איזה תאורה תיתן מענה?

tararam

New member
איזה תאורה תיתן מענה?

שלום חברים,
אני מצרף קובץ שרטוט של סלון הבית.
5 העיגולים מסמנים את מיקום נקודות התאורה בתקרה. (אחת במטבח וארבע יוצרים ריבוע בסלון)
הריהוט כמובן יכול לזוז. מיקום הטלוויזיה כבר לא.

מה דעתכם?
איזה תאורה תיתן מענה מבחינת פונקציונלית ועיצובית?

מרי פופ

New member
רוחב ספה של 75 לא קיים, אלא אם זה ספסל ישיבה

צמודי תקרה מכל מיני סוגים: פלפונים, צילינדרים, פסי צבירה עם ספוטים או פרופילים של לד לפי מידה, באים בחשבון להארה של חלל כזה.

tararam

New member
רוחב הספה הרשום

הוא 175 (אני מניח שזה כולל שזלונג)
אבל זה לא ממש משנה. הריהוט הוא רק הצעה.
מדובר בבית העומד להשכרה, ולכן אף רצוי לאפשר גמישות בסידור הריהוט.
שאלה היא כיצד להשתמש בנקודות התאורה הקיימות (וזה כבר נתון) על מנת לאפשר גמישות בסידור הריהוט והארה נכונה של הסלון. בדגש על מיקום ה"מרכז" שממש לא מתמרכז עם נקודות התאורה.

גלמיש1

New member
התכנית הזאת כל כך גרועה, שכל התיחסות לתאורה מיותרת.

קודם כל יש פה דירה בלי מקלחת! יש סלון קטן ולא ברור שמתאים אולי לדירונת של זוג צעיר, אבל שולחן אוכל ל12 איש לצד עוד 4 מושבי אכילה נוספים, שאמורים להנות מאכילה מעל כיור המטבח ... פינת משפחה/עבודה במסדרון...וכל מיני חתיכות של קירות גבס בלי סדר והגיון. שרותי אורחים צרים מאד (אחרי קרמיקות ישאר רוחב של 75 סמ. מקסימום) אבל קיבלו מבואה בגודל חדר!
באמצע כל הצפיפות הזאת - וחלל גדול ריק ומיותם.

והמדרגות - קטסטרופה!!! לא תיקניות. מדרך של 33 גדול מדי, ולא מתאים לגובה המדרגות (בתקן יש נוסחה מחייבת לתכנון מדרגות וכאן זה לגמרי לא לפי הנוסחה). הפודסט שבסיבוב של המדרגות קיבל גודל של סלון... למה? זה גם בזבזני אבל בעיקר נורא לא נוח.

תעזבו אתכם מתאורה ותמחקו הכל - תתחילו מחדש בתכנון הקומה!
ולפי מה שרואים כאן גם הבית כולו....

tararam

New member
מדובר על שיפוץ בית קיים

והקומה שבשרטוט היא 2 מתוך שלש
לא כל דבר רלוונטי לשנות (למשל המדרגות)
יש בדירה 3 מקלחות, 5 חדרי שינה ויחידה....

לא הבנתי למה כתבת שפינת המשפחה במסדרון.
אני כמובן שמח לכל הערה, אבל יש גם מציאות, והיא כבר לא על נייר.
אם יש משהו שניתן לשנות בקלות, הוא יהיה רלוונטי.
לכן שאלתי התמקדה בנושא התאורה

גלמיש1

New member
בין אם מדובר בבית חדש או בקיים שעובר שיפוץ

כאיש מקצוע שמסתכל על התכנית - ברור לי שהתכנון הזה רחוק מאד ממיטבי.
ברור שיש אילוצים! לידיעתך, גם כשבונים בית חדש לגמרי יש המון אילוצים.
את האילוצים אמורים לראות מיד (עמודים (שאמורים להיות מסומנים באופן בולט), מיקום חלונות וכו). אבל גם את הטעויות רואים מיד.
צר לי לומר - אבל אפילו השרטוט לא מקצועי! לא יודעת מי שרטט אבל ככה לא נראות מדרגות בקומה 2 מתוך שלוש!!! לא רואים את אלו שמתחת (וצריך לראות) לא רואים את הגרם שעולה מעל (וצריך לראות) !
&nbsp
למשל - איך אפשר לתכנםן מטבח בלי מידות? ולו לצורך תאורה.
המטבח הזה צפוף נורא. כמישהו עומד ליד הכיור לשטוף כלים, ו/או חס וחלילה פותח דלת מדיח כדי להטעין - אי אפשר לפתוח מקרר - ולהיפך. זה מטבח שמתאים לדירה קטנה של זוג או משפחה קטנה. בטח לא מטבח של משפחה מרובת ילדים שצריכה 12 מקומות אכילה בשולחן! אין כמעט משטחי עבודה במטבח - חתיכה פה חתיכונת שם. מבחינת איכסון יש 2 פינות מתות של ארונות.
הסלון כולו מכוון מול המסך - המרחב המוקצה לו צר מדי כדי לשבת זה מול זה ולשוחח...אם זה השימוש בסלון , אז למה צריך עוד פינת טלויזיה מעבר לקיר?
יש פה חזית אחת של חלונות פתוחה לחוץ/לנוף - אבל דוקא בחזית הראשית תקעתם את שרותי האורחים. ולא שהם קיבלו חלון.... ככה שהיה אפשר בעצם למקם אותם בכל מקום אחר, וזה גם היה הרבה יותר מוצלח (למשל במקום הארון מעילים/שרות, ככה שיהיה גם מוצנעים יותר וגם ליד חדר שינה).
באמת שאת כל המרחב הזה אפשר לתכנןם הרבה הרבה יותר טוב ונעים, ולקבל מטבח גדול ונוח עם מרחב תנועה ואיכסון, ולקבל סלון שהוא גם להסבה וכו.
&nbsp
ולענין המדרגות - בגלל השרטוט לא ברור אם יש או אין מהלך שיורד מתחת. ואיפה זה שעולה מעל. והאם באמת זוהי צורך המדרגות ואלו הגבהים שלהן???
&nbsp

אייבורי

New member
כמה רעיונות לדוגמא

&nbsp
1. ותר על חדר המשפחה, בנה שם את חדר האירוח
2. במקום חדר המשפחה, תדחוף את המטבח פנימה, עכשיו יש לך מספיק
מקום למטבח מרווח
3. בין המטבח לסלון יש מקום לשולחן פינת אוכל
4. עכשיו יש לסלון מקום להתקיים
&nbsp
אבל זה רק במבט ראשוני ושל עובר אורח לא מקצועי.
באמת אל תחסוך פה, קח איש מקצוע שיעשה לך תכנון מקצועי
כי כמו שזה נראה עכשיו, אתה תשלם את השיפוץ ואז תעשה אותו שוב.

למעלה