לגלישה באתר בגירסה המותאמת לסלולאר
| הוספת הודעה
הגדרות תצוגה

הגדרות עץ הודעות

מאפייני צפייה

הצג טקסט בתצוגה
הצג תגובות באופן
עדכן
2086220,862 עוקבים אודות עסקים

פורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii

הנהלת הפורום:

אודות הפורום לקראת הריון

מתכננות ומתכננים הריון?
פתאום מסתבר שלהקים משפחה זה לא פשוט כמו בסרטים. האם אנחנו בכלל מוכנים לשינוי הגדול הזה בחיינו? צריך לעשות בדיקות גנטיות, לנסות לזהות את הימים הפוריים, הציפיה האם "יגיע המחזור או לא?" והאכזבה הקשה למראה "המכשפה/המנקה"... עובר חודש ועוד מחזור. מסביב פתאום כולן מסתובבות עם יד על הבטן או מקטרות על בחילות הבוקר ואנחנו מה !?... זה המקום ללמוד על נפלאות הפוריות, לקטר על הלחצים, הציפיה והאכזבה, לשתף, לשאול את האחרות והאחרים ולהמשיך הלאה.
 זהו פורום מעבר ובניגוד למקובל בפורומים, נשמח אם תהיו כאן כמה שפחות. אבל כל זמן שתשהו עימנו נשמח להציע בית חם ותומך בתקופה שאיננה קלה כלל. מכאן נוביל אתכם יד ביד אל פתחו של פורום "הריון ולידה" או אם צריך נחזיק לכם את היד עד לפתחו של פורום "פוריות".

אך לפני שנתחיל, כמה מילים על קוד ההתנהגות אצלנו בפורום: 
*הפורום פתוח לכולם – גברים ונשים כאחד, מי שבגרו וכבר בהריון ואפילו הורים או לחלופין עברו לפורום פוריות - לנושאים של לקראת הריון. 
*בפורום יש בנות שמנסות להרות, מתוך כך חלקן אף עבר אכזבה או שתיים. לכן ההריוניות שבפורום מתבקשות להתחשב ברגשות האחרות שעדיין לא בהריון ולא לכתוב הודעות ששיכות לפורום הריון ולידה (לרבות פרסום תמונות הריון או תינוקות). 
*בדף הפורום יש מספר מוגבל של הודעות. כל הודעה חדשה דוחקת לדפים אחוריים הודעות קודמות, לכן יש חשיבות רבה לנושא השירשור. אל תפתחו הודעה חדשה אם יש כבר שירשור באותו הנושא. 
* לא נגביל נושאים Off Topic אך חשוב לציין זאת בנושא ורצוי לשרשר הכל להודעה אחת. 
*לא יהיו פשרות בנושא תרבות השיחה. אין שום סיבה לפגוע בכותבים אחרים וגם ביקורת אפשר לכתוב תוך כדי שמירה על רמת הדיון. 
*פירסום אתרים: פירסום אתרים סותר את תקנון 'תפוז'. בקישורי הפורום אנו משתדלות לשים את מרבית החומר הרלוונטי שאנו מוצאות בנושא. במידה וברצונכם לפרסם אתר או אירוע שאינו נמצא בקישורים , נא לפנות אלינו במסר אישי או במייל ואנו נבדוק את רלוונטיות הפירסום ונפעל בהתאם. 
*בכל מקרה של בעיה שאתם לא מעוניינים לפרסמה בפורום, אפשר לפנות אלינו במסר. נשאר לנו רק לאחל בהצלחה. ובינתיים הנאה גדולה מהנסיונות.

שלכן, אבטיח מתוק2 ו-cookii
x
הודעה מהנהלת הפורום

ברוכה הבאה לפורום לקראת הריון :-)   אנא קראי את מאמר הנחיות הכתיבה בפורום.
הפרסום אסור. הודעות פרסומת תמחקנה ללא אזהרה!

הפורום הינו פורום תמיכה, המידע והעצות בפורום אינם מהווים תחליף לייעוץ מקצועי. תפוז אינו ערב לנכונות המידע, ולא יהיה אחראי לנזק שייגרם כתוצאה מהסתמכות עליו.
 לפי תקנון האתר - תפוז אנשים - חל איסור לפרסם הודעות או בקשות למסירת תרופות בפורום. הודעות מסוג זה ימחקו לאלתר וכותבן יסתכן בחסימה.
המשך >>

לצפיה ב-'בואו נעשה קצת סדר בהורמונים...'
בואו נעשה קצת סדר בהורמונים...
<< ההודעה הנוכחית
26/07/2007 | 07:18
80
19844
שמתי לב שיש המון שאלות שחוזרות על עצמן ונוגעות להורמונים, רמות שלהם ושות'
אז כשירות לציבור הנה קצת הסבר על מחזוריות, הורמונים ושות'...
למי שלא ידע, למי שידע ורוצה לחדד, וסתם כדי לעניין. מי שכבר יודעת מוזמנת לפסוח .

כדי להוציא את הביצית מתוך השחלה יש צורך בביוץ כל חודש.
אצל רוב הנשים הביוץ הוא בצד אחד, פעם ימין ופעם שמאל.
האיבר שאחראי על הביוץ הוא המוח (בעיקר הבלוטות היפותלמוס והיפופיזה). לקראת גיל ההתבגרות ההיפותלמוס מפריש הורמון הפועל על ההיפופיזה בשם GnRH (או Gonadotropin Releasing Hormone- הורמון האחראי על גונדוטרופינים).
ההפרשה היא בפולסים (החשובים לתגובה של הההיפופיזה) לא רציפים, בערך כל 45 דקות. (מצבים המשפעים על הפולסים יכולים להיות תזונה לקויה/תת תזונה, מצבי רוח, שוק, לחץ).
כתוצאה מהפרשת ההורמון, ההיפופיזה מפרישה הורמון לדם בשם FSH (או follicle-stimulating hormone- ובעברית הורמון מגרה זקיק) הגורם לאחת הביציות ליצור סביבה זקיק = בלון המכיל נוזל פוליקולקרי (זקיקי).
זקיק זה גדל (עד בערך 2.5 ס"מ או 25 מ"מ) ולבסוף מתפוצץ עקב שחרור ההורמון LH ( או luteinizing hormone, הורמון הצהבה- ואשר מגרה ביוץ, יצירת גוף צהוב, וסינתזה של פרוגסטרון על-ידי השחלות. הוא משוחרר ע"י ההיפופיזה). חלק מהנוזל שהיה בזקיק נשפך לתוך חלל הבטן, חלק לתוך החצוצרה, הביצית "נופלת" לתוך החצוצרה (בקצה החצוצרה מעין משפך עם "אצבעות" הקולטות את הביצית ומעבירות אותה פנימה לגוף החצוצרה ומשם לרחם) וממתינה לזירעון.
הזרעים מהגבר ממלאים את חלל הרחם משם מגעים לחצוצרה ופוגשים את הביצית. לאחר המפגש מתחילה חלוקה מהירה של התאים. החלוקה מתחילה בחצוצרה ובערך לאחר יומיים-שלושה "הכדור" המחולק (שמכיל בערך 16 תאים) נופל לרחם.
לאחר שהזקיק פקע הוא משנה את שמו ל- גופיף הצהוב (קורפוס לוטאום corpus luteum) שבו כבר אין ביצית, והוא מתחיל ליצור פרוגסטרון (הגופיף הצהוב הוא היחידי שמייצר הורמון זה). אם מוצאים לאישה בדם פרוגסטרון ברמה מסויימת = ביוץ. הפרוגסטרון מייצב את רירית הרחם, מחזק אותה (למעשה חלוקת התפקידים היא: האסטרוגן מגדל את הרירית, הפרוגסטרון נותן לרירית תנאים טובים יותר לקלוט את העובר).
הגופיף הצהוב מחזיק מעמד 14 יום => במשך 14 יום "רואה" הרחם פרוגסטרון. בתום 14 יום מפסיק, הגופיף הצהוב, לתפקד => רמות פרוגסטרון יורדות => רירית הרחם מאבדת מהחוזק שלה, מתקפלת ויוצאת החוצה => מחזור – היום הראשון של המחזור נקרא יום 1, אחריו יש בערך 4-5 ימי דימום ולאחר מכן הרירית מתחילה לגדול מחדש על ידי אסטרוגן עד ליום 28 (או סוף המחזור, תלוי באישה). הפרוגסטרון מתחיל להיווצר בערך ביום 14 (יותר נכון, 14 יום לפני תום המחזור, לרוב הנשים מחזור של 28 ימים). FSH - ביום הראשון למחזור רמתו מתחילה לעלות, הזקיק מתחיל להתפתח וליצור אסטרוגן, כתוצאה מכך הרירית מתחילה לגדול ואז יש ביוץ.
ההיריון נקלט באנדומטריום (רירית המצפה את חלל הרחם) שהוא עבה, לח ומרובה דם, בגלל תכונותיו אלו ההיריון יכול להיקלט.
הזקיק שנוצר מתחיל להפריש הורמונים, אחד ההורמונים הוא אסטרוגן (ישנם שלושה מקורות בגוף המייצרים אסטרוגן, החשוב ביותר הוא זה המופרש מהשחלה ונקרא  E2, מקור נוסף הוא בתאי שומן המפרישים E1. זו הסיבה אגב שנשים שמנות נוטות לסבול מהפרעות במחזור, קשיים בכניסה להריון ושות'). האסטרוגן משפיע כמעט על כל איבר בגוף (הגדלת שדיים, חיזוק עצמות, מערכת קרישה ועוד).
ברחם האסטרוגן גורם לשגשוג ולהתעבות  של רירית הרחם עד הביוץ.

למחזור החודשי ישנן שתי פאזות : הפאזה הראשונה, יום 1-14, נקראת הפאזה הפולקולארית (משום שזוהי הפאזה שמתפתח בה הזקיק- פוליקל follicle) או הפאזה הפרוליפרטיבית (proliferate- שגשוג, וזאת בגלל השגשוג של האנדומטריום) , הפאזה השנייה היא הפאזה הלוטיאלית (בגלל הקורפוס לוטאום) או הפאזה הסקרטורית (to secrete- להפריש, בגלל שבשלב זה יש הפרשת חומרי מזון, נוטריאנטים).
הפאזה הלוטיאלית שווה פחות או יותר בכל הנשים (אורכה הנפוץ הוא 14 יום), מה שגורם לשוני במחזור בין אישה לאישה הוא הפאזה הראשונה.
כשנופל הפרוגסטרון כלי הדם עוברים ספזם (התכווצות), האנדטמטריום לא מקבל אספקת דם ראויה, ולמעשה "נחנק" עובר "התנמקות" ולבסוף קילוף = מחזור. כל התהליך הזה גורם לכאבי מחזור.
* רמות האנדרוגנים (טסטוסטרון ואנדוסטרון) עולות בעת ביוץ (דבר הגורם לעליה בחשק המיני, מסיבות מובנות ).

בהריון מופרש הורמון בטא-HCG, תפקידו לתמוך בגופיף הצהוב ולאפשר לו להתקיים יותר מ- 14 יום (8-10 שבועות). יש הפרשה של פרוגסטרון ורירית הרחם ממשיכה לשגשג ואין מחזור. בערך בשבוע 10 השלייה לוקחת על עצמה את הפרשת הפרוגסטרון ולכן במשך ההיריון אין מחזור.

זהו
רק בריאות ובהצלחה!!|
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ואי ממש מעניין'
ואי ממש מעניין
26/07/2007 | 07:49
7
910
תודה זה מאוד עזר לי, למרות שיש עדיין חלקים במאמר שלא הבנתי לעומק ...תודה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אשמח להבהיר או להרחיב אם משהו לא ברור '
אשמח להבהיר או להרחיב אם משהו לא ברור
26/07/2007 | 08:21
6
1049
לצפיה ב-'הי שירי, יש לי שאלה בנוגע לאסטרדיול'
הי שירי, יש לי שאלה בנוגע לאסטרדיול
26/07/2007 | 16:16
2
1683
בבדיקה מהיום, הבטא ירדה ל- 10.4 וזה כנראה הריון כימי.

בבדיקה הנ"ל בדקתי גם פרוגסטרון שיצא 76.5 (כנראה עלה בגלל התמיכה) ואסטרדיול שיצא 48 ביחידות של pmol/L.

ערכי היחוס של אסטרדיול הם:

שלב פוליקולרי: 77-921

mid cycle: 139-2381

שלב לוטאלי: 77-1145

ערך האסטרדיול שיצא לי נראה לי נמוך ולא מתאים לשום קטגוריה. האם זה נכון? מה משמעות הערך שקיבלתי בבדיקה?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'היי ברנדי'
היי ברנדי
27/07/2007 | 02:52
1
1203
ראשית, צר לי על הבטא שירדה.
לגבי ערכי הייחוס- האם את בטוחה שאלו הם הערכים?
אם אלו היחידות הישנות (ואכן pmol הן היחידות הישנות) סולם הערכים הוא:
שלב פוליקולארי 40-150
ערכי ביוץ 500-1100
יום 21- הערכים יורדים.

בהצלחה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה על התשובה'
תודה על התשובה
27/07/2007 | 08:07
544
הערכים שרשמתי הם אלה שמופיעים בטופס התוצאות. אבל לפי הערכים שאת רשמת, נראה לי שהערך שלי נמצא בטווח הנורמה (שלב פוליקולרי).
לקראת הריון >>
לצפיה ב-' הי שירי - שאלה על פרוגסטרון'
הי שירי - שאלה על פרוגסטרון
27/07/2007 | 09:20
2
1545
בי"מ 20 יצא לי פרוגסטרון 45.8 ב- nmol/l לפי טבלאות הייחוס של מכבי זה מתאים לשלב הלוטאלי, אבל הם לא ציינו את היחידות של טבלת הייחוס. האם זה נכון ?
תודה.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'היי חן'
היי חן
29/07/2007 | 10:12
1
933
התשובה היא כן.
בהצלחה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה '
תודה
29/07/2007 | 11:22
377
לצפיה ב-'חובהחובהחובה לקרוא.שירי - את מלכה.'
חובהחובהחובה לקרוא.שירי - את מלכה.
26/07/2007 | 08:26
1183
לצפיה ב-'יוכנס אח"כ לטאגליינס ולשאלות הנפוצות.'
יוכנס אח"כ לטאגליינס ולשאלות הנפוצות.
26/07/2007 | 08:33
417
לצפיה ב-'מלכה מאמר חשוב ביותר !'
מלכה מאמר חשוב ביותר !
26/07/2007 | 08:39
371
תודה רבה יפה שלי
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'WOW תודה!!! (ושאלה)'
WOW תודה!!! (ושאלה)
26/07/2007 | 09:11
5
534
הפתיע אותי ההסבר ל- FSH, עד היום ידעתי שערכו של FSH מעיד על "גיל השחלות". איפה הקשר בין הדברים?

ועוד שאלה - כשבודקים פורפיל הורמונלי, מה בעצם בודקים ולמה החשיבות לימים הספציפיים?

תודה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'טרי יקירתי'
טרי יקירתי
26/07/2007 | 10:09
3
516
מה חדש איתך?
עשית בדיקה הבוקר?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'לא הייתי צריכה '
לא הייתי צריכה
26/07/2007 | 12:03
2
556
י"מ 1

תודה שזכרת!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אוי.... '
אוי....
26/07/2007 | 13:25
301
מצטערת לשמוע, מתוקה שלי.
מחזיקה אצבעות לחודש הקרוב!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שולחת ו '
שולחת ו
26/07/2007 | 14:10
220
לצפיה ב-'היי טרי-תשובות לשאלותיך'
היי טרי-תשובות לשאלותיך
26/07/2007 | 10:39
554
לגבי השאלה הראשונה- ובכן, התשובה פשוטה מאוד:
שלב תופעות גיל המעבר ("הזדקנות השחלות") מתחיל כאשר נגמרות לאישה הביציות. כל אישה נולדת עם כמיליון ביציות, מהן נשארות רק 300,000-400,000 ביציות בגיל ההתבגרות. מתוכן רק כ-400 ביציות הינן פוריות ומגיעות לשלב הביוץ. כך יוצא שבגיל 50 כבר נשארות מעט מאוד ביציות, והביוץ מתקיים באופן לא סדיר. כחלק מתופעות גיל המעבר השחלות מקטינות את ייצור האסטרוגן והפרוגסטרון, ולכן עולות רמות ה – LH וה FSH. זה מגרה את השחלות לייצור אנדרוגנים שהגוף ממיר לאסטרוגן בעזרת רקמת שומן הירכיים. למרות זאת, רמות האסטרוגן בגוף יורדות בצורה משמעותית בגיל תופעות גיל המעבר.

פרופיל הורמונלי-
זה למעשה שורה של בדיקות דם המבוצעות בדרך כלל ביום ה-3 למחזור, כדי לעמוד על מצבה ההורמונלי של האישה בתחילת המחזור החדש. מקובל לחזור ביום ה-21 על בדיקת הפרוגסטרון בלבד, כדי לוודא שהתרחש ביוץ. הבדיקות הנכללות בד"כ בפרופיל הן:
TSH, prolactine, LH, FSH, estradiol, progesterone, testosterone, DHEA-S

מקווה שעניתי לך על הכל.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה רבה, השכלתי מאוד'
תודה רבה, השכלתי מאוד
26/07/2007 | 09:30
4
257
ושאלה קטנה שמסקרנת אותי, אצלי בד"כ המחזור תקין אבל בתקופות מסוימות (אולי לחץ ) המחזור מאותת כאילו הוא מגיע, ואז פתאום נעלמם ומגיע אחרי מס' ימים, והיו לי תקופות שהיו כל הסימנים לבוא המחזור, ואז בגלל לחץ המחזור לא מגיעה, הסימנים (כמו שדיים) גם נעלמים ואז המחזור נדחה ב10-20 ימים.
האם אצלי באופן חריג השלב הלוטאלי משתנה?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הי nuty1'
הי nuty1
26/07/2007 | 11:00
3
235
נתחיל מזה שגם לנשים עם המחזור הסדיר ביותר לפעמים יש "פספוסים" ותנודות לכאן ולכאן.
השלב הלוטאלי לרוב קבוע ולא משתנה (דגש: לרוב!), מה שכן משתנה זה בד"כ השלב הפוליקולארי (כיוון שהביוץ יכול להתעכב, מייד נסביר).
לחץ הוא גורם שמאוד משפיע על מהלך המחזור (לפני הכל, הבהרה חשובה: מחזור הוא כל החודש- מוסת ועד וסת).
בזמן לחץ משוחררים מבלוטת האדרנל הורמונים היכולים להשפיע על ביוץ ועל אורך המחזור.

לגבי תסמיני הוסת שלך-
באופן כללי משהו על סימנים:
כשאנחנו מתעסקים/ות בדברים שלא ניתן "לכמת" אותם (כלומר: אני לא יכולה להגיד שיש לי חום 39 מעלות, אני בגובה 1.52 וכו', אלא אני מנסה לתאר רמת הורמונים שיש לי בגוף או מיקום הביצית כרגע בחלל הרחם שלי) אנחנו נוטים/ות לנסות להאחז בסממנים חיצוניים כדי לאשש את ההשערות שלנו. לכן קיימת שיטת חום השחר, לכן קיימת שיטת בדיקת ההפרשות, ולכן עולה פה פעמים רבות השאלה- מה הרגשת/ן כשנקלטת/ן להריון?
התשובה לשאלה הזו לא קיימת, למעשה. את יכולה לחוש מיחושים כאלו ואחרים, ועדיין זה לא יעיד על כלום. ראיתי נשים ללא רזרבה שחלתית כלל (אין להן ביציות) שיכולות להשבע שכל חודש הן מרגישות את הביוץ, ויש נשים שיכולות לבייץ עד מחרתיים והן לא ירגישו את זה כלל במהלך החודש (אני למשל כזו). יש נשים שמגלות שהן בהריון רק בחודש שלישי ויש נשים שמרגע ההשתרשות לא מפסיקות להקיא.התסמינים הם סובייקטיביים.מאוד.

בקיצור, אצל כל אחת זה אינדיבידואלי. גם אם את חושבת שבייצת או שהמחזור מתקרב ובא, זה לא מעיד באופן חד משמעי שהוא אכן יעשה כך. וזה עצוב ומרגיז (הרי זה היה מאוד נחמד אם היינו יכולות לקבל סמס- "שימי לב, הוסת תגיע עוד 10 דקות, מהרי לשירותים והניחי פד" ) אבל לצערנו ככה זה.
איך אומרים הרופאים שלנו? האינדיקציה היחידה לכך שבייצת בוודאות זה שאת כן או לא בהריון. מעבר לכך הכל ספקולציות
מרגיז נורא, אבל לצערי נכון.

בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שירי תודה רבה'
שירי תודה רבה
26/07/2007 | 11:14
139
סגרת לי הרבה קצוות שלא הייתי סגורה עליהם.
אחלה מאמר
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה רבה על ההסבר'
תודה רבה על ההסבר
26/07/2007 | 11:54
122
גם אני בחודשים האחרונים מרגישה תחושות שלא הרגשתי קודם, והתופעות של טרום וסת הרבה יותר חזקות (שבועיים לא ישנה על הבטן כי הציצי כואב)...
אבל בעניין המחזור, זה משהו שמוזר גם לחברות שלי, כי לפעמים אני "קצת שולטת" בהגעה שלו, הכאב בחזה מופיע, וגם כאבי הרגליים והבטן, ואז אם אני בלחץ או בהתרגשות יתר כל המיחושים נעלמים, ואז המחזור נדחה בשבוע, שבועיים וקרה גם יותר.
קרה לי גם מצב שהופיע תחילת דימום של מחזור ולחץ מסוים שפתאום הופיע הפסיק את הדימום שחזר אחרי 4 ימים.
כנראה הגוף או המוח שלי עובדים אחרת...
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שירי את מקסימה ותודה על כל ההסברים '
שירי את מקסימה ותודה על כל ההסברים
26/07/2007 | 12:29
111
את עוזרת מאוד!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שירי, תודה רבה על ההסבר ושאלה'
שירי, תודה רבה על ההסבר ושאלה
26/07/2007 | 14:15
2
222
אני במעקב ביוץ באמצעות אלטראסאונד ובדיקות דם זה החודש השני.
1.בחודש קודם בי"מ 15 ה-E2 היה מעל 1000 וה-LH 13, החודש בי"מ 12 ה-E2  הוא 770 וה-LH הוא 18.
איך יתכן שהחודש ה-E2 נמוך יותר אך ה-LH גבוה יותר? הערכים לא אמורים להיות דומים?

2.הטכנאית באולטראסאונד לא ראתה החודש זקיקים בכלל באחת השחלות ואילו בחודש הקודם היו זקיקים בשתי השחלות. כיצד זה יתכן? היא אפילו שאלה אותי אם עברתי פעם ניתוח בשחלה (לא עברתי)

תודה מראש על התשובות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'היי נימלונים '
היי נימלונים
27/07/2007 | 02:54
1
221
אענה לפי הסדר ששאלת:
1) הערכים לא חייבים להיות זהים ממחזור למחזור. האם המחזורים שלך סדירים? אגב, אני שמה לב שבדקת בי"מ 15 ואז בי"מ 12...

2) לא תמיד אפשר לראות זקיקים קטנים מ10 מ"מ.השאלה היא מה היה בשחלה השניה, ובנוסף על כך האם את לוקחת תרופות, באיזה שלב של החודש ביצעת US, והאם חזרת על הבדיקה במכשיר אחר או אצל טכנאית אחרת?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה רבה על התשובות והבהרות'
תודה רבה על התשובות והבהרות
27/07/2007 | 21:44
147
1. המחזורים שלי יחסית סדירים אבל קצרים (כ-25 ימים)
בחודש שעבר התחלתי לבדור מי"מ 10. החודש הרופא הנחה אותי להתחיל למדוד מי"מ 12.ציינתי דוקא את שתי המדידות האלו כי הערכים בהן היו דומים.
2.אני כרגע לא לוקחת תרופות. ביצעת US בי"מ12. רק בעוד יומיים אבצע שוב אבל באותו מכשיר וכנראה גם עם אותה טכנאית.
מה שהיה לי מוזר זה זהיא ממש חיפשה זקיקים בשחלה השמאלית(וכאמור לא מצאה) ובחודש שעבר (שוב אותו מכשיר ואותה טכנאית) היא כן ציינה שיש זקיקים קטנים מ-10 מ"מ.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מצגת עם ציורים'
מצגת עם ציורים
26/07/2007 | 15:54
343
לצפיה ב-'בקשת עזרה בפענוח ערכים'
בקשת עזרה בפענוח ערכים
26/07/2007 | 16:43
40
904
ביצעתי בדיקות דם לפרופיל הורמונלי

e-2= 211
tsh =1.674
lh = 7.4
fsh=12.7
prolactin = 312.9
testosterone-total = 1.7
dhea solphate = 5.75

מודה לעזרה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'באיזה י.מ.?'
באיזה י.מ.?
26/07/2007 | 16:53
1
289
לצפיה ב-'י"מ 4'
י"מ 4
26/07/2007 | 20:38
222
לצפיה ב-'הי איה'
הי איה
26/07/2007 | 19:02
35
405
בהנחה שהתוצאות הן מי"מ 3-5 למחזור. מה שנראה לי בעייתי זה ה-FSH הגבוה (ערכים מעל 9-10 נחשבים גבוהים). אני לא יודעת בת כמה את, אבל ערך גבוה ב-FSH מעיד על רזרבה שחלתית נמוכה, וזו בעייה שבה לזמן יש חשיבות גדולה. לא צריך להבהל כי יש הרבה נשים עם FSH גבוה שנכנסו להריון אם או בלי טיפולים, אבל ממליצה לך לא לבזבז זמן ולפנות לרופא פריון שימליץ על המשך טיפול.
שיהיה בהצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'היי chen....בקרוב בת 35 ואכן תוצאות מי"מ 4'
היי chen....בקרוב בת 35 ואכן תוצאות מי"מ 4
26/07/2007 | 20:41
15
504
לא כל כך הבנתי את התשובה שלך
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'פני למומחה לפריון'
פני למומחה לפריון
26/07/2007 | 20:58
14
363
רצוי פרטי שלא יבזבז לך את הזמן.

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אני כבר תחת מעקב של מומחה פריון ...הרי הוא...'
אני כבר תחת מעקב של מומחה פריון ...הרי הוא...
26/07/2007 | 21:00
7
422
שלח אותי לבצע את הבדיקה......וביום שני אנחנו אצלו

אך מה בדיוק המשמעות?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אנסה להסביר'
אנסה להסביר
26/07/2007 | 22:31
6
426
FSH גבוה משמעותו יכולה להיות שכמות הביציות הפוריות שנותרו לך אינה גבוהה, ושיש לזרז את נסיונות הכניסה להריון ואף לא לבזבז זמן על טיפולייט כגון איקקלומין אלא ישר לעבור לזריקות. מצויין שאת הולכת לדבר איתו ואני מקווה שהוא יתן לך טיפול מנצח!
המון הצלחה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הבנתי ..המון '
הבנתי ..המון
26/07/2007 | 23:07
5
197
לצפיה ב-'aya34 - זה נשמע מאוד מוכר'
aya34 - זה נשמע מאוד מוכר
26/07/2007 | 23:42
4
264
גם לנו היה את אותו הסיפור, ואני שידועה כלחוצה מזריקות, דווקא בטיפולים האלו לא ויתרתי.

כל הזמן הייתי מזכירה לבעלי שלא ישכח שצריך לנסוע, לעשות זריקה.אבל ממש מיד כשהתחתנו ורצינו מאוד בזאטוט.
היינו מאוד מיואשים.

השכנה שלי אומרת שזה משום שהיינו לחוצים מאוד.

חוץ מזה היו לה כמה עצות סבתא - שנראה לי שהן עזרו...

אני מקווה שיש לכם זאטוט / ים  בבית...האם יש ?

לקראת הריון >>
לצפיה ב-'התחתנו לפני 3.5 חודש אבל מנסים כבר 8 חודשים'
התחתנו לפני 3.5 חודש אבל מנסים כבר 8 חודשים
27/07/2007 | 00:12
348
אז עדיין אין ילדים.....הבנתי כבר שזה לא "אינסטנט פודינג"  וכנראה יקח קצת יותר
נראה מה יאמר הרופא יום שני
האמת שאני די מפחדת מהורמונים וזריקות...ומחטים בכלל
מירי....עצות סבתא....תמיד מוכנה לנסות...משהו מעניין ?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מירי תשלחי לנו את ה"טיפים" של השכנה שלך....:-'
מירי תשלחי לנו את ה"טיפים" של השכנה שלך....:-
29/07/2007 | 11:29
2
239
לצפיה ב-'הנה'
הנה
29/07/2007 | 12:23
1
336
ממה שאני זוכרת:
לאכול סלט ירקות עם הרבה מלפפון.
להרבות בשקדים .
לשתות כוס חלב חם לפני...
אורז לבן מרגיע .
להיות רגועה בזמן שעושים...
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תודה'
תודה
29/07/2007 | 13:14
132
לצפיה ב-'אובג'קשן.....'
אובג'קשן.....
27/07/2007 | 16:15
5
337
עם בעית FSH גבוה, מטופלת אצל מומחה פריון של קופת החולים, ואפשר להגיד עליו הרבה דברים, אבל הוא ממש לא מבזבז את הזמן...

דווקא הייתי מתחילה עם רופא מהקופה (בהנחה שהם לא זכו בלוטו בתקופה האחרונה), התהליך שצפוי להם (והלוואי שיהיה קצר כמה שיותר) עלול להתארך ובין היתר יש לזה משמעויות כלכליות לא מבוטלות (עבור חלקנו, וקטלניות עבור אחרות...)
אז לא הייתי מתחילה ישר מפרטי ומנסה כן לבדוק האם יש מומחה פריון באזור מגורי שנותן מענה טוב דרך קופת החולים.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תשובה'
תשובה
28/07/2007 | 11:40
4
211
כל אחת מחליטה לעצמה אם היא רוצה להוציא כסף על טיפול פרטי, או לא.

אני כ"כ התנגדתי לגשת לרופא פרטי, התעקשתי על אחד מהקופה, בזבזו לי שנתיים ככה ואני כ"כ מצטערת.

אז למי שאני חושבת שדחוף אני ועוד איך ממליצה לגשת לפרטי.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'את צודקת'
את צודקת
28/07/2007 | 13:55
3
177
אבל בכל זאת בעיני בין לבזבז שנתיים על רופא שלא נראה לך, לבין לא לנסות בכלל רופא של הקופה, יש עוד כמה אפשרויות בדרך...
מצטערת על השנתיים שבוזבזו לך, ומקווה שאת מקבלת מענה ראוי אצל הפרטי. אני בזמנו חשבתי לנסות פגישה או שתיים עם רופא הקופ"ח (אל דאגה, זו היתה תקופה של שתי פגישות בשבוע עם הרופא...), ולראות איך אני מתרשמת. עשיתי "שיעורי בית" לא רעים מראש (במיוחד כשהבנתי את נושא הדחיפות ב- FSH גבוה), ודי ידעתי כשהגעתי אליו מה נהוג להציע במצבי. גם עשיתי חיפוש על השם של הרופא בשלושת הפורומים (לקראת, פוריות, והורים בטיפולים), וקיבלתי כמה חוות דעת עליו לפני שניגשתי אליו. גם זו אפשרות לפי דעתי, ולו אני AYA, נראה לי שזה מה שהייתי מנסה.

כפי שתראי פה באחת התגובות שלי בשירשור, הרופא שלי דווקא לקח את העניינים מאוד ברצינות ונתן תוכנית מאוד "תקתקנית" (בעיני - התאים מאוד למצב של "שעון החול" שלי).

לא יודעת באיזה שלב אתם בכל העסק, אבל אני נכנסתי טיפה לחישובים כלכליים של כל סיפור הטיפולים (הייתי רגע לפני הגונל F, ושני רגעים לפני IVF...) ודאגתי מאוד מהסיפור הזה. הזריקות יקרות, אפ-אס-אייצ'יות עלולות להיות אלו שנזקקות למינונים היותר גבוהים יחסית, מינונים של IVF זה בכלל בלאגן, ושם יש גם עוד המון זריקות, בעלי ואני שנינו משתכרים לפי שעות והיינו בדרך להפסיד לא מעט עבודה מכל הפרוצדורות וכו וכו וכו... אז נכון שאנחנו בקושי כלכלי באופן כללי, אבל יחד עם כל הדאגות האחרות מטיפולים, גם החששות האלו היו שם.
לכן כתבתי את מה שכתבתי
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מסכימה עם כל מילה'
מסכימה עם כל מילה
28/07/2007 | 19:47
2
132
למי שיודעת מה צריך/אמור להיות הטיפול יכולה אחרי פגישה אחת לדעת אם עובדים עליה או לא ולפי זה להמשיך הלאה.

אצלי משכו אותי שלחו אותי לבדיקה ואמרו תחזרי עם התוצאות ואחרי שהגיעו התוצאות אמרו לי חודש הבא תעשי בדיקה שונה ותחזרי רק בעוד חודש. אחרי צילום רחם שלחו אותי לחכות בבית שלושה חודשים אחרי שניסיתי מעל לשנתיים טבעי והייתי אצל שני רופאים. לא רק אחד! והמומחה פוריות לא טרח ליידע אותי שיש לבעלי בעיית זרע (קלה אבל לא משנה מורפולוגיה 7%), זה משהו שאני צריכה לדעת, לא?

אני יודעת שיש רופאים שעובדים גם עם הקופות שהם יותר מבסדר אבל צריך הרבה מאמץ למצוא אותם ולא תמיד יש כזה באזור המגורים אצלי למשל, אין.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'נשמע טיפול באמת רשלני'
נשמע טיפול באמת רשלני
28/07/2007 | 20:16
1
111
באיזה טיפול אתם נמצאים היום, אם אפשר לשאול?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שום טיפול'
שום טיפול
28/07/2007 | 20:42
117
(מעניין למה)

אחרי מעל לשנתיים של נסיונות סרק, הצלחתי לקבל איקקלומין. פעמיים. בפעם השניה הטיפול הצליח. בלי הזרעות ובלי תמיכה.
עשו לי בטא פעם אחת ובדיקות דם כלליות שלא כללו פרוגסטרון. היו רק בדיקות US.
היה דופק בשבוע 10, בשבוע 12 כבר לא.
חזרתי לרופא שאלתי מה עושים אז הוא אמר סוס מנצח לא מחליפים. איזה נצחון יש פה??
חודש אחרי הביקורת חזרתי שוב והוא אמר לי שבמצב של חודש אחרי גרידה הוא לא נותן לי שום איקקלומין.
שאלתי מתי לחזור והתשובה היתה תחזרי עם בדיקת הריון חיובית.

הלכתי למומחה שלא קשור לקופה באופן פרטי, הבנתי ממנו שיש סיכוי שההריון היה בלי שום קשר לאיקקלומין.
אני כנראה כן יכולה להכנס להריון ספונטני, השאלה בתוך כמה זמן זה יקרה. וזה יכול לקרות עכשיו וגם לעולם לא אחרי שמעל לשנתיים לא היה כלום וכן היו לי ביוצים, תמיד.
אם אני אקבל מחזור בימים הקרובים והועדה תאשר את הבקשה שהגשתי יש לי חודש הבא טיפול הורמונלי והזרעה.
בלי לחכות בלי נסיונות ובלי עניינים.
קיבלתי יחס כמו שבן אדם צריך לקבל. הרגשתי שאני לא רק מספר ברשימה מאוד ארוכה.

אני לא חושבת שזה טיפול רשלני, הקופות במקרים קלים מנסות למשוך אותנו מהאף שלא נבזבז להם תקציבים.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'FSH'
FSH
27/07/2007 | 03:05
18
356
אני לא חושבת שהFSH שלה גבוה (היא גם לא ציינה את יחידות המידה, אני משערת שמדובר ביח' הסטנדרטיות).
רמת FSH מעל 15 יחידות ביום השלישי למחזור נמצאת בהתאמה עם ירידה משמעותית בפוריות, ואי לכך משמשת כבדיקה המבוצעת באופן שיגרתי בנשים בהן קיים חשד לרזרבה פוריותית קטנה.
יחד עם זאת, לא ניתן על סמך בדיקות תקינות (פחות מ 15 יחידות) לנבא לכמה זמן עוד תישמר הפוריות.
אחד הפקטורים החשובים הקשורים בירידה בפוריות הינו הגיל (איני יודעת בת כמה היא).
בדרך כלל אצל אישה פורייה הרמות התקינות הן בין 5 ל- 10. רמה של FSH מעל 15 מבטאת יכולת פוריות קטנה ביותר. לכן, במדינת ישראל נקבע גבול של רמת FSH של 19 אשר מעליה אין לתת טיפולי פוריות. במקרים אלה מומלץ על הריון מתרומת ביצית. במידה ומדובר בבדיקה חד-פעמית, הייתי ממליצה לחזור על הבדיקה לפני קבלת החלטות בנידון.
בכל אופן, גם אם ערכים מעל 10 נחשבים גבוהים, 12.7 הוא מה שנקרא "גבוה גבולי". לא לרוץ בהסטריה ולהלחץ, אבל בהחלט לשים לב ולברר את המצב. (ובטח שלא לחשוב כבר על רזרבה שחלתית נמוכה ושות'.. בל נגיד הופ לפני שקפצנו ).

בכולופן, הייתי מערבת כמובן רופא פריון (והבנתי שאחד כזה כבר נמצא בתמונה)

שיהיה בהצלחה.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-' על התשובה. ערכי הייחוס שנרשמו iu/l'
על התשובה. ערכי הייחוס שנרשמו iu/l
27/07/2007 | 10:35
16
372
ואחגוג 35 בעוד כשבועיים

אז את אומרת שהתוצאות לא נוראיות ?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'התוצאות'
התוצאות
27/07/2007 | 11:24
1
241
התוצאות לא אומרות בשום אופן שיש לך בעיה קשה שאי אפשר לטפל בה.
תלכי עם התוצאה לרופא שלך ותשמעי מה יש לו להציע

ד.א. מזל טוב ליומולדת

תודיעי לנו מה הוא מציע לך
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תוה רבה. ניידע כמובן !!'
תוה רבה. ניידע כמובן !!
27/07/2007 | 23:39
86
לצפיה ב-' FSH 12.7 לצערי הרב'
FSH 12.7 לצערי הרב
27/07/2007 | 23:45
13
476
כן מעיד על רזרבה שחלתית ירודה, ובמיוחד בגיל 35. FSH  ברמה כזאת צריך להדליק נורה אדומה ומצריך טיפול אצל מומחה פוריות שמבין ב  FSH גבוה. זה לא אומר שאי אפשר להרות עם FSH כזה. אני אישית מכירה כמה וכמה נשים שהרו עם FSH בסביבות 11-12 באופן טבעי ואם תכנסי לפורום פוריות בתפוז ותשאלי תראי שהריונות בהחלט קורים עם FSH גבוה, א-ב-ל כל המחקרים שנעשו על FSH גבוה מראים שנשים אלה הן המיעוט. FSH גבוה לפי המחקר בתחום אומר שהסיכוי להרות יורד בצורה משמעותית מאד. בנוסף ל FSH גבוה יש סימנים נוספים שמעידים על רזרבה שחלתית ירודה כמו  E2 גבוה בי"מ 3-5, מחזור קצר (בסביבות 24 יום ופחות) וביוץ מוקדם (שנדמה לי שקיים אצלך). כמובן שלא אצל כל בעלות ה FSH הגבוה יופיעו גם הסימנים האחרים, אבל הם נפוצים יותר אצל נשים עם FSH גבוה.
כבעלת FSH גבוה שמטפלת אצל אחד המומחים הנחשבים בארץ וקוראת כבר תקופה לא מבוטלת כל חומר אפשרי על FSH גבוה, אני ממליצה לך בחום לפנות למומחה שמבין בנשים מבוגרות יותר עם בעיית FSH. את יכולה לשאול בפורום פוריות בתפוז על רופאים מומלצים באיזור מגורייך. אני באמת לא רוצה להלחיץ אף אחת עם FSH גבוה אבל חושבת שחשוב לדעת שעם FSH גבוה לא משחקים משום שהדבר הכי קריטי בגיל מבוגר עם FSH גבוה הוא זמן.
את מוזמנת לפנות אליי במסר אם יש לך עוד שאלות ושיהיה לך המון בהצלחה!!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כנראה שאחזוא עם שאלות נוספות לאחר הביקור אצל'
כנראה שאחזוא עם שאלות נוספות לאחר הביקור אצל
27/07/2007 | 23:53
2
160
הרופא....דרך אגב המחזור שלי מגיע בין 25- ל29 יום
וביוץ בי"מ 12
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'מי הרופא שלך?'
מי הרופא שלך?
28/07/2007 | 07:39
1
157
אני מצרפת לך רשימה של רופאים מומחים וליד כל שם יש תחום התמחות.
לקראת הריון >>
כתובות אינטרנט מצורפות:
לצפיה ב-'שלחתי לך מסר'
שלחתי לך מסר
28/07/2007 | 09:07
115
לצפיה ב-'כך גם לפי הרופא שלי אגב'
כך גם לפי הרופא שלי אגב
28/07/2007 | 13:44
9
176
מומחה פריון כמובן.
אני בת 33 עם FSH 11.2, ומההתחלה הוא אמר לי שאמנם יש סיכויים טובים להשיג הריון בסופו של דבר בשלב הזה, אבל שהרזרבה מתדלדלת ושצריך לפעול מהר וללא שאננות. הוא התריע בפני ש- FSH נוטה לעלות בקפיצות, ולא ידוע מתי תתרחש העלייה הבאה, כך שאסור לבזבז זמן.
אישית, למרות שהגעתי למומחה הפריון אחרי 4-5 חודשי נסיונות בלבד, הוא הסביר לי למה חשוב בעיניו שנעשה תהליך מזורז. התוכנית שלו היתה: צילום רחם, אחריו חודשיים ("מקסימום שלושה" כך הוא אמר, אבל הקפיד לציין שהוא בעד חודשיים) של הזרעות על גונל F, ואם לא יצליח - אז מייד ל- IVF. וזה למרות שזוהה ביוץ בחודשיים האחרונים, בגלל שלא ניתן ברמות האלה, לדבריו, להבטיח שיהיה ביוץ בחודש הבא, כי מצופה שהביוץ לא יהיה סדיר.

חשוב לי לכתוב את הדברים הללו, כי כשאני גיליתי את הבעיה מייד עשיתי חיפוש בפורום על FSH... (וכמובן גם ב"פוריות" וב"הורים בטיפולי פוריות")
אז לטובת האפ-אס-אייצ'יות העתידיות לבוא, שיקראו גם את הדיעה של הרופא שלי...

רק בריאות ובשורות טובות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כתומה, אפשר שאלה?'
כתומה, אפשר שאלה?
28/07/2007 | 15:43
8
158
למה הלכת לרופא פוריות אחרי 4 -5  חודשי נסיונות?

אני תוהה מתי להתחיל ללכת להבדק.
אני בת 30, אבל עם היסטוריה בעייתית משהו (בעיקר אנדוקטרינית). אחרי הפלה בשבוע 10, ו- 5 חודשים (יעני 4 מחזורים) מאז.

האם זה לא סתם לחץ להתחיל כבר עם מומחי פוריות?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בטח שאפשר'
בטח שאפשר
28/07/2007 | 16:59
6
138
אצלי זה היה הפוך: פרופיל הורמונלי קיבלתי מרופא נשים הרגיל שלי, אחרי 4 חודשי נסיונות. למומחה הפריון עברתי מיד כשקיבלתי את התוצאה של הפרופיל...

למה אחרי 4 חודשים הלכתי לבקש פרופיל?
כי היו מחזורים לא סדירים (24-40) וחששתי שמשהו לא תקין. האמת? החשד העיקרי שלי היה פרולקטין גבוה מידי, כי הפסקתי להניק 5-6 חודשים קודם. ניסיתי בכל מיני פורומים של התייעצות עם רופאים להבין האם מחזור לא סדיר מחשיד לבעיות, ולא הצלחתי לקבל תשובה לזה, אבל נשארתי עם תחושה שזה עלול להיות קשור. דווקא הרופא שהגעתי אליו אמר מיד שמחזור לא סדיר מחשיד לאי סדירות של הביוץ (כמובן לא בהכרח!). בדיקה בי"מ 20 ומשהו העלתה שלא בטוח שהיה ביוץ באותו חודש, והוא שלח לפרופיל.

לא יודעת כמה זמן לקח לך להכנס להריון הראשון, והאם המחזורים שלך סדירים.
בכל אופן בעיני פרופיל הורמונלי היא בדיקה סופר חשובה, שאפשר לבקש מרופא נשים רגיל, וזה נותן אינדיקציה ראשונית לפחות לבעיות הקשורות להורמונים, ולפי דעתי אין מה להפסיד בלעשות אותה. מומחי פוריות אכן נשמע לי מעט מוקדם כרגע, אם את מרוצה מהרופא שלך. אם בכל מקרה חשבת להחליף, אז אפשר לשקול כי זה לא מזיק.

אגב, היסטוריה אנדוקרינולוגית בעייתית זה אני
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'אגב, עכשיו כשאת שואלת'
אגב, עכשיו כשאת שואלת
28/07/2007 | 17:04
5
129
אני נזכרת שאי הסדירות היתה באופן כללי, לא רק במניין הימים בין ווסת לווסת. הווסתות היו באורכים שונים אחת מהשנייה, וללא כל "דפוס" קבוע של הדימום, במעקב הפרשות לא הצלחתי לעלות על שום דפוס קבוע, היתה לי הרגשה כללית של "בלאגן" במערכת. לא יודעת אם ואיך זה קשור למה שנמצא בסופו של דבר.

ועוד אגב, יש איזו טענה על קשר מסוים בין מחלות אוטואימוניות (לא יודעת אם התירואיד שלך קשור לזה) לבין FSH גבוה. זה תחום בחיתולים ולא ברור עד הסוף מה טיב הקשרים בין השניים, אבל לפי דעתי שווה לבדוק פרופיל, ולכל הפחות לדעת שבקטע הזה את יכולה לא לדאוג
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כתבתי תשובה באורך הגלות וזה מחק לי!!!'
כתבתי תשובה באורך הגלות וזה מחק לי!!!
28/07/2007 | 22:17
4
106
אז אני אנסה לקצר אותה הפעם.

הרופא הקודם שלי הוא האחרון שיראה שוב את הפרצוף שלי.
בואי רק נגיד שהוא הסתמך על בדיקות לא רלוונטיות ובעקבותיהן התעקש (למרות ששאלתי לפחות 5 פעמים) שאני לא צריכה לקחת אספירין. ביום שהוא גילה את הפסקת הדופק, המשפט הראשון שלו היה "בפעם הבאה ניתן לך אספירין".

רופא פרטי ומומחה שהלכתי אליו שבועיים לאחר ההפלה אמר שבמקרה הספציפי שלי:
1. בדיקות קרישתיות חייבים לעשות רק כשאני על גלולות או בהריון ולכן הבדיקות שהרופא הקודם הסתמך עליהן לא רלוונטיות. בדיקות שהיו לי מהעבר הרחוק, שנעשו כשהייתי על גלולות (ומאושפזת בעקבותיהן) הראו ממצאים של קרישתיות יתר.
2. במקרה שלי, לפי הרופא הפרטי, זה נס שהגוף שלי לא דחה את ההריון בשבוע מוקדם יותר ושבכלל התפתח דופק. לדעתו בהריון הבא, אם אני לא אהיה על אספירין, הסיכוי שזה יקרה נמוך מאד.
ולכן, אני צריכה לבדוק בטא במקסימום חצי יום איחור כהגדרתו (או במילים אחרות, יש לי מרשם רופא להיסטריית ספירת ימים )

בכל מקרה, רופא פרטי כרגע במצב הנוכחי, אחרי 4 מחזורים (מ-א-ד לא סדירים) נראה לי מוגזם. במיוחד לאור העובדה שנכנסתי להריון ראשון בחודש הראשון, בסקס היחיד שהיה באותו חודש (כי את יתרת החודש העברתי בנסיעה מהעבודה לחול). מה שכן, לפני ההפלה המחזור היה מאד סדיר וכרגע הוא 29 - 41 ימים, אבל עם ביוץ וודאי (הפרשות, חום השחר וערכות)

מה נראה לך?
יש לך אולי המלצה לרופא מומחה פוריות (עם הבנה אנדוקרינית) ממכבי מהמרכז?

תודה!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'יש לך אפשרות להגיע לכ"ס?'
יש לך אפשרות להגיע לכ"ס?
28/07/2007 | 22:43
3
85
ד.א. יש רשימת רופאים עם ההתמחות שלהם ומצויין דרך איזו קופה הם עובדים.

ניסית?

הסיפור שלך מאוד מאוד מקומם
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כ"ס זה קצת רחוק אבל סביר'
כ"ס זה קצת רחוק אבל סביר
28/07/2007 | 22:50
2
62
עברתי על הרשימה בפורום פוריות, אבל רובם המוחלט לא מהקופה אלא פרטיים וגם - היו שם רק איזה 3 עם מומחיות אנדוקרינית או קרישתיות יתר, ונראה לי שאם כבר ללכת למישהו עדיף למישהו שמבין במקרה שלי.
למדתי כבר על בשרי שהמקרה שלי לא כזה סטנדטי....

אם אני לא אמצא מישהו כזה מהקופה, אני אחכה עוד חודש או חודשיים (תלוי בסבלנות שלי) ואחזור לרופא הפרטי.

את ההריון אני בטוח אעשה עם הפרטי, עדיף לי לבזבז על זה את הכסף מעוד הפלה בגלל טעויות של רופאים.

הגוף שלי הפסיק להיות המשחק שלהם - מקסימום בהריון הבא יצליח ...

בכל מקרה, אם יש לך מישהו בכ"ס ממכבי, אשמח לשמוע.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'תתקשרי'
תתקשרי
28/07/2007 | 23:04
47
תבררי עם דר' עופר גונן הוא ממכבי. יש לו מנהלת לשכה מאוד נחמדה שאפשר להתייעץ איתה והיא תמיד זמינה.
תשאלי אם הוא מטפל במקרים של קרישיות יתר.

יש לי כ"כ הרבה מה לומר לך על טעויות של רופאים ועל חוסר איכפתיות שלהם.
אני מבטיחה לך שעם הבת שלהם זה לא היה קורה.

הוא מאוד מאוד נחמד ד.א.
יש עליו רק המלצות טובות מכל הלב בפורום פוריות.

עוד משהו. למדתי על בשרי שעדיף גם לרופא מהקופה ללכת מדי פעם באופן פרטי.
אני נוסעת אליו איזה חצי שעה כל כיוון ד.א.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'טרי'
טרי
29/07/2007 | 15:44
44
אין לי שמות של רופאים להמליץ לך.
ניסית לשאול בפורומי הפוריות? (פוריות, הורים בטיפולי פוריות, הריון לאחר טיפולים) אם לא, אולי שווה לנסות.

אני מסכימה שמדובר במצב שלא מחייב פאניקה, אבל כן רופא שמבין ספציפית בזה, במיוחד לאור זה שאת "נופלת" על כמה תחומים פה (נשים, אנדו, קרישיות וכו'). אולי רופא פוריות שמתמחה גם בהריון בסיכון, יחד עם אנדו טוב שיהיה איתו בקשר לא רק "דרכך". לא יודעת, סתם זורקת רעיון. ובכל מקרה הייתי לוקחת רק רופא ששמעתי עליו משהו, ולא הולכת על חתול בשק.

בהצלחה בכל מקרה
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'טרי'
טרי
28/07/2007 | 19:50
49
לדעתי זה תלוי בדחיפות.

אחת בת 20 שלא מאוד לחוצה יכולה לנסות גם שנה בלי להתבאס יותר מדי.
אחת בת 40 צריכה לדעתי לא לחכות אפילו לא חודש.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'ובשלב הלוטאלי?'
ובשלב הלוטאלי?
27/07/2007 | 15:30
208
האם בשלב הלוטאלי רמת FSH 1.70 MIU זה נקרא תקין?
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'AYA שלחתי לך מסר'
AYA שלחתי לך מסר
27/07/2007 | 16:15
1
113
לצפיה ב-'תודה...עניתי לך במסר !'
תודה...עניתי לך במסר !
27/07/2007 | 23:40
59
לצפיה ב-'תודה רבה רבה על ההסבר ועל ההשקעה הכרוכה בו'
תודה רבה רבה על ההסבר ועל ההשקעה הכרוכה בו
26/07/2007 | 23:04
79
החכמתי.
כשזה רלוונטי זה נקלט הרבה יותר טוב מאשר כשסתם צריך ללמוד את זה..
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כל הכבוד על היוזמה '
כל הכבוד על היוזמה
27/07/2007 | 12:37
42
לצפיה ב-'שירי את מדהימה!! איזה הסבר הסברי..'
שירי את מדהימה!! איזה הסבר הסברי..
27/07/2007 | 13:41
71
כל הכבוד לך! מענין ביותר... שנשמע רק בשורות טובות בפורום!!! תודה לך חמודה!!
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כופרה שלי-הסבר מדהים '
כופרה שלי-הסבר מדהים
29/07/2007 | 04:39
8
98
איך מעבים את רירית הרחם?
גיסתי אמרה לי משהו על צמח שנקרא רוטה/רותה משהו כזה, יש חיה כזו?
יש דרך להגביר ביוץ?
לשפר את הפוריות? שלי ושלו?

בנוסף אני פותחת הודעה נוספת עם תשובות הבדיקה של הבעל.הרופא אמר שהן לא טובות
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'על תזונה ותוספי תזונה והשפעתם על פוריות'
על תזונה ותוספי תזונה והשפעתם על פוריות
29/07/2007 | 10:55
7
251
יפיופה שלי
היא וודאי מתכוונת לפיגם מצוי Ruta graveolens - בתימן כינו את הפיגם בשם "רוטא". הצמח שימש למטרות קוסמטיות וכסגולות הגנה מפני עין רעה. את הכלות והחתנים, היולדות והתינוקות היו מקשטים בצמח הפיגם או היו נותנים להם לאחוז בצמח, כדי שלא ישלוט בהם עין הרע, והרוחות רעות ירחקו מהם. ברוטא היו משתמשים גם לבשמים והבדלה.לא ידוע לי על שימוש בו לצורך עיבוי רירית הרחם. הנה פה בצד זו התמונה שלו.

אני מצרפת אתר מאוד מאוד מעניין על צמחי מרפא שונים, ממליצה לקרוא את כולו- יש שם הסברים מקיפים על סוגי הצמחים, וחלק גדול מהם משפיע על רירית הרחם.
חשוב מאוד: במקומות רבים (ברפואה סינית) מומלץ להשתמש בדונג קוואי - צמח האנג'ליקה. יש לשים לב שצמח זה אסור לשימוש בהריון.
לכן, ובאופן כללי, לפני נטילת כל תוסף תזונה, יש להיוועץ ברופא המטפל (ובנוסף, במישהו שמתעסק ומבין בצמחי מרפא).
בנוסף ידוע לי על המלצה לשימוש בשיח אברהם vitex agnuis castus (עוזר בשלבים של ההפריה וההיריון).

אפשר כמובן ללכת על הבסיסי: סלק מבושל הולך טוב כאן בפורום .
יש הממליצים על דיקור בשילוב עם תוספי תזונה צמחיים (רפואה סינית).
לי אין עמדה בנושא.
חשוב לזכור: עישון סיגריות פוגם בפוריות הנשים והגברים. מי שמעשנ/ת- להפסיק, ויפה שעה אחת קודם.
תוספי תזונה "מערביים" המומלצים לפני כניסה להריון: אבץ, B12, אומגה 3, ברזל וכמובן כמובן חומצה פולית.
תפריט מאוזן, שכולל את אבות המזון, ברזל, אבץ וגם ויטמין C, מסייע לסדירות הביוץ.
מחקרים רבים הוכיחו ששני משקאות אלכוהוליים ביום יכולים לפגוע ברמת הפוריות. אלכוהול גם עלול לשנות את רמות הכולסטרול, מה שפוגע בהשרשת הביצית ברחם.
אגב, רבות מאיתנו דואגות להקפיד על "הגיינה נשית"- שטיפות נרתיקיות מרובות בתכשירים יעודיים (מה שנקרא "סבון אינטימי"). אם אתן עושות את זה- קומו מהמחשב, לכו למקלחת, והשליכו את הסבון האינטימי לפח. עכשיו אפשר להמשיך ולקרוא: "שגרת הניקיון" יכולה לסלק מהנרתיק גם חיידקים תקינים וידידותיים, להפר את האיזון ולהעמיד אותך בסיכון גבוה יותר ל'ואגינוזיס חיידקי', שלעיתים טועים ומאבחנים אותו כזיהום ואגינלי. ואגינוזיס חיידקי שלא מטופל נקשר ללידה מוקדמת ולהפלות ולסיכון גבוה יותר לאי פריון.

לגבי פוריותו שלו:
קודם כל- לא הבנתי כלכך מה קורה שם בבדיקה, מצטערת .
אם הבנתי נכון את הבדיקה, הספירה גבוהה מאוד, אבל יש אחוז גבוה של מורפולוגיים..או שלא הצלחתי להבין.
האם הוא נבדק אי פעם אצל אורולוג לגילוי וריקוצלה?
האם נבדקו אצלו רמות ההורמונים השונות?

פוריות הגבר ותזונה:
באתר שצירפתי מדובר על רשאד (צמח חד-שנתי, בן משפחת החרדל, קרוב משפחה של הרוקט (ארוגולה), אך עליו קטנים ובשרניים יותר, וטעמו חרדלי ומרוכז יותר) ואגוז מוסקט כ"תוספי זרע" מומלצים. בנוסף מזונות הקשורים ויכולים להועיל הם בצל , דבש , דלעת , זית ,כורכום , ארטישוק , שקד , שומשום , תאנה ותמר.
באופן כללי חשוב להקפיד על הכללים הפשוטים הבאים:
לא ללבוש בגדים הדוקים (להשתדל ללבוש תחתוני בוקסר ולא תחתוני טנגה!)
לא לשים לפ-טופ או מקור חום אחר על הברכיים
להקפיד בתזונה על צריכה פחותה של שומנים רווים , וצריכה מרובה של ירקות (בעיקר ירוקים) , פירות , דגנים מלאים , סיבים תזונתיים , חלבונים , חומצות שומן חיוניות. דגש על תזונה דלת שומן.
לא לעשן (בעיקר לא סיגריות מנטול או גראס)
שימוש ממושך בתרופות יכול לפגוע באיכות הזרע
גם נטילת ויטמין C בכמויות גדולות עלולה לגרום להרס תאי זרע או להחמצת נוזל הזרע.
מומלץ ליטול תוספי תזונה: חומצה פולית, בטא קרוטן, אבץ, סלניום, ויטמין E.

בהצלחה בוביקית
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שאלה??'
שאלה??
29/07/2007 | 11:03
1
80
התוספים שרשמת בסוף רשימת "הגבר" לגבי חומצה פולית, הכוונה שגם הגבר צריך לקחת כדור של חומצה פולית???
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'גם גברים צריכים חומצה פולית '
גם גברים צריכים חומצה פולית
29/07/2007 | 16:15
124
אם הם צורכים מספיק בתזונה, אז יופי,אבל לרוב יש חסרים...
אז להקפיד לצרוך מזונות המכילים חו' פולית, ואם יש חסר בהם- ליטול תוספים.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'הייתי מוסיפי לגבר גם ליקופן זה מאוד עוזר בדוק'
הייתי מוסיפי לגבר גם ליקופן זה מאוד עוזר בדוק
29/07/2007 | 11:20
71
לצפיה ב-'לי דווקא המליצו להפסיק עם Agnus Castus'
לי דווקא המליצו להפסיק עם Agnus Castus
29/07/2007 | 13:04
1
106
היית תקופה שלקחתי קפסולות ( 400 מ"ג, X2 פעמים ביום) בשביל להקל על תופעות קדם-ויסתיות אבל מומחית לצמחי מרפא אמרה שעדיף שאפסיק אם אני מתכננת הריון. רק לתשומת ליבכן.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כפי שאמרתי'
כפי שאמרתי
29/07/2007 | 16:10
72
אני לא מתיימרת להיות מומחית בנושא התוספים הטבעוניים או רפואה סינית ולכן המלצתי לכולן להתייעץ הן עם רופא מטפל והן עם מומחים לנושא התוספות.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'שירי, אפשר שאלה?'
שירי, אפשר שאלה?
29/07/2007 | 13:27
1
180
כתבת שהתפריט של הגבר צריך להיות עם פחות שומנים רווים. מה הקשר בעצם? בהנחה שהגבר כמובן לא שמן (אולי טיפה מלא אבל צורך שומנים רווים ולא מעט).
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'בכיף.'
בכיף.
29/07/2007 | 16:09
110
שמנים רוויים יש גם (ובעיקר) מהחי אבל גם בשמן קוקוס, שמן דקלים ושמן כותנה .
הכוונה ב"רוויים"- עשירים במולקולות מימן (בהשוואה לשומנים לא רוויים, שעניים בהן).

צריכה מספקת של חומצות שומן חיוניות חשובה להבטחת נזילות הממברנה וייצור אנרגיה בתא הזרע.
לעומת זאת, צריכה גבוהה של שומנים רוויים במימן, בייחוד שמן זרעי-כותנה, הראתה השפעה שלילית על תפקוד תאי הזרע.השמנים הצמחיים נוטים להכיל שאריות של חומרי הדברה, (ושמן זרעי כותנה מכיל רמות גבוהות של הכימיקל Gossypol העלול להפריע לייצור הזרע).מעבר לכך, כל השומנים הרוויים הראו השפעה חזקה על תפקוד תאי הזרע.
כיום ידוע שיש קשר הדוק בין בעיות בזקפה ובין רמות גבוהות של כולסטרול ושומנים בדם. חשוב להדגיש שלא מדובר במצב פתולוגי. אפשר לצאת מזה. רבים הסיכויים שכאשר ירד המשקל ותופחת רמת הכולסטרול והשומן, גם היכולת להגיע לזקפה תשתפר.

אז לא לצנזר לחלוטין מהדיאטה, אבל בהחלט להשתדל להמעיט.
לקראת הריון >>
לצפיה ב-'כל הכבוד שירי '
כל הכבוד שירי
29/07/2007 | 13:28
111
מאמר חשוב ומעניין.
אשמח לקרא עוד בעתיד.
לקראת הריון >>

הודעות אחרונות

14:46 | 16.01.19 רונה1238
16:54 | 14.01.19 maya678
15:36 | 14.01.19 מאי292
11:16 | 13.01.19 tulip32
17:23 | 12.01.19 רונה1210
15:23 | 09.01.19 shirael
10:17 | 09.01.19 rons37
12:39 | 08.01.19 ענבר234
09:34 | 07.01.19 nuni55
10:21 | 03.01.19 מאי292

חם בפורומים של תפוז

חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
חפשו אותנו גם באינסטרגם
חפשו אותנו גם...
פודי תפוז - האינסטגרם החדש כל התמונות של...
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?
בפייסבוק שלנו כבר ביקרתם?
בפייסבוק שלנו כבר...
רוצים להיות תמיד מעודכנים במה שקורה בתפוז?

מקרא סימנים

בעלת תוכן
ללא תוכן
הודעה חדשה
הודעה נעוצה
אורח בפורום
הודעה ערוכה
מכיל תמונה
מכיל וידאו
מכיל קובץ