שאלה

שאלה

היי, אז ככה: לקחתי גלולות תקופה מאוד ארוכה ולפני כחודשיים הפסקתי( לא כדי להיכנס להריון פשוט יצא שלא היה לי מרשם) חיכיתי למחזור שיגיע אחרי איחור של 3 שבועות ( יש לי בן זוג קבוע ) ולא הגיע עשיתי בדיקת דם ובדיקה ביתית ויצא שלילי. הרופאה הביאה לי כדורים לקבל מחזור ואני עדין לא מקבלת. לפני כמה ימים שכבנו ... אפשר להיכנס להריון במצב כזה? לא אחרי מחזור? מחזור?מחזור? תודה

stimp228

New member
לפי ההגיון לא... אבל אי אפשר לדעת

אולי בייצת מאוחר... והמחזור עוד יגיע.... אם לא מתכננים הריון אז לא כדאי לקיים יחסים מלאים בלי הגנה.... דווקא במצבים כאלה נכנסים להריון גם כשהוא נראה לא הגיוני (מנסיון)....

קיקי1979

New member
אולי ביוץ מאוחר...?

אם עדיין לא בייצת, אז יש סיכוי שתיקלטי. מחזור מגיע בממוצע 14 יום אחרי הביוץ. כך שאם עדיין לא קיבלת יכול להיות שעוד לא בייצת ותבייצתי בקרוב ואז יגיע המחזור, או שכבר בייצת ואת נמצאת בתוך השלב הלוטאלי. שאלו הימים בין הביוץ למחזור- בממוצע 14 יום

Blackbird8

New member
אז ככה

אם לקחת את הכדורים שמביאים את המחזור לפי ההוראות ולקחת אותם כמה ימים - אז סביר להניח שלא היה ביוץ, בגלל שהפעולה של הכדורים האלו מדמה מצב שבו היה כבר ביוץ ולכן, סביר שהגוף לא יבייץ.

אבל... קחי בחשבון שתמיד, תמיד יכול לקרות משהו וגם אם לא ציפית, אפשר להיכנס להיריון מיחסים לא מוגנים. לכן כדאי לקחת את זה בחשבון ולהשתמש באמצעי מניעה אחרים כמו קונדומים, אם את לא לוקחת גלולות.

בכל מקרה, אם את רוצה לדעת אם נכנסת להיריון - את יכולה לחכות לווסת, שאמורה להגיע תוך כמה ימים (בהנחה שלקחת את הכדורים שהרופאה נתנה לפי ההוראות) ואם היא לא תגיע תוך כמה ימים לגשת ולראות רופאה. כדי לבדוק היריון - צריך לחכות בערך שבועיים-שבועיים וחצי מהמועד שבו קיימתם את היחסים... כי אם היה ביוץ סביב הזמן שבו קיימתם יחסים אז בערך שבועיים אחרי הביוץ אפשר לדעת אם יש היריון. אם לא היה ביוץ, הרי שאין היריון.

למעלה