קיר מול דלת הכניסה

חופית882

New member
קיר מול דלת הכניסה

התייעצות:
יש לנו קיר ברוחב 1.2 מ' מול הדלת (במרחק של מטר מהדלת)
אחרי בדיקה, מסתבר שהקיר הזה מורכב מעמוד תומך (30 ס''מ) והשאר בלוקים.
אנחנו רוצים להוריד את הבלוקים ולבנות במקום מחיצה ממדפים שתהיה פתוחה משני הכיוונים, כך שכאשר נכנסים הביתה לא רואים קיר מול הפרצוף.
חשבנו בהתחלה להוריד את כל הקיר (הכוונה רק לחלק של הבלוקים) מהרצפה עד התקרה. אך מכיוון שמצידו השני של הקיר הזה תהיה פינת האוכל, וחשבתי לשים בצמוד לקיר מזנון ויטרינה, רק שאם נוריד את הקיר - יראו מצדו השני את גב המזנון.
אז, בסופו של דבר, חשבתי להוריד רק חלק מהקיר, עד לגובה מסוים - כך שהמצד של פינת האוכל יהיה ניתן לשים מזנון נמוך, והמצד של דלת הכניסה יהיה ניתן לראות מבעד לספריה הפתוחה.
השאלה היא: באיזה גובה להשאיר את הקיר המדובר?
מקווה שהבנתן משהו מהתיאור המסורבל שלי.
אודה לעצתכן, תודה.
הוספתי תמונה של המחיצה שאני מתכוונת אליה, רק שאצלנו היא לא תתחיל מהרצפה, אלא מגובה הקיר שנשאיר.

מרי פופ

New member
זה יהיה מקסים. עשיתי משהו כזה בין מטבח לסלון ויצא מדהים

לא צילמתי...
מתקינים לי בעוד שבוע, מחיצה גדולה בין פינת אוכל למסדרון, משהו בסגנון שהבאת פה אבל יותר מעוצב, הולך להיות שוס אמיתי.

חופית882

New member
מגניב, אשמח לראות תמונות כשתוכלי

אז עד איזה גובה היית משאירה את הקיר?

גלמיש1

New member
ומי אמר שגב מזנון זה דבר מכוער? תכנני גב יפה, מענין, שימושי

במקרה דומה מול הכניסה היה מעבר (נוסף) למטבח שבעלת הבית רצתה לחסום. העמדנו שם ארון עץ ישן שהיה בבית - צבענו את הגב ועשינו בו מסגרת למראה ומתלים , וקיבלנו 'רהיט כניסה' יפה ושימושי.

חופית882

New member
תודה גלמיש רעיון נחמד, אבל לא רלוונטי במקרה שלנו

מכיוון שאם נוריד את הקיר ונשים במקומו מזנון גבוה (עם גב מעניין או לא - זה לא משנה) - זה יפספס לחלוטין את המטרה של להוריד את הקיר - עדיין יהיה חפץ אטום כלשהו כשנכנסים הביתה מול הפרצוף.
בגלל זה אנחנו מעוניינים לעשות ספריה פתוחה משני צידיה בגובה העיניים, אך מהצד השני של הקיר (חצי קיר יותר נכון) - מזנון נמוך.
בכל אופן תודה על הרעיון.

גלמיש1

New member
אני לא מבינה איך הוספת ספריה לגב המזנון תעשה אותו פחות אטום?

הדוגמה שהבאתי היתה רק לדוגמה, לא שאתם צריכים לשים מזנון גבוה עם מראה. אם חפצכם במזנון נמוך - אפשר גם אותו לתכנן בהתאם ככה שתהיה לו דופן אחורית חיובית. אפשר להתקין לו מדפים, או מגירות מאחור. כלומר להפוך אותו לרהיט דו צדדי. או רק להצמיד לו לוח אחורי מעץ יפה....
&nbsp
אבל אם בא לכם ספריה כמו בתמונה
זה גם סבבה

למעלה