מבייצות ביחד לתחילת שבוע

Babybini

New member
אוקי.. אז ככה..

אחרי הפסקת גלולות לוקח לגוף זמן לחזור לעצמו, מה שאומר שיתכן ולא תקבלי מיד מחזור. אני מציעה לתת לגוף שלך חודש- חודשיים להתאפס.
כמובן, שאתם יכולים להמשיך לקמפר בינתיים
אבל חשוב שזה יהיה בלי לחץ.

לאחר חודש- חודשיים אחרי שכן/ לא תקבלי מחזור אני מציעה לגשת לרופא נשים, לעשות פרופיל הורמונלי ולהבין איך השחלות הפוליציסטיות באות לידי ביטוי אצלך.
האן זה מתבטא בחוסר וסת, סימנים אנדרוגניים, זקיקים מרובים?

גם אני פוליציסטית אז אני יכולה להגיד לך שזה אכן לא תופעה שנעלמת. א-ב-ל יש אותה להמון נשים, והיא נחשבת לאחת הבעיות הכי קלות לטיפול.
תחכי לקבלת וסת, תורידי מעצמך את הסטרס לגבי הביוץ.. (ולו רק כדי לא לגרום לעיכוב הוסת בגלל הלחצים). אחרי וסת או שתיים תוכלי להעריך מתי בערך יש לך ביוץ, ואז גם יהיה קל יותר לחזות אותו לקלוע לתאריכים הנכונים.

את מוזמנת גם לבקר בפורום השכן, בו יוכלו לענות לך על שאלות נוספות לגבי השחלות הפוליציסטיות.
שיהיה בהצלחה ואל תתיאשי!

pinkish angel

New member
תודה רבה על התשובה המפורטת!

ראשית אני לא יודעת איך השחלות הפוליסיצטיות שלי באות לידי ביטוי כי אובחנתי כנערה ואז זה לא היה רלוונטי עבורי לדעת מה זה אומר ואיך זה בא לידי ביטוי.
בכל אופן כרגע, אני לא יודעת אם זה רלוונטי או לא, כשאני עושה בדיקת ביוץ, הפס בדיקה לא שקוף לגמרי, ואפילו טיפה התחזק מהבדיקות הראשונות, אבל בהחלט יש מצב שאני מאוד בלחץ לגבי זה וגורמת לעיכוב, אז נמשיך לקמפר ולקחת הכל באיזי.

Babybini

New member
אני חייבת לציין משהו לגבי בדיקות הביוץ

אצל חלק מהבנות הפוליציסטיות ערכי ה LH גבוהים מלכתחילה.
מאחר וערכות הביוץ למינהן בודקות עליה בערכי ה LH הרי שאצל חלק מהבנות הבדיקות מראות ביוץ תמידי...

אני מאמינה הרבה יותר בבדיקת ההפרשות.. כשהן מתחילות להיות פוריות זה זמן טוב

pinkish angel

New member
איך יודעים שההפרשות פוריות?

וזה די מסביר את הסיבה שכבר שבוע יש קו בבדיקה, אומנם לא חזק, אבל ישנו...

Babybini

New member
כאמור זה קורה אצל חלק מהפוליציסטיות

לא אצל כולן..ועד שלא תעשי פרופיל הורמונלי גם לא ניתן לדעת.

מצרפת לינק עם קצת מידע, אם תעשי חיפוש בפורום או בגוגל יש מלא מידע בנושא

Blackbird8

New member
אני יכולה להגיד לך

שאצלי, בשני המחזורים שהיו לי מאז הגלולות, הביוץ היה ביו"מ 20-21.
במחזור השני נקלטתי, אבל לצערי, ההיריון לא מתפתח כמו שצריך ואני בדרך להפלה.
בכל מקרה, יו"מ 14 זה עדין מוקדם, יש עוד סיכוי לביוץ תקין החודש.

אגב, גיסתי נכנסה להיריון בחודש לפני שהיא הייתה צפויה להתחיל איקוקלמין - היריון טבעי שהסתיים בילדה מדהימה.
המחזור שלה לא היה סדיר, לא היו לה אינדיקציות מתי הביוץ ואיכשהו היא נקלטה.
וגם אם צריך טיפול - שחלות פוליציסטיות היא בעיה שניתן לטפל בה יחסית בקלות. אולי ההיריון לוקח זמן - אבל יש טיפול ויש פתרון.

pinkish angel

New member
בגדול זה ניסיון ראשון אז...

אני עדיין סבלנית (כן, ממש
), אני אחכה לפחות למחזור ראשון לראות מי נגד מי ומה האורך של המחזורים שלי, ואם הם בכלל סדירים.
הערב בדקתי שוב עם בדיקת ביוץ (סבלנית אמרנו...) ולא הופיע פס בכלל...

יש לי הפנייה מהרופאת נשים לאולטראסאונד כי פעם אחרונה שהייתי אצלה זה היה מיד בסיום מחזור והיא ראתה נוזל ברחם ולא ידעה אם לשייך את זה למחזור או לא (בדיעבד באמת באותו יום עדיין היה לי קצת דימום טרי אז ייתכן שזה מה שהיא ראתה).
אני תוהה האם אני יכולה להשתמש בהפנייה כדי שיבדקו מה קורה מבחינת זקיקים וביוץ?

למעלה