אז איך ידעתן שאתן מוכנות לילד ראשון??

limor98

New member
אז איך ידעתן שאתן מוכנות לילד ראשון??

אני בת כמעט 27 והוא בן כמעט 28.
נשואים 8 חודשים.
יחד 8 שנים.
הרצון העז לילד החל ממנו ואז חלחל אליי.. אט אט. אני כל כך עסוקה במסעות החיפוש העצמי שלי , עד שלרגע לא עצרתי וחשבתי על משהו מעבר.
וברגע שכן עצרתי לחשוב- פתאום שום דבר כבר לא נראה חשוב. יש ימים בהם אני מרגישה ריקנות וחוסר משמעות מוחלט. שרק ילד יפתור .
ועם הלימודים והעבודה.. נסתדר.
ואני גם לא יודעת כמה זמן ייקח לי להרות. יכול להיות חודש ויכול לקחת שנה ומעלה. ומפחיד אותי לדחות את התחלת הנסיונות למועד לא ידוע, ואז להגיע למצב שאני עם רצון מטורף וזה לא קורה.
יש ימים בהם אני מרגישה שכרגע - אני במקום הראשון בסדר העדיפויות שלי ואני צריכה להשקיע ולעבוד קשה עכשיו כדי שאוכל לתת לילד את המקום שלו בהמשך.
אבל תהליכי החיפוש העצמי שלי יכולים להמשך שנים רבות , ואני ממש לא מוכנה לדחות את הנושא כל כך הרבה.
כלכלית אנחנו יכולים להחזיק כרגע ילד, הזוגיות שלנו בשלה , רצון יש, בגרות לשנינו יש. אני עדיין לא יודעת אם זה מספיק.

אז איך אתן ידעתן? איך יודעים בכלל שזה הרגע הנכון? מתי יודעים שהחששות גדולים מההצדקות או להיפך?

stimp228

New member
אצלי....

הילד הראשון הגיע בהפתעה... למרות שזה הגיע באותו רע שאמרנו שהינה נתחיל לנסות... המתנתי למחזור והוא לא בא...
עכשיו אנחנו בנסיון לילד שני. אני לא בטוחה עד כמה אני בשלה, אבל עד שזה לא מגיע אני לא חושבת שאוכל לדעת.
הילד הראשון בא לי קשה, חיי השתנו מקצה לקצה ובשלושה חודשים הראשונים לא הפסקתי לבכות ולהרגיש אשמה, הייתי עייפה והוא לא ישן טוב בלילות... זה היה סיוט... שבמבט לאחור הכל בא לי קשה כי לקחתי את זה קשה... לא הייתי מוכנה ללילות ללא שינה ובכי מתמשך.... אבל הוא כל עולמי ואין מאושרת ממני.
אני חושבת שאם יש בסיס כלכלי לממן ילד ויש את הרצון אז אין ממה לפחד... תקפצו למים אחרת זה יקח שנים....
אנשים מחפשים את עצמם גם בגיל 40 וגם בגיל 60... זה אופי וזה גם הטבע שלנו.

שיהיה בהצלחה ורק בשורות טובות.

buzzinga

New member
אצלי זה היה שילוב

אמנם כבר מגיל 20 וקצת היתה לי כמיהה לילד (ראו את זה בכל פעם שהייתי ליד תינוקות) אבל ידעתי תמיד שלכל דבר יש זמן ולכן שמתי את הרגשות בצד.
עוד לפני שהתחתנו הסכמנו שילד יבוא רק אחרי שנסתדר כלכלית ותהיה לנו דירה לטווח ארוך (קנויה, במקרה שלנו).
ברגע שחתמנו על החוזה התחלנו לנסות כי ידענו שיש לנו לאן להביא את הילד ואיך לתת לו את כל מה שהוא צריך.

אני יודעת שזה מאוד מחושב, אבל תמיד הייתי קונטרול פריק וגישת ה"יהיה בסדר" או "נסתדר" לא התאימה לי אף פעם (ואני חושבת שבקשר לילדים היא גם שגויה).
אני יודעת כמה השקעה ילדים דורשים ומה הצרכים הכלכליים וברגע שידעתי שיש לי את הדרך לספק את שניהם, ידעתי שהגיע הזמן.

למעלה