הי. חדשה כאן

מיכל270379

New member
הי. חדשה כאן

יש לי מליון שאלות בערך אבל נתחיל מההתחלה.
אני בת 35,רווקה, והחלטתי שהגיע הזמן להיות אמא. אחרי הרבה מחשבות והתלבטויות, תהליך שלקח מעל שנה, החלטתי שהורות משותפת זו הדרך שהכי נכונה לי.
אז ככה.. היום הלכתי לעשות בדיקות גנטיות, ונראה לי קצת מוזר שטיי זקס לא היתה בין הבדיקות שיצאו ברשימה (הורים מעירק ופרס). אני יודעת שזו בדיקה שהגבר אמור לעשות אבל נכון לעכשיו אני עוד לא יודעת מי יהיה המאושר (יש כיוון אבל זה עדיין לא סגור הרמטית (-; ). אם יש לכן תובנות בנושא אשמח לשמוע כי אני לא רגועה כל כך.

העניין השני- אני רוצה להחליף רופא נשים. אני לא מרוצה מהרופא הנוכחי, ואני אצלו כי זה נוח. הוא מקבל כל יום, קרוב לי לבית, וחוץ מבדיקה לגלולות פעם בחצי שנה לא הייתי צריכה אותו יותר מדי. אשמח אם תוכלו להמליץ לי על רופא מקופ״ח מכבי, עדיפות לחולון אבל גם בת ים וראשל״צ זה בסדר. עדיפות לכאלה שאין אצלהם המתנה של חודשים לתורים ועם אולטראסאונד כמובן. הוא או היא חייבים להיות גם סבלנים ועדינים. יש לי פוביה קלה מרופאים ואני חייבת. רופא שיסביר לי דברים ויענה לי על שאלות.

בינתיים הפסקתי גלולות, התחלתי מעקב ביוץ (חום השחר) והתחלתי לקחת חומצה פולית. יש עוד משהו שאני צריכה לעשות כדי להכין את עצמי להריון?
יש עוד בדיקות שאני צריכה לעשות? (חוץ מצהבת, אדמת ו hiv)

אני יודעת שהתהליך ארוך ויכול לקחת המון זמן עד שאני אמצא את השותף שלי, אבל רוצה להיות מוכנה עד כמה שאפשר.
מצטערת על החפירה ומחזיקה לכולכן אצבעות

מיכל

fergiG

New member
מזה אומר הורות משותפת?

שיהיה לך בהצלחה...
טייזקס אולי זה רק לאשכנזים?

הורות מושותפת

זה זוגיות לשם הבאת ילד לעולם...
ללא נישואים אלה החלטה של הגבר והאישה להביא לעולם ילד
ללא מחויבות זוגית

Blackbird8

New member
טייזקס עושים לכולם

יש את זה גם אצל יוצאי צפון אפריקה...
בכל מקרה, בודקים את כולם כי זו מחלה קשה והבנתי שיש אותה לכמה מוצעים.

kokus87

New member
טייזקס

ממה שאני זוכרת מהבדיקות הגנטיות יש 4 בדיקות שעושים לכולם טייזקס היא אחת מהן. (גם סיסטיק פיברוזיס, X שביר ועוד אחת)

מקווה שאני לא מטעה אבל שווה לגשת שוב לייעוץ הגנטי.
בכל מקרה בהצלחה !!

nataligu

New member
קודם כל שיהיה המון בהצלחה

אני כמעט בטוחה שטייזקס זו בדיקה שרק אשכנזים עושים אם הפרטנר שלך לא אשכנזי עד כמה שאני יודעת הוא בכלל לא צריך לעשות בדיקות אלא אם כן אצלך יגלו משהו

nataligu

New member
קודם כל שיהיה המון בהצלחה

אני כמעט בטוחה שטייזקס זו בדיקה שרק אשכנזים עושים אם הפרטנר שלך לא אשכנזי עד כמה שאני יודעת הוא בכלל לא צריך לעשות בדיקות אלא אם כן אצלך יגלו משהו

ברוכה הבאה... לגבי הטייזקס

אכן רק הגבר עושה... רק אם חיובי אז גם האישה עושה.
כמובן שבתשלום את יכולה לעשות גם בנתיים.
לגבי בדיקות דם יש לעשות גם cmv
בהצלחה

FayeV

New member
בהצלחה!

לי עשו גם בדיקה לנוכחות נוגדנים של טוקסופלזמה. חשוב גם לעשות בדיקה ל-CMV.
בנוגע לטיי-זקס - כעקרון, צריך שאחד מההורים לעתיד יעשה את הבדיקה. שעשינו בדיקות גנטיות, אמרו לי לעשות את הבדיקה לטיי זקס.

מיכל270379

New member
אוקי.. תודה לעונות

לגבי הטיי זקס, חשבתי שבגלל שאני עדין לא יודעת מי יהיה האבא אז אני אעשה את הבדיקה.
אני אתייעץ עם רופא הנשים שלי. אפרופו רופא נשים, אולי בכל זאת יש לכן המלצות בשבילי?

Blackbird8

New member
אצלנו אני עשיתי את הבדיקה

וזה מה שהאחות מידע גנטי אמרה לי לעשות.
אז אולי שווה לך פשוט לעשות את הבדיקה לעצמך. בכל מקרה, בשביל חו"ח שיהיה עובר חולה, שני ההורים צריכים להיות נשאים.

שמחה לקרוא כאן על עוד מישהי בהורות משותפת

גם אני בתהליך הבאת ילד לעולם בהורות משותפת.
אנחנו בתהליך הזה כבר שנה. את הנסיונות עצמם התחלנו רק לפני חודשיים וקצת.

בעניין הבדיקות, טאי זקס קשורה בד"כ במוצא אשכנזי ורק במידה ושני הצדדים נשאים זה מהווה סיכון. לכן, אפשר שרק האישה תעשה את הבדיקה ובמידה והיא שלילית זה פותר את בן הזוג מלעשות את הבדיקה. (אנחנו שני אשכנזים ולכן עשיתי בדיקה גנטית לנשאות של 17 מחלות. למזלו של הפרטנר שלי, יצא הכל שלילי ולכן הוא לא היה צריך לעשות שום בדיקה
)

בדיקה נוספת שמומלץ לעשות לפני כל התהליך היא:
את- בדיקת PAP
הוא- בדיקת זרע.

מנסיוני, כשעושים את זה במסגרת הורות משותפת, הרופא דורש לראות את תוצאות בדיקות הזרע של בן הזוג ואת ההסכם להורות משותפת חתום על ידי שניכם. בלי זה הוא לא מסכים להתחיל את התהליך.
הוא גם שלח אותי לבדיקות הורמונליות ובדיקות ויראליות כדי לדעת את נקודת הפתיחה שלנו.

מיכל270379

New member
איזה כיף

אני ממש בהתחלה, עוד אין הסכם אבל יש גישושים עם זוג ממש מקסים,
אני מקווה שזה ייקרה מהר. אשמח לטיפים

יש מלא בנות
ויש גם פורום

מלא....
פורום אמהות יחידניות מבחירה כאן בתפוז

באמת? לא ידעתי

על הפורום אמהות יחידניות שמעתי אבל זה לא ממש מתאים להורות משותפת שבה, כשמה, יש בן זוג שמעורב באופן שווה בגידול הילד כך שאני לא נחשבת אמא יחידנית.
מה שכן, זה מבחירה

למעלה