הפרשות חומות לפני הגעת הווסת(דימום)

Lady_in_Red

New member
הפרשות חומות לפני הגעת הווסת(דימום)

שמתי לב שכמה מחזורים אחרונים שלי קורה לי משהו מוזר - בערך שבוע לפני תאריך הווסת מופיעים לי הפרשות חומות, ממש מריחות קטנות כמה ימים, וגם קצת כאבי מחזור. אחרי זה זה נפסק(תחבושת נקיה לגמרי) , ובערך בתאריך המיועד זה שוב מתחיל "למרוח" ואז אני מקבלת את הדימום ה"דמי"
השאלה היא - ממתי להתחיל להחשיב תחילת מחזור? ממתי לספור ימי ביוץ, אני מבולבלת פתאום.
ולא, אני לא בהריון בינתיים, רק בתיכנון, בגלל זה אני קצת מבולבלת. מישהי חוותה מחזורים כאלה?

היום הראשון לוסת

הוא יום הדימום הראשון, כלומר לא היום שבו התחילו ההפרשות החומות אלא יום שבו רואים דם אדום ממש שמגיע לתחבושת. עכשיו, הפרשות חומות כאלה שבוע לפני מחזור הו בעיקרון משהו לא תקין. הפסקת גלולות לאחרונה? אם יש הפרשות יום- יומיים לפני זה בסדר, אבל שבוע לפני יכול להעיד על כך שרמות הפרוגסטרון שלך יורדות מוקדם מדי ואז זה יכול לפגוע בהשתרשות של הריון. מציעה לך לפנות לרופא בשאלה הזו, ולעשות בדיקת דם לפרוגסטרון שבוע אחרי הביוץ. בהצלחה!

Lady_in_Red

New member
לא, לא חזרתי לגלולת מאז הלידה

ואנחנו עם קונדומים כבר שנה ו 9 חודשים:) פשוט בשלושה חודשים אחרונים שמתי לב לתופעה מוזרה הזאת, אז כבר התחלתי לסמן ביומן מתי אני מקבלת את ההפרשות החומות, ופתאום אני בעצם מקבלת את הווסת עצמה אחרי שבוע, אז הבנתי שמשהו לא בסדר.
תודה על התשובה אני אבדוק את זה!

Lady_in_Red

New member
את הבדיקה הזאת אפשר לבקש מרופא משפחה או

רק אצל רופא נשים?

אני לא גרה בארץ אז לא בטוחה ממש

אבל זו בדיקת דם, רוב הסיכויים שגם רופא משפחה יכול לתת הפניה

גם אצלי זה ככה

בחודשים האחרונים..(רק שאצלי זה דם טרי) השבוע שאלתי את הרופא שלי והוא אמר שזה ממש נדיר שזה באמת מעיד על משהו ואפילו לא שלח אותי לבדיקת דם... בבקשה עדכני אם אומרים לך משהו אחר לגבי זה:)

Lady_in_Red

New member
אני אעדכן בהחלט:)

החודש זה דווקא התחיל כרגיל מוקדם עם ההפרשות החומות יומיים ומאז פשוט התחיל מחזור, כביכול "הקדים לי" החודש.
אז אני כבר סופרת י"מ מהיום של הדימום ומחכה בסבלנות לביוץ. נקמפר חזק החודש, ונראה בסוף החודש אם מצליחים או לא

נראה לי מעודד שזה חזר לנורמה

העניין הזה גורם להתעסקות מיותרת (אם הוא רוצה להגיע, שיגיע, בלי הכנות מקדימות שבוע מראש)-שיהיה בהצלחה!!

למעלה