שאלה שמטרידה אותי

lilu932

New member
שאלה שמטרידה אותי

היי בנות
מישהי יודעת מה זה אומר ANDROSTENEDIONE גבוהה? מה ההשלכות של זה ? איך מטפלים בזה? יש לי תור רק עוד שבועיים ואני כבר ממש בלחץ

stimp228

New member
גבוהה בטווח הנורמה או שזה חורג?

אם יש חריגה אז מאוד כדאי להתייעץ עם רופא... אני לא בטוחה שאני יכולה להסביר ממש טוב מה זה אומר אבל זה קשור בהורמונים... לא בטוחה עד כמה זה משפיע על כניסה להריון אבל זה עלול.

lilu932

New member
כן יש חריגה מטווח הנורמה

10.07 - 0.48
טווח הנורמה

התוצאה שקיבלתי
13.94

cookiii

New member
ברמה כזאת זה מראה על פוליצסטיות.

הגוף שלך מיצר עודף של הורמוני מין (עודף קטן) שהופכים להיות דמוי טסטסטורון.
הבדיקה צריכה להילקח שבוע אחרי הוסת או שבוע לפני הוסת. עשית את הבדיקה בזמן הזה?

תחזרי לרופאה שלך לקבלת תשובות מדויקות.
בבקשה אל תחפשי על זה מידע לפני שאת שומעת מה יש לרופאה לומר. ברשת יש המון דברים מפחידים שרובם לא קשורים למקרה שלך.

lilu932

New member
הבדיקה נעשתה ביום ה3 למחזור

והרופאה בדקה לי באולטרסאונד יום לפני המחזור והיא אמרה שאין לי שחלות פוליציסטיות אני לא יכולה לחכות כבר :( אני ממש דואגת

לא בהכרח פוליציסטיות, יש הרבה אבחנות

כאן אני מסכימה עם הודעה של "אם הבנות2", אנחנו לא יכולות לקבוע אבחנות בחד משמעיות כזו, במיוחד שאת לא רופאה ולא מכירה את כל האופציות האפשריות... (כמובן גם אני לא)

cookiii

New member
בכל שאר המחלות מדברים על ערכים שמעל ל400

הערך שלה כמעט בנורמל, לא צריך לחפש לה מחלות אחרות. בכלל אם היא עשתה את הבדיקה ביום 3 הבדיקה לא מדויקת. צריך לערוך אותה ביום 7 אחרי המחזור ולא ביום 3 כמו שאר הבדיקות.
דיברנו על זה בעבר,אם אין שחלות פוליצסטיות באולטרסאונד זה לא אומר שאין תסמונת שחלות פוליצסטיות. אני דוגמא לכך ועוד רבות בפורום. דבר שני זה שבתחילת חודש אין הרבה זקיקים לא אומר ששבוע אחר כך לא יהיו הרבה זקיקים. במיוחד אצל בנות שהמחזור אצלן מאד ארוך.

נ.ב אני לא קבעתי שום דבר חד משמעית. אמרתי לה שתחזור לרופאה שלה ותשמע מה יש לה לומר.

למעלה