אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12

MESEE

New member
אירוח בנושא רפואה סינית והריון יום ג' 7.8.12

בנות יקרות,
במסגרת הנסיונות שלנו להרות אנחנו פונות לרפואה קונבנציונלית מערבית בצורה מובנה מאליה, אך בנוסף קיימות אופציות נוספות למשל הרפואה האלטרנטיבית. יכול להיות שיש ביננו כאלה שלא מכירות את הרפואה האלטרנטיבית והיו רוצות לשאול שאלות ולשאוב אינפורמציה. בדיוק בגלל זה אנחנו שמחות לארח בביתנו החם את לידר כהן, הידועה בכינויה התפוזי "מרפאה סינית לנשים".
לידר היא מטפלת מוסמכת ברפואה סינית מסורתית ורפלקסולוגית בכירה, מומחית גינקולוגיה ופריון. ללידר נסיון קליני הכולל עבודה בבית החולים- "אסף הרופא" ,במרכז רפואי בנהריה ועבודה במשך קרוב ל-5 שנים עם רופאים מומחים.
כיום לידר מנהלת מרפאה טבעית לנשים- "בטבע שלך" במושב אמירים בגליל.
לידר תשמח לענות על כל שאלותיכן ביום יום ג' 7.8.12 בין השעות 9:00 -10:30 ואתן מוזמנות לשרשר שאלות להודעה זו בצורה מסודרת לקראת האירוח!
בילוי נעים ותודה מראש ללידר!

mamy128

New member
כל הכבוד על היוזמה!!

האם לידר מקבלת גם באזור המרכז?

קבלה

שלום MAMY,
כרגע אני מקבלת רק במושב אמירים בצפון.
אם את צריכה המלצה למטפל\ת באיזורך את מוזמנת לכתוב לי מסר פרטי.
בהצלחה!

mamy128

New member
תודה לידר

דווקא עכשיו אני בחופשה בצפון...לא רחוק ממך,
אבל זה לא שייך עכשיו כמובן.
אני אשלח מסר בהקדם.
תודה לך.

ואם כבר, אז שאלה

למרות שאני כבר בהריון ואני מקווה שהוא יישאר...

איך הרפואה הסינית, או פרקטיקות הטיפול שלך, יודעות לעזור לבעיה של רירית דקה?
האם למיתוס על סלק כתורם לעיבוי הרירית יש בסיס?

אגב, הוא לא נשאר.

ואני גם קצת חוששת שאולי הרירית לא היתה מספיק טובה כדי לתמוך.
אז אני מחכה לשמוע עצות.

שיפור ועיבוי רירית ברפואה הסינית

אוי, מצטערת לשמוע שההריון לא החזיק, מקווה שבקרוב יגיע ההריון המיוחל בריא ותקין.
לגבי הרירית-
כמו בכל בעיה, כשמגיעים לרפואה הסינית יש להבין ממה היא נובעת- יכולות ליהיות מספר נשים עם רירית רחם דקה אך לכל אחת סיבה אחרת.
כאן נכנס תפקיד המטפל, האבחנה (באמצעות הדופק ,הלשון ואבחנת הגוף) ובחירת הטיפול הנכון ביותר עבור המטופלת.
בקליניקה שלי אני משלבת הרבה פעמים צמחי מרפא סינים יחד עם דיקור ותזונה ובמקרים של רירית דקה יש תוצאות מאד יפות.
לפעמים מגיעות נשים שנוטלות איקקלומין או תרופות פריון אחרות שחוסמות אסטרוגן,
אחת מתופעות הלוואי שלהם היא רירית דקה, כאן מאד יפה לראות את השילוב בין מזרח למערב- את ההתקדמות אפשר לראות בסבבים עם דיקור וצמחי מרפא לעומת סבבים שלא.
בנוגע לסלק,
מבחינה סינית הוא מאד מחזק דם וצ'י ולכן יוכל לעבות רירית רחם, מבחינה מערבית אנחנו יודעים להסביר את העניין בכך שיש בסלק פיטואסטרוגנים (חומרים דמויי אסטרוגן) ברמה גבוהה מאד אז בכל זאת צריך לקחת בחשבון ולא לאכול יתר על המידה- יכול להשפיע על כל המערכת ההורמונלית.
למטופלות שלי אני גם ממליצה לעשות תרגילים-תנועות סיבוביות של האגן עם חישוק או ללכת לרקוד ריקודי בטן- מאד עוזר לשחרר את איזור האגן ולהניע בו את הדם (עושה עבודה מ ד ה י מ ה, ושווה לנסות)- אלה גם דברים שתוכלי לעשות לבד בבית, מספיקות 20 דקות של תרגול ביום.

בכל מקרה, כדאי לפנות למטפלת באיזור שלך לשילוב מתאים של צמחי מרפא, דיקור ותזונה.
אם את צריכה המלצות, כתבי לי
בהצלחה!
לידר

נועה320

New member
למיטב ידיעתי בסלק אין פיטואסטרוגנים. בסויה יש

אני נועה ואני דיאטנית קלינית. אין לי שום דבר נגד סלק וההפך הוא הנכון, הוא נהדר לעיכול(הרבה סיבים תזונתיים), להגנה בפני נזקי חמצון (בשל תכולת בטאלינים) סרטן (תודות לפיגמנט בטנין), להגנה בפני מחלות לב ( בטאין וחומצה סליצילית), הוא אנטי דלקתי ומבחינת מינרלים הסלק מהווה מקור לפולת (חומצה פולית B9),אשלגן, מגנזיום וברזל. לא שמעתי או קראתי על סלק כמקור לפיטואסטרוגנים. סויב ידועה כמקור לפיטואסטרוגנים ונשים בגיל המעבר או כאלו שיש להן במשפחה רקע של סרטן השחלות או צוואר הרחם צריכות להיות מודעות להשלכות של עודף פיטואסטרוגנים המתחרים על אותם רצפטורים לאסטרוגן.

צירוף לינק

שלום נועה,
אני מצרפת לינק למאמר (אחד מרבים) של תזונאית שבין השאר מדובר שם על מזונות שמכילים פיטואסטרוגנים.
סלק אדום אחד מהם.

http://www.articles.co.il/article/18339/גיל המעבר- עובר עלייך או עובר ליידך

נכון שרמת הפיטואסטרוגנים מאד גבוהה בסויה, אך גם בקטניות יש- בעיקר בחומוס, בזרעי פשתן וצ'יה ואני מניחה שבעוד מזונות רבים.
איני דיאטנית או תזונאית, אני מטפלת ברפואה סינית ואכן רוב השאלות והתשובות פה מבוססים על חכמת הרפואה הסינית.

אנסה למצוא מקורות אמינים נוספים לנושא ואשמח אם גם את תאירי את עיני אם יעלה מידע חדש.

בברכה,
לידר

נועה320

New member
הלינק לא נפתח )-:

בכל אופן, בתזונה הקונבנציונלית, סלק, חומוס, זרעי פשתן וצ'יה לא מוכרים כמקור לפיטואסטרוגנים.( חומוס מוכר כקטניה שהיא מקור צמחי נהדר לחלבון ללא שומן וזרעי פשתן כמקור צמחי לחומצות שומן אומגה-3). בכל מקרה סויה כן, ומי שנוטלת אסטרוגן סינטטי ע"ר עניני פריון דווקא לא הייתי מייעצת לה להוסיף מזונות המכילים אותם שכן גם עודף עלול להזיק או להשיג את המטרה ההפוכה. אני לגמרי מדברת בשם התזונה המבוססת ראיות קליניות ואין לי כל הבנה ברפואה סינית שבה אני רק מתענינת ולומדת דברים חדשים.בכל מקרה תודה על כל התוספות המענינות שכתבת לבנות פה, קראתי והשכלתי מרובן. נועה

נועה320

New member
תודה, הלינק הזה נפתח

אבל הוא מביא פתרונות מעולם הנטורופתיה ולא התזונה הקלינית. יש פערים מסוימים בין שני התחומים למרות שיש גם הרבה מאד דמיון. בכל מקרה גם היא אומרת שם שמי שלוקחת הורמונים על רקע פוריות לא מומלץ לה לקחת פיטואסטרוגנים.
בכל מקרה אם מישהיא לא נוטלת הורמונים ומתאים לה לאכול סלק- בבקשה, אין כל מניעה וההפך- לסלק הרבה מאד יתרונות והייתי ממליצה עליו גם בלי קשר לסטטוס הפריון.

ועוד שאלה - כאבי ביוץ

בחודשים האחרונים אני סובלת מכאבי ביוץ חזקים מאד. לפעמים ממש מפריעים לתפקוד. והם מופיעים לא רק סביב יום הביוץ, אלא בכל מיני ימים שונים לאורך החודש - לפני, במהלך וגם אחרי הביוץ.
האמת שבחודש האחרון לפי התנהגות חום השחר שלי נראה היה שכל התפקוד ההורמונלי שלי היה מאוזן ותקין הרבה יותר (וגם נקלט הריון לכמה ימים), ואכן - כמעט ולא סבלתי מהכאבים האלה בחודש האחרון.
אבל - אני חוששת שהם עלולים כן לחזור עוד.

מה תחומי הטיפול שלך יודעים להציע לבעיה כזו?

האם יש משהו בתחום צמחי המרפא או דברים אחרים שאוכל לעשות בעצמי כדי לעזור לנושא?
(כי אני גרה בחור שלא ממש מאפשר לי להגיע לטיפולים שוטפים אצל אנשי מקצוע, וגם ממש אין לי כסף)

כאבי ביוץ ועבודה עצמית

כאבי ביוץ ברפואה הסינית מיוחסים לתקיעות צ'י (אנרגיה) או דם באגן.
כאשר מדובר בכאב רגעי ונסבל בדרך כלל לא מתייחסים, אך אם יש כאבים חזקים מספר שעות או ימים, כדאי להבין ממה הכאב נובע.
ברפואה הסינית מסתכלים על התמונה השלמה ולא רק על כאבי הביוץ, צריך להבין מה עוד יש ברקע- האם יש כאבים חזקים לפני הווסת, האם יש מצבי רוח או P.M.S וכו'..
בכל מקרה, התשובה כאן היא כמו תמיד, תלויה מאד באבחנה.
מבחינת "ארגז הכלים" של המטפל ברפואה הסינית יש את הדיקור שנעשה במספר מקומות בגוף- יכול להיות ברגליים, בטן, גב, ידיים ופנים, משתנה מטיפול לטיפול.
צמחי מרפא סינים- בניית פורמולה שמורכבת ממספר צמחי מרפא בהתאם לבעיה.
תזונה- שינוי תזונתי, המלצות למזונות שיתרמו לתהליך הטיפולי וכאלה שכדאי להמנע מהם- יזיקו ויעכבו את התהליך.
רפלקסולוגיה- לחיצות באיזורי רפלקס בכף הרגל, בדר"כ באיזור הרחם והשחלות. (נמצא באיזור העקב באספקט הפנימי יותר)
גם פה אני ממליצה לעשות תרגילים-תנועות סיבוביות של האגן עם חישוק או ללכת לרקוד ריקודי בטן- מאד עוזר לשחרר את איזור האגן ולהניע בו את הדם (עושה עבודה מ ד ה י מ ה, ושווה לנסות)- אלה גם דברים שתוכלי לעשות לבד בבית, מספיקות 20 דקות של תרגול ביום.
לא הייתי ממליצה לך לנסות לקנות לבד צמחי מרפא או ויטמינים, כמו שהם מועילים, ללא איבחון נכון ומדוייק הם עלולים לגרום לנזק.
את יכולה להגיע למטפל שירכיב לך פורמולה של צמחים או יתן המלצות תזונה, פעם בחודש- חודש וחצי.
יש גם קליניקות קהילתיות ברחבי הארץ בהן מספר אנשים מקבלים טיפול בו זמנית במרחב משותף (בדומה לסין) ואז עלות הטיפול יורדת משמעותית!
אם תרצי רשימה, אשמח לתת לך בפרטי.

בהצלחה!

לידר

תודה על שתי התשובות

לגבי תנועה - אני מתרגלת יוגה, וקיבלתי מאשה יקרה סדרת תרגילי יוגה שיכולה גם לעזור לנושא כאבי הביוץ (ופריון בכלל). הם כוללים גם תנועות של האגן, אם כי בצורה קצת אחרת ממה שהצעת. אבל הם בהחלט אמורים להניע את הדם באיזור.
הכאבים אצלי הם דוקא לא סביב הוסת. דוקא הוסתות שלי מאד קלות ולא מעיקות. הכאבים הם בשבוע+ לפני הביוץ, סביב הביוץ, וגם במהלך השלב הלוטאלי בכל מיני ימים שונים ומשונים. אבל שוב - לאחר החודש האחרון שבו כמעט לא היו לי כאבים, ולעומת זאת היתה לי טבלת חום השחר ממש קלאסית (לעומת חודשים קודמים בהם היתה עלית חום איטית אחרי הביוץ, והרבה בלאגנים וקפיצות בגרף) - אני מתחילה לחשוב שהכאבים קשורים לאיזון הורמונלי לקוי, שהשתפר בחודש האחרון (אולי בזכות התזונה המוקפדת יותר).

היה מענין לקרוא מה שכתבת, בשתי התשובות. לצערי טיפול אישי באמת לא עומד על הפרק עבורי כרגע. אשמח להכיר את הענין הזה של קליניקות קהילתיות. לא הכרתי את הקונספט הזה.

המשך

תרגול יוגה הוא נהדר ומומלץ מאד.
גם אני חושבת שכאבי ביוץ מהסוג שאת מתארת עלולים להעיד על מצב הורמונלי לקוי, כדאי לשים לב איך יהיה החודש. לפעמים מצב הורמונלי מסתדר מעצמו- כמו שחווית בחודש הקודם.

תכתבי לי את איזור מגורייך ואכוון אותך לקליניקה קהילתית באיזור.

בהצלחה!

תודה. אני מקווה שימשיך להשתפר החודש

ובמיוחד מקווה שהמיתוס על פוריות מוגברת אחרי הריון כימי יעבוד אצלי...
אני מאיזור ירושלים. לא מהעיר עצמה, אבל היא הקרובה לי ביותר.

צודקת

שלום יש לי שם אחר,
את צודקת, תחום הפריון הוא אחד התחומים שבהם התרומה של הרפואה הסינית גדולה ביותר.
אם בהזרמת דם לרחם, איזון הורמונלי,או התמודדות עם סטרס (כפי שאענה בפירוט בהמשך),
דווקא כאן החיבור של מזרח עם מערב נעשה בצורה הרמונית וטובה.

בהצלחה!

לידר

למעלה