לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2086220,862 עוקבים אודות עסקים

פורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכה הבאה לפורום לקראת הריון :-)   אנא קראי את מאמר הנחיות הכתיבה בפורום.
הפרסום אסור. הודעות פרסומת תמחקנה ללא אזהרה!

הפורום הינו פורום תמיכה, המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 לפי תקנון האתר - תפוז אנשים - חל איסור לפרסם הודעות או בקשות למסירת תרופות בפורום. הודעות מסוג זה ימחקו לאלתר וכותבן יסתכן בחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'חברות, גזונד - מישהי. אני מרגישה בורה'
חברות, גזונד - מישהי. אני מרגישה בורה
04/04/2010 | 07:55
11
32
בכל העניינים... כמו שאתן מבינות נכנסתי "לסרט" הזה של בעיות בלהיכנס להריון, אחרי שאת הילדה הראשונה שלי הבאנו לעולם בצ'יק צ'ק ועכשיו מסתבר שגם לי וגם לבעלי יש לא מעט בעיות.... כבר הצלחתי להבין מה זה ראשי תיבות יוא"ב וי"מ.... לא מזמן נתקלתי במעין מילון הסברים שכתבת ואני לא מוצאת אותו. מכיוון שלמרות בעיותינו בעלי מתעקש לנסות ב"דרך הטבעית" כמה חודשים (בניגוד לדעתי) רציתי לדעת איך לזהות ביוץ ואז מתי מומלץ לקיים יחסי מין ובאיזו תדירות (למשל - ידעתי תמיד שכדאי יום כן יו לא ואיזה רופא אמר לנו דווקא כל יום...). אם אני לא מזהה ביוץ - מאיזה יום אחרי המחזור כדאי לקיים יחסים כל הזמן וכו'...

תודה ושיהיה בהצלחה לכולם
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הי בובה,'
הי בובה,
04/04/2010 | 17:30
2
16
בואי ננסה לעלות על הביוץ המיוחל. מה אורך המחזורים שלך? איזה בעיות את יודעת שיש לך?

נשיקות.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הי. מנסה לענות. מסובך'
הי. מנסה לענות. מסובך
04/04/2010 | 22:08
13
פעם? אפשר היה לכוון לוחות שנה על פי המחזור המדויק שלי. בנובמבר 2006 ילדתי ואחרי איזה חודשיים וחצי חזרתי לגלולות. לפני כשנה החלטנו להפסיק עם הגלולות ולנסות להרות ומאז - המחזור ממש "משחק". פעמיים (לא רצוף) הרופאה נתנה לי פרוגילוטון, מה שלטענת רופא אחר רק שיבש יותר: פעם הוא בא אחרי 24 פעם אחרי 50... לאחרונה היו לי שניים רצוף אחרי 24 יום ואחריהם אחד אחרי 35 ואחד אחרי 32....

מבולבלים? גם אני

בהצלחה ובריאות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ושכחתי לענות על החלק השני..'
ושכחתי לענות על החלק השני..
04/04/2010 | 22:10
14
רירית רחם מאוד דקה
ספק שחלה פוליציסטית (יש ויכוח בין הרופאים)
עודף משקל...
ובעיות אצלו לצערי
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ז'רגון הפורום'
ז'רגון הפורום
<< ההודעה הנוכחית
04/04/2010 | 17:38
7
155
יוא"ב - יום אחרי ביוץ
יו"מ - יום מחזור (יו"מ 7 היום השביעי מאז היום הראשון של המחזור)
וסת - מחזור - מכשפה (ולא בצדק) - הוסת תגיע  12-16 ימים אחרי ביוץ.
יום ראשון למחזור = היום בו יש דימום ממש ולא הכתמה = היום הראשון להריון
ביוץ - תהליך שבו יוצאת הביצית מהזקיק והיא פוריה ל24 שעות הקרובות
ערכת ביוץ - ערכה המודדת את ערכי הLH , ערכה חיובית משמעותה עליה בLH , שלאחריה יגיע הביוץ עצמו (24-48 שעות)  אני ממליצה להתחיל לבדוק משעה 10 בבוקר ועד הערב כדי לקבל תוצאה משקפת יותר, כדאי לבדוק כל יום באותה שעה
ממתי מתחילים להשתמש בערכת ביוץ – אשה שאורך המחזורים שלה הוא 30 יום תבייץ בין יו"מ 14 ליו"מ 18, לכן עליה להתחיל לבדוק עם ערכת הביוץ מיו"מ 13 (או אפילו 12) עד שהערכה תראה תשובה חיובית, תשובה חיובית משמעה שהביוץ מתקרב
LH - עליית רמת ה LH גורמת בתוך 24-36 שעות לשחרור הביצית מהזקיק אל החצוצרה. הזקיק שנישאר הופך להיות גופיף צהוב ומפריש כמויות גדולות של פרוגסטרון
פרוגסטרון - החומר המופרש אחרי הביוץ ומטרתו להחזיק את ההריון, הכתמות (כתמים חומים כמה ימים לפני המחזור.) הינם לפעמים סימן לחוסר בפרוגסטרון
חום השחר - נמדד מיום הראשון של המחזור עד הכניסה להריון- כל בוקר לפני שפותחים את העיניים יש למדוד חום ולרשום את החום  - עליה "משמעותית" של 0.2 מעלות ומעלה בחום השחר למשך כשבועים משמעותה עליה בפרוגסטרון שמשמעותו שהביוץ כבר התרחש (אם משתמשים רק בשיטה זו, אפשר להבין שהיה ביוץ רק רטרואקטיבית, אם משתמשים ב3 השיטות אז חום השחר זו אינדקציה שההפרשות וערכת הביוץ אכן זיהו ביוץ)
הפרשות - הפרשות פוריות המבשרות על בוא הביוץ הינם במרקמם כמו חלבון ביצה - שקוף מאוד ונמתח מאוד, ההפרשות תגענה כמה ימים לפני הביוץ ויסתיימו כאשר הביצית תתפרק (או תקלט) ואינך פוריה יותר
הימים הפוריים - הינם כ3 ימים לפני הביוץ ועד יומיים אחריו בהם כדאי מאוד "לעבוד"
הזרע - בימים הפוריים שלך הזרע נקלט ע"י ההפרשות שלך שהזכרתי לעיל ועושה את דרכו לעבר הביצית, במהלך הפורקן המיני נפלט מגוף הזכר נוזל הזרע, שבו בכ400-500 מיליון תאי זרע (לקוח מויקיפדיה) שנפלטים בנוזל הזרע שנפחו בערך 5 סמ"ק. נוזל הזרע עשוי ממים, מסוכרים, ממלחים וכן מאנזימים האחראים על ביקוע קליפת הביצית ועל ההפריה עצמה, הזרע יכול לחיות עד כ72 שעות בגוף האשה, גם אם מעט מהזרע, יוצא אחרי יחסים רוב רובו כבר עמוק פנים, עושה את דרכו בעזרת חוש הריח.
בעיות זרע - בעיות זרע יכולות להיות בספירה נמוכה, בתנועתיות, ובמספר שעות שבו הזרע חי, לזוגות עם בעיות בזרע מומלץ לקיים יחסים יום כן יום לא סביב הביוץ
פוליציסטית – אשה בעלת שחלות פולציסטיות, הנה אישה שבכל חודש ישנם כמה זקיקים מובילים בשחלות שלה (פולי-הרבה ציסטה- הזקיק) ולכן הגוף מאוד מתאמץ להבשיל זקיק אחד לכדי ביוץ, לעתים זה מתבטא במחזור לא סדיר, ובקושי במציאת הביוץ (הגוף מכין זקיק מוביל וכל הסימנים מראים שהולך להיות ביוץ, ואז במקום ביוץ הזקיק הופך לציסטה ונספג בגוף) ,  בדיקת דם ביו"מ 3-5 אשר תראה ערכי LH כפולים FSH מצביעה שכנראה יש שחלות פולציסטיות.
תופעות הריון - לצערנו, מתחילות רק בשבוע  6 להריון, ולא יומיים אחרי הביוץ
ה"פ - הודעת פסים - ההודעה הנכספת שכולן רוצות לכתוב אחרי בדיקת הריון ביתית שיצאה חיובית
הבטא - הינו הורמון המופרש בעת הריון - ההנחה הרווחת היא שבטא מעל 25  (בבדיקת דם) משמעותה הריון
הריון כימי - הריון כמו כל ההריון, רק שנופל לפני היוצרות שק ההריון (ז"א בשלבים מאוד מוקדמים),
שק הריון - יופיע בבטא מעל 1000
דופק עוברי  - יופיע בבטא מעל 10,800
   - אבקה המפזרת הריונית כאשר היא מגלה שיש דופק והכל תקין,
- איתו תופסות בנות הפורום את האבקה, כדי לזכות בקצת מזל

ברוכה באה לשהות קצרצרה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מלכה'
מלכה
04/04/2010 | 17:41
5
לצפיה ב-'WOW'
WOW
04/04/2010 | 21:07
12
מעולה

שיחקת אותה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אין אין עליך. חג שמח'
אין אין עליך. חג שמח
04/04/2010 | 22:11
3
לצפיה ב-'גזונד, אז אני רוצה לשאול'
גזונד, אז אני רוצה לשאול
05/04/2010 | 06:40
2
21
וסליחה שאני נודניקית. אמנם כרגע המחזור לא בדיוק בא כל פעם אחרי אותו מספר ימים, אבל הבנתי שזה שמשך הדימום התקצר, מעיד על כך שגם הביוץ בא אצלי קודם, אז ממתי כדאי לקחת בחשבון שייתכן ביוץ? מפחדת לפספס.... וגם האם להקשיב לדיעה הרווחת שכדאי יום כן יום לא, או לרופא מסויים שאמר לנו יום כן יום כן וכמה שיותר (למשל לגבי בעיית הזרע של החצי שלי, זה נשמע לי לא מתאים, מקטין את הסיכויים)

שוב תודה ובריאות לכולנו
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'עם יום כן יום לא - קשה לפספס'
עם יום כן יום לא - קשה לפספס
05/04/2010 | 21:45
1
15
ואני מאמינה בשיטה הזו. אתם יכולים להתחיל כ-10 ימים אחרי הוסת. כל כמה ימים יש לך וסת (הכי ארוך והכי קצר)?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ראשית תודה, עונה'
ראשית תודה, עונה
06/04/2010 | 06:01
12
הכי קצר - 24. השיא הכי ארוך היה פעם 50 ומשהו יום אבל בדרך כלל 35 הכי ארוך. אז את אומרת שביום העשירי מהדימום יום כן יום לא זה "מכסה" אותנו?

תודה ובריאות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הוספתי להודעות נבחרות. תודה '
הוספתי להודעות נבחרות. תודה
05/04/2010 | 21:42
6

הודעות אחרונות

14:46 | 16.01.19 רונה1238
16:54 | 14.01.19 maya678
15:36 | 14.01.19 מאי292
11:16 | 13.01.19 tulip32
17:23 | 12.01.19 רונה1210
15:23 | 09.01.19 shirael
10:17 | 09.01.19 rons37
12:39 | 08.01.19 ענבר234
09:34 | 07.01.19 nuni55
10:21 | 03.01.19 מאי292

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ