הפסקת גלולות לאחר יותר מ-10 שנים?

Efrat19817

New member
הפסקת גלולות לאחר יותר מ-10 שנים?

היי בנות,

רציתי לשאול מניסיונכן- איך הרגשתן כשהפסקתן לקחת גלולות (במטרה להרות) אחרי מספר שנים של שימוש. לי באופן אישי היו מחזורים סדירים לפני כן. מישהו יודע מה צפוי לי? האם הרגשתן יותר טוב? פחות טוב?

תודה מראש,

אפרת

Bing1000

New member
היי

הפסקתי לפני חודשיים לאחר שימוש רצוף במשך 10 שנים.
עקרונית מבחינת תחושה כללית הרגשתי הרבה יותר טוב, יותר מחוברת לעצמי ולגוף שלי.
שבועיים לאחר שהפסקתי פיתחתי רגישות יוצאת דופן בחזה אבל זה חלף עם בוא המחזור.
מבחינה פיזית חששתי מכל מני תופעות ובנתיים הכל תקין (לא יצאו פצעים או משהו חריג) והמחזור די הסתדר.
אציין שחלפו רק חודשיים אז אולי זה לא די והותר זמן כדי לדעת.

לפני שהפסקתי, שאלתי את רופא הנשים את אותה השאלה והוא אמר שאין צפי לתופעות לוואי.

Cuenquitta

New member
אצל כל אחת זה שונה. אצלי-

הפסקתי אחרי 13 שנים רצופות של נטילה. בחודש הראשון לא הרגשתי להיט- היו לי בחילות כל החודש, פצעונים והרבה מחושים בבטן (יחסתי את זה ל"התעוררות" המערכת ההורמונלית משנים של השתקה). מבחינת המחזורים- וסת ראשונה הגיעה לאחר 34 ימים ולאחר מכן מחזורים פלוס מינוס סדירים (28-33 ימים).
אצלי אחרי החודש הראשון מלבד הפצעונים שעוד קצת החליטו לנג'ז (ואולי בכלל מלחץ כללי שהיה לי בתקופה) כל היתר חזר להרגיש נורמלי לחלוטין.
יש נשים שאחרי הפסקת הגלולות חוות "פיק" של פוריות ואפילו חלק מהרופאים חושבים שיש יותר מקרים של תאומים בגלל שהמערכת חוזרת לפעולה בכח מלא, ויש נשים שלוקח להן כמה חודשים עד שהעניינים מתחילים להסתדר. אם המחזורים היו סדירים לפני הגלולות- סביר להניח שהם יחזרו להיות כאלה, הלוואי שמהחודש הראשון, ואם לא- אז בהמשך.
לצערנו בכל נושא הניסיונות מילת המפתח היא סבלנות

מקווה שאצלך הכל ילך חלק ומהר

Efrat19817

New member
היי בנות תודה על התגובות

אני יודעת שזה נשמע קצת מצחיק אבל אני כמעט לא זוכרת את עצמי בלי גלולות לכן אני טיפה חוששת איך זה יהיה להפסיק אותן.

רופאת הנשים אמרה שאין בעיה להתחיל לנסות ישר אחרי שמפסיקים את הגלולות מבלי לחכות. האם זה משנה איזה סוג גלולה לקחתי מבחינת הזמן שאפשר להתחיל לנסות? כבר 10 שנים שאני לוקחת אסטל 35 (לשעבר דיאנה 35)?

תודה על התגובות :)

אפרת

nina89

New member
שאלה

גם אני שתיתי את דיאנה 35 לפני כמה שנים והבנתי שזה כדור עם אחד המינונים הגבוהים ביותר ואפילו החליפו לי כמה פעמים לגלולות אחרות כדי לא להכביד...
את בטוחה שמותר היה לשתות את הגלולה הזאת במשך 10 שנים? אולי את יודעת משהו בנושא...

Efrat19817

New member
היי גם לי פתאום יש כל מיני תהיות בעניין...

אני זוכרת ששאלת פעם את רופאת הנשים- אולי כדאי להחליף למשהו אחר? התשובה שלה הייתה "סוס מנצח לא מחליפים"....האמת אחרי שקוראים קצת יותר על הגלולה הזו זה קצת מפחיד...

מבחינת המינון עשיתי קצת "מחקר" וזה נחשב למינון בינוני...

האם מישהו יודעת האם אחרי גלולות כאלו צריך לחכות יותר לקראת היריון או שזה כמו שאר הגלולות ש"עוזבות" את הגוף כעבור מספר ימים?

fergiG

New member
אני פחדתי להפסיק כי פחדתי

שהכאבים הנוראיים שהיו לי לפני הגלולות יחזרו .. אבל טפו טפו
הכל היה כרגיל.. המחזור הסתדר די מהר .. לא זוכרת בעיות מיוחדות

Efrat19817

New member
אני פשוט מקווה שמה שהרופאה אמרה הוא נכון

כלומר שאפשר להתחיל לנסות מיד מבלי לחכות...במיוחד במה שקשור לגלולות אסטל 35 (דיאן 35)...הבעיה היא שרופאת הנשים שלי בחופשת לידה אז אין לי את מי לשאול! :)

למעלה