התקנת מנוע מזגן בארון סגור בלובי הקומה ע"י שכן

lipskya

New member
התקנת מנוע מזגן בארון סגור בלובי הקומה ע"י שכן

מדובר בבניין חדש. אחד השכנים בקומה עשה הכנה למזגנים בתוך ארון מתכת סגור שיושב בנישה בלובי של הקומה. הארון הוא נישה שסגורה עם דלתות מתכת והיא ללא אוורור.
החשש שלי הוא מסכנה לשריפה בבניין, ומרעש מהמנוע שכן הקיר של הנישה משותף עם המטבח שלנו. לא ברור לי איך בכלל אפשרו התקנת מנוע מזגן בחלל כזה. אני מניח שחיכו לטופס 4 ולכן עדיין לא הותקן המזגן.
מה עושים ?
האם לפנות למכבי האש או לגוף אחר ? אנחנו לא רוצים לפגוע ביחסי השכנות אבל לא נראה לי לעניין מזגן במיקום הנ"ל, מה גם שמדובר ברכוש המשותף ולא בחלל פרטי שלהם..

יוסיזיו

New member
קודם כל המזכן לא יתפקד אחרי 10 דקות

שנית אין ולא תהיה לו אחריות מהחברה. שלישית אם זה בנין חדש חובת התקנת מעבים במיסתור הכביסה . רביעית יש ועד בית ?? הלובי זה גכוש משותף וחוץ מרעש יהיה חום אימים בלובי . וספציפית לדירה שלך רעש יהיה עם ויברציות מטורפות מאחר ולחץ ראש יהיה מעל ומעבר לנורמלי .

יוסיזיו

New member
קודם כל סליחה על טעויות ההקלדה ,זה מהנייד,אופציה טובה יותר

היא לבקש התערבות של התאחדות קבלני מיזוג אויר ,הפניה והסיוע הינו ללא תשלום ועם הדרכה לאותו בעל מקצוע וכן לבעל הדירה כדי שידע לפני מה הוא עומד .
גם אם אותו מתקין איננו חבר בהתאחדות הסיוע מוגש והיה אם יגיע הענין לדיון משפטי חוות הדעת של נציג ההתאחדות חשובה .
שוב בניין חדש חובת ההתקנה של המעבים הינה במיסתור הכביסה מכוח תקנות הבניה.

lipskya

New member
הי יוסי, מצרף תמונות. אולי זה משהו אחר ?

אני מצרף תמונות מהארון בחדר מדרגות בקומה עם מה שנראה לי כמו צנרת למיזוג.
עכשיו הסתכלתי גם בשתי קומות נמוכות יותר וראיתי שמורכבת מעין חנוכיה מצנרת שנראית לי דומה..
לפי התמונות אתה יודע להגיד במה מדובר ? האם יעשו אותו הדבר גם בקומה שלנו עם הצנרת שעדיין לא מחוברת ? יכל להיות שאין כוונה להתקין מנועי מזגן בחדרון הזה אחרי הכל ?

המון תודה

lipskya

New member
זה נכון גם לגבי התמונה שם יש רק צנרת בלי חנוכייה ?

יכל להיות שעדיין לא סיימו עם ההכנה אבל גם שם, בתמונה עם הצנרת הנפרדת שלא מחוברת לכלום מדובר בהכנה ל vrf ? זו הצנרת שרלוונטית אלי (בקומה שלי)..
תודה רבה יוסי

יוסיזיו

New member
אכן אלו הכנות מהדירה לחנוכיה המתוכננת,חיבורי הפלר לא טובים

כל כך ועדיף הלחמות .

lipskya

New member
תודה רבה יוסי. הרגעת אותי שלא יהיה שם מנוע. שבוע טוב

למעלה