שאלות והתייעצויות לסופ"ש

sharonbr2

New member
איך מקבלים הפניה לבדיקת קרישיות?

אשמח לשמוע מהמנוסות, אני לאחר הריון כימי, בנוסף חולה במחלה אוטואימונית. בעברי הריון תקיי כשלפניו הריון עם שק ריק.
אחרי חפירה באינטרנט הגעתי למסקנה שזו הבעיה אולי... האם רק רופא מומחה יכול לתת? רופא נשים רגיל? משפחה?

תודה

רק רופא מומחה שהוא המוטולוג

במכבי צריך הפניה מהרופא נשים או מרופא משפחה

sharonbr2

New member
הפניה להמטולוג? ורופא הנשים ידע

איזה בדיקות צריך בדיוק או שההמטולוג ?

Cuenquitta

New member
גם הרופא המטפל למחלה האוטואימונית יכול להפנות

אני לא יודעת אם את מטופלת קבוע אצל ראומטולוג/אנדוקרינולוג/אימונולוג או אחר, אבל הם יכולים להיות מקור מידע מצוין לכל העניינים הללו ויוכלו לסייע לך, בעיקר כיוון שלא ממהרים לשלוח להמטולוג ולבדיקות קרישה רק על סמך הרקע המיילדותי שציינת (לידה תקינה, הריון שלא התפתח והריון כימי) ומחלה אוטואימונית (תלוי כמובן איזו) יכולה להיות גורם סיכון וכן לקצר ולהקל לך תהליכים בבירוקרטיה לקבלת אישור לפחות לחלק מהבדיקות לקרישיות יתר.

מעבר לכך, תמיד קיימת האופציה לעשות את הבדיקות הללו בפרטי במידה והקופה לא מאשרת (וקחי בחשבון שזה עלול לקרות- כי למשל במחלות אוטואימוניות אפילו כמו לופוס שבהן יש חשד גבוה לקרישיות יתר מאשרים מיד את הבדיקות האימונולוגיות שקשורות למחלה ולקרישיות יתר אבל ממש לא באופן אוטומטי את הגנטיות).

אם תרצי, את מוזמנת לפנות אלי במסר אישי אם מתחשק לך לדבר על המצב הספציפי (אני אוטוטו רופאה אז אולי אוכל לסייע קצת)

מיציקון

New member
התייצעות לגבי תופעות של איקקלומין

התחלתי לקחת את הכדורים לפני 4 ימים כלומר יש לי עוד את מחר
היום שמתי לב להפרשות מוגברות בטירוף
סליחה על התיאור
בבדיקה פנימית: לבנות סמיכות ומרובות עם כמו גושים קטנים כאלו...
מקובל? מתאים? מה אמורה לעשות עם זה?
לאור הכדורים חשבנו להתחיל לעבוד בעוד כמה ימים אבל אני לא יודעת מה לעשות עם כל ההפרשות האלו....

מיציקון

New member
לא זו השאלה

את זה אני יודעת
השאלה לא הייתה לגבי ההפרשות ביחס לביוץ
אלא ביחס לתופעה של הפרשות מוגברות עקב השימוש בכדורים

בלה269

New member
לא יודעת מתי להתחיל לבדוק ביוץ

אני ביו"מ 11 היום, בחודשים האחרונים חיכיתי הרבה זמן למחזור והוא הגיע לי אחרי 72 יום ( פעם ראשונה שהיה כזה ארוך..)

האפליקציה של ovuview זה עושה לי ממוצצע של ימי מחזור וככל הנראה המחזור הקרוב שלי יהיה 43 יום.

אני לא מסתמכת על האפליקציה כמובן, אבל אם אני כן הולכת לפי האפליקציה אני עושה 14 ימים אחורה מהיום בו אמורה לקבל מחזור..(הלוטאלי שלי הוא 14 בוודאות ככה היה בחודשיים האחרונים)

יש לכן רעיון אחר מתי יכולה להתחיל לבדוק ביוץ? אני ממש לא רוצה לפספס.. ולהתחיל לבדוק כבר עכשיו נראה לי ממש מוקדם ( או שאני טועה) ?

RJD1

New member
המחזורים שלך תמיד כל כך ארוכים

לפי מה שכתבת אני מבינה שהמזחורים שלך מאוד לא סדירים, אם זה נכון כדאי להתחיל לבדוק ביוף לפי המחזור הכי קצר שלא תפספסי. זאת אומרת, אם המחזור הכי קצר שלך היה 30 יום, והשלב הלוטלאי שלך בוודאות הוא 14 יום, אז כדאי להתחיל לבדוק ביום 14, אולי אפילו 13. בגלל שהמחזורים שלך לא סדירים יכול להיות באמת שתצטרכי לבדוק הרבה זמן לפני שתראי תשובה חיבוית.
באופן כללי, עם המחזורים כל כך לא סדירים וארוכים אני חושבת שכדאי ללכת לרופא ולבדוק מה הסיבה.

בלה269

New member
היי RDG1 תודה על התשובה

המחזורים שלי נראו לי סדירים יחסית עד הפעם האחרונה שנמשכה 72 יום.
המחזור הכי קצר שלי היה 34..אז להתחיל לבדוק ביו"מ 20? או שאולי להשאר ב14 ליתר בטחון?

בכל מקרה, עשיתי כבר את כל הבדיקות והולכת לרופא שבוע הבא לראות מה קורה איתי, מקווה שיגיד שהכל בסדר.

ועוד שאלה, ייצא לך להתקל במישהי פה בפורום שלקחה אנטיביוטיקה וזה גרם לה לאיחור במחזור? קרה לי השנה פעמיים כבר..ואני מתחילה לחשוב שאולי זה באמת משבש לי משהו בגוף.

RJD1

New member
להתחיל לבדוק ביום 16

החישוב הוא ששלב לוטאלי תקין הוא 12-16 יום, במחזור של 34 יום השלב הלוטאלי הכי ארוך יהיה 16 יום והביוץ יהיה ביום 18, כדאי להתחיל לבדוק לפחות יומיים לפני כדי לא לפספס.
אם את יכולה אני הייתי מוסיפה בדיקות חום השחר למעקבים, אני מאוד הסתמכתי עליהם במעקבי ביות והם אף פעם לא טעו.
בקשר לאנטיביוטיקה - אני לא יודעת אם התרופה עצמה יכולה לדחות ביוץ, אבל עצם זה שאת מרגישה לא טוב (אחרת כנראה לא היית לוקחת תרופה) בהחלט יכול לדחות את הביוץ.

Eddie29

New member
שינויים במחזור - אשמח להסבר ועידוד

הי בנות,
בת 32. ילדתי לפני כ-5 שנים. עד אז וסת סדירה פחות או יותר (כל 28-32 יום). עכשיו אני מנסה כבר כמה חודשים להכנס להריון שני. הפסקתי גלולות לפני כחצי שנה ושמתי לב שהוסת מאוד התקצרה ועכשיו זה בערך כל 21-24 יום. מה זה אומר? האם קיימת בעיה להכנס להריון עם וסת כל כך קצרה? כדאי לפנות לרופא נשים? אני אשמח אם מישהי תוכל לכוון אותי. תודה!

stimp228

New member
לא הכי בקיעה בחומר...

אבל 21 יום נשמע קצת קצר ויכול להוות בעיה... אבל 24 יום זה עוד סביר ומאפשר שלב לוטאלי מספיק להשרשה והתפתחות....
עקב מחזורים קצרים הייתי ממליצה לך לעקוב אחרי הביוץ ולנסות לזהות כדי לשים לב ולהיות מודעת לשלב הלוטאלי...

בהצלחה

עונה

מחזור קצר יכול להצביע על בעיות הורמונאליות, לכן הייתי כן פונה לרופא ומבקשת לבצע פרופיל הורמונאלי ועוד בדיקה של פרוגסטרון 5-7 ימים לאחר הביוץ. את הפרופיל ההורמונאלי בדרך כלל מבצעים ביום 3 לווסת, אבל במקרה שלך הייתי מבצעת ביום 2, כי סביר להניח שביום 3 כבר תהיה עלייה באסטרדיול באופן יחסי מפאת אורכו הקצר של המחזור. לאחר קבלת התוצאות תוכלי לדעת יותר טוב אם יש צורך בטיפול כשלהו.

Eddie29

New member
תודה מירי, אבל...

האם יכול להיות שהשלב הלוטלי שלי התקצר עם השנים? כי פעם זה היה בסדר. האם זה הגיוני בכלל? או שהביוץ זז קצת?

למעלה