שאלות והתייעצויות לסופ"ש

יכול להיות כל מיני דברים

בגלל זה צריך לבדוק משני הכיוונים - גם פרופיל הורמונאלי בתחילת המחזור וגם פרוגסטרון כמה ימים לאחר הביוץ, כדי להבין איזה שלב קצר אצלך..

RJD1

New member
אני הייתי מנסה לעקוב אחרי הביוץ

אם הביות הוא לפחות 10 ימים לפני תחילת הדימום אז כנראה שאת בסדר, אם לא אז תצטרכי קצת עזרת פרוגסטרון כדי להאריך את השלב הלוטאלי ולאפשר להירון להקלט.
אני הייתי מנסה מעקבי ביוץ ביתיים חודש או חודשיים (תבחרי את השיטה שהכי נוחה לך, אני אישית מאוד אוהבת את שיטת חום השחר) ואז פונה לרופא, עם קצת יותר הכרה של הגוף שלי.
גם ההריון וגם הזמן יכולים לגרום לישנויים הורמונליים ולשינוי במחזור החודשי.

yoolyul

New member
מישהי שמלמדת על מעגל הפוריות הטבעי

(לא זוכרת את השם המדויק של השיטה)
בפירוש אמרה לי שאחד מסימני הגיל הוא התקצרות המעגל המחזורי, כולל התקצרות השלב הלוטאלי והתקצרות הוסתות.
זה לא קורה לכולן וגם ממש לא מעיד על בעיה, אלא פשוט סוג של שינוי.
יכול להיות שזה יכול ליצור קצת חוסר איזון בחלק מההורמונים לכן מצטרפת להצעה של מירי לעשות פרופיל הורמונלי ויכול להיות שזה לא אומר כלום, אחרי שתעשי את הפרופיל תהיי חכמה יותר.
גם המחזור שלי התקצר לאורך השנים, פעם הוא היה יותר ארוך (גם הוסת וגם השלב הלוטאלי...)

Eddie29

New member
אני קצת בהלם...

אני בת 32! איך זה יכול להיות שכבר המחזור מתקצר? שאני חווה שינויים שמעידים על זה שאני ״זקנה״??

yoolyul

New member
תראי מה שכתבתי ממש לא אומר שזה מה שקורה לך

סתם העליתי אפשרות וזה ממש לא אומר כלום ובעיקר לא שאת 'זקנה', יש שינויים של גיל. אין מצב שאת מבחינה פיזית בדיוק כמו שהייתי בגיל 16 או 25, יש שינויים אבל הם ממש לא מעידים על שום דבר חוץ מעל השינויים עצמם.
הכי טוב שתלכי לרופא שיבדוק אותך ויזהה ספציפית אצלך למה ההתקצרות הזו קשורה (אם בכלל היא קשורה למשהו).

בכלל, אף פעם אל תקחי משהו שמישהי כותבת לך באינטרנט כאילו שזה בטוח, זו סתם השערה, אפשרות, מחשבה. ולא בטוח שזה נכון לגביך (אני קצת מצטערת שכתבתי את זה.. הדבר האחרון שאני רוצה זה להכניס סתם לסרטים לא מבוססים...)

Eddie29

New member
אם היה אפשר לעשות פה like

הייתי עושה לך. את מקסימה. תודה!

האם יש טעם לפנות לבדיקות הורמונליות

במידה ומנסים שנה ולא מצליח,או שעדיף לעשות בדיקת זרע של הגבר קודם לכן?

כמו כן-אשמח להמלצה על רופאת נשים נעימה וטובה שתתאים אח"כ גם למעקב הריון
בכללית ברעננה/הרצליה/רמה"ש.
תודה

גם וגם

אחרי שנה של נסיונות מקובל להתחיל בירורים, למרות שלפי הסטטיסטיקה רוב הזוגות שלא הצליחו להרות בשנה הראשונה לנסיונות יצליחו בשנה השנייה. אישית לא הייתי מחכה, אבל תלוי בגילך וכמה הנושא מפריע לך. הייתי בכל מקרה עושה פרופיל הורמונאלי ובדיקת זרע לבעל. אם הכל תקין - אפשר לבחור להמשיך עוד כמה חודשים טבעי. לעומת זאת יכולה להתגלות בעייה וכשיודעים את הבעייה יותר קל לטפל והדרך מתקצרת. שיהיה המון בהצלחה ותעדכני אם בא לך

תודה גם פה

תיארתי לעצמי שכדאי במקביל.
לבדיקות ההורמנליות צריך לפנות לרופאת משפחה נכון?
אין לי רופאת נשים קבועה כרגע-לא מצאתי אחת נורמלית לצערי.

רופאת נשים

אפשר לשאול למה דווקא ממין נקבה? אני בהתחלה מאד פחדתי מרופאי נשים גברים, אבל תדעי לך שאין מה להשוות בכלל - הייתי אצל 3 רופאות, כולן היו גסות ולא נעימות, גברים לעומת זאת ברובם היו עדינים וגם יש מבחר יותר גדול... ממליצה לנסות, למרות שאני מכירה את הקושי מקרוב מאד... אחרי כמה מעקבים מתרגלים ומתביישת להגיד אבל הרופא שלי רואה את המקומות האינטימיים שלי יותר מאשר בעלי

פחות נעים לי מרופאים...

אני מאוד רגישה בעניין הזה ומובכת.
רק השנה הסכמתי לעשות דיקור אצל גבר כי נשבעו שהוא הכי טוב בתחום והוא בערך הגבר היחידי שמרגישה איתו בנוח מבחינה רפואית.

הייתה לי דווקא רופאת נשים מדהימה שהיא מנהלת המרפאה ברעננה אבל לצערי עזבתי אותה ולא הייתי אצלה שנים ועכשיו היא לא מקבלת חדשים גם לא כאלה שהם חדשים-ישנים.

nina83f

New member
אומנם קצת מאוחר אבל...

אנחנו התחלנו את הבירורים ביחד. בעלי הלך לעשות בדיקת זרע ושבוע לאחר מכן אני עשיתי בדיקות הורמונליות. אין טעם לדעתי לחכות לתוצאות של בדיקה אחת- כדאי לעשות אותם ביחד.

אין טעם אבל מעדיפה לעשות את הבדיקות

ולא לחכות עד שבעלי יסכים לעשות את בדיקת הזרע...

תודה

nina83f

New member
זה כבר משהו אחר :)

הרבה פעמיים הבעיה היא כן בגבר- והם רק צריכים לעשות בדיקת אחת פשוטה על מנת לגלות. הבדיקות לבירור בעיות פריון אצל הנשים אורכות הרבה יותר זמן- והרבה יותר בדיקות. חבל לעבור את כולם ולראות שאין בעיה ורק אח"כ שיגש לעשות.זה בזבוז זמן יקר

למעלה