה וקרישיות אמורים להספיק?
תודה

Lily84

New member
ממה שאני יודעת

היסטרוסקופיה אבחנתית וברור קרישיות מלא בהחלט מספיקים ואין צורך בצילום רחם.

תודה שענית

לא הייתי בטוחה כי ראיתי שיש בנות שנשלחות לצילום רחם, אבל הרופאה שלי לא אמרה לי כלום.

Lily84

New member
זו בדיקה שבודקת את תקינות חלל הרחם

אפשר לראות אם מבנה הרחם תקין ואם יש הידבקויות או שאריות בעקבות גרידה.

Lily84

New member
זו בדיקה שבודקת את תקינות חלל הרחם

אפשר לראות אם מבנה הרחם תקין ואם יש הידבקויות או שאריות בעקבות גרידה.

בננות,שואלת בשביל גיסתי.

היא באיחור כבר שבועיים..לא מזהה ביוץ אבל מחזורים די קבועים ל 30 יום...
עשתה בדיקות הריון עד אתמול.הכל שלילי,
האם עדיין יכול להיות הריון?
ואם לא אז זה מעיד על בעיה כלשהי ושווה לבדוק?
או להמשיך לחכות למחזור?
הם מנסים כבר 7 חודשים להיקלט...
אציין שהבדיקות הם גם של מקלון הזה גם איביי,גם יס אור נו..

my little world

New member
קרה לי חודש שעבר

בדיוק אותו דבר, איחור מעל שבועיים וכל הבדיקות שליליות.
אני מודדת חום השחר, ובדיעבד ראיתי עליה נוספת בחום ביום ה30 והבנתי שכנראה הביוץ היה מאוד מאוחר ולא מתי שחשבתי.
יכול להיות שהתעכב לה הביוץ. זה עדיין לא אומר שהיא לא בהריון אם הם כיסו את כל החודש פחות או יותר....

והייתי אתמול אל הרופאה, והיא לא התרגשה מהאיחור הזה, אם הכל סדיר בדרך כלל וגיסתך יודעת שהיא מבייצת זה הכי חשוב.

למעלה