שרשורפואי וטיפולייט
לתחילת שבוע

talip5

New member
עברנו שלב לשלב הזרעות

אחרי שהבדיקות ההרומונליות שלי היו תקינות, ובדיקת הזרע של בעלי היתה בסדר יחסית, החלטנו שמפאת הגיל המאוחר צריך לעזור לטבע..
התחלנו החודש מעקב זקיקים ואנחנו הולכים כרגע לכיוון של הזרעה, חודש אחד בלי תמיכה הורמונלית ואם זה לא ילך מחודש הבא תמיכה הורמונלית.
אני מתארת לעצמי שישנן בנות כאן שעברו את התהליך, אשמח לשמוע מניסיונן, על מה להקפיד על מה לא, מה מחכה לנו וכו'.
שבוע נפלא בנות יקרות

נועה312

New member
גם אני בהזרעות בלי תמיכה הורמונלית

במקרה שלי אנחנו שם בגלל בעיות זרע של בעלי ובינתיים לא עומדים לעבור שלב בקרוב.
עשיתי מעקב זקיקים ובדיקות דם לפני כדי לזהות את יום הביוץ וביום הביוץ התייצבנו להזרעה שעברה בתוך שתי דקות.
החלק הכי לא נעים בסיפור הזה היה הספקולום.
אחרי ההזרעה המליצו לנו לחזק למחרת בבית גם בבוקר וגם בערב.

RJD1

New member
מחכות לך הרבה שעות מרפאה :)

כמו שבטח הבנת - אין הרבה מה להתכונן כי את לא צריכה להזריק שום דבר או לקחת אף תרופה, וטוב שכך.
כמה ימים לפני המועד הצפוי של הביוץ (תלוי ברופא שלך) תתחילי מעקבים במפראה - אולטראסאונד לבדיקת גודל זקיקים ובדיקת דם מלווה. ביום של הביות הצפוי ישלחו את בן זוגך לתת זרע להשבחה. ההשבחה לוקחת בערך שעה, תלוי במרפאה, ואז הוא מביא את הזרע אליך ובעזרת צינור ארוך מחדירים לך את הזרע לרחם.
אצלי ההזרעה עצמה קצת כאבה, כמו כאבי מחזור שנבעו כנראה מהתכווצויות של הרחם, אבל זה נמשך מקסימום שעתיים, חוץ מזה היה לי קצת דימום בכל פעם, אז כדאי שתביאי איתך פד.
אחרי ההזרעה את צריכה להזאר לשכב רבע שעה ואז את יכולה להמשיך את היום שלך כרגיל.
מקווה שיצליח לך בפעם הראשונה!

npreminger

New member
פרופיל הורמונלי

היי בנות, הופניתי ע"י הרופא לבצע פרופיל הורמונלי.
בדיוק עכשיו קיבלתי מחזור, מה הוא היום הכי טוב לביצוע הבדיקה לדעתן?
יום חמישי זה בסדר או מאוחר מידי?

talip5

New member
הבדיקה היא בין הימים ה - 3 ל - 5 של המחזור

ככה שאת בסדר :)

נועה312

New member
עדיף יום שלישי

ה-FSH עולה בכל יום ואין סיבה להילחץ סתם רק כי עשית את הפרופיל ההורמונלי מאוחר מדי.
אם יצא לך FSH קצת חריג אז אפשר לחזור על הבדיקה ביום השני של המחזור.

שאלה על ערכים...

בנות, בבדיקה של יום חמישי קיבלתי בנוסף לבטא שכבר פרסמתי גם ערך פרוגסטרון: 100. לא מוצאת באינטרנט אם זה ערך תקין... לשבוע 4+... מישהי יודעת??

Babybini

New member
אחרי קצת חפירות בגוגל

יש כמה וכמה סיבות לזה, אבל באופן כללי זה נראה שזה בסדר..

את יכולה לחפש ברשת: high progesterone at 4 weeks pregnant
אבל אני לא ממליצה, כי זה יכול להיות מפחיד של בחוץ בתוצאות של גוגל

בתכלס הייתי עוזבת את זה, ומחכה בסבלנות לדופק.

בלי שום קשר לזה, אלא לגבי שאלה אחרת ששאלת בזמנו לגבי ספורט, נראה לי שכדאי להוריד את העצימות של הריצות/ אימונים, רק ליתר בטחון, לפחות עד הדופק

נועה312

New member
לדעתי זה תקין

הפרוגסטרון צריך להיות מעל 40 כדי להחזיק הריון.

אמור1

New member
לקראת הזרעה, לא קיבלנו הנחיות לגבי תקופת

התנזרות. העניין הוא שאנחנו שומרים נידה ואם ההזרעה תתקיים לפני הטבילה מה שסביר להניח שיקרה יהיה הפרש של כשבועיים מהפעם האחרונה, הבנתי שזה מחרב לגמרי את הזרע שגם ככה גרוע....
ואם אני אטבול לפני אז יהיה הפרש ממש קטן.. מה עושים במקרה כזה?? תודה מראש!!

אם הזרע תקין אז אין בעיה לא להתנזר

וההפרש הקטן זה בסדר
התנזרות של שבועיים לא מומלצת גם אם הזרע תקין

אמור1

New member
אז זהו שהזרע לא תקין

שספק אם הזרעות בכלל יעבדו. מורפולוגיה 1 וריכוז נמוך

RJD1

New member
אין הוכחות לכאן או לכאן

הרופאים אומרים להתנזר שלושה ימים (נראה לי) אבל אף מחקר לא הראה שהתנזרות באמת עוזרת.
אצלנו, בפעם היחידה שעשינו הזערה יום אחרי יום, ריכוז הזרע בהזרעה השניה היה אפילו גבוה יותר מאשר בראשונה - זה רק מראה שאף אחד לא יודע.
עדיף לא להכביד עליהם יותר מדי - אזת אומרת, לא לשכב במשך חמישה ימים רצופים, יום אחרי יום, לפני ההזרעה, אבל כנראה שאפשר להמשיך יום כן יום לא וזה לא יזיק (לפחות זה מה שאני מבינה). בכל מקרה אחרי ההזרעה כדאי לחזק בבית כמה שיותר.
הכי טוב זה שתתיעצי עם הרופא שלך ותשאלי מה דעתו.

התנזרות

אין באמת מחקרים שמלמדים על מצב הזרע אם מתנזרים או לא ואכן אומרים שהתנזרות ארוכה אינה טובה כי הזרע ישן. מצד שני מכירה לא מעט דתיות שהרו על אף התנזרות ארוכה וגם כאלה שנשבעו שהרו כשחזרו מהמקווה אז... חוץ מזה אולי כדאי במקרה שלכם לעשות הזרעה יום אחרי יום, גם אם לא. תכסו, הביצית תואיל לחכות. בהצלחה

לא בטוחה

שלום לכולכן, אתחיל ואומר שאני מבקרת פה לאחרונה ומאחלת לכולן הריון בקרוב!
לפני כחודש היה לי מחזור ראשון לאחר גלולות (עברו 4 חודשים מאז שסיימתי עם הגלולות - החלטתי לעשות דיקור סיני לעזור למחזור להגיע כשראיתי שהוא מתעכב)...
י"מ 32 בדיקת הריון ביתית שלילית. ביום ה 35 התחילו הפרשות חומות, תחילה בהירות ואז הפכו ליותר כהות (לא משהו שהצריך מעבר לתחתונית אחת ביום). והמחזור עצמו לא הגיע... אתמול, י"מ41 התחיל בערב לפתע דימום ממש חזק (בד"כ דימום של מחזור מתחיל אצלי ממש בקטנה ואז מתחזק). בפיפי של הבוקר וגם במהלך היום כשהחלפתי טמפונים ראיתי ממש (סליחה על התיאור) קרישי דם יוצאים ממני... הדם עצמו ממש אדום... ייתכן והבדיקה לא זיהתה הריון? יכול להיות שזו הפלה?? אני צריכה לעשות משהו? ללכת לרופא למרות שבדיקה לא זיהתה הריון? כרגע אני מתייחסת אל זה כמחזור ... אני טועה???

למעלה