התלבטות אם לשבור קיר במרפסת

התלבטות אם לשבור קיר במרפסת

היי. מתלבטים אם לנסר קיר בטון (לא עמוד). ריצפנו שם מבעוד מועד באותו ריצוף של המרפסת.

תודה

גלמיש1

New member
אסור בשום אופן להרוס אלמנט בטון בבנין ללא אישור מהנדס!!!

ככל שרואים מפה מדובר במסתור כביסה ולא מרפסת!!!
המשמעות של זה ש'ריצפת' הבטון שם דקה מאד ולא קונסטרוקטיבית, כלומר לא בנויה כדי לשאת משקל, לא של אנשים ולא של דברים אחרים. זו רצפת בטון דקיקה שתפקידה להפריד בין הקומות ולמנוע נזילת מים מהכביסה/מזגנים/שטיפה על הכביסה למטה.
מה שעשיתם כבר זה להוסיף משקל רב של הריצוף על הבטון.
בנוסף - קיר הבטון הזה ככל הנראה מהווה או מכיל בתוכו קורת בטון שמהווה חלק מהקונסטרוקציה.
אתם חייבים להתייעץ עם קונסטרוקטור לפני כל עבודה נוספת !

הקיר הוסף אחרי שיצקו את כל הקומה

קוד:
רצפת הקומה כולה. כך שכל הרצפה באותו עובי וזוהי מחיצה היא מעוגנת בצד אחד לקיר חיצוני ולרצפה בצד השני יש מעקה בלבד

את הריצוף הקבלן התקין.

מרי פופ

New member
למה את סבורה שהוא מבטון?

לא נראה הגיוני שבנו בבטון אחרי הריצוף.

כל הבנין בנוי מיציקת בטון. אבן יציקת בטון איטונג 4מ"מ

קירות פנים ברובם איטונג. ראיתי שיצקו הכל יחד. הגענו אחרי היציקה והיינו בטוחים שחל שינוי בתוכנית וקיבלנו מתנה
עוד 8 מ"ר . שבוע אחרי ראינו את הברזלים ושבוע שעבר היה פה מנהל העבודה ושאלתי אותו. לא הגיוני בעליל.

השאלה היא מה לעשות. האם בכלל כדאי לשקול/לבדוק ניסור שלו או שזה מיותר?

מה שהכי חסר זה מקום איחסון. בכל מקרה כל מחסן שם לא יכול ליהיות גבוה הוא כזה שייראה מהסלון (החלון שם זה חלון של סלון). בכל מקרה (לא זוכרת כבר מה כתבתי) הרצפה תשאר עם מדרגה כדי לא לפגוע באיטום וגם חשבנו רק לפתוח פתח רחב שלא יפגע בחוזק של הצד של המעקה. יש לזה חסרונות. למשל אי אפשר להתקין מטבחון לכל האורך ואני לא בטןחה שצריך . מקום ישיבה נוסף נראה לי שלא צריך במרפסת כ"כ גדולה.
קיצר, חושבים ומתחבטים. המראה החיצוני של הבנין לא ייפגע בכל מקרה. כל מעקה בטיחות שנתקין יהיה פנימי.

הרפתאה או השקעה?

אגב, לא יודעת אם חשוב אבל החלון הזה

צפוני והצד השני מערבי. השמש מכה שם ללא רחם מאפריל עד ספטמבר.

מספטמבר עד מרץ אין צורך בהצללה בכלל!! אולי למעט שמשית ענק. אז זו כבר שאלה אחרת ..

גם אם נתייעץ עם קונסטרוקטור ליתר בטחון

השאלות עדיין רלוונטיות.

תודה

AlonPe

New member
ליתר בטחון?

ואם מישהו פה שאין לך שמץ של מושג מה ההכשרה והידע שלו, שלא מכיר ולא ראה את המרפסת והקיר, שאין לו שום אחריות על שום דבר, יגיד לך - "אהה! שטויות. בטח שאפשר להוריד את הקיר!" זה בעינייך יתר בטחון?!

איה אני מודה שגם אני לא ממש הבנתי מה השאלה?

מה בעצם את שואלת? מה האפשרויות שאת מנסה להתחבט ביניהן או מה הבעיה שאת מנסה לפתור?
אני מנסה להבין מהו השטח שתגיעו אליו אם תשברו את הקיר - מה עושים אם אין שם מעקה? האם זה באמת לא שטח שאמור להיות "לראותו בלבד"?
השאלה הראשונית שלך הייתה האם לנסר קיר בטון וענו לך שבד"כ קיר בטון הוא קונסטרוקטיבי ולכן לא הפנית את השאלה למקום הנכון.
מההערות הבאות שלך אני מבינה שיש כאן שאלה עיצובית מבחינתך, מעבר לשאלה אם מותר להוריד את הקיר.
כמובן שאם יהיה עוד שטח = יהיה לך עוד מקום אכסון. אני מבינה שאת מסכימה לצורך הדיון שמהנדס צריך לקבוע אם מותר להוריד את הקיר. אז מה השאלה שנותרה פתוחה??

אכן מסכימה שאם (!) נחליט שכדאי לנו

להוריד את הקיר (זו השאלה העיצובית כלכלית כדאית וכו) אז נביא מהנדס. מי שיודע אשמח אם יתרום לדיון ויציין עלויות לניסור הקיר ולחוות דעת מהנדס.

וכן השאלה העיצובית שוב. כדאי, לא כדאי, כמה כדאי, לוותר וכו. לי זה נראה מאוד ברור אבל לא על זה קפצו עליי. הפעם לא באשמתי

למעלה