פינת משפחה - התייעצות

מ י כ ל10

New member
פינת משפחה - התייעצות

שלום לכולם/ן,
אני חושבת שהשאלה לא נוגעת ישירות לעיצוב פנים, אבל אשמח לשמוע מהניסיון האישי והמקצועי:
אנחנו בונים בית. בקומה התחתונה - סלון, מטבח, פינת אוכל, חדר עבודה ואירוח (ממד),וחדר הורים.
בקומה העליונה יהיו חדרי הילדים ומקלחת עבורם.

הילדים יהיו לפחות בני 10 ו-12 כשנעבור.
ההתלבטות היא אם למקם את פינת המשפחה בקומה התחתונה או העליונה.
צרכים:
זאת לא תהיה פינת משפחה במובן ה'משפחתי'. היא מיועדת לילדים ולחבריהם, בעיקר לצפייה משותפת ולמשחקי קונסולה, וכן לרביצה, קריאה, בהייה וכל מה שיתחשק להם.
שאלותיי הן:
1. האם בכלל צריך? אשמח לשמוע מניסיונכם אם פינות כאלה הן בשימוש
2. למעלה או למטה?
3. חדר סגור או מרחב פתוח?
4. מה גודל החלל שצריך (אני מניחה שתלוי אם פתוח או סגור)? איך קובעים מרחק מתאים לצפייה (פאסיבית) או למשחק ווי (אקטיבי), למשל?
5. האם כדאי לחשוב על מקרר קטן בעתיד?
וכל מה שתוכלו לספר לי ולהאיר את עיניי.

* אומרת מראש שבתכנון הנוכחי פינת המשפחה פתוחה, נמצאת מול הכניסה לבית ובצמוד לסלון (אוכל להעלות תכניות בהמשך, אם תרצו).
אני מעדיפה אותה בקומת הילדים, עם יציאה למרפסת. חושבת כבר על המתבגרים שיהיו, אבל אין לי ניסיון עם גילים כאלה..

תודה רבה

אני חושבת שהרעיון מצויין

למעלה
בחלל פתוח (כשהם ירצו "להסתגר" בחלל סגור יהיה להם את חדרי השינה שלהם)
לרביצה (הם יפסיקו עם הווי באיזשהוא שלב, וכל מה שאתם מתכננים עכשיו כבר יהיה ככה "לכל החיים" או לפחות להרבה שנים, ולא כדאי שתיתקעו אח"כ עם חלל גדול מידי)
מקרר קטן זה רעיון גאוני!

ובטח שזה קשור לעיצוב פנים.
(ולידיעתך שאני לא מעצבת, אני סתם פה
)

מ י כ ל10

New member
תודה רבה על התייחסותך

אני מצרפת תכנית קיימת של הקומה העליונה.
הכיוון המסתמן הוא לבנות ח. שינה אחד מכל צד של המדרגות, ואת פינת המשפחה למקם היכן שנמצא עכשיו חדר הרחצה (שיעבור לאזור שנמצא בו עכשיו חדר השינה הקטן מהשניים).
&nbsp
אם זה הכיוון - יש לך מושג לגבי גודל מתאים?

מרי פופ

New member
במבנה הנוכחי אין למעלה מקום לפינת משפחה, צריך יהיה לשנות

קצת את התכנון.
אם זה לילדים לחבריהם צריך מרחב שאין כרגע, תצטרכו קצת להגדיל את הקומה.

מ י כ ל10

New member
תודה

כתבתי בתגובה אחרת שנשנה.
הרעיון הוא לבנות שני חדרי שינה - אחד מכל צד של המדרגות - ואת חדר הרחצה שמופיע בתכנית להפוך לחדר משפחה שפתוח למבואת המדרגות. חדר הרחצה החדש יהיה במקום חדר השינה שיבוטל.
מה צריך להיות גודל החלל הפתוח במקרה כזה, לדעתך? לא כולל מבואת המדרגות
תודה

מרי פופ

New member
הי, אין נוסחת גודל ממש

זה קשור לכמה פתחים יש : כניסות לחדרים, עליה במדרגות, יציאה למרפסת...
בגדול צריך מקום לספה של לפחות 250 ומולה מקום לטלויזיה במרחק של לפחות 250. אם לא יהיה מספיק מרחב לא יוכלו למשל לשחק בקונסולות משחקים.

מרי פופ

New member
אך ורק למעלה!

בגילאים של הילדים שלך זו תהיה ברכה עבורכם ועבורם.
בעיקר שחדר השינה שלכם למטה מה שיאפשר לכם פרטיות והפרדה.

דעה קצת שונה

לדעתי בשנים הקרובות פינת הרביצה צריכה להיות למטה בקומה ראשונה.
אם הילדים יהיו בני 12-10 כשתעברו, אז יש לך עוד כמה שנים טובות שהם אמנם מתבגרים אבל "מתבגרים צעירים" ואני לא אוהבת לתת יותר מדיי פרטיות למתבגרים צעירים.
מהתוכנית שצרפת ניראה לי שתהיה להם מספיק פרטיות גם בקומה ראשונה וגם לא יותר מדיי פרטיות שאת עדיין יכולה בכל רגע מה קורה שם ובמה הם צופים.
כשהם יהיו בני 17-18 זה הזמן לבדוק תוכניות לפרטיות רבה יותר. סתם דעתי

מ י כ ל10

New member
זאת הייתה ההתלבטות...

תודה על ההתייחסות

בן הזוג מאוד רצה את הילדים קרובים אלינו. אני דחפתי לקומה נפרדת עם תפקוד עצמאי במחשבה על העתיד הרחוק יותר.
בשנים הראשונות מקווה שישבו איתנו.

למעלה