לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2122521,225 עוקבים אודות עסקים

פורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii

אודות הפורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכה הבאה לפורום לקראת הריון :-)   אנא קראי את מאמר הנחיות הכתיבה בפורום.
הפרסום אסור. הודעות פרסומת תמחקנה ללא אזהרה!

הפורום הינו פורום תמיכה, המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 לפי תקנון האתר - תפוז אנשים - חל איסור לפרסם הודעות או בקשות למסירת תרופות בפורום. הודעות מסוג זה ימחקו לאלתר וכותבן יסתכן בחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'זוכרות? הבוקר 9:00-10:30 יתקיים האירוח!!!'
זוכרות? הבוקר 9:00-10:30 יתקיים האירוח!!!
<< ההודעה הנוכחית
07/08/2012 | 07:39
66
579
לצפיה ב-'שרשרו שאלות לאירוח בנושא רפואה סינית והריון-'
שרשרו שאלות לאירוח בנושא רפואה סינית והריון-
05/08/2012 | 07:31
59
76
האירוח יתקיים ביום ג הקרוב ב9:00-10:30
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12 '
אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12
02/08/2012 | 14:09
58
72
לצפיה ב-'אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12 '
אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12
30/07/2012 | 12:46
48
414
בנות יקרות,
במסגרת הנסיונות שלנו להרות אנחנו פונות לרפואה קונבנציונלית מערבית בצורה מובנה מאליה, אך בנוסף קיימות אופציות נוספות למשל הרפואה האלטרנטיבית. יכול להיות שיש ביננו כאלה שלא מכירות את הרפואה האלטרנטיבית והיו רוצות לשאול שאלות ולשאוב אינפורמציה. בדיוק בגלל זה אנחנו שמחות לארח בביתנו החם את לידר כהן, הידועה בכינויה התפוזי "מרפאה סינית לנשים".
לידר היא מטפלת מוסמכת ברפואה סינית מסורתית ורפלקסולוגית בכירה, מומחית גינקולוגיה ופריון. ללידר נסיון קליני הכולל עבודה בבית החולים- "אסף הרופא" ,במרכז רפואי בנהריה ועבודה במשך קרוב ל-5 שנים עם רופאים מומחים.
כיום לידר מנהלת מרפאה טבעית לנשים- "בטבע שלך" במושב אמירים בגליל.
לידר תשמח לענות על כל שאלותיכן ביום יום ג' 7.8.12  בין השעות 9:00 -10:30 ואתן מוזמנות לשרשר שאלות להודעה זו בצורה מסודרת לקראת האירוח!
בילוי נעים ותודה מראש ללידר!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על היוזמה!!'
כל הכבוד על היוזמה!!
30/07/2012 | 12:56
2
207
האם לידר מקבלת גם באזור המרכז?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'קבלה'
קבלה
07/08/2012 | 09:03
1
126

שלום MAMY,
כרגע אני מקבלת רק במושב אמירים בצפון.
אם את צריכה המלצה למטפל\ת באיזורך את מוזמנת לכתוב לי מסר פרטי.
בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה לידר '
תודה לידר
07/08/2012 | 09:10
66
דווקא עכשיו אני בחופשה בצפון...לא רחוק ממך,
אבל זה לא שייך עכשיו כמובן.
אני אשלח מסר בהקדם.
תודה לך.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אכן כל הכבוד!'
אכן כל הכבוד!
30/07/2012 | 13:10
15
208
יש המון שהתחום הזה יכול להועיל בנושא הפריון.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ואם כבר, אז שאלה'
ואם כבר, אז שאלה
30/07/2012 | 16:21
7
309
למרות שאני כבר בהריון ואני מקווה שהוא יישאר...

איך הרפואה הסינית, או פרקטיקות הטיפול שלך, יודעות לעזור לבעיה של רירית דקה?
האם למיתוס על סלק כתורם לעיבוי הרירית יש בסיס?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אגב, הוא לא נשאר.'
אגב, הוא לא נשאר.
05/08/2012 | 11:53
6
171
ואני גם קצת חוששת שאולי הרירית לא היתה מספיק טובה כדי לתמוך.
אז אני מחכה לשמוע עצות.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שיפור ועיבוי רירית ברפואה הסינית'
שיפור ועיבוי רירית ברפואה הסינית
07/08/2012 | 09:13
5
206

אוי, מצטערת לשמוע שההריון לא החזיק, מקווה שבקרוב יגיע ההריון המיוחל בריא ותקין.
לגבי הרירית-
כמו בכל בעיה, כשמגיעים לרפואה הסינית יש להבין ממה היא נובעת- יכולות ליהיות מספר נשים עם רירית רחם דקה אך לכל אחת סיבה אחרת.
כאן נכנס תפקיד המטפל, האבחנה (באמצעות הדופק ,הלשון ואבחנת הגוף) ובחירת הטיפול הנכון ביותר עבור המטופלת.
בקליניקה שלי אני משלבת הרבה פעמים צמחי מרפא סינים יחד עם דיקור ותזונה ובמקרים של רירית דקה יש תוצאות מאד יפות.
לפעמים מגיעות נשים שנוטלות איקקלומין או תרופות פריון אחרות שחוסמות אסטרוגן,
אחת מתופעות הלוואי שלהם היא רירית דקה, כאן מאד יפה לראות את השילוב בין מזרח למערב- את ההתקדמות אפשר לראות בסבבים עם דיקור וצמחי מרפא לעומת סבבים שלא.
בנוגע לסלק,
מבחינה סינית הוא מאד מחזק דם וצ'י ולכן יוכל לעבות רירית רחם, מבחינה מערבית אנחנו יודעים להסביר את העניין בכך שיש בסלק פיטואסטרוגנים (חומרים דמויי אסטרוגן) ברמה גבוהה מאד אז בכל זאת צריך לקחת בחשבון ולא לאכול יתר על המידה- יכול להשפיע על כל המערכת ההורמונלית.
למטופלות שלי אני גם ממליצה לעשות תרגילים-תנועות סיבוביות של האגן עם חישוק או ללכת לרקוד ריקודי בטן- מאד עוזר לשחרר את איזור האגן ולהניע בו את הדם (עושה עבודה מ ד ה י מ ה, ושווה לנסות)- אלה גם דברים שתוכלי לעשות לבד בבית, מספיקות 20 דקות של תרגול ביום.  

בכל מקרה, כדאי לפנות למטפלת באיזור שלך לשילוב מתאים של צמחי מרפא, דיקור ותזונה.
אם את צריכה המלצות, כתבי לי
בהצלחה!
לידר

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'למיטב ידיעתי בסלק אין פיטואסטרוגנים. בסויה יש'
למיטב ידיעתי בסלק אין פיטואסטרוגנים. בסויה יש
07/08/2012 | 16:50
4
93
אני נועה ואני דיאטנית קלינית. אין לי שום דבר נגד סלק וההפך הוא הנכון, הוא נהדר לעיכול(הרבה סיבים תזונתיים), להגנה בפני נזקי חמצון (בשל תכולת בטאלינים) סרטן (תודות לפיגמנט בטנין), להגנה בפני מחלות לב ( בטאין וחומצה סליצילית), הוא אנטי דלקתי ומבחינת מינרלים הסלק מהווה מקור לפולת (חומצה פולית B9),אשלגן, מגנזיום וברזל. לא שמעתי או קראתי על סלק כמקור לפיטואסטרוגנים. סויב ידועה כמקור לפיטואסטרוגנים ונשים בגיל המעבר או כאלו שיש להן במשפחה רקע של סרטן השחלות או צוואר הרחם צריכות להיות מודעות להשלכות של עודף פיטואסטרוגנים המתחרים על אותם רצפטורים לאסטרוגן.

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'צירוף לינק'
צירוף לינק
07/08/2012 | 19:30
3
99
שלום נועה,
אני מצרפת לינק למאמר (אחד מרבים) של תזונאית שבין השאר  מדובר שם על מזונות שמכילים פיטואסטרוגנים.
סלק אדום אחד מהם.

http://www.articles.co.il/article/18339/%D7%92%D7%...

נכון שרמת הפיטואסטרוגנים מאד גבוהה בסויה, אך גם בקטניות יש- בעיקר בחומוס, בזרעי פשתן וצ'יה ואני מניחה שבעוד מזונות רבים.
איני דיאטנית או תזונאית, אני מטפלת ברפואה סינית ואכן רוב השאלות והתשובות פה מבוססים על חכמת הרפואה הסינית.

אנסה למצוא מקורות אמינים נוספים לנושא ואשמח אם גם את תאירי את עיני אם יעלה מידע חדש.

בברכה,
לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הלינק לא נפתח )-:'
הלינק לא נפתח )-:
07/08/2012 | 22:19
2
38
בכל אופן, בתזונה הקונבנציונלית, סלק, חומוס, זרעי פשתן וצ'יה לא מוכרים כמקור לפיטואסטרוגנים.( חומוס מוכר כקטניה שהיא מקור צמחי נהדר לחלבון ללא שומן וזרעי פשתן כמקור צמחי לחומצות שומן אומגה-3). בכל מקרה סויה כן, ומי שנוטלת אסטרוגן סינטטי ע"ר עניני פריון דווקא לא הייתי מייעצת לה להוסיף מזונות המכילים אותם שכן גם עודף עלול להזיק או להשיג את המטרה ההפוכה. אני לגמרי מדברת בשם התזונה המבוססת ראיות קליניות ואין לי כל הבנה ברפואה סינית שבה אני רק מתענינת ולומדת דברים חדשים.בכל מקרה תודה על כל התוספות המענינות שכתבת לבנות פה, קראתי והשכלתי מרובן. נועה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אצלי הוא נפתח'
אצלי הוא נפתח
07/08/2012 | 23:02
1
47
לצפיה ב-'תודה, הלינק הזה נפתח'
תודה, הלינק הזה נפתח
11/08/2012 | 18:33
19
אבל הוא מביא פתרונות מעולם הנטורופתיה ולא התזונה הקלינית. יש פערים מסוימים בין שני התחומים למרות שיש גם הרבה מאד דמיון. בכל מקרה גם היא אומרת שם שמי שלוקחת הורמונים על רקע פוריות לא מומלץ לה לקחת פיטואסטרוגנים.
בכל מקרה אם מישהיא לא נוטלת הורמונים ומתאים לה לאכול סלק- בבקשה, אין כל מניעה וההפך- לסלק הרבה מאד יתרונות והייתי ממליצה עליו גם בלי קשר לסטטוס הפריון.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ועוד שאלה - כאבי ביוץ'
ועוד שאלה - כאבי ביוץ
05/08/2012 | 14:41
5
189
בחודשים האחרונים אני סובלת מכאבי ביוץ חזקים מאד. לפעמים ממש מפריעים לתפקוד. והם מופיעים לא רק סביב יום הביוץ, אלא בכל מיני ימים שונים לאורך החודש - לפני, במהלך וגם אחרי הביוץ.
האמת שבחודש האחרון לפי התנהגות חום השחר שלי נראה היה שכל התפקוד ההורמונלי שלי היה מאוזן ותקין הרבה יותר (וגם נקלט הריון לכמה ימים), ואכן - כמעט ולא סבלתי מהכאבים האלה בחודש האחרון.
אבל - אני חוששת שהם עלולים כן לחזור עוד.

מה תחומי הטיפול שלך יודעים להציע לבעיה כזו?

האם יש משהו בתחום צמחי המרפא או דברים אחרים שאוכל לעשות בעצמי כדי לעזור לנושא?
(כי אני גרה בחור שלא ממש מאפשר לי להגיע לטיפולים שוטפים אצל אנשי מקצוע, וגם ממש אין לי כסף)
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כאבי ביוץ ועבודה עצמית'
כאבי ביוץ ועבודה עצמית
07/08/2012 | 09:16
4
164
כאבי ביוץ ברפואה הסינית מיוחסים לתקיעות צ'י (אנרגיה)  או דם באגן.
כאשר מדובר בכאב רגעי ונסבל בדרך כלל לא מתייחסים, אך אם יש כאבים חזקים מספר שעות או ימים, כדאי להבין ממה הכאב נובע.
ברפואה הסינית מסתכלים על התמונה השלמה ולא רק על כאבי הביוץ, צריך להבין מה עוד יש ברקע-  האם יש כאבים חזקים לפני הווסת, האם יש מצבי רוח או P.M.S וכו'..
בכל מקרה, התשובה כאן היא כמו תמיד, תלויה מאד באבחנה.
מבחינת "ארגז הכלים" של המטפל ברפואה הסינית יש את הדיקור שנעשה במספר מקומות בגוף- יכול להיות ברגליים, בטן, גב, ידיים ופנים, משתנה מטיפול לטיפול.
צמחי מרפא סינים- בניית פורמולה שמורכבת ממספר צמחי מרפא בהתאם לבעיה.
תזונה- שינוי תזונתי, המלצות למזונות שיתרמו לתהליך הטיפולי וכאלה שכדאי להמנע מהם- יזיקו ויעכבו את התהליך.
רפלקסולוגיה- לחיצות באיזורי רפלקס בכף הרגל, בדר"כ באיזור הרחם והשחלות. (נמצא באיזור העקב באספקט הפנימי יותר)
גם פה אני ממליצה לעשות תרגילים-תנועות סיבוביות של האגן עם חישוק או ללכת לרקוד ריקודי בטן- מאד עוזר לשחרר את איזור האגן ולהניע בו את הדם (עושה עבודה מ ד ה י מ ה, ושווה לנסות)- אלה גם דברים שתוכלי לעשות לבד בבית, מספיקות 20 דקות של תרגול ביום.  
לא הייתי ממליצה לך לנסות לקנות לבד צמחי מרפא או ויטמינים, כמו שהם מועילים, ללא איבחון נכון ומדוייק הם עלולים לגרום לנזק.
את יכולה להגיע למטפל שירכיב לך פורמולה של צמחים או יתן המלצות תזונה, פעם בחודש- חודש וחצי.
יש גם קליניקות קהילתיות ברחבי הארץ בהן מספר אנשים מקבלים טיפול בו זמנית במרחב משותף (בדומה לסין) ואז עלות הטיפול יורדת משמעותית!
אם תרצי רשימה, אשמח לתת לך בפרטי.

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה על שתי התשובות'
תודה על שתי התשובות
07/08/2012 | 09:54
3
73
לגבי תנועה - אני מתרגלת יוגה, וקיבלתי מאשה יקרה סדרת תרגילי יוגה שיכולה גם לעזור לנושא כאבי הביוץ (ופריון בכלל). הם כוללים גם תנועות של האגן, אם כי בצורה קצת אחרת ממה שהצעת. אבל הם בהחלט אמורים להניע את הדם באיזור.
הכאבים אצלי הם דוקא לא סביב הוסת. דוקא הוסתות שלי מאד קלות ולא מעיקות. הכאבים הם בשבוע+ לפני הביוץ, סביב הביוץ, וגם במהלך השלב הלוטאלי בכל מיני ימים שונים ומשונים. אבל שוב - לאחר החודש האחרון שבו כמעט לא היו לי כאבים, ולעומת זאת היתה לי טבלת חום השחר ממש קלאסית (לעומת חודשים קודמים בהם היתה עלית חום איטית אחרי הביוץ, והרבה בלאגנים וקפיצות בגרף) - אני מתחילה לחשוב שהכאבים קשורים לאיזון הורמונלי לקוי, שהשתפר בחודש האחרון (אולי בזכות התזונה המוקפדת יותר).

היה מענין לקרוא מה שכתבת, בשתי התשובות. לצערי טיפול אישי באמת לא עומד על הפרק עבורי כרגע. אשמח להכיר את הענין הזה של קליניקות קהילתיות. לא הכרתי את הקונספט הזה.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'המשך'
המשך
07/08/2012 | 10:01
2
79
תרגול יוגה הוא נהדר ומומלץ מאד.
גם אני חושבת שכאבי ביוץ מהסוג שאת מתארת עלולים להעיד על מצב הורמונלי לקוי, כדאי לשים לב איך יהיה החודש. לפעמים מצב הורמונלי מסתדר מעצמו- כמו שחווית בחודש הקודם.

תכתבי לי את איזור מגורייך ואכוון אותך לקליניקה קהילתית באיזור.

בהצלחה!

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה. אני מקווה שימשיך להשתפר החודש'
תודה. אני מקווה שימשיך להשתפר החודש
07/08/2012 | 10:08
1
58
ובמיוחד מקווה שהמיתוס על פוריות מוגברת אחרי הריון כימי יעבוד אצלי...
אני מאיזור ירושלים. לא מהעיר עצמה, אבל היא הקרובה לי ביותר.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מחזיקה אצבעות'
מחזיקה אצבעות
07/08/2012 | 10:42
55
אשלח לך רשימה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'צודקת'
צודקת
07/08/2012 | 09:04
86
שלום יש לי שם אחר,
את צודקת, תחום הפריון הוא אחד התחומים שבהם התרומה של הרפואה הסינית גדולה ביותר.
אם בהזרמת דם לרחם, איזון הורמונלי,או התמודדות עם סטרס (כפי שאענה בפירוט בהמשך),
דווקא כאן החיבור של מזרח עם מערב נעשה בצורה הרמונית וטובה.

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'איזה כיף'
איזה כיף
30/07/2012 | 13:55
6
198
אני מתחילה לעשות רשימה מעכשיו
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'את מוזמנת לשאול'
את מוזמנת לשאול
07/08/2012 | 09:19
5
51
לצפיה ב-'שאלות'
שאלות
07/08/2012 | 09:40
4
86
אני פוליצסטית, התופעת לוואי היחידה שלי מכול התסמינים היא איחור בוסת (פעם אחרונה מחזור 108 ימים) ועכשיו אני מחכה מ2.6.
התחלתי דיקור ולפני שבוע התחלתי צמחי מרפא, אני יודעת שצריך סובלנות.
דיברתי עם מיכל שונברון (מומחית פוריות) והיא אמרה לי שאם לאחר 3 חודשים אין שינוי אז משהו ממה שאני עושה הוא לא בסדר? האם זה נכון ואם כן מה אני עוד צריכה לעשות?
בנוסף כול פעם מבלבלים אותי לגבי בדיקת ביוץ... אמרו לי שערכת ביוץ לא טובה לי, מישהי אחרת אמרה שבדיקת חום זה גם לא טוב למי שיש לה מחזור כול כך ארוך? אז מה בוודאות כן טוב?
לגבי חום השחר, החום שלי כמו מתק בלונה פארק עולה משמעותית לכמה ימים ואז יורד ושוב עולה לכמה ימים ושוב יורד? מה זה?
זה  בינתיים

תודה מראש,
ג'ני
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שחלות פוליציסטיות'
שחלות פוליציסטיות
07/08/2012 | 10:16
3
94
שלום ג'ני,
מכיוון שהתחלת דיקור וצמחי מרפא לפני שבוע באמת ההמלצה שלי היא לחכות, רפואה סינית באמת עושה נפלאות- גם לפוליציסטיות.
הייתי במקביל ממליצה לך להתאים תפריט תזונתי לבעיה, כתבתי גם בהודעה אחרת שבבית החולים "הדסה עין כרם" יש תוכנית מיוחדת לפוליציסטיות, שם מצליחים באמצעות תזונה לבד לאזן את המצב ההורמונלי ולגרום לביוצים תקינים.
היו לי גם מטופלות שלא קיבלו מחזורים שנים וכשרצו להכנס להריון שמרו על תזונה, שתו חליטות צמחי מרפא, הגיעו לדיקור והצליחו לבייץ לבד וגם להכנס להריון. (גם כאלה שאיקקלומין לא עשה כלום עבורן)

אז קודם כל, צריך לשמור על אופטימיות ולגשת לעבודה. לא קלה הדרך, אבל בסוף מאד מתגמלת..

ערכות ביוץ רגישות להורמון LH , הורמון שבעלייה חדה שלו גורם לביוץ. אצל פוליציסטיות ההורמון גבוהה מאד לאורך כל החודש ולכן, בדיקות ביוץ עלולות להיות חיוביות גם כשאין ביוץ.

אני דווקא כן ממליצה לעשות טבלת חום השחר, העליות החדות מרמזות שהגוף מנסה לבייץ, לפעמים הוא לא מצליח ואז יש ירידה של הטמפרטורות. בסופו של דבר כאשר יהיה ביוץ, הטמפרטורה תעלה ותשאר גבוהה. גם אם הגרף יהיה 60 יום ויותר.
מבחינת הפרשות, מכיוון שיש הרבה אסטרוגן בגוף, יש אופציה שיהיו הפרשות פוריות לאורך כל החודש.

צריך הרבה סבלנות, אין ספק, אבל יש אור בקצה המנהרה, בשינוי תזונתי ואורח חיים נכון יותר עבורך, תוכלי לראות שינוי.

בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אני מתקנת את עצמי'
אני מתקנת את עצמי
07/08/2012 | 10:33
2
66
אני עושה דיקור מאמצע מאי ובנוסף לזה המדקר שלי הוסיף צמחי מרפא שאותם התחלתי לפני שבוע.
לפי מה שאת אומרת הגוף שלי מנסה לבייץ ולא מצליח, איך אני יכולה לעזור לו מעבר למה שאני עושה?
אני גם היתי אצל נתרופטית במאי והיא נתנה לי תפריט שיחזק את הגוף.

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ביוץ'
ביוץ
07/08/2012 | 10:47
1
78
נשמע שאת עושה לא מעט
אני מאמינה גדולה בצמחים (בעצם מאמינה אולי היא לא המילה המתאימה כי אני באמת רואה השפעות של הצמחים על הגוף)
השינוי התזונתי הוא הבסיס, והטיפולים מאד אפקטיבים, לפעמים לוקח יותר זמן לגוף לפתור בעיות שנמצאות שם כבר הרבה זמן.
את צריכה להבין שיש כאן נטייה גנטית שלא תלויה רק בך, את יכולה להשפיע עליה וגם להתגבר אבל חייבים סבלנות.
האם המטפל שלך מומחה פוריות?

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לא בטוחה'
לא בטוחה
07/08/2012 | 11:19
42
אבל הוא מכר של מישהי שאני סומכת עליה ב100%.
הוא בתחום הדיקור כבר מעל 15 שנים.
ואני מתרשמת לטובה כי אחרי הטיפולים הראשונים במאי קיבלתי וסת ועכשיו אני שוב מחכה... נוטה להאמין שאחרי 108 ימים הוא זירז את התהליך.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כל הכבוד ולשאלה'
כל הכבוד ולשאלה
30/07/2012 | 13:58
3
263
האם ניתן באמצעות תזונה לשפר את איכות הביציוצ?אם כן מהן המזונות המתאימים?
בנוסף מה מתאים לרחם מלבד סלק?
איזה מזון טוב לשחלות?שמעתי על זיתים,האמנם?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תזונה לשיפור איכות ביציות'
תזונה לשיפור איכות ביציות
07/08/2012 | 09:23
2
283
הי החצי השלישי.
לפי הרפואה הסינית הביצית אוגרת בתוכה תמצית (נקראת JING) ולה שני אספקטים- אחת שמגיעה מהאם לפני הלידה (גנטיקה) ואחת שמגיעה לאחר הלידה מהמזון.
על הגנטיקה אין לנו שום דרך להשפיע, אבל על האספקט השני שלה אנו יכולים לעבוד. אם בתזונה, צמחי מרפא או דיקור.
בפועל אנו רואים בקליניקה שנשים ששמרו על אורח חיים בריא ותפריט בריא ונכון עבורן - הצליחו להפרות יותר ביציות במסגרת I.V.F (הפרייה חוץ גופית) ולקבל תגובה שחלתית טובה יותר.
מזונות מומלצים כדי לחזק את אותה תמצית-
אצות זעירות- כלורלה\ספירולינה\אצה כחולה ירוקה
דגי ים עשירים באומגה 3- מומלץ גם לקחת כמוסת אומגה 3 ביום.
פולן-מזון מלכות
עשב שעורה\חיטה
שקדים ללא קליפה
זרעי פשתן טחונים
אגוזי מלך
כל המזונות הנ"ל יתאימו גם לחיזוק הרחם והשחלות.
אני אוהבת לתת חליטות של סרפד שגם מאד עוזרות לבנות רירית רחם.
על זיתים ושחלות לא שמעתי, אבל שמן הזית עשיר מאד בויטמינים ומינרלים בעיקר בחומצות שומן מסוג 6 שתורמות למאזן ההורמונלי, אז אני מניחה שאפשר לשלב גם אותם.
לבעיית שחלות פוליציסטיות מומלצת תזונה דלת פחממות ריקות (סוכר לבן, קמח לבן וכו..') וסוכר, עשירה בפחממות מורכבות, חלבונים והמון ירקות- לפעמים שינוי תזונתי לבד יוכל לגרום לביוצים תקינים. את יכולה להכנס לאתר של בית החולים "הדסה עין כרם" ולראות את התכנית התזונתית לשחלות פוליציסטיות.
http://www.hadassah.org.il/Hadassa/Heb_SubNavBar/D...

באופן כללי ידוע שקפאין יכול לפגוע בפוריות אז בזמן הנסיונות כדאי להפחית ואם אפשר להמנע לגמרי.

כמובן, שחשוב לבנות תפריט מאוזן ובריא עבורך (לכל אחד יש את סוגי המזון הטובים לו ולבעייתו), ולשלב פעילות גופנית.
בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה רבה לידר :)'
תודה רבה לידר :)
07/08/2012 | 09:31
47
לצפיה ב-'סרפד עוזר לבניית רירית הרחם??'
סרפד עוזר לבניית רירית הרחם??
07/08/2012 | 09:58
100
שמחה לשמוע!
דוקא שתיתי המון סרפד גם בהריון הקודם וגם בהנקה (זה גם מגביר חלב). אני שמחה לשמוע על עוד יתרון שלו.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בדיוק יום רביע הקרוב מתחילים דיקור :)'
בדיוק יום רביע הקרוב מתחילים דיקור :)
30/07/2012 | 20:02
2
209
איזה יופי!!!!!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בהצלחה!! תחזרי לעדכן איך היה'
בהצלחה!! תחזרי לעדכן איך היה
07/08/2012 | 09:24
1
45
לצפיה ב-'היה נחמד..'
היה נחמד..
07/08/2012 | 10:00
58
עשינו רק פעם אחת .. בינתיים לא מרגיש שונה :)
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שלום'
שלום
01/08/2012 | 12:07
1
177
הייתי מעוניינת לקבל מידע על שמן נר הלילה.
האם הוכח כתורם לפוריות? מה המינון המומלץ?
תודה רבה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שמן נר הלילה'
שמן נר הלילה
07/08/2012 | 09:26
108
שלום ערב כחול עמוק,
בשמנים אני פחות משתמשת בקליניקה ולכן אני פחות מתמצאת בהם.
אני כן יודעת ששמן נר הלילה עשיר בחומצות שומן מסוג אומגה 6 שתורמות להתמודדות עם דלקות בגוף וממלאות תפקיד חשוב בתפקוד המערכת ההורמונלית.
הפרט החשוב ביותר הוא שמירה על מערך יחסים של לפחות פי 6 יותר חומצת שומן מסוג אומגה 3 לעומת אומגה 6 על מנת לקבל יעילות ספיגה.
אומגה 6 יש גם בשמן זית, שמן זרעי ענבים, פטל שחור.
אומגה 3 יש בדגי ים- סלומון, טונה, סרדינים ועוד.., זרעי פשתן, זרעי צ'ייה וכו'..

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'האירוח הוא בדיוק מתי שיש לי צילום רחם '
האירוח הוא בדיוק מתי שיש לי צילום רחם
01/08/2012 | 21:46
1
171
היי לידר
אני ובן זוגי מנסים להיכנס להריון מזה שנה ו4 חודשים (זה הניסיון שנה ו5) ולאחרונה התחלתי דיקור סיני ויש לי כמה שאלות בנושא-

חוץ מזה שזה נחמד והמטפל שלי מקסים מקסים ומקשיב ואנחנו ממש בידידות ......

אחרי שהמטפל שם לי את המחטים על הגוף הוא מביא מין מכשיר כזה שמחובר לאלקטרודות שמעבירות למחטים זרם חשמלי עדין וכמעט בלתי מורגש

מה מטרתן של האלקטרודות? המטפל שלי הסביר שזה מגביר את הפעילות החשמלית של המחט, סתם תהיתי אם יש לזה תועלת ספציפית...

שאלה נוספת-
האם יש לך עוד המלצה כללית מה ניתן לעשות על מנת לזרז את ההריון? אחותי אמרה לי רפלקסולוגיה... מה את אומרת?

תודה
מחזיקה אצבעות1
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אלקטרו אקופונקטורה'
אלקטרו אקופונקטורה
07/08/2012 | 09:30
76

שלום מחזיקה אצבעות1

בהצלחה בצילום הרחם, מקווה שיעבור טוב ומהר.

השילוב של אלקטרו אקופנקטורה  בטיפולי פוריות עושה עבודה נפלאה.

אלקטרו אקופנקטורה  היא טכניקה שבה מחברים אל המחטים מכשיר חשמלי המעביר פולסים עדינים אל הגוף.
המטרה שלו היא להעצים את עבודת המחטים בנקודות הדיקור ולהשפיע על זרימת הדם לרחם.
את מוזמנת להציץ במחקר שנעשה בנושא- בו בדקו את ההשפעה של השימוש במכשיר האלקטרו בנוסף לדיקור בנשים בזמן טיפולי פוריות.
מצאו שבזמן ולאחר הטיפול עלתה אספקת הדם לעורקי הרחם.

http://humrep.oxfordjournals.org/content/11/6/1314...

ברפלקסולוגיה ניתן למפות את כף הרגל ולראות שנקודות מסוימות (נקודות רפלקס) מעוררות פעולה במקום אחר בגוף.
יש מקומות ספציפים שקשורים לרחם ולשחלות והעבודה עליהן יודעת לאזן, לעורר את הלימפה ומחזור הדם.
בניגוד לדיקור, הטיפול אינו חודרני, מרגיע ונעים להפליא ולכן יעיל גם במקרים של מתח- שמאד דומיננטי בזמן הנסיונות להרות.

אני ממליצה על שילוב של טיפול (ברפואה סינית או רפלקסולוגיה) יחד עם שמירה על תפריט בריא ומאוזן ופעילות גופנית מתונה.

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הסיפור שלי + מקבץ שאלות'
הסיפור שלי + מקבץ שאלות
04/08/2012 | 13:39
1
211
בת 25, בעלי בן 33. מנסים כבר מנובמבר.
נתחיל מבעלי- בדיקת זרע שביצע הראתה מורפולוגיה 3 אחוז (כשהנורמה 4 אחוז) אבל כמה רופאים אמרו שזה תקין . חוץ מזה הכל בסדר.
לי יש בעיות של הכתמות שבוע לפני מחזור כמה כמה שנים. ביצעתי מיליון בדיקות ואף אחד לא יודע להסביר את זה. הדבר המפתיע- הייתי בחו"ל 3 חודשים לפני כ-3 שנים ואז המחזור היה סדיר ותקין, ללא דימומים לפני.
התחלתי לאחרונה לקחת תוספת פרוגסטרון שאכן הפסיקה את הדימומים למרות שהפרופיל ההורמונלי שלי תקין.

אני אדם לחוץ בכלליות ובתקופה האחרונה כמובן גם מהעניין של ההריון .
לאחר ייעוץ במכבי טבעי התחלנו דיקור סיני- 12 מפגשים, מפגש בשבוע של 25 דקות. גם אני וגם בעלי. חשבנו שזה יהיה טוב למתח וללחץ. המדקר החליט על מיקומים זהים לשנינו - כפות רגלים, כפות ידים, בטן ושוקיים.
עדין לא התחלנו בטיפולים רציניים של הרפואה הקונבנציונלית .

לשאלות שלי :
1. האם לדעתך הדיקור יכול לעזור לנו  ?
2. תוך כמה זמן בממוצע הטיפול משפיע ?
3. האם יש צורך לבצע את הטיפול עצמו לפני\אחרי ביוץ ? תקופה מסוימת בחודש ?
4. האם אני אמורה להרגיש אחרת אחרי הטיפולים ? רגועה יותר ?
תודה רבה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הכתמות לפני מחזור'
הכתמות לפני מחזור
07/08/2012 | 09:57
129
שלום עדיין פה בשם אחר,

1. דיקור אכן יכול לעזור, גם לך וגם לבעלך.
לפעמים הפרופיל ההורמונלי תקין ועדיין צצות בעיות כמו שתיארת, מבחינה מערבית נהוג לתת פרוגסטרון כדי להחזיק את הרירית ולמנוע קריסה.
ברפואה הסינית נהוג לחלק את מחזור האישה לארבעה חלקים. בכל חלק יש גורם אחראי אחר:

בשלב הדימום הוויסתי-הדם הוא האחראי, הרירית נושרת ואם לאישה יש חולשת דם  הדימום יכול להיות חלש, אם ישנה תקיעות צ'י אז יהיו סימפטומים של כאבים או עצבנות.

אחרי הווסת ועד הביוץ- שלב שבו הYIN תופס מקום והוא אחראי על נוזלים, עליית האסטרוגן והתחלת הביוץ. נשים עם בעיה בשלב הזה יוכלו לסבול מתחושות חום או יובש

לאחר הביוץ- שלב היאנג, שלב שבו יש עליית פרוגסטרון וגם בגרף חום השחר נראה עלייה בטמפרטורות. בשלב הזה רמות תקינות יאפשרו קליטה והשתרשות עובר.

לפני הווסת- שלב הצ'י, שלב שבו רמות הצ'י והדם צריכות ליהיות בשיא ולהכין את הגוף להריון\ווסת.

כנראה שאצלך יש חולשה בשני החלקים האחרונים של המחזור (יאנג וצ'י) ולכן יש לאזן ולחזק את שני אלה. אני מניחה שהמטפל שלך מודע גם לגורמים אחרים שלא יכולים לעבור מול מסך המחשב כמו אבחנת דופק, לשון וגוף.

2. זמן השפעת הטיפול מאד משתנה מאדם לאדם, מכיוון שכל אחד בנוי קצת אחרת וכל אחד מגיב קצת שונה.
לפעמים תוכלי לשים לב לשינוי כבר באותו חודש של הטיפול, לפעמים קצת יותר.

3. לכל מטפל דרך עבודה אחרת. אני אוהבת לטפל במועדים מסויימים בחודש בהתאם לבעיה, בכל שלב הטיפול יהיה מעט שונה ויתייחס למצב הנתון בשלב שבו נמצאת האישה- כפי שתיארתי קודם.
במקרה שלך כנראה שהזמן הקריטי הוא לאחר הביוץ וכנראה שהייתי מתמקדת בו, אבל לפעמים יש צורך לחזק עוד לפני השלב הקריטי ולכן, יש סיכוי שהמטפל יבקש ממך להגיע גם קודם.
בקיצור, האבחנה כאן מאד חשובה.

4. לפעמים מרגישים רגועים יותר לאחר הטיפול ולפעמים לוקח זמן להרגיש את השפעת הטיפול,

בכל מקרה, אני בטוחה שהמטפל שלך ישמח לענות על שאלות לגביי הטיפול, תוכלי להתעניין בזמן הטיפול באבחנה שלו ובדרך הטיפול.

בהצלחה!

לידר

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מה כולל תהליך הדיקור וכמה טיפולים כדי לעשות '
מה כולל תהליך הדיקור וכמה טיפולים כדי לעשות
04/08/2012 | 15:04
1
115
לצפיה ב-'תהליך הדיקור'
תהליך הדיקור
07/08/2012 | 10:20
78
תהליך הדיקור כולל קודם כל אבחנה-
דופק, הסתכלות על הלשון  ואבחנת גוף
השלב הבא הוא קביעת טכניקת הטיפול בהתאם לאבחנה- בחירת נקודות הדיקור, שיכולות ליהיות בכל הגוף,
מספר המחטים משתנה מטיפול לטיפול וכך גם המיקום.
המחטים סטריליות, דקות ועדינות.

את מספר הטיפולים המטפל קובע, יש כאלה שמספיק שיגיעו פעמיים בחודש וכאלה שצריכים להגיע פעמיים בשבוע..

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ממליצה בחום '
ממליצה בחום
05/08/2012 | 12:13
2
162
לא יודעת אם זה מה שעזר
אבל אחרי שנתיים של נסיונות וטיפולים ניקלטתי בחודש שעשיתי רפלקסולוגיה לפני הביוץ
ודיקור מהביוץ ועד היום - שבוע 11

אם לא עשה פיזיולוגית בטוח עשה משהו לנפש
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שמחה שהצליח!'
שמחה שהצליח!
07/08/2012 | 10:22
1
57
המשך הריון תקין ומשעמם
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה!'
תודה!
07/08/2012 | 12:42
19
לצפיה ב-'לא ממש חדשה, אבל...'
לא ממש חדשה, אבל...
06/08/2012 | 20:11
1
103
לא ממש חדשה, אבל רק עכשיו אזרתי אומץ לכתוב משהו...
כבר כמה חודשים שאני קוראת בעניין והנאה את מה שכולן כותבות ומשתפות, אני מתרגשת אתכן ובוכה אתכן, ולמרות שלא הייתי ממש פעילה, אני מרגישה חלק מהפורום וקרובה לכולכן.
איזה כיף שלא צריך לעבור את זה לבד!!
ואחרי ההקדמה המרגשת, לשאלה:
אני בת 32, והפסקתי לקחת גלולות לפני קצת יותר משנה (אחרי הרבה שנים שלקחתי). מאז אני ובעלי מנסים להיכנס להריון.
לפני כחצי שנה הלכנו לייעוץ והתחלנו מעקבים וטיפולים. (זרע תקין, פרופיל הורמונלי פחות או יותר תקין, צילום רחם תקין, שתי הזרעות)
בחודשים שאחרי הפסקת הגלולות המחזור שלי היה די סדיר ונורמלי, בדר"כ 25-27 ימים + זיהוי ביוץ. אבל ארבעת המחזורים האחרונים היו מאוד קצרים- בערך 21 ימים, והשיא היה הביוץ האחרון, שהתרחש בי"מ 8 (!!)
אני לא טובלת במקווה, כך שזה לא בעיה מבחינת קיום יחסים, אבל לפי מה שקראתי אם יש ביוץ כל כך מוקדם הביצית לא מספיקה "להבשיל" והסיכוי להריון יורד.
הרופא שלי רשם לי פרוגינובה לדחיית הביוץ, אבל הייתי שמחה לשמוע אם יש אלטרנטיבה טבעית יותר, ואם יש הסבר אפשרי לתופעה המעצבנת.
תודה רבה!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ביוץ ביום 8'
ביוץ ביום 8
07/08/2012 | 10:26
72
שלום בימבוללה,
צריך לראות את הפרופיל ההורמונלי, האם רמת האסטרדיול גבוהה ביום השלישי לווסת?
אכן אם הביוץ מוקדם כל כך הביצית לא מספיקה להבשיל.
אפשר לגרום לדחיית הביוץ עם הורמונים, אך הייתי ממליצה בחום להגיע למטפל שיעשה לך אבחנה מדוייקת ויתאים לך טיפול אם בדיקור או בצמחי מרפא.
צריך להבין ממה זה קרה ואיך לטפל.

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שאלות לגבי חום השחר'
שאלות לגבי חום השחר
07/08/2012 | 11:16
1
57
היי לידר,

קודם כל, תודה רבה על התשובות המפורטות והמועילות!

אני מטופלת בדיקור כבר פחות או יותר חודשיים ומאז תחילת הטיפול אני עוקבת אחרי חום השחר.
אני סובלת מנדודי שינה (בעיקר בגלל לחץ נראה לי) ואני לא יודעת עד כמה זה באמת מהווה מדד נכון עבורי. אני בד"כ מודדת פעמיים בלילה והתוצאות שונות לגמרי, לא יודעת למה להתייחס. אני מוצאת את עצמי מנסה לתת פרשנות לתוצאות ונכנסת ללחץ כשזה לא עובד לפי הספר.
אז שאלותי -
האם זה באמת עובד לפי הספר? עד כמה המדד הזה מדויק והאם סטיות (לא קיצוניות) מחום השחר יכולות להצביע על בעיות?
האם חום השחר יכול לנבא קליטה או הריון (עוד לפני האיחור במחזור)?

תודה רבה!

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'חום השחר'
חום השחר
07/08/2012 | 12:31
81
שלום מיכאלה,
בכדי למדוד את חום השחר צריך שינה רציפה של לפחות 5 שעות, אם אין לך שינה רציפה כזאת, המדידות לא מהימנות ולא יכולות לתת לנו מידע על הביוץ או על קליטה.
כאשר המדידה נלקחת לאחר 5 שעות שינה, באותה שעה מדי בוקר, וניתן לראות ביוץ, ברגע שהטמפרטורה נשארת גבוהה ואפילו ממשיכה לעלות 14 יום מהביוץ אפשר להסיק שזהו הריון.

בהצלחה!

לידר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'סטרס!'
סטרס!
04/08/2012 | 08:24
2
277
מתוך השהיה שלי בפורום (כבר לא חדשה פה ) אני רואה גם אצלי וגם אצל הודעות של בנות רבות מהפורום רמות היסטריות של חרדה, לחץ וסטרס ברמות שונות לאורך החודש שמאוד יכולות להשפיע על תהליכים נורמלים בגוף..
איזה המלצות/שיטות יש לרפואה הסינית להתמודדות עם הלחץ והחרדה שנגרמת באופן טבעי למי שמנסה להקלט והתהליך קצת מתמשך והאכזבות/חרדות מציפות כל חודש?
תודה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אהבתי את השאלה..מצטרפת גם'
אהבתי את השאלה..מצטרפת גם
04/08/2012 | 08:56
77
לצפיה ב-'סטרס'
סטרס
07/08/2012 | 10:32
109
שלום PIMS,
אני מסכימה איתך שבזמן הנסיונות להרות רמות הסטרס עולות לרמות גבוהות מאד, אין ספק שיש לכך השפעה נרחבת על הגוף.

אפשר ללמוד לתרגל נשימות, לתרגל יוגה או לעשות פעילות גופנית אחרת שנוחה לנו.

ברור שמדובר בתהליך טבעי של הגוף אך יש מגוון דרכים להתמודד איתו, אם בשתיית צמחי מרפא או באיזון בדיקור או רפלקסולוגיה.

הרבה פעמים טכניקות המגע נותנות מענה נהדר להתמודדות עם סטרס- רפלקסולוגיה\שיאצו\ טווינה וכו'..

בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מסי אפשר לשאול כבר עכשיו בשרשור הזה ? '
מסי אפשר לשאול כבר עכשיו בשרשור הזה ?
04/08/2012 | 11:26
3
195
לצפיה ב-'זה הרעיון. לשרשר לפה את כל השאלות והיא תענה'
זה הרעיון. לשרשר לפה את כל השאלות והיא תענה
04/08/2012 | 12:58
2
147
ביום שלישי
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אהה אוקיי ;) לא הבנתי את זה'
אהה אוקיי ;) לא הבנתי את זה
04/08/2012 | 13:04
1
210
מובכת קלות ;)
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מה יש להיות מובכת אחותי הכל סבבה '
מה יש להיות מובכת אחותי הכל סבבה
04/08/2012 | 13:48
95
לצפיה ב-'דימומים בלתי סדירים וכאבי ביוץ'
דימומים בלתי סדירים וכאבי ביוץ
05/08/2012 | 14:24
1
145
שלום רב,
אני בת 34 (עוד חודש) אמא לשני ילדים, מנסים מזה חודשיים להביא את הילד השלישי, מאז ההריון השני (תקופה של  ארבע שנים בערך)המחזור שלי הפך להיות מאוד סדיר (כל 28 יום כמו שעון) כמו כן החלו כאבי ביוץ מאוד חזקים ביום הביוץ עצמו(או יום לפני) , תחושה ממש לא נעימה במשך מס' שעות שאפילו לשבת קשה לי לפעמים, כמו כן ישנם חודשים (בממוצע 3-4 חודשים בשנה) שישנם דימומים במהלך המחזור החודשי(בסיום המחזור,לפני ביוץ ולאחר ביוץ) דימומים מעטים בעיקר בניגוב אך בהחלט קיימים.
ביצעתי היסטרוסקופיה פעמיים,ביופסיה ופאפ ב"ה הכל תקין, אך עדיין זה ממשיך וזה די מטריד, האם ניתן להעזר ברפואה הסינית כדי לייצב את המערכת ההורמונלית שלי? והאם זה משהו שיכול לפגוע בקליטה להריון?

תודה רבה,
יפיתוש
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'דימומים וכאבי ביוץ'
דימומים וכאבי ביוץ
07/08/2012 | 10:38
61
שלום יפיתוש,
איך הפרופיל ההורמונלי?
ברפואה הסינית יש כמה סיבות שעלולות לגרום לכאבי ביוץ ודימומים לאורך המחזור, אך צריך לאבחן במדוייק.
כנראה שבאמת מדובר בחוסר איזון הורמונלי, הדימום בדרך כלל מגיע כשרמת האסטרוגן יורדת, גם בזמן הווסת וגם לאחר הביוץ, צריך להבין מדוע.
הדימום הוא בעצם קריסת רירית הרחם, דבר שיכול להשפיע על כניסה להריון (למרות שכבר ראיתי מקרים בהם היו דימומים מסוג זה והיתה קליטה טובה והריון תקין.)
אני בכל זאת הייתי ממשיכה לברר..
בנוגע לכאבי הביוץ, תוכלי לראות באלה ששאלו למעלה על אותו נושא. הסברתי במפורט.

בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ספירולינה'
ספירולינה
07/08/2012 | 10:01
1
144
שלום לך,
אני לוקחת כבר במשך חודש אצת ספירולינה באבקה כפית במשקה כל יום.
האם מותר לקחת את זה בהריון?
אני עדיין לא בהריון
תודה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ספירולינה בהריון'
ספירולינה בהריון
07/08/2012 | 10:40
124
שלום בהיר,
אני אישית אוהבת לקחת כמה שפחות דברים בהריון - אם אין בעיה ספציפית, וכך גם ההמלצה שלי.
בנוסף, באצת ספירולינה יש כמות מאד גדולה של ויטמין A, ויטמין שצריך לצרוך בזהירות בהריון- אז שימי לב.

בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה לידר על התשובות המחכימות!'
תודה לידר על התשובות המחכימות!
07/08/2012 | 12:01
3
87
ותודה על שיתוף הפעולה!!
השרשואר כמובן ישמר לעתיד ב"הודעות נבחרות"
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שמחתי להתארח'
שמחתי להתארח
07/08/2012 | 12:28
2
93
בשורות טובות לכולכן במהרה!!

לידר כהן
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
07/08/2012 | 17:07
13
לצפיה ב-'נכנס לקישורים-אירוחים בפורום.'
נכנס לקישורים-אירוחים בפורום.
09/08/2012 | 12:06
11

הודעות אחרונות

15:23 | 13.11.19 lavender3
00:18 | 24.10.19 Shayalove93
09:28 | 20.10.19 noa199210
15:39 | 11.10.19 אבנר ג2
21:28 | 01.10.19 רינת4861
09:54 | 29.09.19 nuni55
21:43 | 25.09.19 nuni55
10:56 | 25.09.19 MineSweeper
10:18 | 16.09.19 noa199210
09:32 | 13.09.19 noa199210
10:56 | 11.09.19 Winkel89
12:00 | 08.09.19 noa199210

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ