שרשורפאוי וטיפוליטט לאמצע שבוע

מורן 88

New member
התחלת טיפול.... כמה שאלות

שלום לכן... אחרי תקופה שבה אין לי מחזור ושהמחזור הקודם שלי הגיע באיחור רציני באמצעות כדורים, החלטתי להחליף רופא...
הרופא החדש שלי שלח אותי לאולטרסאונד ואת בעלי לבדיקת זרע ואמר שלאחר שנקבל תוצאות ובמידה והוא יראה שהזרע תקין נתחיל בטיפול עם איקקלומין.
היום עשיתי אולטרסאונד - אמרו לי שהיה ביוץ בשחלה השמאלית - לא ידוע מתי זה היה... כמו כן השחלות שלי בעלות מראה פוליציסטי... תוצאות הבדיקה:

גודל הרחם: 37 27X
רקמת רחם: תקין
רירית הרחם: 9.4 מ"מ
תיאור הרירית: סדירה, הד קו אמצע
דוגלס: ללא נוזל.
שחלה ימנית: הודגמה בגודל 33 18X, מבנה: זקיקים קטנים מרובים בצורה אופיינית ל-PCO
שחלה שמאלית: הודגמה בגודל 23 26X, מבנה: זקיקים קטנים מרובים בצורה אופיינית ל-PCO

התוצאות לא אומרות לי כלום..... אם מישהי תוכל קצת להסביר??
וגם הייתי שמחה לדעת קצת יותר על האיקקלומין.........

טיפול באיקאקלומין

רשאית בכדי לוודא אם את אכן פוליצסטית יש לבצע בנוסף לבדיקת האולטראסאונד שביצעת גם פרופיל הורמונלי.
במידה ואכן ויוחלט שהאבחנה הרפואית שלך היא פוליצסטיות אז הטיפול באיאקלומין מתאים עבורך.
אקאקלומין זה הורמון לגיוס זקיקים.....

orange star

New member
רק משהו קטן

גם לי נמצא בא.ס שיש לי שחלות עם מבנה פולציסטי,
עם הרבה זקיקים קטנים,
אבל זה לא בא לידי ביטוי בפרופיל הורמונאלי.
הרופא אמר שזה ספקטרום, וגם אם זו לא התמונה של תסמונת השחלות הפוליציסטיות, תמונת הא.ס מספיקה להעיד על "בעית ביוץ קלה" כפי שהוא הגדיר אותה

השאלה היא יש כל מיני "דרגות" לפוליצסטיות

יש כאלה שאכן מבנה השחלה שלהן פוליצסטי אבל המחזור סדיר פחות או יותר והן אכן מבייצות.
יש כאלה שלא מבייצות באופן סדיר אם בכלל או שהמחזורים מאוד ארוכים ולכן כן יראו לרוב גם בדם.
הכי חשוב זה לבייץ..... ואם לא אקאקלומין בהעדר ביוץ לרוב עוזר במידה ושאר הדברים תקינים.

למעלה