שאלות והתייעצויות לתחילת שבוע

לא יודעת מה לעשות הלאה

אז אחרי אכזבה קשה בחודש שעבר, כשבאמת הרגשתי שקורה משהו, היו סימנים, היתה בדיקה עם פס חלש שנעלמה והיתה תקווה (ויכול להיות שמשהו באמת התחיל, לא יודעת) החלטתי החודש להרפות קצת, לקחת חודש הפסקה ולחשוב מה עושים הלאה. אז לא עשינו הזרעות על בסיס טבעי (שהתחלנו חודש שעבר), לא השתמשתי במקלוני ביוץ (למרות שזיהיתי ביוץ נורא מוקדם ביו"מ 9 לפי כאבי ביוץ מטורפים), ואפילו לא לוקחת החודש תמיכת פרוגסטרון שלקחתי בשלושה חודשים אחרונים. אני פשוט לא יודעת מה לעשות. קצת רקע - בת 38, מנסים זה החודש העשירי, מבייצת כל חודש אבל מוקדם (בד"כ יו"מ 11-12 אבל לפעמים כמו החודש אפילו לפני) והמחזורים קצרים, והפרט החשוב ביותר (אולי) - לפני חצי שנה עשיתי בדיקה הורמונלית ויצא לי FSH גבוה (15). אחרי בכי של 3 ימים החלטתי שאני לא נכנסת ליאוש, אבל בגלל שאני ממש נרתעת מטיפולים וזריקות החלטתי ללכת על אלטרנטיבי. התחלתי בשיטת אביבה, שיניתי קצת תזונה ובבדיקה חוזרת יצא FSH מעולה (6.1). בחודש של הבדיקה השנייה היה גם הריון כימי. ככה שכנעתי את עצמי שהכל עניין של זמן וסבלנות. אבל לא יודעת, משהו התערער עכשיו, אני מתחילה לפחד שאני מבזבזת את הזמן, אבל כ"כ לא רוצה את הטיפול ההורמונלי של הזריקות גם כי בהריון הקודם הן גרמו לי לתגובת יתר וגם כי קראתי שלפעמים טיפולים יכולים אפילו להחמיר בעיית FSH. בקיצור, ממש בדילמה, אולי אפשר לעשות את הטיפולים ואם רואים שיש תגובת יתר לוותר על החודש, או שאולי להמשיך לנסות טבעי, יש לי הרי ביוץ כל חודש אז לא הגיוני שבסוף זה יתפוס? אולי לנסות תוספים מסוימים אם מישהי מכירה ולקחה (קראתי ש Q10 עוזר, אשמח לשמוע אם מישהי ניסתה את זה). אשמח לתמיכה וייעוץ ממי שמבינה...

גלושקה21

New member
שירה-

אני נוטה לכיוון של הזרעות על בסיס טבעי או טבעי לגמרי אם את מזהה בוודאות את הביוץ בעזרת מקלות ביוץ. חשוב לכסות כמה שיותר ימים בסביבת הביוץ. אם תכתבי בפורום פוריות בחיפוש FSH גבוה, תגלי שיש הרבה הצלחות ולא מעט מהן על בסיס טבעי.
שימי לב בבדיקות FSH אם יוצא אסטרודיול גבוה מ200, הFSH לא אמין. כמה יצא האסטרודיול בבדיקה הטובה? כמה זמן את מנסה להרות? ואגב אני ממליצה לקחת Q10.

גלושקה תודה! כבר הבנתי שאני לא בפורום הנכון

עם השאלה הזאת. החודש הוא החודש העשירי שאנחנו מנסים, וכן אני מזהה בוודאות את הביוץ בכל חודש. אצלי אי אפשר לפספס אותו בגלל הכאבים שבאים בדיוק עם בדיקת ביוץ חיובית או מעקב זקיקים, הפרשות פוריות ובחודש שעבר ראו גם בבדיקת דם שיש ביוץ. כך שברור לי בכל חודש שהיה ביוץ ואנחנו מכסים את הימים כמו שצריך. העניין הוא שהרופאה שלי חושבת שאני צריכה להתחיל הזרקות ובאינטואיציה אני מרגישה שזה לא נכון אם יש לי ביוצים טבעיים. אני באמת לא מבינה במה יועילו לי הזריקות. האסטרדיול יצא בשתי הבדיקות פחות מ-200. בבדיקה הלא טובה היה 122 ובבדיקה הטובה היה 187, את יודעת מה זה אומר?

גלושקה21

New member
היי

זה טוב שיצא פחות מ200 כי זה אומר שהFSH הראשון לא מעיד בהכרח רזרבה נמוכה. הייתי ממליצה לך לעשות לפחות פעם אחת מעקב זקיקים ולראות שהזקיק מבייץ בגודל תקין.אם כן צריך לשלול : בעיה של זרע, רירית תקינה(רואים במעקב זקיקים), שלב לוטאלי תקין (כ14 יום בין הביוץ למחזור ללא דימומים מוקדמים ) ואם הכל בסדר כדאי לנסות הזרעה על בסיס טבעי כי אולי אין מעבר טוב לזרע. אחרי 2-3 נסיונות צריך לשקול מה לעשות הלאה. אם תזדקקי לעזרה נוספת בשמחה!

אני ממש מקווה שזה באמת לא רזרבה נמוכה...

מצד שני, המחזורים שלי מאוד התקצרו וקראתי שזה אחד הסימנים לרזרבה נמוכה, אז אני לא יודעת... הביוץ גם ממש מוקדם לפעמים לפני יו"מ 10 אבל בממוצע יו"מ 11-12. עשיתי פעמיים מעקב זקיקים ונראה שהזקיק מבייץ בערך בגודל 20-25, זה תקין? והרירית היתה 6 מ"מ לפני הביוץ, שלפי מה שהבנתי זה על הגבול. השלב הלוטאלי בממוצע 12 יום, נראה לי אז שיכול להיות שזו הבעיה? וממש ממש תודה על התשובות, את ממש עוזרת

גלושקה21

New member
בשמחה

הזקיק בגודל מעולה, הרירית גבולית אבל אם היא תלת שכבתית זה לפעמים מפצה, אולי זה מה שמעכב אותך. 12 יום לא נשמע בעייתי במיוחד, אפשר לבדוק רמות פרוגסטרון וכך לשלול בעיה בשלב הזה. האמת שיש עוד דברים שאפשר לעשות ולבדוק לפני שמתחילים עם התותחים הגדולים...אני אשלח לך מסר בקרוב

אני ממש אשמח לשמוע על עוד דברים...

בהחלט רוצה לדעת שאני עושה הכל לפני שאני מתחילה עם הורמונים, ונראה שהרופאים מאוד ממהרים לדחוף את זה, בלי לתת יותר מידי הסברים....

דונק

New member
צילום רחם?!?!

מישהי פה נשלחה לצילום רחם בעקבות הריון חוץ רחמי? הרופא שלח אותי והופתעתי מאוד כי חשבתי ששולחים רק אחרי שנה של ניסיונות...
יש סכנה כלשהי בבדיקה? מהכאב אני דווקא לא חוששת...

Az1980

New member
לדעתי שלח אותך כי הריון חוץ רחמי יכול להיות

עקב חסימה או הדבקות בחצוצרה.

רופא מקצועי ואחראי

הריון חוץ רחמי יכול לנבוע מכמה סיבות ועדיף לבדוק עכשיו לפני הריון נוסף כזה....
יש כל מיני סיבות לצילום רחם ....... לאו דווקא בירור חוסר קליטה להריון

אני נשלחתי לצילום רחם אחרי הריון חוץרחמי

כן, אני עשיתי צילום רחם אחרי שעברתי הריון מחוץ לרחם.
עברתי את ההריון מחוץ לרחם לפני 6 חודשים ועשיתי צילום רחם לפני שבוע.
אין בכמה בבדיקה ולהיפך- אומרים שהשטיפה הזאת עוזרת להיכנס להריון
.
גם מהכאב אין מה לחשוש כי זה בדיוק 2 דקות.
בהצלחה.

Az1980

New member
בוקר טוב בנות, מה זה אומר אם

על בדיקת הריון של איביי כתוב in vitro use only. האם זה רק לשימוש כעושים ivf?
אני ביואב 13 (מחזורים של 26-28 ימים). עשיתי בדיקת הריון כזאת של איביי ויצאה שלישית ועשיתי בדיקת ביוץ שיצאו בה שני פסים אך השני חלש יותר מהביקורת אם כי שם לכל הדעות.
תודה.

לילוש 85

New member
אני חושבת שהכוונה היא שתריך לטבול את זה

בתוך השתן ולא מהבדיקות שאפשר פשוט להשתין ישירות עליה..
לא נראה לי הגיוני בדיקה לivf בלבד, כאילו מה ההבדל? בטא זו בטא

me me and me

New member
in vitro-במבחנה

מבחינה מדעית כלומר- לא בייצור החי.
IVF- IN VITRO FERTILIZATION הפריית מבחנה (מחוץ לייצור החי).
לא יצאת חומוס בכלל! זה אותו קיצור
אגב ההפך זה IN VIVO

הכוונה כאמור כפי שהסיבורו למעלה. בדיקה חיצונית.

חמודית27

New member
על הבוקר מכשפה אדומה

הכי מבאס להתחיל את השבוע עם המכשפה האדומה על הבוקר!

אופ!!

אנחנו כבר 3 חודשים מנסים. מה אני עושה לא בסדר, המחור סדיר, כל 29 יום, אני מחשבת את הביוץ, ועדיין כלום...

יש לכן עצות??

Cuenquitta

New member
להמשיך לנסות

מצטערת לשמוע על האכזבה, מקווה שהיא האחרונה!
חשוב להגיד שאת לא עושה שומדבר "לא בסדר", פשוט הסיכוי לזוג בריא להרות בכל חודש הוא סביב 20-30%, ככה שעלול לקחת זמן "ליפול" על הצד הטוב של הסטטיסטיקה.
העצה הכי טובה (וקשה מאוד ליישום) היא להתאזר בסבלנות, להמשיך לנסות ולזכור שזה יגיע בסוף.
סתם לידיעה, ההמלצה המקצועית- לפנות לבירור רק אחרי שנה של נסיונות לאשה מתחת לגיל 35 או 6 חודשים מעל 35. את מאוד רחוקה מזה כרגע וכמובן שזה לא יהיה רלוונטי כי תכנסי להריון הרבה לפני!!!

Angie88

New member
לנסות...לנסות..ולנסות...

לא לכולן זה קורה מנשיפה עליהם ;)

גם לך זה יקרה.

לפעמים זה רק לוקח קצת זמן.

את יודעת בוודאות שהכל תקין אצלך ואצלו?

למעלה