מחירי התאורה

mega byte

Member
מחירי התאורה

טלוויזיה 42" יש בה פאנל לדים, טיונר, מפסקים, חיישנים, מעבדי תמונה, ספק כוח חכם, חיבורים שונים ועוד ועוד.
מנורה יש בה מספר לדים קטן (יחסית) כמה חלקי פח או פלסטיק אולי בית מנורה או שלושה וכבל.
שניהם באותו מחיר.
מה ההיגיון ואיך הגענו למחירים כאלה?
זה לא שמייצרים בשבילי אחת מיוחדת אז מילא.
כמעט בכל בית שנכנס, עניין התאורה נדחק הצידה ל"כשיתאפשר" כי זה ממש יקר.
עלות ייצור של כל מנורה שבחנתי אולי 200-300₪ מקסימום, אז איך הגענו ל190012500₪?
300% רווח לא היה מספיק?
או שזה אני שלא מבין כלום.

lab229

New member
גם בתאורה כמו בטלויוזיות יש פערי מחירים

טלויזיה בגודל מסויים תוכל למצוא ב 2000 ותוכל למצוא במחיר פי 2 ואף יותר כי יש פירמות פחות ידועות ויש את המותגים הנחשבים .שאולי ואולי לא מצדיקים את המחיר תלוי מה התמורה שאתה מצפה לה... כמה שנות אחריות ועוד.
כנ"ל לטלפונים ניידים ולכל דבר בעצם. גם ביגוד.
תוכל למצוא גופי תאורה דומים בפערי מחירים גדולים .. לפעמים אין הצדקה לשלם מחיר גבוה על גוף ולפעמים כן תלוי במוצר. כל אחד בוחר מה מתאים לכיסו ולביתו. מה שעושה לו טוב.
הרבה אנשים חושבים שתאורה זה זניח ביחס לטלויזיה 65 אינץ או הטלפון החדיש ביותר שקיים כי לא תמיד מעריכים את התמורה ומה באמת זה נותן.
לא אומרת שצריך לקנות את הכי יקר. כל גוף לגופו ..ישנם גופים בעבודת יד או עבודה מיוחדת ששווה להשקיעאת הכסף כי התמורה היא לשנים ( לעומת טלפון שאנשים נוטים להחליף בתדירות גבוהה ) וישנם גופים שלא .
הבעייה שמי שלא מגדיר מראש תקציב לזה תקוע עם נורות קבלן משתלשלות לכמה שנים טובות אם בכלל ואני מכירה לא מעט בתים כאלה שנתקעו לא כי זה יקר מדי אלא כי לא שמרו תקציב מתאים לזה או תא חשבו שזה חשוב מספיק.
אז הם חיים בבית עם מטבח יפה ששווה 50 אלף שח ונורות הקבלן שם.

mega byte

Member
מסכים חלקית

אין תאורה כמעט בפחות מ-1000 2000ש"ח לסלון.
אלא אם מדברים על גופים קטנים שאין להם ביטוי בחללים בינוניים /גדולים.
ושוב, אין הצדקה למחיר.
בכל טלוויזיה הכי פשוטה יש הרבה יותר רכיבים ממנורה.
עבודת יד אני מכבד, ישב אדם ובידיו שלו יצר משהו. אבל מנורה שנוצרה בשבלונה ע"י מכונות עם אלפי עותקים, זה לא.
פשוט בישראל כמו בישראל, מישהו תוקע מחיר וכולם מיישרים קו.

lab229

New member
המחירים בארץ באופן כללי יקרים .. אפשר לייבא הכל

מחו"ל אם יש לך כח להתעסק עם זה ועם אחריות אם יש בעיות ( יש אתרים כמו אמאזון שאפשר לסמןך עליהם מהחינת שירות אבל על הסינים אני לא סומכת בעניין זה . מכירה אנשים שייבאו את רב ביתם מסין והם מרוצים מהתוצאה ) . לא מעט ישראלים מייבאים מחו"ל מוצרים בגלל יוקר המחירים והמיסים הגבוהים בארץ( גם אני מזמינה מחול מוצרים בקטגוריות מסויימות דווקא לא תאורה) .
.. אולי התוכנית של כחלון תוזיל למחירים שפויים יותר

מרי פופ

New member
יש היום תחרות עצומה בתחום התאורה לא חייבים לקנות יקר

מה שיקר עדיין זה יבוא של חברות איטלקיות , גופי תאורה של מעצבים מפורסמים, וגופי תאורה של אמנים שעשויים בעבודת יד ויש לנו בארץ לא מעט מוכשרים בתחום.
אבל את רוב הגופים הטכניים אפשר לרכוש היום כן במחירים זולים, להבין שמקבלים איכות פחות טובה מזו של האירופאים.
כשהתקציב לחוץ אני קונה עם לקוחות אפילו במחסני תאורה, מנסיון אפשר להאיר בית גדול עם גופים טכניים וגופים דקורטיביים בכ 7,000 ש"ח (אני מדברת על כמות של מעל 20 גופים בקלות, כולל שקועים ולדים לקירות ולדים מעל מראות אמבטיה ופרופילי לד שקועים למטבח ומנורה ענקית לסלון ומשתלשלות מעל האי ומעל פינת האוכל).

lab229

New member
נכון מאד. היתה לי לקוחה שהיתה לחוצה בתקציב וכל הזמן התפזרה

"הכרחתי" אותה לקנות במחסני תאורה חלק מהגופים שנראים מצויין והיו במחיר טוב אטרקטיבי ביחס לשאר

mega byte

Member
בונה לבד

בגלל המחירים.
חישוק אקרילי עם שורת לדים תלוי על חוטים עולה במחסני תאורה 1200 שח
על מה?
חיתוך בלייזר של החומר פלוס שורת לדים של סמסונג עם ספק ובית מpvc מוקצף וכל השאר לא הגעתי ל300 שח.
סתם פשוט מרגיז.

מרי פופ

New member
אם תופרים לבד בגדים ואופים לבד לחם ומגדלים לבד ירקות

החיים הרבה יותר זולים.
להשוות מחיר לפי תכולת העבודה והמרכיבים הפיסיים של המוצר זה לא הסטנדרט המקובל להשוואת מחירים.
בעולם המודרני לכל אחד יש את העבודה שלו והזמן המוקצב לעבודה והזמן המוקצב לשינה ולבילוי עם המשפחה, ולכן האדם הממוצע רוכש ממי שמתמחה בכך מוצרי צריכה שהוא לא מייצר בליין העבודה הרגיל שלו.

אין לי מושג איפה מצאת מחירים כאלה. התאורה הייתה אחד הסעיפים

אין לי מושג איפה מצאת מחירים כאלה. התאורה הייתה אחד הסעיפים הזולים אצלי.
הייתי בחנויות יותר יקרות ויותר זולות וראיתי שהמבחר דומה, אבל לא הגעתי לחנויות יקרות כמו שלך ...
בסוף קניתי הכל באייס + מחסני תאורה ומדי פעם מקבלת מחמאות ושאלות "מאיפה זה" "וזה?".
מה שכן - לא עשיתי את זה לבד. לשמחתי יש לי אחות מעצבת, אז אחרי שעזרה לי לקנות תאורה וריהוט הייתה צריכה הפסקה ממני... אבל יצא יופי וחזרנו להיות אחיות שמחות

lab229

New member
7000 שח ל 20 גופי תאורה ( או יותר) לא נחשב יקר

ובעיס למפרט שתמי ציינה .בחנויות היקרות היה עולה הרבה יותר.

במחסני תאורה זה עעול להגיע לסכום הזה

מגה בייט כתב שמחיר מנורה הוא בין 10 ל- 20 אלפי שקלים

אני קניתי 23 מנורות (מה שאת קוראת "גופי תאורה") בכ-4000 ש"ח (הופתעתי כמה ההוצאה הייתה קטנה ביחס לדברים אחרים). רוב המנורות שקניתי די קטנות כי הבית לא גדול, אז כן, כנראה ש 7000 זה גם לא נורא.
אגב - בהחלט ראיתי דברים יקרים יותר במידה משמעותית אבל לא פי 100.
אז - או שהמחיר שמגה ציין הוא לכלל המנורות בביתו, ואז אולי המחיר יותר הגיוני, או שהוא חיפש בחנויות יוקרה. או שסתם התבלבל לו החישוב....
הנה דוגמאות למנורות ב 3000-4000 ש"ח, אבל 13,000 - ככה סתם בלי להתכוון לפנות לחנות יוקרה שמוכרת מנורה משובצת יהלומים וזהב? לא נראה לי פשוט למצוא....

מרי פופ

New member
כשאני עושה קניית תאורה לבית שלם בחנויות בינוניות אפשר בקלות

להגיע למעל 20K לתאורה.
יש לקוחות שקונים גוף תאורה אחד לפינת אוכל שיכול לעלות כ 6,000 ש"ח כי הוא תוצרת חברת תאורה איטלקית ועוצב ע"י מעצב איטלקי נחשב ויש גם ביותר יקר... יש גם תאורה לינארית יקרה מאוד וגופים שקועים וצמודי 'יר ממתכת שיכולים להגיע למאוד שקלים לגוף שמצטברים לאלפים, שוב הכוונה לגופים מקוריים ושהאחרים מעתיקים.
התאורה הלינארית שיש לי במטבח עלתה אלפי שקלים כי השקעתי בגופים ריכותיים תוצרת אירופאית.

ושוב - אלפי שקלים, או מעל אלפים בודדים? יש פה הבדל משמעותי.

כל מה שהתייחסתי אליו היא הפליאה של מגה ממחירים הזויים.
זה שכשמשקיעים הרבה בעיצוב ייחודי למנורה היא יכולה להיות יקרה - אני מסכימה.
לפעמים רק על שם יש מי שמעוניין לשלם יותר.
אבל זה לא המצב הרגיל והסטנדרטי בחנויות השונות.
אגב - אני רואה שהקישור לדוגמאות שנתתי לא עלה בהצלחה, אבל בכל מקרה מצאתי מנורות באלפים אבל לא במספרים דו ספרתיים(בטוחה שאם מאד מתאמצים מוצאים, אבל שוב - זה לא המצב שתיאר השואל).

מרי פופ

New member
נראה כמו טעות סופר... אבל בכל מקרה התשובה היא רחבה יותר

ממתן מספרים, התייחסתי לעניין "עלויות" הייצור.

למעלה