שלב לוטאלי של 11 יום

dornat

New member
שלב לוטאלי של 11 יום

זהו הצלחתי לפענח את זה אצלי - יש לי שלב לוטאלי של 11 יום. כלומר הגוף שלי מהר מאוד מבין עניין כשזה לא זה החודש ו-11 יום אחרי הביוץ מגיע לו הדימום.
כמובן שלפני דימום יש גם 2-3 של הכתמות אז יוצא שאצלי יש הכתמות כבר 9 ימים אחרי הביוץ.

איזה תמיכה בדרך כלל מקבלים? והאם זה עוזר?

blueberries

New member
שלב לוטאלי

לפני שאת מלעיטה את עצמך בתמיכה של פרוגסטרון כל חודש את חייבת לוודא שיש לך באמת בעיה מבחינת משך השלב
הלוטאלי כי הבנתי שזה מצב די נדיר.מדובר בטבליות שמכניסים לנרתיק במשך שבועיים וזה לא נעים בכלל ("ג'יפה") ובד"כ עושים
את זה אחרי הפריית מבחנה כי חוששים שהשאיבה של הביצית מהזקיק מונעת את תיפקודו אח"כ כגופיף צהוב שיפריש פרוגסטרון.
11 יום נחשב לתקין,אבל מספר ימים של דימומים קלים לפני לפי מה שהבנתי עשויים להצביע על בעיה שנקראת אי ספיקה
של הגופיף הצהוב.אבל עדיין זה נדיר.
אם את רוצה להיות סופר-בטוחה שהשלב הלוטאלי שלך אכן קצר בצורה חריגה מהנורמה הייתי מציעה לעשות מה שעשיתי.
בדקתי באמצעות מקלוני ביוץ,כשהופיעו מייד שני פסים חזקים באותו הייתי הולכת יומיים אחרי בבוקר לעשות בדיקת דם
לפרוגסטרון (ביקשתי מרופאת משפחה) לבדוק מה רמת הפרוגסטרון ואצלי זה תמיד היה בין 9-10 מה שאומר שהביוץ כבר התרחש
(רוב הסיכויים)או שהולך להתרחש ממש בקרוב (סיכוי קלוש).מהיום הזה הייתי סופרת עד המחזור ואכן הסתבר לי שהשלב הלוטאלי אצלי 12 יום.
ככה בדקתי שלושה חודשים כדי לוודא שזו לא הבעיה שבגללה אני לא נקלטת להריון כי באמת הטבליות האלה של פרוגסטרון סתם הציקו והפריעו לי אז למה לסבול גם ככה קשה כשמנסים להיקלט להריון.

בשביל לאמת יש צורך בבדיקה רפואית

תמיכה לא נלקחת סתם.
יש לעשות פרופיל הורמונלי בתחילת המחזור
ובדיקת ]רגסטרון כ-7 ימים אחרי ביוץ
אם הערכים תקינים אין צורך בתמיכה.

רק שאני אבין 12 יום לוטאלי זה קצר?

לי יש 12 יום. החודש אפילו לדעתי קיצר לי ל11 יום.
אני יודעת שאומרים שאין דבר כזה וזה אמור להיות זהה. אבל עד עכשיו היה לי קצר מאוד. או 11 או 12.
זה משהו ששווה לאמר לרופא פוריות?

dornat

New member
כן

בגדול מיום הביוץ אמורים להיות 14 יום עד לקבלת המחזור. יש נשים שתוך 12 יום מקבלות. אבל בדרך כלל לפני המחזור יש מספר ימים של הכתמות חומות אז לי שתוך 12 יום אני כבר מקבלת, ביום ה 9 אחרי ביוץ כבר יש לי הכתמות וזה לא נורמלי. זה משהו שהרופא שלי אמר לי שצריך להגיד לו (ואמרתי כמובן...)

למעלה