חדשה פה... אשמח לעזרה

חדשה פה... אשמח לעזרה

ניסיתי לקרוא פה מעט אבל היו כל כך הרבה מושגים שבכלל לא הבנתי.

מהרגע שהחלטנו להיכנס להריון זה היה מיד אחרי המחזור שלי,
בדקתי את תקופת הביוץ לפי האתר הזה:

http://www.yoledet.co.il/fertility-tool.asp

בצד שמאל מילאתי את הפרטים,
המחזור שלי היה בין 4.8-8.8.2013,
בחרתי במחשבון 4.8 2013,
ואין לי מחזור סדיר ( מאז שלקחתי כדורים לחתונה- שלא אהיה במחזור בחתונה)
לכן בחרתי 28 יום.
ותקופת הביוץ שלי שיצאה במחשבון: 14-20.8.
בתקופה הזו חגגנו
בטרוףףףףף
אנחנו מאוד רוצים ילדים.
בבוקר של ה- 21 קמתי עם הרגשה שאני בהריון ועם תאומים- הרגשת ביטחון, לא יודעת אם זה מהרצון הזה או שזה פסיכולוגי.
תחושה והרגשה שאני באמת לא יודעת להסביר.
כאבים בפטמות, כאבי גב, חולשה עייפות ובחילות.
הבטן נפוחה וקצת יותר קשה מהרגיל.

אני יודעת שצריך לחכות 10 ימים אחרי הביוץ כדי לבדוק,
אמרתי ננסה, אם יצא שלילי אעשה שוב

עשיתי בדיקה ביום שישי 23.8, הייתה שלילית

על האריזה היה כתוב שניתן לדעת על הריון עוד לפני האיחור, ואני מנסה לחשוב איך זה הגיוני??

בהנחה ואני מקבלת כל 28 יום מחזור, אם קיבלתי ב4.8, הפעם הבאה שאקבל תהיה ב- 1.9
אם תקופת הביוץ שלי 14-20.8, 10 ימים לאחר תקופת הביוץ יוצא 30,
או שחישבתי משהו לא נכון, או שמדובר ביומיים האלה, אשמח לעזרה בנושא.

עונה

הגוף שלנו הוא לא מכונה ולא מופשע ממחשבונים כאלה ואחרים. בגדול אומרים שביוץ מגיע 14 ימים לפני המחזור הבא, כך שאם המחזורים שלך סדירים את יכולה לעשות את החישוב פחות או יותר, הביוץ יכול לזוז לכאן או לכאן ויכול להיות מושפע מלחץ ועוד.
קיימות כמה שיטות לזהות ביוץ אבל לא הייתי מתחילה איתן כעת, מציעה לך להתחיל לכסות מהיום ה 10 יום כן יום לא, אפשר יותר אבל לא פחות עד ליום 18-20.
לגבי בדיקות ההריון, חבל על הכסף ואם כבר אז רצוי לבצע רק לאחר האיחור, מאחר ואת לא יודעת בדיוק מתי הביוץ מתרחש את יכול לבדוק מוקדם מידי ולקבל תשובה שלילית שאינה אמיתית.
בהצלחה

yoolyul

New member
מחזקת ומוסיפה

10 ימים לאחר הביוץ מוקדם מדי לבדוק
חבל להתפתות לבדוק ואז להתאכזב ולהכנס למתח (ולבזבז כסף).
חכי עד יום האיחור ואם את לא מקבלת אז תבדקי.
וכמו שאמונה כתבה, החישובים במחשבונים הם כלליים ולא בהכרח לגוף ספציפי של אשה ספציפית, הם נותנים הערכה כללית, לכן הייתי מתייחסת אליהם כנותני כיוון ולא בתור משהו ודאי. הכי טוב לקחת את הטווח של אמצע החודש (לפי אורך המחזור (החודש) שלך, אם זה בסביבות 28-30 יום אז יום 10 מהמחזור עד יום 20 בערך, יכסה יפה מאד, אם המחזורים שלך קצרים או ארוכים יותר אז בהתאמה)
אגב, לא חייבים כל יום כי זרע יכול לחכות קצת לביצית אפשר אפילו כל יומיים או שלושה.
ועוד אגב, גם אם כיסיתם במדויק את הביוץ עדיין סיכוי להיכנס להריון בחודש נתון הוא כ-20-25% אני מאחלת לך שאת בתוך האחוזים האלה אבל גם אם לא, זה לא אומר כלום וצריך פשוט להמשיך במרץ לחודש הבא

בהצלחה!!

תודה רבה

מישהי יכולה להסביר לי בבקשה, מה זה יו"אב? יו"מ ?
לא הצלחתי להבין מה זה הקיצורים האלה ועל מה הם משפיעים

למעלה