לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2086220,862 עוקבים אודות עסקים

פורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכה הבאה לפורום לקראת הריון :-)   אנא קראי את מאמר הנחיות הכתיבה בפורום.
הפרסום אסור. הודעות פרסומת תמחקנה ללא אזהרה!

הפורום הינו פורום תמיכה, המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 לפי תקנון האתר - תפוז אנשים - חל איסור לפרסם הודעות או בקשות למסירת תרופות בפורום. הודעות מסוג זה ימחקו לאלתר וכותבן יסתכן בחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-''
24/07/2011 | 19:23
67
872
לצפיה ב-'שלב השאלה הזהה-תשובות לשאלות נפוצות'
שלב השאלה הזהה-תשובות לשאלות נפוצות
<< ההודעה הנוכחית
21/07/2011 | 13:11
65
1296
בנות חדשות בפורום?
אתן סופרות ימים אחרי הביוץ ומחפשות סימנים?
המנקה מסרבת להגיע?
הייתן אצל הרופא והוא הכריז "פוליציסטית"?!
כאן המקום לקבל תשובות, עם חיוך ועם הרבה סבלנות, חום ואהבה .

קחו בחשבון שכל התשובות פה הן תשובות מבעלות ניסיון כמוך וכמוני ! ואינן מהוות תחליף לייעוץ רפואי!!!

נתחיל:
1. מה זה הקיצורים המוזרים האלה והשפה ההזויה הזו שהמצאתם בפורום?
מאוד פשוט, אנחנו משתמשות באותם מונחים כל הזמן כדי לתאר את ימי המחזור שלנו והימים שאחרי הביוץ. או לשמוח עבור הודעות פסים למינהן.
אז מילון מקוצר: יו"מ= יום מחזור; יוא"ב= יום אחרי ביוץ ; ה"פ=הודעת פסים ; לקמפר=לקיים מצוות פרו ורבו מנקה=מכשפה=מחזור
2. מה זה השלב הלוטאלי?
השלב הלוטאלי הוא הזמן שבין יום הביוץ לבין היום הראשון של המחזור.
    2.1 מה הוא שלב לוטאלי תקין?
            נהוג לומר ששלב לוטאלי שמעל ל 10 ימים הוא תקין
3. מתי מתרחש הביוץ שלי?!
  הביוץ משתנה בין אישה לאישה. לכל אחת יש טווח זמן קבוע בין המחזורים. לרוב הביוץ מחושב כ 14 יום אחורה מיום המחזור האחרון. או כאורך השלב הלוטאלי של כל אישה.
לדוגמא: אם אורך המחזורים הם 28 יום. הביוץ המשוער יהיה ב יום המחזור 14- כלומר 14 יום מתחילת המחזור הבא. והשלב הלוטאלי שלך יהיה 14 יום.
4. אז מתי "לעבוד"?
כל הזמן וכמה שיותר
ועכשיו ברצינות, נהוג לומר שמומלץ לקמפר יומיים לפני ואחרי הביוץ (בסדר, אנחנו מרשות גם שלושה לכאן ולכאן) אם נמשיך בדוגמה מלמעלה בימי המחזור 12-16. כמה?!? כמה שיותר. אם לא ידועה בעיית זרע, אז יום כן יום כן יום כן. ואם ידוע אז יום כן יום לא.
5. המנקה שלי מאחרת, כבר 45 יום שהיא לא באה!
איזה באסה, והבית מלוכלך?! סתם.
זמני המחזור בין אישה לאישה הם מאוד אינדיבידואלים. אם הרגע הפסקת עם הגלולות (מזל טוב) ייקח זמן לגוף להתאפס על עצמו לפני שתדעי בוודאות כמה ימים יש לך בין מחזור למחזור (שימי - יש הטוענים שזו תקופה פורה במיוחד- אז קדימה לעבודה!).
אם המנקה לא מגיעה יותר מדי זמן ולצערנו הבדיקות הריןו מראות תוצאות שליליות כל בוקר (כי הרי לא תסתפקי רק באחת) קבעי תור לרופא ותבדקי מה המצב.

(אלו חמשת השאלות הראשונות שעלו לי לראש בנתיים- מבטיחה להוסיף עוד בהמשך היום)

בנות יקרות, אנא תוסיפו את השאלות הנפוצות שעולות לכן לראש, עם התשובות
כדי שנוכל לקבל את פני הבאות בתור עם כל הידע שיש לנו (כי אנחנו מפנות את הפורום החודש ).

(חסר תשובות לשאלות על תוצאות בדיקות, הסברים ומשמעות כללית של הערכים, חסר תשובות על סימפטומים כן או לא וכו')

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ברשותך,מפצלת לכותרות נפרדות'
ברשותך,מפצלת לכותרות נפרדות
21/07/2011 | 13:44
343
לצפיה ב-'1. מה זה הקיצורים המוזרים האלה והשפה ההזויה '
1. מה זה הקיצורים המוזרים האלה והשפה ההזויה
21/07/2011 | 13:46
419
הזו שהמצאתם בפורום?

מאוד פשוט, אנחנו משתמשות באותם מונחים כל הזמן כדי לתאר את ימי המחזור שלנו והימים שאחרי הביוץ. או לשמוח עבור הודעות פסים למינהן.
אז מילון מקוצר: יו"מ= יום מחזור; יוא"ב= יום אחרי ביוץ ; ה"פ=הודעת פסים ; לקמפר=לקיים מצוות פרו ורבו מנקה=מכשפה=מחזור
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'2. מה זה השלב הלוטאלי?'
2. מה זה השלב הלוטאלי?
21/07/2011 | 13:47
1
434
השלב הלוטאלי הוא הזמן שבין יום הביוץ לבין היום הראשון של המחזור.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-' 2.1 מה הוא שלב לוטאלי תקין?'
2.1 מה הוא שלב לוטאלי תקין?
21/07/2011 | 13:47
293
    נהוג לומר ששלב לוטאלי שמעל ל 10 ימים הוא תקין
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'3. מתי מתרחש הביוץ שלי?!'
3. מתי מתרחש הביוץ שלי?!
21/07/2011 | 13:48
416
הביוץ משתנה בין אישה לאישה. לכל אחת יש טווח זמן קבוע בין המחזורים. לרוב הביוץ מחושב כ 14 יום אחורה מיום המחזור האחרון. או כאורך השלב הלוטאלי של כל אישה.
לדוגמא: אם אורך המחזורים הם 28 יום. הביוץ המשוער יהיה ב יום המחזור 14- כלומר 14 יום מתחילת המחזור הבא. והשלב הלוטאלי שלך יהיה 14 יום.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'4. אז מתי "לעבוד"?'
4. אז מתי "לעבוד"?
21/07/2011 | 13:50
1
380
כל הזמן וכמה שיותר
ועכשיו ברצינות, נהוג לומר שמומלץ לקמפר יומיים לפני ואחרי הביוץ (בסדר, אנחנו מרשות גם שלושה לכאן ולכאן) אם נמשיך בדוגמה מלמעלה בימי המחזור 12-16. כמה?!? כמה שיותר. אם לא ידועה בעיית זרע, אז יום כן יום כן יום כן. ואם ידוע אז יום כן יום לא.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'חישוב חלון הפוריות'
חישוב חלון הפוריות
26/07/2011 | 12:49
436
חלון הפוריות - הזמן שבו יש את הסיכויים להריון.
איך מחשבים?
מחשבים לפי אורך המחזור הקצר ביותר ואורך המחזור הארוך ביותר.
דוגמא:
אורך מחזורים אחרונים: 27 יום, 30 יום, 38 יום.
לוקחים את אורך המחזור הקצר (27 יום) ומחסירים ממנו את אורך השלב הלוטאלי הארוך (16 יום)
27-16=11
לוקחים את אורך המחזור הארוך (38 יום) ומחסירים ממנו את אורך השלב הלוטאלי הקצר ביותר (10 יום)
38-10=28

כך יוצא, שחלון הפוריות (והימים בהם צפוי להיות הביוץ) הוא בין י"מ 11-28.
אלה הם ימי ה"יום כן יום לא", או ימי היום כן, יום כן, יום כן...
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'5. המנקה שלי מאחרת, כבר 45 יום שהיא לא באה! '
5. המנקה שלי מאחרת, כבר 45 יום שהיא לא באה!
21/07/2011 | 13:51
298
איזה באסה, והבית מלוכלך?! סתם.
זמני המחזור בין אישה לאישה הם מאוד אינדיבידואלים. אם הרגע הפסקת עם הגלולות (מזל טוב) ייקח זמן לגוף להתאפס על עצמו לפני שתדעי בוודאות כמה ימים יש לך בין מחזור למחזור (שימי - יש הטוענים שזו תקופה פורה במיוחד- אז קדימה לעבודה!).
אם המנקה לא מגיעה יותר מדי זמן ולצערנו הבדיקות הריןו מראות תוצאות שליליות כל בוקר (כי הרי לא תסתפקי רק באחת) קבעי תור לרופא ותבדקי מה המצב.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מה זה חום השחר? איך מודדים??'
מה זה חום השחר? איך מודדים??
21/07/2011 | 14:00
5
306
שיטה זו היא שיטה לבדיקת הביוץ אבל בדיעבד..
חום השחר כשמו כן הוא.. טמפ' הגוף שלנו ממש כשאנחנו מתעוררות עוד לפני הקימה מהמיטה, וחשוב מאוד לאחר 3 שעות שינה לפחות.
בימים הראשונים של המחזור הטמפ' נמוכה יחסית, אבל יום לאחר שהתרחש הביוץ הטמפ' תעלה ב- 0.2-0.5 מעלות,
כך בעצם ניתן לדעת שהיה ביוץ, אבל רק יום אחרי הביוץ ניתן לראות זאת. כמובן צריך לוודא זאת לאחר שרואים שהטמפ' גבוהה במשך 3 ימים רצופים לפחות.
לקראת המחזור או ממש ביום המחזור, הטמפ' שוב צונחת . יש כאלה שהטמפ' אצלן צונחת בהדרגה לקראת המחזור, יש כאלה שרק ביום המחזור, ויש כאלה שהירידה היא בזמן המחזור.
מי שבהריון הטמפ' תישאר גבוהה ..
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'זאת אומרת'
זאת אומרת
22/07/2011 | 10:14
1
296
אם הבנתי נכון(סליחה על הבורות) שאת יום הביוץ ספציפי לא ניתן לדעת לפי חום השחר
אלא רק לאחר הביוץ כלומר ניתן להניח שאכן היה ביוץ????????
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אכן כן.'
אכן כן.
22/07/2011 | 10:27
130
לצפיה ב-'ואחרי הביוץ?'
ואחרי הביוץ?
22/07/2011 | 17:28
1
368
כמה זמן אחרי הביוץ במידה והושג הריון החום נשאר גבוהה( בערכים של יום הביוץ ולא לפניו)??? הוא לא יורד עד סוף ההריון ?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לפי מה שידוע לי'
לפי מה שידוע לי
23/07/2011 | 07:26
302
לאחר הביוץ הטמפ' גבוהה יותר מאשר לפני הביוץ ובמידה והושג הריון זה נשאר גבוה עד סוף ההריון..אבל אני לא בטוחה בזה ב-100%, היות ועדיין לא הייתי בהריון, אלא זה ידוע לי מהידע שקיבלתי פה בפורום.... אבל בטח המומחיות יותר ידעו לענות.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'חום השחר וזיהוי ביוץ'
חום השחר וזיהוי ביוץ
07/08/2011 | 17:43
324
לצפיה ב-'חייבת לציין שזה אחלה רעיון!!!'
חייבת לציין שזה אחלה רעיון!!!
21/07/2011 | 14:01
364
סחתיין עלייך מסכימה איתך כולנו צריכות לפנות את הפורום החודש ולעבור כולנו לפורום העגול!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אז מתי כבר אפשר לבדוק?'
אז מתי כבר אפשר לבדוק?
21/07/2011 | 19:32
1
400
אם זוהה ביוץ בוודאות, 14 יום לאחריו.
אם לא, איחור יחושב לפי אורך המחזור הארוך ביותר.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הסבר נוסף עבור אלו שזיהו ביוץ'
הסבר נוסף עבור אלו שזיהו ביוץ
26/08/2011 | 07:55
524
צריך לקחת בחשבון שגם אם הביצית הופרתה, לוקח לה בין 5 ל 10 ימים לטייל אל הרחם ולהשתרש בו. עד שהיא לא עושה את זה, הגוף עוד לא בהריון.
בהשתרשות עצמה קורה שיש הכתמה או כאב קל, אבל זה לא הכרחי ולרוב אין שום סימן.

ברגע שהביצית משתרשת בהצלחה ברחם ומתחילה לגדול ולהתמיין, מתחילים להיות מופרשים הורמונים - בעזרתם הגוף "יודע" שהוא בהריון ומתכונן בהתאם (מרחיב את הרחם, מכין את הציצים להנקה וכיו"ב - כלומר תופעות ההריון המוכרות לנו). כשהתופעות האלה מתחילות, סימן שרמת ההורמונים בדם כבר גבוהה מספיק כדי לגרום להן. בדיקות הריון יזהו את הורמון הHCG בטא לפני שהוא מגיע לרמה מספיק גבוהה כדי לגרום לתופעות הריון.

כלומר - בדיקת הריון תהיה חיובית *לפני* שתופעות ההריון יתחילו ובכל מקרה לא לפני יוא"ב 10. מוטב לבדוק רק החל מיוא"ב 14, כי אז גם התשרשות יחסית מאוחרת (ביוא"ב 10) תיתן תוצאה אמיתית.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'7. מה זו בדיקת בטא?'
7. מה זו בדיקת בטא?
21/07/2011 | 20:15
1
315
בדיקת בטא היא בדיקת דם פשוטה שעושים בכל קופת חולים.
את ההפניה לבדיקה יכול לתת גם רופא המשפחה ולא בהכרח רופא הנשים.
ואחרי שעשית את הבדיקה?
את בטח רוצה לדעת מה זה אומר
אז...
בטא חיובית, מעל 5, מציינת שאת בהריון, כשהיא אמורה להכפיל את עצמה במהלך התקופה הראשונית.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הערה לגבי בדיקת בטא חיובית'
הערה לגבי בדיקת בטא חיובית
30/07/2011 | 23:54
361
מקובל לומר שבדיקה מעל 25 היא חיובית.
לדעתי אם הבדיקה מראה בין 5 ל 25 יש מקום לבדיקה חוזרת כעבור כמה ימים (רצוי שבוע או יותר, כדי לראות ערך מעל 25).

תשובה שלילית נראית ככה (אם הכיווניות תתחרבש - הגדול צריך להיות בצד של החמש, כלומר הבדיקה נמוכה מ-5):
<5
לפעמים (לא יודעת למה) גם רואים
<3
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מאחר לי! עם איזו בדיקה כדאי לבדוק?'
מאחר לי! עם איזו בדיקה כדאי לבדוק?
21/07/2011 | 20:20
442
זה לא משנה עם איזו בדיקה תבדקי..
כל בדיקת הריון מודדת את ערכי ההורמון המבשר על הריון.
על כל בדיקה יש את הכמות שממנו מזהה הבדיקה את ההריון.
יש בדיקות שמזהות כאשר ההורמון מעל 50 ויש כאלה שמזהות פחות.
בדקי על האריזה ותהיי צרכנית נבונה.

חשוב לזכור!
יש אגדות ומקרים של בנות שבדקו עם בדיקת הריון ויצא להן שלילי ורק אחרי שבוע ויותר הן גילו שהן בהריון.
ולכן אנו הבנות בפורום ממליצות להתאפק עם הבדיקות ולעבור שיעור בסבלנות עצמית ודחיית סיפוקים,
כדי להפסיק ולממן את חברות הבדיקות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הפסקתי גלולות החודש ואני מתחילה לנסות-בדיקות'
הפסקתי גלולות החודש ואני מתחילה לנסות-בדיקות
21/07/2011 | 20:30
2
258
איזה בדיקות עליי לעשות טרם ההריון?
מה חשוב לדעת?

בדיקות גנטיות-
הפניה לבדיקות גנטיות אפשר לקבל מרופא הנשים.
אולם, אין באמת הכרח בהפניה שכזו, אפשר לפנות בכל קופה לאחות לייעוץ גנטי,
שקובעת לכם תור. שם ממלאים את הפרטים על המוצא של הבעל ושל האישה (עד הורים) ומחלות גנטיות משפחתיות.
את בדיקות הדם עוברת רק האישה (הנה מתחילים ). במידה וחלילה נמצאת האישה נשאית לאחת המחלות הנבדקות שולחים גם את הבנזוג להדקר.

בדיקה לנוגדני אדמת, CMV (מחלת הנשיקה) וטוקסופלסמה (http://www.yoledet.co.il/tests-during-toxoplasma.a...).
את ההפניה לבדיקות הללו ניתן לקבל גם כן מרופא המשפחה ואין הכרח לפנות אל רופא הנשים לשם כך.

פרופיל הורמונלי ובדיקת זרע- תהיה שאלה בנפרד.
(בננות- אשמח אם מישהי תוסיף מהידע שלה בנושא הנ"ל,אני פחות מבינה בו)
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'חשוב גם לקחת חומצה פולית 3 חודשים מראש'
חשוב גם לקחת חומצה פולית 3 חודשים מראש
21/07/2011 | 20:56
161
לצפיה ב-'רק מחדדת שמחלת הנשיקה לרוב נגרמת '
רק מחדדת שמחלת הנשיקה לרוב נגרמת
22/07/2011 | 08:00
266
מהוירוס EBV וגם CMV עשוי לגרום להופעתה, כשהצורה הנפוצה היא EBV, כך שמי שהולכת לרופא המשפחה צריכה לבקש לבדוק CMV ספציפית ולאו דווקא מחלת הנשיקה.
מי שחלה במחלת הנשיקה (EBV) אינו מחוסן כנגד CMV.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הפסקתי גלולות החודש ואני מתחילה לנסות- מה?!'
הפסקתי גלולות החודש ואני מתחילה לנסות- מה?!
21/07/2011 | 20:38
227
מה צריך לדעת?
מה חשוב לעשות?
מה אפשר לעשות כדי להקלט הכי מהר?!

כלום!

באמת שכלום.ז"א, לא באמת כלום, כי צריך לקמפר (קיום מצוות פרו ורבו) כמובן בשביל שזה יקרה
אבל משהו מיוחד לעשות? כלום.
לאהוב והרבה. להקשיב לגוף שלך.
להתאזר בהרבה הרבה סבלנות ולהשתדל להרגע כמה שיותר.
נכון, יש מחקרים שאומרים שאין קשר בין לחץ לקושי להכנס להריון.
אבל גם יש מחקרים שאומרים שהסיגריות דווקא מועילות לגוף.
אני טוענת, שכל דבר במידה!
עודף לחץ לא בריא לגוף בשום שלב. גם לא לפני הכניסה להריון ותוך כדי הניסיונות.

כדאי להרגע, כי אחרי שמצליחים (ייאללה שיצליח כבר! ), הדאגות והלחץ נשארות לכל החיים!!! (לא שזה רע חלילה. אבל נקודת מבט חייכנית,)

מה עוד צריך?!?
סבלנות ועוד הרבה סבלנות. לספור ימים, לספור יואבים (ימים אחרי ביוץ). למדוד חום למי שמודדת חום השחר.
ולחכות... עד שהמנקה לא תבוא...
אבל צריך לחכות...
בשביל זה, צריך סבלנות.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'האם בדיקת ביוץ מזהה הריון?'
האם בדיקת ביוץ מזהה הריון?
21/07/2011 | 20:54
7508
כן, אבל לא באמינות.

בדיקת ביוץ תהיה חיובית גם בנוכחות של בטא (הורמון ההריון), אבל גם בנוכחות של LH (הורמון הביוץ) כי לשניהם יש צורה דומה והם מתחברים כמו פאזל לבדיקה.
בדיקת ביוץ היא פחות רגישה להורמון הבטא מאשר בדיקת הריון מכיוון שהיא לא מיועדת לזהות אותו. בדיקת הריון תזהה הריון לפני בדיקת ביוץ וביתר אמינות.

עשו לעצמכן טובה ואל תבזבזו בדיקות ביוץ אם אתן חושבות שאתן בהריון. המתינו בסבלנות לאיחור או ליוא"ב 14 וקנו לעצמכן (רק אז! בדיקה שנמצאת בבית מבוזבזת במיידי) בדיקת הריון זולה ופשוטה. אם אתן בהריון, היא תזהה אותו (בסבירות מאוד גבוהה).
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אילו סימנים יש להריון לפני האיחור?'
אילו סימנים יש להריון לפני האיחור?
21/07/2011 | 21:58
4
1885
לצערינו, אין.

לקראת המחזור יכולות להופיע תופעות הדומות מאוד לתחילת הריון, בעיקר כשאנחנו מצפות כל כך לרגע המיוחל ורוב הסימפטומים הם כל כך סובייקטיביים. כשאנחנו קשובות כל כך לגוף שלנו, אנחנו נדמיין בחילות, עייפות, כאבים ומיחושים... ונתאכזב לגלות שהם לא סימנו שום דבר מעבר לרצון העז שלנו להרגיש אותם.
כמעט תמיד תופעות הריון אמיתיות מתחילות בשבוע 6 והלאה, כלומר - הרבה אחרי שבדיקת הריון תהיה חיובית.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'גם הגודש בחזה??'
גם הגודש בחזה??
30/07/2011 | 11:14
3
628
או שאת מדברת על בחילות ועייפות וכל השאר...
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שאלה טובה לגבי הגוש בחזה'
שאלה טובה לגבי הגוש בחזה
30/07/2011 | 11:41
1
603
לא זוכרת כזה לפני מחזור....
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'סליחה גודש(!) ולא גוש חס וחלילה.... '
סליחה גודש(!) ולא גוש חס וחלילה....
30/07/2011 | 11:43
318
לצפיה ב-'גם הגודש'
גם הגודש
30/07/2011 | 23:46
391
הייתי כבר פעמיים בהריון ובשתי הפעמים מצאתי הודעות שלי בוכה שאין לי שום תסמינים יום או יומיים לפני הבדיקה החיובית.
בהריון השני, שהתפתח קצת יותר, החזה שלי ממש גדל בקאפ והתמצק מאוד. בהריון הראשון הוא כאב מאוד בפטמות - אבל בשני המקרים זה קרה כמה וכמה ימים *אחרי* שבדיקת הריון הייתה חיובית (ובהריון השני גם עשיתי בטא כמותית, ואני יודעת שכשהחזה ממש גדל ונהיה מוצק ורגיש הבטא כבר הייתה במאות ובאלפים).
דווקא בחודש לפני שנקלטתי להריון השני "הרגשתי" את כל התופעות האפשריות ובחודש שכן נקלטתי, לקח לי הרבה זמן אחרי האיחור להתחיל להרגיש משהו.

אין דרך לדעת אם יש הריון לפני שבדיקת הריון תהיה חיובית.
אותם הורמונים שגורמים לתופעות ההריון הם אלו שמופיעים בבדיקת ההריון - אם הם אינם, אין בדיקה חיובית ואין תופעות.
רוב הסימפטומים של ההריון הם סובייקטיביים, אנחנו בלחץ, אנחנו יותר קשובות לגוף שלנו מהרגיל ואנחנו מאוד רוצות את זה (מה שנקרא בלעז: wishful thinking) - כל זה גורם לנו להרגיש ולדמיין דברים שלא רומזים על מה שהיינו רוצות שירמזו.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'סחתיין מעין וסימונטע על השרשור המעולה!!!'
סחתיין מעין וסימונטע על השרשור המעולה!!!
22/07/2011 | 07:37
2
152
לצפיה ב-'הקרדיט כולו למעין'
הקרדיט כולו למעין
22/07/2011 | 10:26
90
לצפיה ב-'חסרות עוד הרבה שאלות נפוצות'
חסרות עוד הרבה שאלות נפוצות
22/07/2011 | 14:25
242
כמו שאלות על פוליציסטיות
ושאלות על פרופילים הורומנליים
הזרעות, מי מתי כמה ולמה
וכו'...
זה ידע שאין לי (תודה לאל!?) בנתיים וונראה לי שרצוי להוסיף.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הזרעה - מה זה?'
הזרעה - מה זה?
22/07/2011 | 17:32
260
הזרעה = הזרקת נוזל הזרע שעבר השבחה, אל תוך חלל הרחם, על מנת "לקרב" אותו אל היעד - הביצית, ולהגדיל את סיכויי ההפריה.
באם ידועות בעיות בזרע (זרע חלש וכו) יש להימנע מקיום יחסים 72-48 שעות לפני ביצוע ההזרעה כדי לתת לתאי הזרע להווצר בכמות איכותית ומספקת

* אישה שמבייצת באופן טבעי  וסדיר יכולה לבצע הזרעות על בסיס הביוץ הטבעי שלה (אותו תעריל עי מעקב זקיקים ואפשר גם חום השחר) , עם או בלי להזריק אוביטרל.

1. נטילת כדורים או הורמונים (בהזרקה) על מנת להביא להבשלתם של מספר זקיקים העתידים לבייץ, ולפחות זקיק אחד אצל נשים שאינן מבייצות באופן טבעי.

2.ביצוע מעקב זקיקים + בדיקות דם על מנת לאתר את הזקיק/ים המוביל/ים.

3.הזרקת אוביטרל לתזמון הביוץ (מתרחש בין 12-36  שעות לאחר ההזרקה) ברגע שיש לפחות זקיק מוביל אחד (17 מ"מ ומעלה).
ההזרעה נקבעת בדרך כלל ל-30-40 שעות אחרי ההזרקה. יש רופאים המעדיפים לעשות 2 הזרעות – הזרעה אחת כ-24 שעות לאחר הזרקת האוביטרל, והזרעה שנייה ביום שלמחרת כיון שידוע שזרע מחכה לביצית ברחם אפילו עד 5 ימים ככה שגם הזרעה לפני ביוץ יכולה לתפוס וההזרעה השניה אחרי הביוץ או בסמוך לו נעשית כי הפרית הזרע והביצית יכולה לקחת גם 24 שעות ולכן ניתן להפרות לאחר הביוץ. ישנן דיעות לכאן או לכאן על האפשרות לבחירת מין הילוד בתזמון הזרעה לפני או אחרי ביוץ...

4.הגעה למעבדה בה מבוצעת השבחת הזרע בבוקר יום ההזרעה ומסירת דגימת זרע טרייה (שניתנה שעה קודם לכן - לכל היותר). ההשבחה היא בעצם הפרדה של הזרעונים מנוזל הזרע, המכיל גם חלבונים ואנזימים, וכך הגדלת ריכוז הזרעונים בסמ"ק והותרת הזרעים עם התנועתיות הטובה ביותר.

5.המתנה של כשעה לביצוע ההשבחה. אם הגעתם ביחד זה הזמן שלכם להיות ביחד ולדמיין איך אתם הופכים מזוג – לפחות לשלישייה. ארוחת בוקר טובה (עם כל אבות המזון!) והרמת כוסית של מים לחייכם ולהצלחת ההזרעה, יכולה להעביר את הזמן כשחיוך נסוך על פניכם. כך גם תגיעו רגועים להזרעה. תיהנו!

באופן עקרוני, בן הזוג יכול להגיע לבד לשלב הזה, ואם ההזרעה מתבצעת באמצעות תרומה מבנק הזרע – ההמלצה לארוחת בוקר טובה זהה לחלוטין .

6.העברת הזרע המושבח (והמשובח ) לרופא/ה שמבצע/ת את ההזרעה. טיפ: שמרו את המבחנה שניתנה לכם כמה שיותר קרוב לגוף (בנות – אפשר בחזייה...). הזרעונים אוהבים טמפרטורה של כ-37 מעלות.

7.ההזרעה – האישה שוכבת על כיסר הגניקולוג  והרופא מרחיב את פתח הנרתיק באמצעות הספקולום המוכר והטוב. את הזרע המושבח הרופא/ה שואב/ת אל תוך מזרק, מחדיר/ה את המזרק דרך הספקולום ומזריק/ה את הזרע פנימה, דרך צוואר הרחם אל תוך חלל הרחם – האזור בו אמורה להתרחש ההפריה. זה לא כואב יותר מבדיקה גניקולוגית רגילה וניתן לחזור לעבודה מיד אחרי.

8.אם הכול מתנהל לפי השאיפה הכי גדולה – בזכות ההזרעה הזרע פוגש את הביצית, מפרה אותה, והם חיים באושר ובאושר עד עצם היום הזה, וימשיכו לחיות ולפעום עוד ועוד, ברחם – ומחוצה לו..
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'צילום רחם'
צילום רחם
22/07/2011 | 17:46
276
אז..
צילום הרחם שמתואר כחוויה מאוד לא נעימה הכניס אותי להרבה חרדות שגרמו לי לקרוא המון מאמרים ותגובות ועדיין להיות בלחץ ואפילו לפרוץ פעם אחת בבכי היסטרי.
הבוקר קמתי, ויחד עם בעלי נסענו למרפאת זמנהוף בת"א לתור אצל ד"ר טוגנדרייך.

ממתינים ליד חדר הרנטגן והאחות המקסימה יוצאת ושמה לבנות חלוקי בד על שולחן, בינתיים ממלאים טופס בו חותמים שמודעים לכל בעיות האפשריות שיוכלו לקרות במהלך הצילום וזה שטויות...
התיידדנו עם איזה זוג שבאו גם לצילום ומסתבר שזה הצילום השלישי שלה והיא הרגיעה ואמרה שזה סביל ביותר.
ואז קראו בשמי

האחות המקסימה מכניסה אותי לחדרון ומבקשת שאוריד מכנסיים ותחתונים בלבד ואלבש את החלוק הנקשר מאחורה.
אני באתי לבושה בטוניקה ככה שהטוסיק לא נשאר חשוף.
יושבים על מיטה ובא ד"ר טוגנדרייך והרנטגנאי.
התהליך הוא כזה:
בשלב ראשון זה מרגיש כמו כל בדיקה גניקולוגית, מפשק פלסטיק טבול בחומר מחטא. אחכ ברופא מחטא בפנים עם פולידין וזה מרגיש כמו סתם בדיקת פאפ. כלומר סביל לגמריי ללא כאבים! בשיטה של ד"ר  טוגנרייך אין כל טראומות לצוואר הרחם ולא צריך למשוך ולהתעלל בו כי הוא עושה בשיטת ה"בלון":
הוא לוקח מזרק חד פעמי מרכיב עליו צינורית פלסטיק דקה מחדיר את הצינורית גמישה לתוך הרחם שבקצהו בלון קטן שמתנפח בתוך הרחם וכך מונעת בריחה של הנוזל לנרתיק. מזריקים את התמיסה דרך הצינורית ומשקפים ומצלמים רנטגנית.

בזמן שהחומר מוזרק אני מניחה שלמי שיש סתימה הוא אמור לשחרר אותה, התחושה היא לגמרי כמו כאבי מחזור ושלא יעבדו עליכן, לא יותר מכך!!! הדבר היחיד שגורם לכאב הוא המתח שאנחנו באות איתו מהבית, הוא גורם לנו לכווץ חזק, במקום להיות רפויות בשניה שהבנתי את זה שחררתי את הבטן והטוסיק המכווצים שלי והצילום ארך 10 שניות ממש ללא שום כאבים.
אפילו מפתיע!
ד"ר טוגנדרייך אמר שהבדיקה יצא תקין, והמעבר חלק בשחלה הימנית והשמאלית שלי.
הוא פשוט עדין ומקצוען, והיה ממש נהדר להיות מטופלת תחת ידיו!

אומרים שאחרי צילום רחם עולים הסיכויים להקלט ("אגדת צילום הרחם") כי הכל חופשי והמעברים פתוחים אז מקווה שיבואו בשורות טובות!

ומי שרוצה מידע יותר "יבש":
צילום רחם (היסטרוסלפינגוגרפיה HSG) מדגים  את חלל הרחם, החצוצרות והמעבר דרכן לחלל האגן.
הבדיקה הינה חלק מברור הסיבה ללקויי פוריות או הפלות חוזרות.
הבדיקה מתבצעת במהלך השבוע הראשון שלאחר סיום הדימום הווסתי (עד היום ה-14 מקבלת הווסת),
במחלקה לדימות רפואי (רנטגן), באמצעות שיקוף. אין צורך בהרדמה.

תאום תור
תור לבדיקה רצוי לתאם מראש כי את הבדיקה הזו עושים בין סיום המחזור ללפני הביוץ ומכיון שלרוב הבנות המחזור נגמר ביום 5 והביוץ מתחיל ביום 12-14 יש כאן חלון הזדמנויות מאוד ספציפי מה גם שאסור לקיים יחסי מין מאחרי המחזור ועד הבדיקה ואנחנו לא רוצות לחכות עם הקימפורים יותר מידיי הא?

לפני הבדיקה
מיום קבלת המחזור ועד לביצוע הבדיקה, כדי להבטיח שאינך הרה בעת הבדיקה, אין לקיים יחסי מין.
הצטיידי במכתב הפניה מרופא נשים ובטופס התחייבות מקופת-חולים או בתשלום כספי.

חשוב:
בזמן תאום התור לבדיקה יש לידע את הצוות על :
1. רגישות ליוד או חומרי ניגוד אחרים (על סמך בדיקות רנטגן בעבר)
2. אסטמה
3. רגישות לתרופות
4. דלקות אגן בעבר
5. מחלות לב המצריכות טיפול אנטיביוטי מניעתי
6. קבלת תרופות נוגדות קרישה
כל המצבים הללו דורשים הכנה תרופתית מוקדמת לפני הצילום

בבוקר הבדיקה מומלץ:
- לאכול ארוחת בוקר קלה (לא להגיע בצום)
- לקחת משכך כאבים בחזקת לא מועיל לא מזיק
- רצוי להגיע עם מלווה                      

מהלך הבדיקה
לפני הבדיקה תפגשי עם אחות ורופא אשר ידריכו ויחתימו אותך על טופס הסכמה לבדיקה.
הבדיקה מתבצעת על ידי רופא נשים, רופא רנטגנולוג ואחות ואורכת בין כעשר דקות  עד חצי שעה.
הבדיקה תתבצע בשכיבה על מיטה רגילה, בדומה לבדיקה השגרתית שאת מכירה אצל רופא הנשים.

במהלך הבדיקה מוזרק חומר ניגוד רדיו-גרפי המכיל בד"כ יוד דרך צינורית דקה המוחדרת מבעד לצוואר הרחם.
הבדיקה מבוצעת תחת שיקוף רנטגן ומאפשרת לרופאים המבצעים לראות את  פיזור הנוזל המדגים את הרחם החצוצרות והאגן. המהלך נראה על מסך הנמצא בחדר.  

בזמן הבדיקה תתכן תחושת אי נוחות, הדומה לתחושת אי הנוחות או הכאב של מחזור,  אשר תחלוף לאחר זמן קצר.

לאחר הבדיקה
לאחר הבדיקה, תתבקשי להיות בהשגחת אחות למשך כחצי שעה.
כתוצאה מהבדיקה יתכנו כאבים הדומים לכאבי מחזור ו/או דימום קל – ניתן להיעזר במשככי כאב
כדאי להגיע עם תחבושת היגיינית כדי לא ללכלך את התחתון בשאריות נוזל יוד שיפלט בהמשך.

קבלת תשובה
בסיום הבדיקה תקבלי דיסק עם תיעוד הבדיקה.
תשובה כתובה, לאחר פענוחה על-ידי מומחה, תשלח לביתך באמצעות הדואר.
חשוב להתייעץ עם רופא נשים במידה ומופיע :
• דימום מוגבר מעבר לדימום ווסתי רגיל
• דימום הנמשך יותר מיומיים
• חום מעל 38
• כאב בטן חזק שאינו מגיב לטיפול
יש לציין שמקרים אלה נדירים.

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'עוד שאלה שאשמח אם תענו עליה- '
עוד שאלה שאשמח אם תענו עליה-
23/07/2011 | 19:44
2
400
אחלה שרשור! באמת כל הכבוד ליוזמות !!!

אשמח אם מישהי תרכז ותסכם את כל עניין ההפרשות...
איזה סוגי הפרשות יש, מה הן אומרות ומתי יש לצפות להן?

תודה!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה רבה!! ושבוע טוב!'
תודה רבה!! ושבוע טוב!
24/07/2011 | 11:16
50
לצפיה ב-'הפרשות מה מתי'
הפרשות מה מתי
23/07/2011 | 21:07
434
אז ככה. יש הסבר מסודר וברור מתוך מאמרי הפורום.
אשמח לענות אם יש עוד שאלות.

בקצרה: נוזל צוואר הרחם מופרש ע"י גוף האישה לפני הביוץ כדי לשפר את סיכוי הזרע לשרוד ולהגיע לביצית. בשל התזמון של הפרשתו הוא יכול לשמש לזיהוי התחלת הפוריות. היעדר מוחלט של נוזל צוואר הרחם הוא עדות חזקה לאי-פוריות.

נוזל צוואר הרחם הוא סימן חשוב למודעות לפוריות. גוף האישה מתחיל להפריש אסטרוגן זמן קצר לאחר הווסת, הגורם לבלוטות סביב צוואר הרחם להפריש את נוזל צוואר הרחם. ככל שהביוץ מתקרב, כמות האסטרוגן גדלה וגורמת לגוף להפריש יותר ויותר נוזל. הרמות המוגדלות של אסטרוגן גם גורמות לנוזל להיות שקוף ונמתח.
ככל שרמות האסטרוגן גדלות, הורמון אחר מחלמן הנקרא LH מופרש. ה- LH גורם לשחלות לשחרר ביצית. רמות האסטרוגן יורדות לאחר הביוץ וגורמות לנוזל להתייבש. תהליך התייבשות זה מתחיל באופן נורמלי מיד לאחר יום הביוץ.
לנוזל צוואר הרחם יש מספר תפקידים בתחום ההתרבות האנושית.
ראשית, הוא משמש כחומר סיכה במהלך קיום יחסי מין.
שנית, אך חשוב יותר, הוא מספק סביבה נאותה להישרדות הזרע לאחר שהתקיימו יחסי המין. ללא סביבה זאת הזרע לא יחיה יותר ממספר שעות וייעצר בדרכו, ללא יכול לנוע ולהפרות את הביצית. בנוכחות נוזל צוואר הרחם, לתאי זרע מסופקים הן חומרים מזינים והן תווך לתנועה והם יכולים להמשיך ולחיות עד כ- 5 ימים בסביבה שכזאת. לפיכך, בנוסף לאספקת דרך לביצית, נוזל צוואר הרחם מרחיב את חלון הפוריות מעבר ליום החיים הממוצע היחיד של הביצית ואורך החיים בן השעות של הזרע.
יחסי מין המתקיימים מספר ימים לפני הביוץ עדיין יכולים להסתיים בהתעברות בשל החיות המוגברת של הזרע בנוכחות נוזל צוואר רחם בעל איכות פורייה.

נוזל צוואר הרחם הוא לפיכך סימן חיובי להתגברות הפוריות ויכול לשמש ככזה במודעות לפוריות. למי שמטרתו היריון הוא מהווה אינדיקטור מצויין לפני הביוץ, בעוד שהטמפרטורה לבדה יכולה לזהות את הביוץ רק לאחר שהוא קרה.
ניתן לזהות את נוזל צוואר הרחם, במקרה זה ניתן להבחין במספר איכויות:
דביק – סוג פחות פורה של נוזל צוואר הרחם, לא מוביל לתרומה מיוחדת לתנועת ושרידות הזרע. מקביל לתחושה ווגינלית לחה.
קרמי – נוזל הדומה לתחליב, היכול לתמוך בזרע למשכי זמן ארוכים יותר מאשר הנוזל הדביק. מקביל לתחושה ווגינלית רטובה.
חלבון-ביצה – נוזל צוואר הרחם בעל האיכות הפורייה הגבוהה ביותר, הוא שקוף, נמתח וחלקלק. סוג זה של נוזל צוואר הרחם דומה לחלבון ביצה טרי, מכאן השם התיאורי. הוא מקביל לתחושה ווגינלית משומנת.

כיצד לזהות את נוזל צוואר הרחם והתחושה הווגינלית
http://www.tapuz.co.il/Forums2008/Articles/Article...

מתי
(זה הסבר שלי - "שנה מעוברת5")
ההפרשות הפוריות מופיעות מספר ימים, (ואפילו שבוע יותר) לפני הביוץ וגם ביום הביוץ עצמו.
יום לפני וביום הביוץ עצמו, ההפרשות פחות אלסטיות אבל הן מסוככות יותר וחלקלקות.
מייד לאחר הביוץ ההפרשות מתייבשות והופכות דביקות.

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הוספתי שרשור זה לטאגליינס\הודעות נבחרות'
הוספתי שרשור זה לטאגליינס\הודעות נבחרות
24/07/2011 | 06:36
81
אשמח אם תפנו בנות חדשות ששואלות שאלה ישר לשרשור הזה ונמשיך להעשיר אותו

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'פרופיל הורמונלי. מתי, למה ואיך מפענחים'
פרופיל הורמונלי. מתי, למה ואיך מפענחים
24/07/2011 | 09:48
1
211
יש שתי מטרות לבדיקה זו.
1. ברור פוריות
בדיקת דם שמבצעים ביום 2-4 למחזור. ימים מהיום הראשון לדימום.

המטרה, לראות איך ההורמונים שלנו מתנהגים בשלב מסוים בחודש, וע"י כך להבין האם ישנה בעיה הורמונלית שמפריעה לסיכויי כניסה להריון וכיצד לטפל בה.
מתי? - כאשר לא הושג הריון לאחר 12 חודשים של יחסי מין , ומגיל 35 – לאחר 6 חודשים של יחסים.  

את בדיקת הדם מבצעים לאחר צום של 8 שעות (מותר מים) וערות של שעתיים –שלוש.
ההנחיה לצום וזמן ערות לפני, הן בגלל שאחד ההורמונים שבודקים, הפרולקטין, מושפע בין היתר מאכילה ומשינה.

2. בדיקה ביום 21 למחזור (יום 21 נקבע לפי אורך סטנדרטי של 28 יום), או יותר נכון, שבוע לאחר הביוץ המשוער. ההורמון הפרוגסטרון הוא ההורמון שעולה לאחר הביוץ. ככה אפשר לדעת אם אכן היה ביוץ או לא.

ההורמונים +פענוח תוצאות (קישור מתוך אחת ההודעות בפורום):
http://img2.timg.co.il/forums/1_103981896.doc
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ערכים (תקינים) ע"פ התקופה במחזור החודשי'
ערכים (תקינים) ע"פ התקופה במחזור החודשי
25/07/2011 | 09:11
134
טבלה נוספת:
img2.tapuz.co.il/CommunaFiles/33045690.doc
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בדיקת ביוץ. איך זה עובד?'
בדיקת ביוץ. איך זה עובד?
24/07/2011 | 11:01
3
460
בדיקות ביוץ מבוססות על הורמון ה LH, אשר רמתו עולה לקראת הביוץ.
יש כמה ערכות בשוק:
יש את "ביוצית" - מומלצת מאוד בפורום זה.
"ערכה כנה" - נמכרת בקופ"ח לאומית ומאוחדת (אאלט), עולה כ-30 ש"ח לערכה בעלת 10 סטיקים.
"סנסו טסט" ועוד..

את הבדיקה עושים בין השעות 10:00-22:00, כל יום בערך באותה השעה. מומלץ לא לשתות כשעתיים לפני הבדיקה.

כאשר הבדיקה חיובית- פס הבדיקה זהה או כהה יותר מפס הביקורת, הביוץ יתרחש תוך 12-48 שעות.
כאשר הבדיקה שלילית שוב, זהו יום הביוץ.
יכול להיות מצב שבו הביוץ יתרחש באותו יום שבו הערכה חיובית, אם הבדיקה למשל היתה חיובית בבוקר ובערב שלילית.
הימים הפוריים ביותר, הם הימים שבהם מזהים לראשונה עליה ב-LH (ערכה חיובית) ועד יומיים אחרי.

מתי להתחיל לבדוק? (זו לא פרסומת. פשוט לא יכולה להעלות קבצים כרגע..)
טבלה לפי אורך המחזור:
http://www.heryonit.co.il/Index.asp?ArticleID=255&...

מחשבון ביוץ (שוב, זו לא פרסומת, רק מחשבון יעיל..)
http://www.heryonit.co.il/Index.asp?CategoryID=193

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'וואו תודה רבה!!'
וואו תודה רבה!!
25/07/2011 | 17:54
2
97
הייתי מאוד מבולבלת לגבי הבדיקות ביוץ.
אני כמה חודשים משתמשת בהן ובטוחה שכאשר יש 2 קווים- הביוץ אותו יום וכאשר יש אחד נגמר הביוץ
והיינו מפסיקים לקמפר... כמה פיספסתי... לפחות מעכשיו אני יודעת יותר טוב...

תודה!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בנות, שאלה לגבי פענוח מעקב זקיקים, עזרתכן'
בנות, שאלה לגבי פענוח מעקב זקיקים, עזרתכן
26/07/2011 | 10:12
1
158
עשיתי היום מעקב זקיקים פעם ראשונה, ביום 10 למחזור.
שחלה ימין- גודל זקיק 11
שחלה שמאל- גודל זקיק 16
עובי רירית- 11.1
יש לכן מושג מתי אמור להתרחש הביוץ? פשוט הרופא שלי לא נמצא היום..
תודה מראש!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מה עם הבדיקות דם??'
מה עם הבדיקות דם??
26/07/2011 | 14:45
101
לצפיה ב-'בוקר טוב בנות! משרשרת לכאן כי נראה לי '
בוקר טוב בנות! משרשרת לכאן כי נראה לי
25/07/2011 | 10:27
4
364
שזה יכול לענות על הרבה שאלות שיש לנו בראש - לגבי איך נוצר הריון.
מצאתי את זה איפשהו ברשת כך שאני לא יודעת למי לתת קרדיט (בכל מקרה בסוף הקובץ מופיע שמה של מי שכתבה).

כתוב ברור וקריא, וגם מרגיע
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה זה מעניין'
תודה זה מעניין
25/07/2011 | 11:53
134
אבל להרגיע זה לא הרגיע אותי זה דיי הלחיץ אפילו

כל כך הרבה דברים בדרך יכולים להשתבש לפי מה שכתוב הסיכוי להריון תקין עד הסוף הוא ממש ממש קטן

אולי סתם זה נראה ככה כי זה גם ככה מלחיץ אותי
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לא הכי מרגיע.. '
לא הכי מרגיע..
25/07/2011 | 19:43
1
161
אבל בהחלט מאוד יסודי ומעניין!

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אותי זה מרגיע - מהסיבה'
אותי זה מרגיע - מהסיבה
25/07/2011 | 22:34
153
שזה מסביר כמה זה לא טריוויאלי להיכנס להריון ברגע שרוצים אותו, ומי שחושבת שמספיק לקיים יחסים בביוץ או יום-יומיים לפניו - מבינה כמה משתנים נוספים יש בנוסחה הזו שלא בשליטתה בכלל.. ומאחר שכך, לא כל כך מהר צריך לדאוג שמא יש לנו איזושהי בעיה. בעיניי זה מעודד אבל אולי כי אני אופטימית נצחית..
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מהו הריון כימי'
מהו הריון כימי
25/07/2011 | 11:52
205
הריון שבא לידי ביטוי רק מבחינה כימית- בבדיקת שתן/דם (בטא). לא  מתפתח לשק הריון ודופק.
רואים תשובה חיובית בבדיקה ביתית ובטא חיובית בדם.
זה קורה ממש בתחילת ההריון,  ואם לא בודקים בטא/לא מצפים להריון, אז אפשר גם לחשוב שזו הווסת.

במידה והבטא נמוכה רצוי לבצע הכפלה - בדיקת בטא נוספת לאחר יומיים. הבטא אמורה לעלות פי 1.5-2.

למה זה קורה?
מתוך אינפומד:
הריון כימי הוא מצב שכיח, וברוב המקרים האישה אינה יודעת כלל שהיתה בהריון, אך היום, באמצעות בדיקות ההריון הרגישות, ניתן לזהותו בשלב כה מוקדם.
הסיבות העיקריות להריון כימי כוללות: בעיות כרומוזומליות של העובר,ליקויים ברחם, רמות נמוכות מדי של הורמונים, זיהום.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'רמות בטא לפי שבועות הריון'
רמות בטא לפי שבועות הריון
25/07/2011 | 12:12
4
337
את שבוע ההריון מחשבים לפי תאריך הווסת האחרונה.
במידה והביוץ זוהה בוודאות, לוקחים שבועיים אחורה מיום הביוץ וזה תאריך ווסת אחרונה לחישוב.
(רוב המחשבונים מחשבים לפי תאריך ווסת אחרונה בלבד, ללא התחשבות באורך המחזור וזמן הביוץ)

3 שבועות:           5 – 50 mIU/ml.
4 שבועות:           5 – 426 mIU/ml.
5 שבועות:           18 – 7,340 mIU/ml.
6 שבועות:           1,080 – 56,500 mIU/ml.
7 – 8 שבועות:     7,650 – 229,000 mIU/ml.
9 – 12 שבועות:   25,700 – 288,000 mIU/ml.
13 – 16 שבועות: 13,300 – 254,000 mIU/ml.
17 – 24 שבועות: 4,060 – 165,400 mIU/ml.
25 – 40 שבועות: 3,640 – 117,000 mIU/ml.
נשים שאינן בהריון < 5.0 mIU/ml.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'חשוב לציין בנושא הבטא'
חשוב לציין בנושא הבטא
25/07/2011 | 16:42
3
214
רמת הבטא לא מעידה על תקינות ההריון - הכפלת בטא מעידה על תקינות ההריון (לפחות עד לבדיקת דופק).
רמת הבטא אמורה להכפיל את עצמה פי 1.5-2 כל יומיים בתחילת ההריון.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שאלה...'
שאלה...
26/07/2011 | 18:20
2
169
אם מחר אעשה בדיקת בטא, והתשובה בעז"ה תהיה חיובית, זה אומר שאני אצטרך ללכת שוב לרופא משפחה כדי לקחת שוב הפניה לבדיקת בטא??? למה לא להפסיק עם הבדיקות האלה ופשוט ללכת לרופא נשים??

בנוסף, לקחתי שם משתמש וסיסמא כדי שאוכל לראות את התוצאות באינטרנט.. איך אוכל לדעת אם אני בהריון או לא?? זה משהו שברור לצפיה?
היא נתנה לי הפניה לבדיקה HCG QUANT
זו הבדיקה???
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כן זו הבדיקה.'
כן זו הבדיקה.
26/07/2011 | 20:25
124
מראש יכולת לבקש שתי הפניות. אם התשובה גדולה מ5 מזל טוב!!
המון הצלחה!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לא חייבים לעשות הכפלה'
לא חייבים לעשות הכפלה
26/08/2011 | 08:03
126
לא חייבים בכלל לעשות בדיקת דם.
אפשר לחכות לשבוע 6 לפחות (אבל עדיף 7 ואפילו 8) וללכת ישר לרופא הנשים.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הנה השנקל שלי'
הנה השנקל שלי
27/07/2011 | 23:35
227

יוא"ב - יום אחרי ביוץ
יו"מ - יום מחזור (יו"מ 7 היום השביעי מאז היום הראשון של המחזור)
וסת - מחזור – מנקה - המנקה תגיע  12-16 ימים אחרי ביוץ.
יום ראשון למחזור - היום בו יש דימום ממש ולא הכתמה = היום הראשון להריון
ביוץ - תהליך שבו יוצאת הביצית מהזקיק והיא פוריה ל24 שעות הקרובות
ערכת ביוץ - ערכה המודדת את ערכי הLH , ערכה חיובית משמעותה עליה בLH , שלאחריה יגיע הביוץ עצמו (24-48 שעות)  אני ממליצה להתחיל לבדוק משעה 10 בבוקר ועד הערב, כדאי לבדוק כל יום באותה שעה
ממתי מתחילים להשתמש בערכת ביוץ (חישוב חלון הפוריות)– כפי שכתבתי, הביוץ מתרחש 12-16 לפני קבלת המנקה, לכן יש לחסר 12 ימים מהמחזור הארוך ביותר, ו16 ימים מהמחזור הקצר ביותר, ההפרש ביניהם הוא חלון הפוריות (הימים בהם הכי סביר שתכנסי להריון) ולהתחיל לבדוק עם ערכת ביוץ יום לפני.
לדוגמא: אשה שהמחזורים שלה בחצי שנה האחרונה היו 34, 26, 28, 34, 26, 32,
המחזור הארוך ביותר – 34 והמחזור הקצר ביותר – 26
34-12 = 22 ו- 26-16= 10  חלון הפוריות הינו בין יו"מ 10 ליו"מ 22 ולכן כדאי להתחיל עם ערכת הביוץ ביו"מ 9.
LH - עליית רמת ה LH גורמת בתוך 24-48 שעות לשחרור הביצית מהזקיק אל החצוצרה (יש נשים, כמוני למשל, שביום עלית הLH  מגיע הביוץ) הזקיק שנישאר הופך להיות גופיף צהוב ומפריש כמויות גדולות של פרוגסטרון
פרוגסטרון - החומר המופרש אחרי הביוץ ומטרתו להחזיק את ההריון, הכתמות (כתמים חומים כמה ימים לפני המחזור.) הינם לפעמים סימן לחוסר בפרוגסטרון
אסטרדיול (E2) - אסטרדיול שהינו בעצם אסטרוגן, אחראי על גדילת הזקיק ועיבוי הרחם, לקראת הביוץ (ולא בביוץ עצמו) הE2 מגיע לשיאו, מה שגורם לעלית הLH בביוץ ה E2 יורד מעט, ועולה שוב אחרי כמה ימים, כדי להמשיך לעבות את הרחם לקראת בו הביצית המופרית.
עלית האסטרדיול גורמת לצוואר הרחם לייצר ריר קרומי, שצבעו שקוף ומרקמו דביק ונמתח כמו חלבון של ביצה, סימן זה הוא לפעמים סימן ההיכר שהביוץ מתקרב.
חום השחר - נמדד מיום הראשון של המחזור עד הכניסה להריון- כל בוקר לפני שפותחים את העיניים יש למדוד חום ולרשום את החום  - עליה "משמעותית" של 0.2 מעלות ומעלה בחום השחר למשך כשבועים משמעותה עליה בפרוגסטרון שמשמעותו שהביוץ כבר התרחש (אם משתמשים רק בשיטה זו, אפשר להבין שהיה ביוץ רק רטרואקטיבית, אם משתמשים ב3 השיטות אז חום השחר זו אינדקציה שההפרשות וערכת הביוץ אכן זיהו ביוץ)
הפרשות - הפרשות פוריות המבשרות על בוא הביוץ הינם במרקמם כמו חלבון ביצה - שקוף מאוד ונמתח מאוד, ההפרשות תגענה כמה ימים לפני הביוץ ויסתיימו כאשר הביצית תתפרק (או תקלט) ואינך פוריה יותר.
הפרשות קרמיות לבנות (קוטג'?) הם בדרך כלל סימן שהתחיל התהליך של גדילת זקיק (ההפרשות האלו יבואו לפני הביוץ)
הפרשות צהבהבות, צמיגיות (גם אם נמתחות טיפה) מעידות על סופו של הביוץ.
הזרע - בימים הפוריים שלך הזרע נקלט ע"י ההפרשות שלך שהזכרתי לעיל ועושה את דרכו לעבר הביצית, במהלך הפורקן המיני נפלט מגוף הזכר נוזל הזרע, שבו בכ400-500 מיליון תאי זרע (לקוח מויקיפדיה) שנפלטים בנוזל הזרע שנפחו בערך 5 סמ"ק. נוזל הזרע עשוי ממים, מסוכרים, ממלחים וכן מאנזימים האחראים על ביקוע קליפת הביצית ועל ההפריה עצמה, הזרע יכול לחיות עד כ72 שעות בגוף האשה, גם אם מעט מהזרע, יוצא אחרי יחסים רוב רובו כבר עמוק פנים, עושה את דרכו בעזרת חוש הריח.
בעיות זרע - בעיות זרע יכולות להיות בספירה נמוכה, בתנועתיות, ובמספר שעות שבו הזרע חי, לזוגות עם בעיות בזרע מומלץ לקיים יחסים יום כן יום לא סביב הביוץ
פוליציסטית – אשה בעלת שחלות פולציסטיות, הנה אישה שבכל חודש ישנם כמה זקיקים מובילים בשחלות שלה (פולי-הרבה ציסטה- הזקיק) ולכן הגוף מאוד מתאמץ להבשיל זקיק אחד לכדי ביוץ, לעתים זה מתבטא במחזור לא סדיר, ובקושי במציאת הביוץ (הגוף מכין זקיק מוביל וכל הסימנים מראים שהולך להיות ביוץ, ואז במקום ביוץ הזקיק הופך לציסטה ונספג בגוף) ,  בדיקת דם ביו"מ 3-5 אשר תראה ערכי LH כפולים FSH מצביעה שכנראה יש שחלות פולציסטיות.
תופעות הריון - לצערנו, מתחילות רק בשבוע  6 להריון, ולא יומיים אחרי הביוץ
ה"פ - הודעת פסים - ההודעה הנכספת שכולן רוצות לכתוב אחרי בדיקת הריון ביתית שיצאה חיובית
הבטא - הינו הורמון המופרש בעת הריון - ההנחה הרווחת היא שבטא מעל 25  (בבדיקת דם) משמעותה הריון
הריון כימי - הריון כמו כל ההריון, רק שנופל לפני היוצרות שק ההריון (ז"א בשלבים מאוד מוקדמים(
שק הריון - יופיע בבטא מעל 1000
דופק עוברי - יופיע בבטא מעל 10,800
   - אבקה המפזרת הריונית כאשר היא מגלה שיש דופק והכל תקין,
- איתו תופסות בנות הפורום את האבקה, כדי לזכות בקצת מזל
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'השתרשות ודימום השתרשות - מה ולמה והאם הכרחי?'
השתרשות ודימום השתרשות - מה ולמה והאם הכרחי?
31/07/2011 | 00:00
362
השתרשות היא השלב שבו התא המופרה שהתחיל להתחלק נקלט ברירית הרחם ומתחבר למחזור הדם של האמא-לעתיד. ההשתרשות מתרחשת מספר ימים אחרי ההפריה (כלומר ביוא"ב 5-10 בערך). יש מקרים בהם ההשתרשות מלווה בכאב קל או בדימום, אבל הם לגמרי לא הכרחיים.

אם ביוא"ב 5-10 נצפתה הכתמה קלה (דימום ההשתרשות לא אמור להיות כבד כמו מחזור) או הורגשו כאבים הדומים לכאבי ביוץ, יכול להיות שאלו סימנים להשתרשות ובעוד מספר ימים ממתינות לך חדשות טובות!
אם לא ראית דימום ולא הרגשת כאב, אין סיבה להתייאש. לרוב ההשתרשות לא מלווה בתופעות מיוחדות.

לפעמים אפשר לראות בגרף חום השחר ירידה קלה בטמפ' ביום ההשתרשות, אבל גם זה לא קורה תמיד ובכל מקרה הטמפ' לא אמורה לרדת מתחת לקאוור ליין.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כאבי ביוץ - האם הם מעידים על יום הביוץ?'
כאבי ביוץ - האם הם מעידים על יום הביוץ?
01/08/2011 | 18:49
1354
כאבי הביוץ האופייניים מופעים בצד הבטן, באזור השחלה המבייצת.

כאבי הביוץ יכולים להיות לפני הביוץ, בשל גדילה מהירה של הזקיק המותח את הקפסולה של השחלה.
בזמן הביוץ כאשר הביצית יוצאת/בוקעת מהזקיק שבשחלה.
ולאחריו כאשר דימום קל בזקיק שבשחלה שממנה בקעה הביצית גורם לגירוי.

כלומר - קשה לדעת רק לפי כאבי ביוץ בדיוק מתי הוא היה, אם כי הם עוזרים לדעת באיזו תקופה פחות או יותר הוא התרחש.

ותודה לשנה מעוברת .
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'פסים! פסים! רגע - מה עכשיו?!'
פסים! פסים! רגע - מה עכשיו?!
07/08/2011 | 18:40
530
מזל טוב, הרגע שחשבת שחיכית לו כאן, אבל זו רק ההתחלה...

הבדיקה הראשונה שאפשר לבצע (לא חובה) היא בדיקת דם לבטא. צריך הפנייה. אפשר לקבל את ההפניה מרופא נשים או מרופא משפחה. ברוב המרפאות אפשר להשאיר בקשה להפניה אצל הפקיד וההפניה תחכה לך מוכנה למחרת. תור לבדיקת דם, כנהוג אצלכן במרפאה (אצלנו חייבים לקבוע תור לאחות מראש).
תוצאה חיובית בבדיקת הבטא היא מעל 25. אם בדיקה ביתית הייתה חיובית, סביר להניח שגם הבטא תהיה חיובית, כי בדיקת הדם רגישה יותר מבדיקת השתן.

בדיקה נוספת שאפשר לבצע ולא חייבים היא ההכפלה. הבטא בדם בשלב הראשוני אמורה להכפיל את עצמה פי 2-1.5 כל יומיים (לא כל יום!). אפשר לבצע בדיקת דם חוזרת יומיים אחרי הבדיקה הראשונה כדי לוודא שהבטא במגמת עליה תקינה.
זה עוד לא מבטיח כלום. גם הריון שהתחיל בהכפלה תקינה יכול להפסיק להתפתח.

הבדיקה הבאמת חשובה עכשיו היא הדופק. הלב של העובר שלך יתחיל לפעם (בהנחה שהכל תקין) בסביבות שבוע 6. עקרונית ניתן לגשת לבדיקת הדופק כבר בשבוע 6, אבל רצוי לאזור עוד מעט סבלנות להקבוע את התור לשבוע 7-8 ואפילו 9. מספיק ביוץ קצת מאוחר או השתרשות מאוחרת כדי שבשבוע 6 שחישבת עוד לא יהיה דופק ואין משהו פחות נעים מאשר לא לראות דופק במקום שמצפים לאחד. חכי עוד שבוע שבועיים ותדעי באמת אם הכל בסדר.
בבדיקת הדופק הרופא כבר יכוון אותך הלאה, וכמובן הבנות בפורום העגול .
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מה מותר ומה אסור בזמן שמנסים?'
מה מותר ומה אסור בזמן שמנסים?
08/08/2011 | 00:22
1
988
בעיקרון הכל מותר.
זמן  הניסיונות מלכתחילה הוא זמן לא פשוט,
מלחיץ מעט ועמוס בסימני שאלה.
בזמן שאנחנו מחכות לפסים המיוחלים (שני פסים בבדיקת הריון),
עוברים סה"כ 14 יום +/- מיום הביוץ. מכאן, שכל מה שנעשה בתקופה הזו לא ישפיע בהכרח באופן ישיר על התפתחות ההריון,
שכן, רק לאחר ההתשרשות מתחילים ה"תאים" לקבל תספוקת של דם מהגוף שלנו.
לכן, אין טעם למנוע מעצמכן דברים שעושים לכן טוב (רק במינון כמובן!), גם בתקופת הניסיונות.
אם זה אלכוהול/בשר/סושי וכו'.
לגבי סיגריות, מומלץ להפסיק לעשן לפחות שלושה חודשים לפני הכניסה להריון, כדי לתת לגוף להתנקות ולחזור לעצמו (כמובן שגם פה הדברים סוטים לכל כיוון- אבל בגדול, בריא יותר להפסיק לעשן בכל מקרה!).
מהרגע שעברו 14 יום ויש לכן חשד קל להריון (הלוואי) הייתי ממליצה להתחיל להמנע מהדברים הללו. לפחות לכמה ימים, עד הוודאות המלאה לכאן או לכאן.

תרופות:
כל אחת והתרופות שאיתן היא צריכה להתמודד.
לתשובות לשאלות בנושא תרופות בזמן ניסיונות וכן בזמן ההריון עצמו יש לפנות למכון הטרטולוגי.
יש שניים ששייכים כל אחד לקופת חולים אחרת:
המכון                                                 המומחה   טלפון                      טלפון נוסף הערות
מכון טרטולוגי בירושלים - משרד הבריאות פרופ' אור נוי 02-6243669 02-6243663 שירות חינם
ביה"ח בלינסון                                          פרופ' מרלוב 03-9376911                  שירות חינם. להשאיר הודעה אצל ברכה, העוזרת של מרלוב, והוא חוזר עם תשובה.
מרכז הרעלות ביה"ח רמב"ם                                  04-8541900      גם מידע על חומרים מסוכנים. פועל 24 שעות ביממה.
אסף הרופא "הריופון"                                ד"ר ברקוביץ         08-9779309      20 ש"ח לשיחה. מספקים מידע גם על תרופות טבעיות.

רוב המרכזים פועלים בשעות משרד רגילות.
(מתוך אתר דולה)
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'התייחסות ספציפית לגבי פעילות גופנית'
התייחסות ספציפית לגבי פעילות גופנית
12/09/2011 | 15:04
283
לא, ספורט לא ימנע ממך להקלט להריון.
נהפוך הוא - פעילות גופנית היא חשובה לשמירה על בריאות ואיזון ותורמת לפוריות.
אפשר ורצוי להתמיד בפעילות כרגיל עד להריון המיוחל.

ברגע שיתגלו הפסים, אפשר להמשיך בפעילות שהיית מורגלת אליה ובלבד שתהיי קשובה לגוף שלך, תקפידי לשתות מים, לא להקפיץ דופק יותר מידי וליידע מדריכים במצבך.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תהליכי הביוץ בצורה מוחשית'
תהליכי הביוץ בצורה מוחשית
14/08/2011 | 14:37
409
הנה לכן סרטון יפייפה שמדגים את תהליכי הביוץ מתחילת גדילת הזקיקים ועד הרגע שהביצית מחכה להפרייה.
http://youtu.be/nLmg4wSHdxQ
תהנו.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לאחר ששכבנו, ראיתי שהזרע יצא ממני...'
לאחר ששכבנו, ראיתי שהזרע יצא ממני...
12/09/2011 | 14:49
713
זה בסדר.
זה נורמלי.
זה קורה לכולן.

נוזל הזרע בעל נפח וחלק ממנו "נשפך" החוצה. הזרעונים עצמם הם מקרוסקופיים ורגע אחרי ש"נורו" הם מתחילים לשחות לעבר המטרה. אין מה לדאוג. אפשר להתנגב ואפשר להתקלח - אין קשר בין הנוזל שנפלט לזרעונים שהגיעו פנימה.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שיחקתן אותה! כל הכבוד '
שיחקתן אותה! כל הכבוד
26/07/2011 | 20:08
283

הודעות אחרונות

14:46 | 16.01.19 רונה1238
16:54 | 14.01.19 maya678
15:36 | 14.01.19 מאי292
11:16 | 13.01.19 tulip32
17:23 | 12.01.19 רונה1210
15:23 | 09.01.19 shirael
10:17 | 09.01.19 rons37
12:39 | 08.01.19 ענבר234
09:34 | 07.01.19 nuni55
10:21 | 03.01.19 מאי292

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ