עזרה ב"קריאת" תכנית דירה

n a m a s t e

New member
עזרה ב"קריאת" תכנית דירה

שלום,
אני מצרפת שרטוט של מבנה קומה. מדובר בקומה חדשה שתבנה במסגרת תמא 38 הריסה ובנייה.
הדירה המיועדת להיות שלי היא הדירה הבודדה .
יש לי כמה שאלות שאודה מאוד מאוד להתיחסות אליהן:
1. הדירה היום היא 58 מר (זה מה שרשום בארנונה, דרך אגב- בטאבו רשום 47 מר). האדריכל רשם בתכנית שהמצב הקיים הוא 67 מר. מאיפה נוספו 9 מר?
2. האם יש פתרון אחר מאשר הקיר האלכסוני ?
3. האם אני מבינה נכון שבסלון הכל חלונות ואין בכלל קירות?
4. מה לפי השרטוט הוא הממ"ד?
5. והשאלה הכי חשובה- האם יש רעיונות לשיפור? האם אפשר בשטח כזה קטן להכניס 3 חדרים?

תודה מראש על כל עזרה,

יש הרבה סוגים של מדידות

נטו, ברוטו, ברוטו ברוטו (האחרון עם הלובי הקומתי), זה תחום פרוץ.
לא יודעת לאיזה קיר אלכסוני את מתייחסת.
רוב הסלון הוא חלונות יש קיר ביניהם ועוד קירון קטן במטבח המתוכנן.
הממ"ד הוא החדר התחתון, עם קירות 20.
זאת דירה של 3 חדרים, 2 חדרי שינה וסלון. עוד חדר שינה? בעייתי, צריך לבדוק בשרטוט כמה ינגוס מהסלון ואם ישים. על פניו, במבט, לא.

גלמיש1

New member
כמו שאמרה סורנה

שיטת המדידה משתנה בהתאם להגדרות המודד/המוסד הרלוונטי.
קיר אלכסוני היחיד שאני רואה הוא בצד ימין הקיר הבנין שכמובן שאין מצב לשנות.
אכן רוב הסלון חלונות. תקווי שהכיוון שלהם מוצלח ולא יהפוך את החלל לחממה. אם כיוונים בעייתיים - חשוב לתת את הדעת על פתרונות הצללה מתאימים.
הממד הוא החדר שאמרה סורנה, החדר הארוך. בעיני הוא יותר מתאים לחדר הורים.
להכניס עוד חדר? אין מצב. אלא אם את מוותרת על סלון או מטבח (שגם ככה הוא קטן...)

מרי פופ

New member
בד"כ מודדים שטח "פלדלת" ואותו רושמים בתכניות

הנ"ל היא מדידה של הדירה כולל כל הקירות החיצוניים, מה שמוסיף עוד כמה מטרים לא רלוונטיים
58 מטרים זה בדיוק מה שהדירה בחלק הפנימי שלה (בטאבו יש טעות).
אין אפשרות להכניס עוד חדר.
לפי השאלות, אני ממליצה לך לקחת מעצבת לפחות לפגישת ייעוץ נקודתית לגבי הדירה, שתסביר לך אותה ותמליץ.

n a m a s t e

New member
הרבה תודות על התשובות

הקיר האלכסוני הוא הקיר הימני, לא יודעת עד כמה "האלכסון" יורגש בחדר מבפנים.

לגבי השלושה חדרים, כנראה לא כתבתי מספיק ברור. לא התכוונתי להוסיף עוד חדר על מה שכבר יש בתכנית. התכוונתי לשאול האם התכנית כמו שהיא שיש בה 3 חדרים, היא ישימה.
אני היום באותו שטח דירה (הדירה הישנה שהולכים להרוס) ואני חיה בשני חדרים והם לא כל כך גדולים. כך שלא הבנתי האם אפשר באותו שטח דירה שיהיו 3 חדרים ושהחדרים יהיו בגודל סביר.

AlonPe

New member
"תמא הריסה ובניה" -

1. מעבר למה שציינו פה לגבי שיטות מדידה שונות עבור מוסדות תכנון ורישוי וצרכים שונים, בפרויקטים כאלו של פינוי-בינוי, לא פעם קורה שהשטח ה-"קיים" הוא פרי של מו"מ בין הדיירים ליזם!
זה נשמע מצחיק אולי - אבל זה ככה.
לא אומר שזה המצב אצלכם, אבל לא פעם קורה שלוקחים למשל גם שטחים של כלמני מרפסות שרות או אפילו סגירות מרפסות או כלמני חדרים שלמעשה הם בנייה לא חוקית.
בקיצור - נותנים לך 67+5 תקחי, בלי לשאול שאלות!

2. האלכסון הזה הוא די מינורי, זה לא נראה לי כזה קריטי. הייתי מעדיף "ליישר" אבל זה כבר עניין של כל הבניין - כלומר שינוי כזה יגרור שינוי בכל הקומות - זה לא נראה משהו שכל כך קריטי לריב עליו.

3. כאמור - כן - אם יש לך תכנית שכוללת ציון כיוונים כדאי שתעלי אותה.

4. הממ"ד הוא החדר שליד המדרגות.

5. לא כל כך רואה רעיונות לשיפור. מניסיון יודע שפרויקטים כאלו הם הרכבת פאזל מאוד מורכב, וזה לא כל כך נכון להתסכל על דירה אחת ספציפית. שני חדרי השינה הם ברוחב 280 ו- 285 ס"מ.

למעלה