אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12

jeby

New member
איזה כיף

אני מתחילה לעשות רשימה מעכשיו

jeby

New member
שאלות

אני פוליצסטית, התופעת לוואי היחידה שלי מכול התסמינים היא איחור בוסת (פעם אחרונה מחזור 108 ימים) ועכשיו אני מחכה מ2.6.
התחלתי דיקור ולפני שבוע התחלתי צמחי מרפא, אני יודעת שצריך סובלנות.
דיברתי עם מיכל שונברון (מומחית פוריות) והיא אמרה לי שאם לאחר 3 חודשים אין שינוי אז משהו ממה שאני עושה הוא לא בסדר? האם זה נכון ואם כן מה אני עוד צריכה לעשות?
בנוסף כול פעם מבלבלים אותי לגבי בדיקת ביוץ... אמרו לי שערכת ביוץ לא טובה לי, מישהי אחרת אמרה שבדיקת חום זה גם לא טוב למי שיש לה מחזור כול כך ארוך? אז מה בוודאות כן טוב?
לגבי חום השחר, החום שלי כמו מתק בלונה פארק עולה משמעותית לכמה ימים ואז יורד ושוב עולה לכמה ימים ושוב יורד? מה זה?
זה בינתיים

תודה מראש,
ג'ני

שחלות פוליציסטיות

שלום ג'ני,
מכיוון שהתחלת דיקור וצמחי מרפא לפני שבוע באמת ההמלצה שלי היא לחכות, רפואה סינית באמת עושה נפלאות- גם לפוליציסטיות.
הייתי במקביל ממליצה לך להתאים תפריט תזונתי לבעיה, כתבתי גם בהודעה אחרת שבבית החולים "הדסה עין כרם" יש תוכנית מיוחדת לפוליציסטיות, שם מצליחים באמצעות תזונה לבד לאזן את המצב ההורמונלי ולגרום לביוצים תקינים.
היו לי גם מטופלות שלא קיבלו מחזורים שנים וכשרצו להכנס להריון שמרו על תזונה, שתו חליטות צמחי מרפא, הגיעו לדיקור והצליחו לבייץ לבד וגם להכנס להריון. (גם כאלה שאיקקלומין לא עשה כלום עבורן)

אז קודם כל, צריך לשמור על אופטימיות
ולגשת לעבודה. לא קלה הדרך, אבל בסוף מאד מתגמלת..

ערכות ביוץ רגישות להורמון LH , הורמון שבעלייה חדה שלו גורם לביוץ. אצל פוליציסטיות ההורמון גבוהה מאד לאורך כל החודש ולכן, בדיקות ביוץ עלולות להיות חיוביות גם כשאין ביוץ.

אני דווקא כן ממליצה לעשות טבלת חום השחר, העליות החדות מרמזות שהגוף מנסה לבייץ, לפעמים הוא לא מצליח ואז יש ירידה של הטמפרטורות. בסופו של דבר כאשר יהיה ביוץ, הטמפרטורה תעלה ותשאר גבוהה. גם אם הגרף יהיה 60 יום ויותר.
מבחינת הפרשות, מכיוון שיש הרבה אסטרוגן בגוף, יש אופציה שיהיו הפרשות פוריות לאורך כל החודש.

צריך הרבה סבלנות, אין ספק, אבל יש אור בקצה המנהרה, בשינוי תזונתי ואורח חיים נכון יותר עבורך, תוכלי לראות שינוי.

בהצלחה!

jeby

New member
אני מתקנת את עצמי

אני עושה דיקור מאמצע מאי ובנוסף לזה המדקר שלי הוסיף צמחי מרפא שאותם התחלתי לפני שבוע.
לפי מה שאת אומרת הגוף שלי מנסה לבייץ ולא מצליח, איך אני יכולה לעזור לו מעבר למה שאני עושה?
אני גם היתי אצל נתרופטית במאי והיא נתנה לי תפריט שיחזק את הגוף.

ביוץ

נשמע שאת עושה לא מעט

אני מאמינה גדולה בצמחים (בעצם מאמינה אולי היא לא המילה המתאימה כי אני באמת רואה השפעות של הצמחים על הגוף)
השינוי התזונתי הוא הבסיס, והטיפולים מאד אפקטיבים, לפעמים לוקח יותר זמן לגוף לפתור בעיות שנמצאות שם כבר הרבה זמן.
את צריכה להבין שיש כאן נטייה גנטית שלא תלויה רק בך, את יכולה להשפיע עליה וגם להתגבר אבל חייבים סבלנות.
האם המטפל שלך מומחה פוריות?

jeby

New member
לא בטוחה

אבל הוא מכר של מישהי שאני סומכת עליה ב100%.
הוא בתחום הדיקור כבר מעל 15 שנים.
ואני מתרשמת לטובה כי אחרי הטיפולים הראשונים במאי קיבלתי וסת ועכשיו אני שוב מחכה... נוטה להאמין שאחרי 108 ימים הוא זירז את התהליך.

כל הכבוד ולשאלה

האם ניתן באמצעות תזונה לשפר את איכות הביציוצ?אם כן מהן המזונות המתאימים?
בנוסף מה מתאים לרחם מלבד סלק?
איזה מזון טוב לשחלות?שמעתי על זיתים,האמנם?

תזונה לשיפור איכות ביציות

הי החצי השלישי.
לפי הרפואה הסינית הביצית אוגרת בתוכה תמצית (נקראת JING) ולה שני אספקטים- אחת שמגיעה מהאם לפני הלידה (גנטיקה) ואחת שמגיעה לאחר הלידה מהמזון.
על הגנטיקה אין לנו שום דרך להשפיע, אבל על האספקט השני שלה אנו יכולים לעבוד. אם בתזונה, צמחי מרפא או דיקור.
בפועל אנו רואים בקליניקה שנשים ששמרו על אורח חיים בריא ותפריט בריא ונכון עבורן - הצליחו להפרות יותר ביציות במסגרת I.V.F (הפרייה חוץ גופית) ולקבל תגובה שחלתית טובה יותר.
מזונות מומלצים כדי לחזק את אותה תמצית-
אצות זעירות- כלורלה\ספירולינה\אצה כחולה ירוקה
דגי ים עשירים באומגה 3- מומלץ גם לקחת כמוסת אומגה 3 ביום.
פולן-מזון מלכות
עשב שעורה\חיטה
שקדים ללא קליפה
זרעי פשתן טחונים
אגוזי מלך
כל המזונות הנ"ל יתאימו גם לחיזוק הרחם והשחלות.
אני אוהבת לתת חליטות של סרפד שגם מאד עוזרות לבנות רירית רחם.
על זיתים ושחלות לא שמעתי, אבל שמן הזית עשיר מאד בויטמינים ומינרלים בעיקר בחומצות שומן מסוג 6 שתורמות למאזן ההורמונלי, אז אני מניחה שאפשר לשלב גם אותם.
לבעיית שחלות פוליציסטיות מומלצת תזונה דלת פחממות ריקות (סוכר לבן, קמח לבן וכו..') וסוכר, עשירה בפחממות מורכבות, חלבונים והמון ירקות- לפעמים שינוי תזונתי לבד יוכל לגרום לביוצים תקינים. את יכולה להכנס לאתר של בית החולים "הדסה עין כרם" ולראות את התכנית התזונתית לשחלות פוליציסטיות.
http://www.hadassah.org.il/Hadassa/...et/Healthy+Life+Style/woman/PCO_Nutrition.htm

באופן כללי ידוע שקפאין יכול לפגוע בפוריות אז בזמן הנסיונות כדאי להפחית ואם אפשר להמנע לגמרי.

כמובן, שחשוב לבנות תפריט מאוזן ובריא עבורך (לכל אחד יש את סוגי המזון הטובים לו ולבעייתו), ולשלב פעילות גופנית.
בהצלחה!

לידר

סרפד עוזר לבניית רירית הרחם??

שמחה לשמוע!
דוקא שתיתי המון סרפד גם בהריון הקודם וגם בהנקה (זה גם מגביר חלב). אני שמחה לשמוע על עוד יתרון שלו.

שלום

הייתי מעוניינת לקבל מידע על שמן נר הלילה.
האם הוכח כתורם לפוריות? מה המינון המומלץ?
תודה רבה

שמן נר הלילה

שלום ערב כחול עמוק,
בשמנים אני פחות משתמשת בקליניקה ולכן אני פחות מתמצאת בהם.
אני כן יודעת ששמן נר הלילה עשיר בחומצות שומן מסוג אומגה 6 שתורמות להתמודדות עם דלקות בגוף וממלאות תפקיד חשוב בתפקוד המערכת ההורמונלית.
הפרט החשוב ביותר הוא שמירה על מערך יחסים של לפחות פי 6 יותר חומצת שומן מסוג אומגה 3 לעומת אומגה 6 על מנת לקבל יעילות ספיגה.
אומגה 6 יש גם בשמן זית, שמן זרעי ענבים, פטל שחור.
אומגה 3 יש בדגי ים- סלומון, טונה, סרדינים ועוד.., זרעי פשתן, זרעי צ'ייה וכו'..

בהצלחה!

לידר

האירוח הוא בדיוק מתי שיש לי צילום רחם

היי לידר
אני ובן זוגי מנסים להיכנס להריון מזה שנה ו4 חודשים (זה הניסיון שנה ו5) ולאחרונה התחלתי דיקור סיני ויש לי כמה שאלות בנושא-

חוץ מזה שזה נחמד והמטפל שלי מקסים מקסים ומקשיב ואנחנו ממש בידידות
......

אחרי שהמטפל שם לי את המחטים על הגוף הוא מביא מין מכשיר כזה שמחובר לאלקטרודות שמעבירות למחטים זרם חשמלי עדין וכמעט בלתי מורגש

מה מטרתן של האלקטרודות? המטפל שלי הסביר שזה מגביר את הפעילות החשמלית של המחט, סתם תהיתי אם יש לזה תועלת ספציפית...

שאלה נוספת-
האם יש לך עוד המלצה כללית מה ניתן לעשות על מנת לזרז את ההריון? אחותי אמרה לי רפלקסולוגיה... מה את אומרת?

תודה
מחזיקה אצבעות1

אלקטרו אקופונקטורה

שלום מחזיקה אצבעות1

בהצלחה בצילום הרחם, מקווה שיעבור טוב ומהר.

השילוב של אלקטרו אקופנקטורה בטיפולי פוריות עושה עבודה נפלאה.

אלקטרו אקופנקטורה היא טכניקה שבה מחברים אל המחטים מכשיר חשמלי המעביר פולסים עדינים אל הגוף.
המטרה שלו היא להעצים את עבודת המחטים בנקודות הדיקור ולהשפיע על זרימת הדם לרחם.
את מוזמנת להציץ במחקר שנעשה בנושא- בו בדקו את ההשפעה של השימוש במכשיר האלקטרו בנוסף לדיקור בנשים בזמן טיפולי פוריות.
מצאו שבזמן ולאחר הטיפול עלתה אספקת הדם לעורקי הרחם.

http://humrep.oxfordjournals.org/content/11/6/1314.full.pdf

ברפלקסולוגיה ניתן למפות את כף הרגל ולראות שנקודות מסוימות (נקודות רפלקס) מעוררות פעולה במקום אחר בגוף.
יש מקומות ספציפים שקשורים לרחם ולשחלות והעבודה עליהן יודעת לאזן, לעורר את הלימפה ומחזור הדם.
בניגוד לדיקור, הטיפול אינו חודרני, מרגיע ונעים להפליא ולכן יעיל גם במקרים של מתח- שמאד דומיננטי בזמן הנסיונות להרות.

אני ממליצה על שילוב של טיפול (ברפואה סינית או רפלקסולוגיה) יחד עם שמירה על תפריט בריא ומאוזן ופעילות גופנית מתונה.

בהצלחה!

לידר

הסיפור שלי + מקבץ שאלות

בת 25, בעלי בן 33. מנסים כבר מנובמבר.
נתחיל מבעלי- בדיקת זרע שביצע הראתה מורפולוגיה 3 אחוז (כשהנורמה 4 אחוז) אבל כמה רופאים אמרו שזה תקין . חוץ מזה הכל בסדר.
לי יש בעיות של הכתמות שבוע לפני מחזור כמה כמה שנים. ביצעתי מיליון בדיקות ואף אחד לא יודע להסביר את זה. הדבר המפתיע- הייתי בחו"ל 3 חודשים לפני כ-3 שנים ואז המחזור היה סדיר ותקין, ללא דימומים לפני.
התחלתי לאחרונה לקחת תוספת פרוגסטרון שאכן הפסיקה את הדימומים למרות שהפרופיל ההורמונלי שלי תקין.

אני אדם לחוץ בכלליות ובתקופה האחרונה כמובן גם מהעניין של ההריון .
לאחר ייעוץ במכבי טבעי התחלנו דיקור סיני- 12 מפגשים, מפגש בשבוע של 25 דקות. גם אני וגם בעלי. חשבנו שזה יהיה טוב למתח וללחץ. המדקר החליט על מיקומים זהים לשנינו - כפות רגלים, כפות ידים, בטן ושוקיים.
עדין לא התחלנו בטיפולים רציניים של הרפואה הקונבנציונלית .

לשאלות שלי :
1. האם לדעתך הדיקור יכול לעזור לנו ?
2. תוך כמה זמן בממוצע הטיפול משפיע ?
3. האם יש צורך לבצע את הטיפול עצמו לפני\אחרי ביוץ ? תקופה מסוימת בחודש ?
4. האם אני אמורה להרגיש אחרת אחרי הטיפולים ? רגועה יותר ?
תודה רבה!

הכתמות לפני מחזור

שלום עדיין פה בשם אחר,

1. דיקור אכן יכול לעזור, גם לך וגם לבעלך.
לפעמים הפרופיל ההורמונלי תקין ועדיין צצות בעיות כמו שתיארת, מבחינה מערבית נהוג לתת פרוגסטרון כדי להחזיק את הרירית ולמנוע קריסה.
ברפואה הסינית נהוג לחלק את מחזור האישה לארבעה חלקים. בכל חלק יש גורם אחראי אחר:

בשלב הדימום הוויסתי-הדם הוא האחראי, הרירית נושרת ואם לאישה יש חולשת דם הדימום יכול להיות חלש, אם ישנה תקיעות צ'י אז יהיו סימפטומים של כאבים או עצבנות.

אחרי הווסת ועד הביוץ- שלב שבו הYIN תופס מקום והוא אחראי על נוזלים, עליית האסטרוגן והתחלת הביוץ. נשים עם בעיה בשלב הזה יוכלו לסבול מתחושות חום או יובש

לאחר הביוץ- שלב היאנג, שלב שבו יש עליית פרוגסטרון וגם בגרף חום השחר נראה עלייה בטמפרטורות. בשלב הזה רמות תקינות יאפשרו קליטה והשתרשות עובר.

לפני הווסת- שלב הצ'י, שלב שבו רמות הצ'י והדם צריכות ליהיות בשיא ולהכין את הגוף להריון\ווסת.

כנראה שאצלך יש חולשה בשני החלקים האחרונים של המחזור (יאנג וצ'י) ולכן יש לאזן ולחזק את שני אלה. אני מניחה שהמטפל שלך מודע גם לגורמים אחרים שלא יכולים לעבור מול מסך המחשב כמו אבחנת דופק, לשון וגוף.

2. זמן השפעת הטיפול מאד משתנה מאדם לאדם, מכיוון שכל אחד בנוי קצת אחרת וכל אחד מגיב קצת שונה.
לפעמים תוכלי לשים לב לשינוי כבר באותו חודש של הטיפול, לפעמים קצת יותר.

3. לכל מטפל דרך עבודה אחרת. אני אוהבת לטפל במועדים מסויימים בחודש בהתאם לבעיה, בכל שלב הטיפול יהיה מעט שונה ויתייחס למצב הנתון בשלב שבו נמצאת האישה- כפי שתיארתי קודם.
במקרה שלך כנראה שהזמן הקריטי הוא לאחר הביוץ וכנראה שהייתי מתמקדת בו, אבל לפעמים יש צורך לחזק עוד לפני השלב הקריטי ולכן, יש סיכוי שהמטפל יבקש ממך להגיע גם קודם.
בקיצור, האבחנה כאן מאד חשובה.

4. לפעמים מרגישים רגועים יותר לאחר הטיפול ולפעמים לוקח זמן להרגיש את השפעת הטיפול,

בכל מקרה, אני בטוחה שהמטפל שלך ישמח לענות על שאלות לגביי הטיפול, תוכלי להתעניין בזמן הטיפול באבחנה שלו ובדרך הטיפול.

בהצלחה!

לידר

למעלה