התייעצויות ןשאלות לתחילת שבוע

boomb29

New member
אני מקווה שיהיו לך בשורות טובות

ושנקלטת מחזיקה לך אצבעות

האם זה הגיוני? ב 27.1 כלומר לפני 13 יום בערך

הרופא ראה זקיק מוביל 12 ממ האם זה הגיוני שרק אתמול/היום אני מבייצת?
דווקא השבוע החלטתי לא לבדוק עם מקלות כי רציתי להירגע...
האם הגיוני שהזקיק יצא רק עכשיו?
כעיקרון הרופא אמרה שתוך 7 ימים בערך הביוץ...
בדרך כלל המחזור שלי סדיר 31 יום כלומר ביוץ אצלי בדרך כלל ביום ה 16-17 שלמעשה היה ביום שני שלישי שבוע שעבר.
פשוט היום פתאום אני מרגישה קיבוצים קלים מאוד באזור הבטן למטה.. ויצאה לי הפרשה היום..אז פתאום אני חושבת שאולי הביוץ הוא היום האם יכול להיות שרק אחרי כל כך הרבה זמן?
תודה,

gordi3

New member
הכל יכול להיות

בתחום הזה :) יכול להיות שזה ביוץ מאוחר ויכול להיות שזו השתרשות ( שבוע אחרי הביוץ זה הגיוני). בכל מקרה לדעתי תקיימו היום כדי להיות מכוסים ותמשיכי לראות מה קורה

Rollerink

New member
הצעה אחת ויחידה

לזרוק לפח את הערכות ביוץ ולקמפר פעם ביומיים.
הכי חשוב-להנות מהדרך :)

איך אפשר גם להינות וגם לשמור על פעם ביומיים

אני שואלת ברצינות גמורה,
עם לוחות הזמנים של שנינו פעם ביומיים במהלך השבוע זו משימה לא פשוטה
הדורשת הרבה התארגנויות מוקדמות,
זה ממש מוריד את רמת ההנאה
כמובן שאנחנו נהנים תוך כדי אבל הרבה יותר קשה "להתניע".

Rollerink

New member
אין מה לעשות אנחנו חיים

בעולם של לוחות זמנים אנחנו גם עובדים בשתי עבודות ולומדים אבל מוצאים דרכים יצירתיות לשמור על זה לא טכני אלא כן רומנטי. אם זה בהודעות ומחוות רומנטיות ואם זה לחזור הביתה עם סלסלה של תותים... כל זוג והדרך שלו.

אנחנו קצת ציניקנים אז זה בעיה...

כשאני רואה סלסלת תותים אני רק חושבת
"מי יחתוך את הקצוות וישטוף"...
בסוף הם מעלים עובש במקרר.

בשעות שבעלי חוזר (אזור חצות 3 פעמים בשבוע) מאוד קשה לאכול תותים
(הכל בהומור כמובן)

אני רק אומרת שזה מתיש וקצת קשה
במיוחד שהסוף לא כל כך נראה קרוב.

עלמה 888

New member
בדיקת פרופיל הורמונלי

הי, אז עשיתי בדיקת פרופיל הורמונלי וקיבלתי תוצאות, האם מישהי יודעת אם התוצאות האלה בסדר? (עשיתי ביום השלישי למחזור) אני לא מבינה את התוצאה של הפרוגרסטרון והטוסטסטרון, מה זה בדיוק אומר גדול מ..? קטן מ...? מישהי יודעת? תודה

ESTRADIOL (E-2) 203 pmol/L
TSH 1.11 mIU/L
LH 4.50 IU/L
FSH 6.80 IU/L
PROLACTIN 134.3 mIU/L
PROGESTERONE <2
TESTOSTERONE- TOTAL <0.9

stimp228

New member
יכולה לענות רק על הפרוגסטרון

בשאר אני לא הכי מבינה.
הפרוגסטרון בסדר גמור. הוא מתחיל לעלות אחרי הביוץ ואמור להחזיק את ההריון.... אם אין הריון הפרוגסטרון צונח וזה מה שגורם למחזור.... לרירית הרחם להתפרק ולצאת.....

יאנהלה

New member
מתי הייתן עושות בדיקה

שלום,
סמויה פה לאחרונה. התחלנו החודש לנסות להכנס להריון. לפני כן לקחתי גלולות ולכן אני לא יודעת מה אורך המחזור הרגיל שלי. החלטנו לפחות חודש ראשון פשוט לנסות לנחש בערך מתי הביוץ ואח"כ אחרי שאני יקבל מחזור ראשון ללא גלולות להעריך קצת יותר טוב ולבדוק עם מקלוני ביוץ.
היום אני יו"מ 29 כלומר אם הביוץ היה ביום ה-14 להבנתי זה אומר שאני ביוא"ב 15 אבל אם הביוץ היה מאוחר יותר אז המחזור עדיין לא מאחר בכלל. אני כבר שבוע עם כאבים שמזכירים כאבי מחזור ובאים והולכים ובנתיים כאמור לא קיבלתי מחזור. לא בא לי סתם לבדוק הריון, בטח לא אם מוקדם מדי, אבל גם מעצבן להיות בחוסר ודאות (שלא לומר מחרפן לגמרי). מתי לדעתכן הגיוני לעשות בדיקה ביתית?
תודה!

11לילך11

New member
נראה לי שעכשיו!

אצלי אחרי הפסקת הגלולות לא היה עיכוב בקבלת המחזור.
אני הייתי עושה בדיקה מחר בשתן הראשון.
בהצלחה!

Lady_in_Red

New member
מחר בשתן הראשון, לדעתי אחלה זמן!:)

שיהיה בהצלחה ותעדכני אותנו!

יאנהלה

New member
תודה בנות!

בסוף אתמול היה אתמול יום ממש ארוך ולא הספקתי לקנות בדיקה (בכוונה לא רציתי לקנות מראש כדי לא להתפתות לעשות מוקדם מדי). אם לא יהיו התפתחויות מאכזבות עד סוף היום אני אקנה ואבדוק מחר בבוקר
.

רירית הרחם ומחזור

בעקבות הקריאה פה עלתה לי שאלה שמעניינת אותי,
אם הבנתי נכון - הדם שיוצא במחזור הוא בעצם רירית הרחם שהתפרקה כי לא היה הריון, אז האם בעצם כמות הדם הזו מעידה על "עובי" הרירית?
למשל מישהי עם דימום מועט (מה נחשב מועט?) אולי זה אומר שהרירית שלה דקה מידי להחזיק הריון, לעומת מישהי עם הרבה דם במחזור? מצד שני קראתי פעם שגם דימום מוגבר מידי זה לא כ"כ טוב...
ואיך יודעים כמה זה באמת נחשב תקין?

stimp228

New member
לא בהכרח...

איך שהבנתי מהרופאה שלי אין קשר בין עובי הרירית לחוזק הדימום בוסת.... גם אני הייתי בטוחה שזה קשור אבל מסתבר שלא תמיד.... כעברתי את ההפלה נותרו לי המון קרשי דם ברחם שנצפו היטב באולטרסאונד... ואז הדימום התחיל להיחלש ובקושי יצאו קרשי דם... זה הפחיד אותי כי הייתי בטוחה שמה שהיה ברחם לא יוצא ואני לקראת דלקת.... אבל אחרי מספר ימים כבר ראו רחם כמעט נקי והרופא הסבירה לי שחלק מאותם קרישי דם סוג של התמוססו ולא בהכרח הם יוצאים כפי שהם נצפו ברחם... משהו כזה... אותו רעיון זה עם רירית הרחם.

irenaro

New member
אצלי דווקא שמתי לב לקשר

בדרך כלל יש לי רירית של 7-8, הווסת באותם פעמים לא הייתה חזקה במיוחד.

החודש האחרון הייתה לי רירית של 10, והווסת הייתה ארוכה יותר מהרגיל, היה דימום יותר חזק והכאבים היו ממש חזקים.

tuli59

New member
סוף סוף הוא הגיע

אז אחרי איחור של 5 שבועות הגיע המחזור ללא התערבות! ההנחיה של הרופא מלפני שבוע הייתה ביום ה 3-6 למחזור ללכת לבדיקה הורמונאלית(הביא הפניה מראש)...
הבוקר קמתי שעתיים וחצי לפני הבדיקה (כי אמר להיות במצב עירות) וכעת חזרו התוצאות.... הקטע הוא שביום רביעי האחרון התחילו הפרשות חומות (רגיל אצלי לפני מחזור) וכך גם בחמישי. ביום שישי על הבוקר כבר התעוררתי עם מחזור (כשחיוך על פניי). והיום בבוקר כשקמתי המחזור כבר ממש היה בסוף שלו (הפרשות חומות עם דימום מועט - ברמה כזו שהספיקה תחתונית).... קיצר היום אמנם היום השלישי למחזור אבל במחזור בפועל כמעט ולא היה כבר- זה בסדר???? התוצאות של כל הבדיקות נראות לי בנורמה (אני בכללית ורשום את הטווח הנורמטיבי במצב של מחזור) למעט ה LH שיצא 6.90 כשהנורמה במחזור הוא 8.7-76.3...
השאלה אם זה חריג אפילו שהמחזור כבר ממש היה בסוף שלו?? מה אתן אומרות????

למעלה