שרשראפואי וטיפולייט לסופ"ש

dornat

New member
במידה ואני חושדת שיש לי פרוגסטרון נמוך

תוך 9 ימים מהביוץ כבר מתחילות לי הכתמות חומות. באיזה יואב אני צריכה לעשות בדיקת דם, והאם בודקים בה עוד משהו או רק פרוגסטרון?

תודה

dornat

New member
ועוד שאלה - כאבי ביוץ ואחרי ביוץ מאוד חזקים

האם מוכר למישהי? האם זה אומר משהו?

stimp228

New member
דורנט בוקר טוב...

עדיין לא בדקת את הפרוגסטרון???? עושים את הבדיקה אחרי הביוץ, אני לא בטוחה בדיוק באיזה יואב... נראה לי 5 אם אני לא טועה...
כאבי ביוץ לא מוכר לי... אולי חוויתי כאלה החודש אבל עדיין לא בטוחה שזה היה זה...

ולמה לא בדקת את הפרוגסטרון לפני 3 חודשים.... אני זוכרת שדיברנו על זה....
ברגע שיש לך מספר ימים של הכתמות לפני המחזור זה מאוד יכול להיות שזה בגלל הפרוגסטרון....

בהצלחה :)

dornat

New member
היי סטימפי

אז ככה - בגלל שאני במעקב עם רופא פריון אני עושה רק מה שהוא אומר לי ובינתיים הוא לא אמר לי לבדוק את זה, אמרתי לו חודש קודם שביואב 9-10 כבר היו לי הפרשות חומות. והוא רק אמר לי אם זה קורה עוד פעם תגידי לי באותו רגע (כלומר להתקשר אליו והוא כבר יגיד לי מה לעשות - לא רצה להגיד מראש מה לעשות)

חודש קודם שהיה החודש טיפולים הראשון בעצם הוא נתן לי להזריק אוביטרל 5 ימים אחרי הביוץ (אחרי שהזרקתי כבר אוביטרל לביוץ). והוא נורא התפלא לשמוע שלמרות הזריקה השניה של האוביטרל עדיין הייתה לי הפרשה חומה ביואב 9-10. והוא גם אמר במפורש שזה לא תקין.

בבדיקות של לפני הביוץ רמות הפרוגסטרון מתנהגות בסדר. פשוט חשבתי שאולי אני אלך לבדיקת דם הזו בעצמי בלי לשאול אותו ורציתי לדעת מתי כדאי, אני מוכנה ללכת גם כמה ימים לאורך השבוע הקרוב כדי לבדוק שזה עולה תקין. רק לא יודעת באיזה יואב ללכת. חוץ מזה אני צריכה גם החודש להזריק אוביטרל ביום ראשון אז אולי זה יפגע בפרוגסטרון האמיתי שיש לי בדם?

stimp228

New member
אוביטרול לא אמור להשפיע

על רמות הפרוגסטרון בגוף.... לפחות זאת דעתי.
דבר שני אם את בהחלט יכוךה לעשות את הבדיקה עצמאי לקחת הפניה מרופא משפחה.
משהו נוסף. אם גם החודש זה יקרה מייד תתקשרי אליו. אל תחכי לתור הבא....
בהצלחה :)

Cuenquitta

New member
לא סטימפ, אבל מנסה לעזור

האוביטרל בעצם ניתן לך אחרי הביוץ כתמיכה, כלומר זה אחד מהטיפולים בשלב לוטאלי בעייתי, זו הסיבה שהרופא התפלא.
מסכימה שכדאי לפנות לרופא ולבקש הסברים והצעות לפעולה אם עדיין יש הכתמות למרות התמיכה, אבל אני לא בטוחה שבדיקת פרוגסטרון בכלל רלוונטית אחרי ביוץ אם מנסים לתת תמיכה של אוביטרל וכנראה בגלל זה הרופא שלך לא שלח אותה (המנגנון של אוביטרל כתומך הוא אחר משל תכשירים פרוגסטרונים).

המון בהצלחה

למעלה